Интервю с Коцето

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Интервю с Коцето

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 12 дек 2008 18:26

Костадин Ангелов:
Селекцията се бави, последните няколко месеца бяха най-лудият период в моя живот

Пловдив. Старши треньорът на Ботев Костадин Ангелов бе любезен да даде обширно интервю за Sportline.bg, в което сподели впечатленията си от завършилата първа част на сезон 2008/09. Младият специалист не скри вълнението си и бе категоричен, че последните няколко месеца са най-бурните не само в кариерата, а и в целия му живот. Той говори и за бъдещето на отбора, за предстоящите трансфери, както и за футбола в Пловдив като цяло. Коце Ангелов разкри и част от плана си за селекция, включващ няколко скъпи футболисти с доказани качества. Привличането им обаче ще бъде възможно едва след Акционерното събрание на 18 декември. "Жълто-черният" наставник се съгласи да направи и кратък коментар на ситуацията с националния отбор на България, където Ботев отново има свой представител - Йордан Минев.

- Приключи есенният дял от първенството - доволен ли си от свършената работа?

- Категорично не, като основната причина се крие във факта, че ще зимуваме под чертата за изпадащите от "А" група. Качествата и потенциалът на нашия отбор не съответстват на мястото ни във временното класиране, но така се стекоха обстоятелствата, че след паузата ще наваксваме. Въпреки това мога да отлича старанието на момчетата в тренировъчния процес. Здравата работа рано или късно дава резултат и със сигурност мога да кажа, че ако бяхме започнали полусезона така както го завършихме, сега щяхме да сме далеч по-напред в подреждането.

- По всеобщо мнение оставяш зад гърба си един много горещ период от своята кариера. Как се работи в условията на война на публика с президент, последвана от смяна на собствеността в клуба и от още куп допълнително стресиращи фактори?

- Последните няколко месеца бяха може би най-лудият период не само в кариерата, а и в живота ми. Случиха се толкова много неща, че все още се затруднявам да направя напълно трезва равносметка. Целият този порой от събития превърна работата ми в Ботев в едно много сериозно психологическо изпитание. Със сигурност обаче не съм се чувствал стресиран. Успях да се абстрахирам от извънфутболните фактори, запазвайки концентрация върху тренировъчния процес. Смятам, че така предпазих и футболистите, които също не се повлияха от напрежението около тях. Спокойствието в съблекалнята ни помогна много, особено в заключителната част от полусезона.

- А как прие слуховете за смяната ти с Велислав Вуцов, последвани от пълното доверие, гласувано ти наскоро от ръководството?

- Гледам да не обръщам внимание на подобни неща. Естествено, че ми стана неприятно, но в крайна сметка естеството на треньорската професия е такова, че на един специалист често му се налага да чува имена, спрягани за негови наследници. Вече казах, че избягвам да се влияя от странични фактори и предпочитам да си върша работата. Иначе всеки е свободен да говори каквото си иска. За мен в крайна сметка най-важен е резултатът. В случая аз получих пълно доверие от ръководството и това може само да ме радва.

- Смяната на властта в Ботев прави ли те по-спокоен за бъдещето на клуба?

- За новите собственици ще споделя, че наистина са много сериозни и силни финансово. В интерес на истината въпросната смяна на властта все още не съм я усетил кой знае колко, но това е нормално. Засега промяната се изразява само в завишените премии. За мен "новото време" евентуално ще дойде след гласуването на трансферен бюджет за зимната селекция. Това е критерият, по който ще направя своята лична преценка за амбициите на ръководството.

- Дадохте на играчите гратисен период до Нова година да покажат дали имат качества да носят жълто-черния екип и занапред. Направиха ли го всички или с други думи - да очакваме ли освободени футболисти през зимата?

- Задачата мога да я определя като изпълнена. Не мисля, че ще се стигне до освобождаване на футболисти и поради ред други причини. Преди всичко - за да има напускащи, трябва да са на лице нови попълнения, с каквито ние все още не можем да се похвалим. Не на последно място вече засегнах и старанието на моите възпитаници в тренировъчния процес, което ме кара да вярвам, че всички имат място в отбора.

- Кога да очакваме пристигане на нови футболисти в Ботев?

- Списъкът ми за зимна селекция е готов. Вече дори съм провел разговори с повечето от желаните от мен състезатели, така че нови попълнения ще има веднага щом бъдат отпуснати пари за трансфери. За тази цел обаче трябва да се изчака насроченото за 18 декември Акционерно събрание на клуба. На него новите собственици ще обявят сумата, която са готови да отпуснат за нови попълнения и аз ще трябва да се съобразя с нейния размер. В интерес на истината трябва да призная, че изоставаме в селекцията. Есенният полусезон вече завърши, а ние още не можем да извадим конкретна оферта за желаните футболисти. В същото време другите клубове от "А" група не спят, а действат. Дано не се окаже прекалено късно, когато дойде и нашият ред да осъществяваме трансфери.

- На кои постове търси попълнения Ботев?

- На абсолютно всички. Отборът се нуждае от засилване на конкуренцията. Убеден съм, че футболистите, с които разполагам в момента, ще вдигнат значително нивото си при засилване на борбата за титулярно място. Именно заради това в трансферния ми план влизат разнообразни откъм качества имена - като започнем от скъпи и доказани футболисти и стигнем до млади таланти. Хубаво е да се знае и доказаното от практиката неписано правило, според което е невъзможно да успеем да привлечем всички набелязани играчи. Лично аз ще бъда доволен, ако осъществим 30-40% от трансферните ми планове.

- По всичко личи, че това е всичко, което можеш да кажеш за бъдещето на отбора преди да е минало Акционерното събрание, така че нека се върнем към изминалите мачове от "А" група. Коя беше срещата, за която най-много те е яд и респективно - кой двубой ти даде най-голяма радост?

- Трудно ми е да отговоря на първата част от въпроса, тъй като нееднократно пропуснахме да постигнем целите си поради наивни грешки, за които още ме е яд. В спомените ми веднага изплуват домакинските равенства с Черно море, Литекс и ЦСКА, както и неотдавнашното гостуване в Кюстендил на Миньор (Пк). Като се замисля по-сериозно обаче на първо място поставям незарасналата още рана от дербито с Локомотив (Пд). Едва ли скоро ще забравя многобройните положения пред вратата на Стоян Ставрев, които така и не се превръщаха в гол. За съжаление във футбола има и такива моменти. Що се отнася до удовлетворение - подобно чувство изпитах в три мача. Много радостен бях след победата ни над Славия, защото "белите" представляват доказана марка в родния футбол и са залък, който не всеки може да преглътне. Първото полувреме от домакинския ни мач с Пирин пък олицетворява какво искам от футболистите на терена. Говоря от спортно-техническа и тактическа гледна точка. Указанията ми бяха изпълнени почти перфектно и за първи път видях отбора в желаната от мен светлина. Няма да подмина и гостуването на Вихрен. При тежките метеорологични условия в Сандански момчетата очаквано не изнесоха извънземна продукция, но ме направиха щастлив с мъжкото си поведение през всичките 90 минути. Срещу Вихрен показахме твърдост и непоколебимост в характера, каквато до този момент ни липсваше.

- Под твое ръководство Ботев произведе двама национали - Йордан Минев при мъжете и Костадин Гаджалов при младежите. Непреходните ли са стойностите на пловдивския футбол въпреки кризата в последно време?

- Данчо и Коцето са живо доказателство за таланта в тази част на България. Не ми трябваше много време, за да се убедя, че Пловдив е футболната столица на страната. Това е мястото, където кожената топка предизвиква най-много емоции и страсти. На този фон не виждам нищо учудващо, че под тепетата се подвизават играчи с качества за националния отбор. Визирам не само момчетата от Ботев, а и тези от вечния съперник Локомотив (Пд). Сигурен съм, че след Минев и Гаджалов и други представители пловдивския футбол рано или късно ще облекат екипа на България. Единствената пречка за състезателите от Ботев и Локо е незадоволителното място на отборите във временното класиране. Вярвам, че това ще се промени и занапред все по-често ще можем да се радваме на наши възпитаници в различните представителни гарнитури.

- Застъпвайки актуалната тема за националния отбор, няма как да подминем уволнението на селекционера Пламен Марков. Чужденец или българин трябва да поеме кормилото в държавния тим и наистина ли "трикольорите" не могат повече от показаното през последната една година?

- Решението за освобождаване на Пламен Марков не бе от най-правилните. Доколкото съм запознат, под негово ръководство отборът ни има три победи, три равенства и само една загуба. Вярно, че в последния случай Сърбия ни разгроми, но все пак срещата бе приятелска, а не официална. Типично българска черта е от един мач да правим трагедия. На всичкото отгоре проблемът в Белград не бе толкова игрови, колкото психологически. Футболистите не се бяха настроили, нямаше мотивация. Всички видяхме, че и Италия не може да ни бие, когато играем с желание и себераздаване. Друг е въпросът, че с наличния кадрови ресурс е много трудно, да не кажа невъзможно да се практикува атакуващ футбол срещу световния шампион. За мен обаче таванът във възможностите на националите ни зависи преди всичко от мотивацията, с която излизат на терена. Способни сме да постигнем успехи, но преди това трябва всеки един футболист да изразходва пълния си капацитет за постигането на определената цел. В България има достатъчно кадърни специалисти, които могат да наследят Марков, но наистина авторитетът на един чужденец би могъл да затегне по-сигурно редиците на представителния отбор. Подчертавам, че имам предвид голямо име в професията, а не анонимник, който да трупа активи на гърба на България.

- Наближават коледните празници, а с тях и времето за заслужен отдих. Къде и с кого планираш да си починеш?

- Не съм убеден, че ще имам възможността да празнувам Коледа в пълния смисъл на думата. Краят на есенния полусезон в "А" група постави началото на един от най-важните периоди в живота ми. 2008 година я посрещнах като треньор в Севлиево, а я изпращам в ролята си на наставник на един от най-големите клубове в България. Тази зима трябва да се сглоби качествена селекция, с която през пролетния дял да нямаме притеснения за оставането ни в елита. Поставили сме си амбициозни цели, а за осъществяването им е необходимо да се работи отсега. Рано е да кроя правя планове за празниците, защото на този етап нищо не се знае. Сигурно е, че трудното тепърва предстои и ще е наивно рано-рано да се подготвям за почивка.

- Какво тогава ще си пожелаеш за следващата 2009 година?

- От професионална гледна точка искам Ботев да е челната тройка на "А" група, когато в края на 2009 година давам следващото си подобно обобщаващо интервю. Водеща роля в шампионата ще приляга най-добре на клубните традиции, както и на вярната ни публика. Все пак феновете са тези, които вдъхват сили в мен и футболистите. Дано не бъда разбран погрешно, но съм готов да работя в Ботев и за без пари, само и само да изживея отново това, което изпитах по време на дербито с Локомотив (Пд). Относно предпочитанията в личния ми живот предпочитам да съм по-скромен. Никога не съм приемал за водещ мотив парите и материалните блага, така че не си пожелавам нищо повече от щастие с най-близкия човек - моята нежна половинка.

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Интервю с Коцето

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 12 дек 2008 18:42


Потребителски аватар
botev.pl
Мнения: 159
Регистриран на: 01 сеп 2008 20:34
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Интервю с Коцето

Мнениеот botev.pl » 12 дек 2008 18:48

Нямам нерви вече до 18-ти, майна...
БОТЕВ ЗАВИНАГИ !!!

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Интервю с Коцето

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 12 дек 2008 18:52

botev.pl написа:Нямам нерви вече до 18-ти, майна...

аз ще чакам пред авиотехника да разбера кои са

Потребителски аватар
botev.pl
Мнения: 159
Регистриран на: 01 сеп 2008 20:34
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Интервю с Коцето

Мнениеот botev.pl » 12 дек 2008 18:57

PLOVDIV PEE 1912 написа:
botev.pl написа:Нямам нерви вече до 18-ти, майна...

аз ще чакам пред авиотехника да разбера кои са



Най-много ми хареса в интервюто с Коцето, че новите собственици са сериозни и силни финансово... Дай Боже нещата да потръгнат вече...
БОТЕВ ЗАВИНАГИ !!!

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Интервю с Коцето

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 12 дек 2008 19:02

botev.pl написа:
PLOVDIV PEE 1912 написа:
botev.pl написа:Нямам нерви вече до 18-ти, майна...

аз ще чакам пред авиотехника да разбера кои са



Най-много ми хареса в интервюто с Коцето, че новите собственици са сериозни и силни финансово... Дай Боже нещата да потръгнат вече...

Всичко ще е наред ,сигурен съм!Коцето все повече почвам да го харесвам .

Потребителски аватар
AREA BIANCONERA
Мнения: 1026
Регистриран на: 05 авг 2008 14:49
Контакти:

Re: Интервю с Коцето

Мнениеот AREA BIANCONERA » 12 дек 2008 19:08

ПЛОВДИВ ПЕЕ, да не си говориш сам ;)

айде, дано най-после да ни биете един път, че да се успокоите малко,

гледам сън не ви хваща ;) :shock: :D
87 години славен пловдивски футбол!
87 години любов в черно и бяло!

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Интервю с Коцето

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 12 дек 2008 19:22

AREA BIANCONERA написа:ПЛОВДИВ ПЕЕ, да не си говориш сам ;)

айде, дано най-после да ни биете един път, че да се успокоите малко,

гледам сън не ви хваща ;) :shock: :D

ХХАХАХАА аре бЕгай от тука..

Потребителски аватар
botev.pl
Мнения: 159
Регистриран на: 01 сеп 2008 20:34
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Интервю с Коцето

Мнениеот botev.pl » 12 дек 2008 19:25

Най-много ми хареса в интервюто с Коцето, че новите собственици са сериозни и силни финансово... Дай Боже нещата да потръгнат вече...[/quote]
Всичко ще е наред ,сигурен съм!Коцето все повече почвам да го харесвам .[/quote]


Просто, честно да ти кажа, мечтая за такива моменти като мачовете навремето на стадион Пловдив. Невероятна атмосфера беше. Помня Ботев - Локото, мисля 88г. беше. Бихме ги 5-0. Още преди края на мача, феновете на Локото почнаха бързо да се изнасят. Беше невероятно... :) :)
БОТЕВ ЗАВИНАГИ !!!

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Интервю с Коцето

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 12 дек 2008 19:39

Броени дни преди официалното акционерно събрание в ПФК Ботев Пловдив АД доста се шуми в пресата за евентуални трансфери на футболисти от цялата страна в клубът ни.Единственото сигурно за момента е само преминаването на Муши в отборът на ЦСКА.Нападателят ни вече се е споразумял за личните си условия със армейците,и по този начин на нашата управа е останало единствено да договори трансферна сума и последващи проценти при нови продажби на Муши.Голяма е вероятността и Йордан Минев да доиграе сезонът в Пловдив,като заплатата му ще бъде сериозно повишена.



Интересен трансферен удар готви новото ръководство на Ботев 1912.Според няколко ,,птички,, Даксон и Том заедно с футболният им агент са се съгласили да дойдат в Ботев 1912 срещу 5 цифрена заплата.Публична тайна е,че на Лаута в момента няма много парични знаци и там парите на играчите им стигат колкото да си покрият телефонните сметки.
http://botev1912.com/


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта