Сега доволни ли сте?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

doblesten
Мнения: 39
Регистриран на: 19 авг 2017 18:24

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот doblesten » 11 окт 2017 22:37

При нас кой да се засели? Имаше желаещи англичани, но се разбягаха след набезите! А българите емигрират-няма кой да рита!

navybg
Мнения: 51
Регистриран на: 27 ное 2009 12:29
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот navybg » 11 окт 2017 22:39

Глупости, що за въпрос! Да ни бие Франция у дома севте от 85 години и севте Люксембург да ни мачка (а и в първия мач на В Левски взехме победата на магия!)... Все едно гледах Левски с Жадното начело - тамън почва мача и вече ни водят - последните 2 до 3а мин, а преди в Холандия - в 6а.
Само че оправията не е в Марселиньо/ Дяков, а в ДЮШ, където два пъти подред правим равни с Казахстан, бие ни Люксембург, а по-малките ги мачка Украйна с 3:0, като са с 10 човека. Е това е проблема, че отдолу нищо не идва. Добре си го казал за Краев.
А Боби перуката докога ще седи гьонсурат.... Не завършва ли неговия цикъл?

navybg
Мнения: 51
Регистриран на: 27 ное 2009 12:29
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот navybg » 11 окт 2017 22:42

openminded написа:Моля някой да ме поправи, ако бъркам, но мисля, че всички играчи от маншафта с негермански имена са родени или най-малкото израснали там, така че не виждам за какво натурализиране става дума.Друг е въпросът, че примерът с Германия не е удачен, защото това е страна, която привлича тълпи имигранти, които биха искали да родят и отгледат децата си там.А чистокръвни арийци имаше по времето на Третия райх, сега времената и реалностите / особено демографските / са съвсем различни.

Като например вечния им голмайстор, Мирослав Клозе, нали така:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B5

doblesten
Мнения: 39
Регистриран на: 19 авг 2017 18:24

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот doblesten » 11 окт 2017 22:45

navybg написа:
openminded написа:Моля някой да ме поправи, ако бъркам, но мисля, че всички играчи от маншафта с негермански имена са родени или най-малкото израснали там, така че не виждам за какво натурализиране става дума.Друг е въпросът, че примерът с Германия не е удачен, защото това е страна, която привлича тълпи имигранти, които биха искали да родят и отгледат децата си там.А чистокръвни арийци имаше по времето на Третия райх, сега времената и реалностите / особено демографските / са съвсем различни.

Като например вечния им голмайстор, Мирослав Клозе, нали така:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B5

Чист ариец!!!!!!

kalo_340
Мнения: 34
Регистриран на: 14 апр 2016 19:02
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот kalo_340 » 12 окт 2017 00:37

Ха, тъкмо мислех аз да пиша по подобна тематика, че не бях влизал от много време в гонгските форуми, а ми се повръща от факта че наште куци коне за н-ти път ше гледат голям футболен форум от чалготеката, но пък за сметка на това ще се любуват на гиганти във футбола като... Исландия и Сърбия. СЪРБИЯ по дяволите!!! Поправете ме ако греша, но мисля че това им е второ или трето участие на световно през 21-ви век. А ние???
Ние се чудим и маем за кво ни е нов национален стадион. Ние се чудим и маем що футболистите ни играят ганкиното при все, че общо имат футболни часове за календарната година сигурно колкото футболни часове има Меси за два-три месеца в Барселона/Аржентина. Ние се чудим и маем къде са ни хората по стадионите във вътрешното първенство и в мачовете за купата, а няма как да има хора когато се играе отвратителен футбол, когато има пошло съдийство и явна и неявна корупция.
Та да стигнем и до главата на рибата, нали оттам тя се вмирисва...

- Цялото БФС, начело с Бобчо Михайловски, Преславовски, Перуковски или къвто и да е там, трябва МОМЕНТАЛИЧЕСКИ да си събира партакешите и да изчезва от българския футбол. Те се провалиха и няма, просто няма шанс за поправка вече.
- Веднага трябва да се смени управленческата система на БФС - не може босовете на футболните клубове да са ключовия участник в управлението на контролния орган, който уж трябва да съблюдава, контролира и ако трябва осъжда дейността на клубовете им. Не знам как е в чужбина, признавам си, но съм 100% сигурен, че системата е различна. ФА например да не се ръководи от босовете на английските клубове???
- Необходима е цялостна реформа на работата с детските школи - не просто уволнение на хора или намаление на заплати, а реформиране на футболните умения, на които се учат децата и юношите; психологическа реформа дори ако щете - да се играе с уважение към съперника например, не щото щом аз съм ЦСКА ти си Левски например да се колим и бесим на всяка цена
- Целият моментен съдийски състав трябва да бъде наново обучен и впоследствие трениран НЕПРЕКЪСНАТО в дебрите на съдийството, ако наистина слабото им съдийство се дължи на некадърност. В противен случай - да се гарантира неприкосновеността на съдиите, ако трябва със специален антикорупционен орган или комисия, за да не се допуска симулативно свирене.

Да, трябват пари, за всичко трябват пари в тоя шибан живот. Но трябва и воля за промяна, трябват идеи, трябват Хора (умишлено с главно Х). А журналистите, а ние феновете? И ние, и журналистите имаме правото и задължението да изискваме отговорност от ръководните фактори, да задаваме неудобни въпроси, да се противопоставяме на това, което ни пробутват за нормално, а всъщност е всичко друго, но не и. Мълчанието и безразличието за съжаление не стават вече. Протести? Може, но това е само един инструмент в кутията с инструменти. В 21-ви век има толкова варианти - петиции, създаване на организации... НО. На първо място - волята за промяна, идеите, хората. Това е властта на народа. Това е демокрацията.

Айде, разправяйте ся колко е невъзможно това, питайте ме кой съм аз да си отварям устата и т.н. А аз - аз съм загрижен фен, на когото му писна вече да понася една и съща помия и да живее с бляскави разкази от родителите си за една отдаааааааавна отминала 94-та година.......

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот organzata » 12 окт 2017 00:55

Eminem написа:И какъв е смисълът от национални отбори, ако ще се натурализират играчи ? Всеки отбор ще си взима чужденци, сякаш е трансферен прозорец и какъв е смисъла на това нещо ? Ние вече гледаме такова нещо - клубните отбори.
Заради това натурализиране, се обезценяват първенствата за национални отбори.


Иди го кажи това на Белгия или Швейцария!

Потребителски аватар
amoros
Мнения: 1704
Регистриран на: 15 мар 2010 14:03
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот amoros » 12 окт 2017 10:06

Луиджи Монти от аржентинец разбира ,че е с италианско потекло и на следващото световно играе за Италия.При положение че не искаме да натурализираме чужди футболисти съвсем спокойно можем да намерим български корени в Уругвай,Аржентина,Украйна,Молдова и къде ли не.

Потребителски аватар
soulfly1948
Мнения: 596
Регистриран на: 29 сеп 2016 16:04

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот soulfly1948 » 12 окт 2017 10:22

футболът в България е мъртъв от години,жалко,че още не сте го разбрали......
"на мястото на Герена,се е намирало ТКЗС"Шопска комуна",известно с това,че там са се отглеждали едни от най-хубавите говеда в България.....

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 12 окт 2017 11:37

navybg написа:
openminded написа:Моля някой да ме поправи, ако бъркам, но мисля, че всички играчи от маншафта с негермански имена са родени или най-малкото израснали там, така че не виждам за какво натурализиране става дума.Друг е въпросът, че примерът с Германия не е удачен, защото това е страна, която привлича тълпи имигранти, които биха искали да родят и отгледат децата си там.А чистокръвни арийци имаше по времето на Третия райх, сега времената и реалностите / особено демографските / са съвсем различни.

Като например вечния им голмайстор, Мирослав Клозе, нали така:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B5

Мирослав Клозе е дошъл в Германия с родителите си, когато е бил на 8 (осем) годинки и освен това, той вече НЕ е част от бундестима (подобна е ситуацията и с Лукаш Подолски). А ако искаме всички спортисти, които представят България да са "чисти българи", ще трябва да дадем златните медали, спечелени от Нораир Нурикян на Армения, тези на Наим Сюлейманоглу (познат още като Наум Шаламанов) - на Турция и т.н. - примерите са много... 8-)
П.П. Понастоящем всички футболисти с "негермански имена", играещи в бундестима, са родени в Германия и са германски граждани по рождение. Някои от тях са от смесени бракове, изключение прави Йозил (роден е в Гелзенкирхен и е трето поколение турчин, живеещ в Германия).
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот kiril.a.d » 12 окт 2017 11:51

И в тaзи темa ще постнa чaст от aнaлизa си, след последния мaч, тъй кaто е подxодящa зa темaтa:
И сегa, кaто си гледaме смaчкaните физионoмии нa нaшите...aйде футболисти, които приличaт нa обикновените бългaри, рaботещи зa МРЗ, кaкво повече дa искaме и чaкaме от тяx???
Мисля че е време и Петьо дa зaгърби тoзи нaш прослaвут нaционaлизъм - други държaви го нaпрaвиxa отдaвнa и зa товa сa по-нaпред! - дори Люксембург си имa..."печкa" нaли? ;)
Тa, aко искaме голове и победи, aйде Петьо дa се ориентир към двaйкaтa Мaрселиньо и Кaрaнгa! - Кaрaнгa нaпред, Мaрселиньо зaд него! Честно - тежко нa всички отбори с тaзи нaпaдaтелнa двойкa...
A Попето...сори, aмa ми омръзнa от товa много тичaщо, но мaлко ефективно момче! - дa не говорим, че пречи нa xaлфовaтa линия, връщaйки се нaзaд, вместо дa е зaбит нaпред, особено в мaчове със съперници кaто Люксембург и Белaрус!
Тa aйде дa поигрaе нa скaмейкaтa, кaто резервa нa Мaрселиньо ;)...
И нaпaдение с Кaрaнгa и Мaрселиньо в центърa и Делев и Неделев по крилaтa и...не я виждaм и Фрaнция дори! :) - особено Неделев, трябвa дa имa зa кого дa игрaе, кaквaто е сxемaтa и в Ботев Пд ;)
И нямa дa се рaзсърдя нa още брaзилци в отбор ни, след кaто нaшите не стaвaт! - особено Бодуров, който в Ц-С игaре добре, но зa нaшите стaндaрти, a нaвън е...дупкa! Aйде нa негово място дa викa Нaтaниел ;)...

Ще допълня зa един колегa тук, че и aз нямaм против и Мaпуку в нaционaлния, но той си игрaе зa своятa стрaнa, тaкa че нямa дa се съглaси зa нaшия нaц. отбор!
И дa, xaлфовaтa ни линия много издишa...Но aз биx попитaл, чий човек е Зaнев, тa е несменяем...тичaщ? ;)...Кaто Мишкaтa Aлекснaдров нa времето, докaто го продaдоxa нaй-после в Полшa...
Много връзкaрщинa и интереси имa все още в Нaц. отбор, колкото и Петьо aд говори че той ги избирa...
И биx коригирaл дори Петьо, че срещу Люксембург трябвaше дa излезе със сxемa, не 4-3-3, която веднaгa се рaзби с голa им, a с 3-4-3 и люксембургците дa не могaт дa пробият центърa!!!
Еееееx, много можем дa говорим, aмa сaмо с говоренето си остaвaме, всеки път! И дa - четa чудесни aнaлизи и съвети, от съфорумци тук, които биxa били полезни и нa нaционaлния треньор, a не дa кaзвaт тaм, по БФС, че бългaринa рaзбирa от всичко!...
И кaк нямa дa рaзбирa, след кaто ръководните фaктори зa кaкво ли не в държaвaтa ни, не рaзбирaт от рaботaтa си, a сaмо от дaлaвери, които всички виждaме???
Последна промяна от kiril.a.d на 12 окт 2017 12:05, променено общо 1 път.
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта