Относно расизма

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Bernaleo
Мнения: 4569
Регистриран на: 26 апр 2016 21:22
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот Bernaleo » 16 окт 2019 15:08

Расизма го има навсякъде по целия свят... повече ме учуди нацистките поздрави от страна на полуидиотите на стадиона.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Относно расизма

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 16 окт 2019 16:24

fcb_bg написа:То когато политиците им плюеха по България реакция нямаше, та сега ли? Руснаците хубаво си искаха да ги шамарят на еврото, ама излязоха лошите.
Расисти сме били... афроангличанин в хард агитките им видяхте ли?

Руснаците!? ... Кажи нашите, бе губкински таварищ! Кога пак изпълзя от дупката - май усети, че за теб и руските подлоги пак се отваря работа!?.... :lol: Още ли си с "вид на жительство", или вече си станал български гражданин, ушанке!?... :roll: 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Относно расизма

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 16 окт 2019 16:28

Мисля, че няма да бъде зле нашите известни спортисти в чужбина, вместо да се крият или да реват като Христо Стоичков, да излязат пред камера, или поне да драснат 2-3 реда във фейсбук или туитър, може и да перифразират думите на Георги Димитров пред съда в Германия!... :!:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот galin56 » 16 окт 2019 16:31

vlater написа:
metodito написа:Виновна е държавата.
Виновна, защото толерира циганските изстъпления, прикрива престъпленията им и често ги толерира пред българите, вместо да ни поставя ПОНЕ наравно. За Държавата, сори, дЪРЖАВАТА, защото това е държава с малко 'д', циганите са важния електорат, и когато циганския барон ѝ осигури нужните гласове, дЪРЖАВАТА си спазва обещанията към тях, защото знае, че на следващите избори, те ще обърнат гръб на тея дето им плащат. Заради това пускат мангали с 50 условни по улиците, освобождават пълни изверги, наркотрафиканти и педофили. Да, има цигани и цигани, но знаете за кои говоря от тях, а те се увеличават - онези полумаймунестите, имунизирани от съвест и втора сигнална система, дето раждат по 15 деца. И няма да си расист ли? Тук трябва да играе сопата, оная с пироните в края, ама не по ромите, а по главите на всички политици. Именно те насъскват българина към мургавите ни сънародници. Да, българинът някога не е бил расист, но вече е.Българинът днес е озлобено човече към всеки и всичко. И с пълно право. И аз съм такъв! Сопата с гвоздея и в тиквите на тея мръсници от властта. Това е начинът!


В България не сме расисти, ти също не си. Проблема не е в цвета на кожата на циганина. Проблема е в неговото поведение. Негодуваме срещу тях щото си позволяват всичко и нищо не им пука и няма закони за тях. А не щото са с тъмен цвят.
Това според мен не се нарича расизъм.


Да, това не е расизъм. Расизъм е да обобщаваш, както направи ти току що. Не всички си позволяват всичко както казваш според теб и не на всички не им пука. Те си имат образование и не ги виждаш в гетото , а в нормалните квартали и фирми да работят. И когато някой ги сравни с другите в гетото и слага всички под общ знаменател - ето това е расизъм.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Относно расизма

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 16 окт 2019 16:34

Нищо не пречи и да спретнем един лек анти-английски бойкот. Може да захвърлим тениските с английски символи - колко англичани сте виждали с фланелки с българското знаме, или на някой български клуб, или с фланелка, на която пише "Аз обичам България"? И стига журналята са преписвали новини от английските медии, стига сте ни занимавали с глупости, къде заминавали принц Чарлз и Кейт (тази поне е готина за разлика от грозния си мъж), стига са ни писали бълвочи за малките принцчета и принцески - какъв бил цветът на акото им, и прочее, и прочее!
Колкото до протеста на държавно ниво - няма лошо, но Борето Джонсън ще каже, че медиите в кралството са независими и - толкоз! Все пак, нищо не пречи да се опита - както е казал Казанова: Не можеш да изчукаш всички жени по света, но поне можеш да се опиташ! ... :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот galin56 » 16 окт 2019 16:43

ogrizko написа:Какви са точно доказателствата, че има такъв?! Това е супер смешно .....според мен изобщо не трябва да има подобни измислени наказания за расизъм. Всеки нека да си вика каквото си иска, в крайна сметка не скачаме на играчите на бой или нещо такова. Все ми е тая колко тънкообидни има по терена. И какво - трябва да ходя да пляскам на противниците, че да се чувстват комфортно и да могат по-лесно да спечелят мача?!


Приятелю, тотално не съм съгласен с твоята теза. Значи някой ако те напсува на улицата или в магазина или където и да е имаш право да го съдиш за обида. Ако си на стадиона може да те псуват колкото си искат но не можеш да съдиш никой за обида. Тоя стадион да не е някаква обетована земя от закона.
Все е тая кой ще победи, това няма никакво значение. Трябва да се държиш възпитано и според нормите за добро поведение, ако ще да си на балет или театър или стадион.
Проблема е в полицията за цялата ситуация, защото не задържат и не осъждат хулиганите. Примерно лумпените от Левски изпочупиха седалки за 50 хил лв, после нищо не платиха, нито ги осъдиха. Камо ли за псувня нещо да им направят.
За това се стигна до тука.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Относно расизма

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 16 окт 2019 18:30

galin56 написа:...Проблема е в полицията за цялата ситуация, защото не задържат и не осъждат хулиганите. Примерно лумпените от Левски изпочупиха седалки за 50 хил лв, после нищо не платиха, нито ги осъдиха. Камо ли за псувня нещо да им направят.
За това се стигна до тука.

Проблемът е в следното:
1. Не знаеш как се употребява пълен член (учи се в отделенията).
2. Полицията не може да осъжда.
3. Изпочупените седалки на стадион "Славия" след последния мач с "Левски" бяха 863. Единичната цена за такъв тип седалка е 12 лева с ДДС.
4. За да бъде осъден даден хулиган, той трябва да бъде идентифициран и задържан. Чичо Венци Фиданков от Овча Купел доскоро се стискаше да даде пари за осветление, та за камери ли да даде!?... :lol: При това той не плаща наем, защото Столична община е съдружник в дружеството.
5. Пише се "дотук".... 8-)
6. Хубава ботевградска вечер ти желая, Галинчо... А проблемът е в това, че народът е озлобен и прост, и става все по-прост. Това се прави умишлено от управляващите, защото прост и разделен народ се управлява по-лесно! ... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот galin56 » 16 окт 2019 19:27

Captain Stottlemeyer написа:
galin56 написа:...Проблема е в полицията за цялата ситуация, защото не задържат и не осъждат хулиганите. Примерно лумпените от Левски изпочупиха седалки за 50 хил лв, после нищо не платиха, нито ги осъдиха. Камо ли за псувня нещо да им направят.
За това се стигна до тука.

Проблемът е в следното:
1. Не знаеш как се употребява пълен член (учи се в отделенията).
2. Полицията не може да осъжда.
3. Изпочупените седалки на стадион "Славия" след последния мач с "Левски" бяха 863. Единичната цена за такъв тип седалка е 12 лева с ДДС.
4. За да бъде осъден даден хулиган, той трябва да бъде идентифициран и задържан. Чичо Венци Фиданков от Овча Купел доскоро се стискаше да даде пари за осветление, та за камери ли да даде!?... :lol: При това той не плаща наем, защото Столична община е съдружник в дружеството.
5. Пише се "дотук".... 8-)
6. Хубава ботевградска вечер ти желая, Галинчо... А проблемът е в това, че народът е озлобен и прост, и става все по-прост. Това се прави умишлено от управляващите, защото прост и разделен народ се управлява по-лесно! ... 8-)

Абе, айде тоя път ще пропусна да ти падам на нивото, и няма да те обидя въпреки, че ми идват наум няколко неща набързо. Не желая повече да ме цитираш по каквато и да е тема и не искам да влизам в диалог с теб. Ти си ми един от най-антипатичните в тоя форум. Пиши си с другите с какъвто член искаш и както искаш.
Иначе по принцип си прост като всички говеда, които само са останали фенове на тоя "отбор". Тия 50 хил. лв ги цитириха във всички медии. И щяха да плащат не извършителите, а клубът Левски. По този начин този т. клуб "Левски" пряко стимулира и финансира постъпките на лумпени. Защото ако трябва да си ги извадят от джоба няма да го направят това. Защото същите лумпени са на хранилка от клуба и не плащат допри елементарни билети за гостуванията. Поразиите им също ги плащат.
А полицията има вина, че не ги задържа и позволява подобни неща. За какво им е камера като става пред "очите им", в кавички защото вие полицаите все нямате очи. Като не може Полицията да свърши тая работа да дойде ВиК -ато или енергото да ги затвори.

Щом полицията не може да ги идентифицира и задържи, като става пред очите им ....... Такива сте полицаите

Приятна подуенска вечер ти желая, и пак ти повтарям, моля те човешки, не си ми приятен и повече не ме цитирай.

vlater
Мнения: 16
Регистриран на: 01 юли 2018 19:54
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот vlater » 16 окт 2019 20:22

galin56 написа:...
Да, това не е расизъм. Расизъм е да обобщаваш, както направи ти току що. Не всички си позволяват всичко както казваш според теб и не на всички не им пука. Те си имат образование и не ги виждаш в гетото , а в нормалните квартали и фирми да работят. И когато някой ги сравни с другите в гетото и слага всички под общ знаменател - ето това е расизъм.


Какво би трябвало да значи думата расизъм?
Според теб обобщението че има проблем в група хора разисъм ли е? Ако имаш проблем например със съседите - това расизъм ли е? Или пък скинарите - може да има някоя добра душа да има всред тях защо тази негативна реакция?
Или пък да имаш проблем с депутатите в народното събрание това също ли е расизъм? Ежеднедното говорене че крадат и въртят далавери тогава също е проява на расизъм. Не всички крадат някои искат да работят.
Излиза че негативно мнение към повече от 1 човек също е расизъм така ли?

Ще отидеш ли с 5000 лв. в джоба в гетото и да кажеш на всеослушание че имаш пари? Какво ще стане - ще дойде този с доброто образование и ще те поздрави, и остави да си тръгнеш?
Не - слагането под общ знаменател не е расизъм. Расизъм е когато проблема е в цвета на кожата. Когато една раса се счита за по висша от друга. Когато няма НИКАКВО основание да има проблем, а в същото време проблема е единствено в това че едни хора се имат за по-висши от други.

Когато една раса издевателства над друга, другата раса не са расисти само защото има проблем с първата.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Относно расизма

Мнениеот galin56 » 16 окт 2019 21:53

vlater написа:
galin56 написа:...
Да, това не е расизъм. Расизъм е да обобщаваш, както направи ти току що. Не всички си позволяват всичко както казваш според теб и не на всички не им пука. Те си имат образование и не ги виждаш в гетото , а в нормалните квартали и фирми да работят. И когато някой ги сравни с другите в гетото и слага всички под общ знаменател - ето това е расизъм.


Какво би трябвало да значи думата расизъм?
Според теб обобщението че има проблем в група хора разисъм ли е? Ако имаш проблем например със съседите - това расизъм ли е? Или пък скинарите - може да има някоя добра душа да има всред тях защо тази негативна реакция?
Или пък да имаш проблем с депутатите в народното събрание това също ли е расизъм? Ежеднедното говорене че крадат и въртят далавери тогава също е проява на расизъм. Не всички крадат някои искат да работят.
Излиза че негативно мнение към повече от 1 човек също е расизъм така ли?

Ще отидеш ли с 5000 лв. в джоба в гетото и да кажеш на всеослушание че имаш пари? Какво ще стане - ще дойде този с доброто образование и ще те поздрави, и остави да си тръгнеш?
Не - слагането под общ знаменател не е расизъм. Расизъм е когато проблема е в цвета на кожата. Когато една раса се счита за по висша от друга. Когато няма НИКАКВО основание да има проблем, а в същото време проблема е единствено в това че едни хора се имат за по-висши от други.

Когато една раса издевателства над друга, другата раса не са расисти само защото има проблем с първата.


Да, аз ти казвам точно какво е расизъм. Когато обобщаваш, че имаш проблем с цяла група хора, без да познаваш дори някои от тях си е расизъм отвсякъде.
Ето го и точното определение:
"Расизмът е предразсъдък, основан на вярата, че съществуват човешки раси, които да имат физиологични особености и ярко изразени характеристики, които да предопределят тяхната култура и способности."
Щом според всички издевателстват върху другата раса какво е? Предрасъсдък спрямо всички.
Гарантирам, че не всички "издевателстват".


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта