Страница 1 от 2

Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 19:36
от danko_sot
Току-що прочетох статията на Павел Колев, пресаташе на БФС, публикувана и в Гонг. За тези, които все още не са я прочели само ще уточня, че в нея той защитава своите шефове срещу нападките на журналистите и конкретно на Томислав Русев към БФС и Боби Михайлов. Споменава се и един много интересен принцип, а именно принципът на Питър. А ето и цитат от статията какво ще рече този принцип: "Ето ви един от блестящите примери от изключително забавната и поучителна книга на Лорънс Питър и Реймънд Хул: страхотен учител се издига стремглаво в йерархията, докато накрая го назначават за училищен съветник; за този пост обаче се изисква не педагогически, а управленски опит; съответно даскалът се проваля с гръм и трясък, защото не може да си свърши работата, т. е. достигнал е своето ниво на некомпетентност.

Това се случва във всяка организация, общо взето. Хората, в България особено подлите и безпринципните, се издигат бързо и в един момент достигат своето ниво на некомпетентност. Как изобщо функционира всичко тогава? Много е просто - нещо се случва благодарение само и единствено на онези, които все още не са се издигнали. Те движат процесите напред. Когато в една йерархия или цяла индустрия всички са достигнали своето ниво на некомпетентност едновременно, това е ужасно, защото колапсът е неизбежен.
Нарочно съм използвал по-голям шрифт за последното изречение. Защото то по прекрасен начин характеризира това, което е БФС в момента. А Павел Колев е просто един лакей на тази напълно неадекватна и ........ нянам просто думи, с които да опиша тази организация или по-скоро банда.
За въпросния Павел Колев чух за първи път преди 4-5 години....... и познайте по какъв повод го забелязах като пишещ тогава журналист в "7 дни спорт". Беше написал няколко статии или по скоро адвокатски пледоарии в полза на кой мислите- не се чудете на Боби Михайлов и БФС. Тогава се учудих доста. Казах си: този пък от какъв зор пише или по-скоро адвокатства за Бобито. Няколко месеца по-късно разбрах защо е било всичко това, когато видях по телевизията въпросният Колев вече да се кипри по пресконференциите на футболния съюз, но вече като пресаташе. Истината беше, че той тогава с тези свои статии просто спечели негласния конкурс за обявената журналистическа позиция в БФС. Сега пак виждам, че г-н Колев е извадил перото, но пак се е поолял малко с мастилото. Да, Колев може и да е прав в своите доводи, като отговори на въпросите на Томислав, въпреки че аз не съм много сигурен в това. Също обаче се питам защо Колев е пропуснал някои други въпросчета от зададените от Русев, които обаче бяха далеч по-мащабни и обхватни като питания. Не просто дребните неща и детайли около мачът с Естония. Г-н Колев, огледайте се около вас, попитайте вашите съседи или пък просто продавачите в магазина или в будката за вестници какво мислят за Борислав Михайлов и за свитата му, за БФС или пък за Данчо Лечков! Сигурен съм, че ще чуете доста интересни мнения, съмнявам се обаче дори едно от тях да е положително. Иначе от вашата камбанария съм сигурен, че вие сте най-правия, всички други са криви, лъжат и изобщо всички са се издигнали на принципа на Питър. Е, вие поне го направихте по друг начин- с майсторско перо :) И не с некомпетенстност, а напротив- с много компетентност и знания: точни и на място. И пак се огледайте г-н Колев, отидете на някой стадион, пък седнете, гледайте някой мач и се замислете: харесва ли ви това, което е българският футбол в момента. Запитайте се какво направи Борислав Михайлов, вашият гуру, за него. Замислете се на какво деридже е докаран българският национален отбор, откакто пак той, вашият месия Боби, беше избран за шеф на БФС. На никой не му пука вече за този национален отбор. Футболистите само се чудят как да се откажат от него, журналистите им е писнало да го критикуват и пишат за него, феновете чакат с досада да минат датите, в които играят представителните тимове. Все повече българи са фенове дори на английския национален тим, защото в английското първенство играе Димитър Бербатов. Дори вече се изтъркаха и мениджърските интереси около този тим. Даже и Венци Стефанов сигурно не се натиска вече да играят негови футболисти при трикольорите. Още малко и ще стане по-вероятно цената на играчите му да падне като играят там, отколкото да се вдигне.
А за мачът с Естония г-н Колев, на хората не им пука толкова дали БФС е знаело или не е знаело за унгарския съдия. На хората отдавна не им пука за този отбор. Те просто искат да се махате. Вие, Боби, всичките! И знаете ли защо? Страхотен вратар и няколко страхотни футболисти се издигат стремглаво в йерархията, докато накрая назначават вратаря за шеф на футболен съюз, а колегите му футболисти му стават заместници. За тези постове обаче се изисква да познаваш принципът на управление на административната структура, а не толкова футболната игра. Принципът на Питър...

Re: Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 19:48
от миле гърбавия
danko_sot написа: Вие, Боби, всичките!
Е това ми хареса,най-много!

Re: Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 19:58
от ivo82
Кой този павел колев,какъв е той?..

Re: Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 20:13
от muhata2
Pavel Kolev e BFU ot 1 godina,za kakvi 4-5 govorish?!?!?!

Re: Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 20:19
от petrov22
:o

Re: Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 20:37
от Ang1e
Mного хубаво мнение, и не мен ми дойде на ум същото като четях. Боби е супер некомпетентен и освен че уреди синчето си, друго не постигна, напротив. А тоя Павел е много смешен, какво подскача. Знаели, не знаели, едно е ясно, в БФС са или много тъпи, или са мошеници. И какви интереси обслужва Томето? Може би журналистически, да даде гласност каква хайка разбойници са БФС?

Re: Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 21:04
от гарфилд
Все съм виждал слагачество,ама Павел Колев се е олял,не малко,а тотално с мастилото.И наистина Томислав зададе мисля,че бяха 8 или 10 въпроса,нека т.нар. журналист П.К. отговори и на тях.
П.П.Преди да отговори,нека да свали наколенките. ;)

Re: Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 21:41
от Marto
Да бяха отговорили на всички въпроси на следващия ден - ок. Ама на 3 за 5 дена е смешно...

Re: Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 21:42
от danko_sot
muhata2 написа:Pavel Kolev e BFU ot 1 godina,za kakvi 4-5 govorish?!?!?!


Да, моя грешка. Но не от една, поне от две години е пресаташе в БФС

Re: Павел Колев и принципът на Питър

Публикувано: 18 фев 2011 21:44
от Vojdek
Ang1e написа:Боби е супер некомпетентен и освен че уреди синчето си, друго не постигна, напротив



[offtopic]И такива като теб ако си тръгнат с Боби и аверчетата му ще е най-добре.Уредил го бил.Сигурно преди всеки мач на Твенте ходи да дава пари на треньора за да играе синът му, а? Аман от такива "разбирачи"![/offtopic]

НЕ, господа! Не "време", а Крайно време е да си заминават Боби Михайлов и компания.

Като се замисля, че заради него исках вратар да ставам.... :cry: