УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Себастиан Фетел
Мнения: 2084
Регистриран на: 11 юни 2012 19:31
Skype: Байерн Мюнхен
Местоположение: Алианц Арена
Контакти:

УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот Себастиан Фетел » 04 дек 2014 21:51

Европейската футболна централа УЕФА утвърди формата за провеждане на турнира за национални отбори "Лига на нациите". Идеята за новия турнир принадлежи на президента на централата Мишел Платини, а по-късно всички 54 страни-членки на УЕФА одобриха създаването на надпреварата. Турнирът трябва да стартира през 2018 година и ще замени досегашните контролни срещи на националните отбори, които често не предизвикват интерес сред феновете. Съперниците ще бъдат разделени в четири групи съгласно коефициентите на отборите - група А (12 отбора), група В (12) група С (14) и друга D (16). Отборите ще печелят промоция или ще изпадат от съответната група в зависимост от класирането си в кампанията, която ще продължава две години. 12-те отбора в елитната група А ще бъдат разделени на четири групи по три отбора. Победителите от групите се класират на Финалната четворка с полуфинали и финал, който ще се играе през юни 2019 година, когато ще бъде определен първият шампион в "Лига на нациите". Основната идея на турнира е да върне престижа на мачовете на националните отбори.

Потребителски аватар
mironi88
Мнения: 1802
Регистриран на: 23 дек 2008 17:17
Местоположение: навсякъде с ЦСКА
Контакти:

Re: УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот mironi88 » 04 дек 2014 21:59

Абсолютна повърня. Платини само простотии измисля откогато е президент на УЕФА. Европейско с 24 отбора, европейско из целия континент, сега тая лига. В клубен аспект вкара 3 отбора директно в групите на Шампионска лига от големите страни, само и само да не се дънят в квалификационните кръгове. Всичко прави за богатите, а на бедните им даде да влизат в Лига Европа където дори да вземеш трофея печелиш 1/4 от това което всеки отбор дори само влязъл в групите на Шампионска лига взима.
ИзображениеИзображение

brossy
Мнения: 1136
Регистриран на: 11 фев 2009 19:22
Контакти:

Re: УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот brossy » 04 дек 2014 22:29

Букмейкърите протриват ръце.Досега контролите не бяха много апетитни,но с този формат ще падат пари.Вече не се и крият и явно показват колко е зависим футбола от Букмейкърските къщи.

Потребителски аватар
gikahadji
Мнения: 493
Регистриран на: 26 ное 2008 18:48
Контакти:

Re: УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот gikahadji » 04 дек 2014 23:34

Аз предпочитам да гледам България да играе в мачове със заряд срещу отбори като Албания, Унгария, Сърбия, Израел, Финландия, Черна гора, Норвегия и други отбори горе долу от нашата черга, отколкото перукан да ни прави за посмешище с уговорени мачове срещу Естония, Южна Африка, Канада и т.н.
Георги Соколов: Исках да играя в ЦСКА. Хората много ме уважиха, дойдоха вкъщи, поканиха ме, най-любезно. Но от БЪЛГАРСКАТА ФУТБОЛНА ФЕДЕРАЦИЯ не ми разрешиха! Казаха, че освен в Левски няма другаде да играя, и така се свърши с мен! На 26 години!

Потребителски аватар
plamenst7
Мнения: 1820
Регистриран на: 27 авг 2009 18:34
Местоположение: София
Контакти:

Re: УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот plamenst7 » 05 дек 2014 00:44

На мен пък идеята ми харесва! Ще има повече интригуващи мачове на нац. отбор, а и интригата от този тип мачове е съвсем различна. Не ми допада само това разделение на 4 по 3 отбора в група А (надявам се само в нея) и това, че един цикъл ще трае 2 години. Все пак като цяло съм доволен от въвеждането на тази лига.

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот ehh » 05 дек 2014 01:05

Ох, най-накрая Националите ще заиграят редовно контроли
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот diplomat » 05 дек 2014 02:11

Ще сменяме треньорите на 4 мача :lol: :lol: :lol:

ivkoni_1
Мнения: 285
Регистриран на: 26 авг 2009 02:18
Контакти:

Re: УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот ivkoni_1 » 05 дек 2014 08:24

А по този начин как ще видим контрола Германия-Аржентина,Англия-Бразилия,или друг сблъсък между отбори от Европа и друг континент?Поредно малоумие от страна на УЕФА....

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13754
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот Red_Neck » 05 дек 2014 11:21

gikahadji написа:Аз предпочитам да гледам България да играе в мачове със заряд срещу отбори като Албания, Унгария, Сърбия, Израел, Финландия, Черна гора, Норвегия и други отбори горе долу от нашата черга, отколкото перукан да ни прави за посмешище с уговорени мачове срещу Естония, Южна Африка, Канада и т.н.

Колега, изобщо не съм съгласен, че Сърбия и Черна Гора са отбори от нашата черга :)
Идеята е пак за правене на пари. Постоянното навиране на футбол по ТВ-то започва да втръсва.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: УЕФА утвърди формата на "Лига на нациите"

Мнениеот stefani » 05 дек 2014 14:44

Браво на УЕФА за "Лига на нациите" ! Няма вече да има контроли екскурзии :lol:
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта