Със скандали премина Общото събрание

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Meto_1912
Мнения: 963
Регистриран на: 20 авг 2008 12:07
Местоположение: Пловдив

Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот Meto_1912 » 18 дек 2008 14:35

Със скандали премина Общото събрание на Ботев Пловдив между дребните акционери в клуба и мажоритарния собственик Димитър Христолов.

Акционерите скочиха срещу вдигането на капитала на дружеството от 1 на 1,7 млн. лева с непарични средства. Дискусиите обаче не доведоха до смяна на предварително плануваното решение. След заседанието отново не се появи яснота около новите собственици на „канарчетата”. Бе приет новият устав на дружеството, който вече дава възможност акциите да бъдат прехвърлени от Христолов на новите собственици. Така сделката между двете страни може да приключи официално още утре.

„Всичко е съгласувано с новите собственици на клуба. Събранието мина по предварително планувания дневен ред и проблеми няма”, обяви Христолов. Според запознати всички решения, които са били взети днес, са съгласувани в предварителния договор подписан между Христолов и Ирена Кръстева, която е в основата на сделката за Ботев.

Най-притеснителното решение за дребните акционери обаче се оказа блокираща квота от 91%, която спира взимането на по-сериозните решения в Акционерното дружество. Така новите собственици на клуба няма как да взимат еднолични инвестиционни решения, ако не придобият всички акции на Христолов. Това също е включено в договорката между двете страни

От отговорност бяха освободени тримата членове на Съвета на директорите, сред които Христолов и Илко Бекяров. Все още обаче няма нов Съвет на директорите, тъй като на практика акциите не са прехвърлени. Така новият Съвет на директорите ще стане ясен, след като на практика новите собственици придобият акциите на клуба. Според Христолов това може да стане още утре, след като вече е приет новия устав на дружеството.

1912BOTEV
Мнения: 654
Регистриран на: 14 окт 2008 11:05
Контакти:

Re: Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот 1912BOTEV » 18 дек 2008 14:54

Аз бях на събранието и христолов обеща, че всичко е ок. Не че на него много може да му се вярва, но все пак той има интерес от продажбата. Иначе, клубът трябва да бъде обявен във фалит. Дано продажбата да стане по-скоро, защото в противен случай изпадаме.

Потребителски аватар
Meto_1912
Мнения: 963
Регистриран на: 20 авг 2008 12:07
Местоположение: Пловдив

Re: Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот Meto_1912 » 18 дек 2008 14:58

1912BOTEV написа:Аз бях на събранието и христолов обеща, че всичко е ок. Не че на него много може да му се вярва, но все пак той има интерес от продажбата. Иначе, клубът трябва да бъде обявен във фалит. Дано продажбата да стане по-скоро, защото в противен случай изпадаме.


Имали хора който още му вярват, аз от отдавна не му вярвам ???????

Потребителски аватар
djany76
Мнения: 109
Регистриран на: 15 окт 2008 16:18
Контакти:

Re: Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот djany76 » 18 дек 2008 15:03

Абе тия новите пак не се показаха. Много загадъчни бе майна, кво става незнам.
BOTEV FOREVER

Потребителски аватар
MoNteSo
Мнения: 2276
Регистриран на: 25 мар 2008 17:45
Местоположение: Перник
Контакти:

Re: Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот MoNteSo » 18 дек 2008 15:16

Според мене Селския ви лъже, няма никакви нови собственици... просто не може да намери купувач за момента и иска да спечели време, за да не го линчувате!

п.п. лично мнение.

Потребителски аватар
de.bil
Мнения: 367
Регистриран на: 04 дек 2008 16:00
Местоположение: Polaris
Контакти:

Re: Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот de.bil » 18 дек 2008 16:28

Ей заради такива дебилщини не ходя на мачовете на Ботев(както и заради така наречените ФЕНОВЕ).Бих отишъл на мач само ако заиграят като преди 20 години(винаги са били един от наи-красиво играещите отбори).Иначе съм разбрал че манталитета на провинциалисти няма да си го сменят скоро.

incendio
Мнения: 4
Регистриран на: 15 ное 2008 10:41
Контакти:

Re: Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот incendio » 18 дек 2008 16:44

Нещо не ми харесва цялата работа! Чакахме месец и половина събранието и в крайна сметка на него нищо не се случи , освен това ,че Селския си увеличи акциите и решенията в АД вече се взимат с 91 %, което на практика означава че без него оттук нататък не може да се вземе едно важно решение в дружеството. От друга страна "новите собственици" за пореден път не излязоха на светло , което взе да ме навежда на мисълта , че просто такива няма.И ако в близките дни не видим конкретни нови футболисти с подписани договори , то уверено ще поемем към дъното ( не че в момента не се намираме там).Защото до момента вместо да се гради отбора се руши ( напуска единствения ни що годе свестен нападател и основен голмайстор и бъдещия трансфер на най- добрия ни футболист Данчо Минев).

Потребителски аватар
ivo77
Мнения: 3751
Регистриран на: 18 дек 2008 16:54
Контакти:

Re: Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот ivo77 » 18 дек 2008 16:59

Spokoino, sdelka ima, i novi sobstvenici shte ima! Vsi4ki buferi da go duhat i da se zanimavat s tehniq sobstvenik ZEKI BAIRIAM !!!

XAXO
Мнения: 78
Регистриран на: 20 окт 2008 21:34

Re: Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот XAXO » 18 дек 2008 17:08

az tuka buferi ne vijdam !? ostavete kompleksite nastrana! polojenieto e seriozno!

Потребителски аватар
since1912
Мнения: 182
Регистриран на: 17 окт 2008 12:03
Контакти:

Re: Със скандали премина Общото събрание

Мнениеот since1912 » 18 дек 2008 17:34

Аз лично съм песимист, за съжаление. Не мисля, че до момента нещо ни дава повод да си мислим, че имаме сделка. Смущаващото в случая не е увеличението на капитала. Това беше точка от предварително обявения дневен ред. Смущаващото е, че уставът е променен, за приемане на решения с мнозинство, в което и селската пръчка ще трявбва да участва. Но да допуснем, че това е съгласувано с евентуалните "нови собственици". Какви са тези "нови собственици", които 3 месеца се крият от феновете на най-стария отбор. Защо се крият!? Не е ли по-лесно за тях да кажат, да проявяваме интерес към Ботев, водим преговори, но до сделка може и да не се стигне. Все пак това е бизнес. Тогава всички ще знаем от кого зависи смяната на собствеността и кой ще бъде отговорен при провал на сделката. Нормално е. В белите държави така се прави, а ние феновете на най-стария български клуб не сме маймуни. Кажете ми друг пример за потенциален купувач на футболен отбор, който желае да остане анонимен. Нали лицата Андреев и Димитров нееднократно заявяваха, че новият собственик ще стане известен след общото събрание! Другото смущаващо е, че нямаме промяна на съвета на директорите. Т.е. дори и да имаме джиросване на акциите в полза на лицето "Х", то старият СД си остава и на практира той ще управлява и занапред. Нов СД може да бъде избран след свикване на ново общо събрание на акционерите, което както виждаме отнема 3 месеца.
Първи се родихме, няма да умрем!


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта