Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Altarf
Мнения: 1193
Регистриран на: 31 май 2015 20:22
Контакти:

Re: Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Мнениеот Altarf » 22 яну 2017 12:07

Tommi написа:Ами няма вливане, провери си информацията.

Информацията е една:
на мястото на армейският Ботев (Пловдив) се създава сборен отбор с най-силните футболисти от ЦДНВ, Ботев, Черно море, Сливен и др

Твоето тълкуване?

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Мнениеот Tommi » 22 яну 2017 12:10

Altarf написа:Твоето тълкуване?

Моето тълкуване е, че един отбор е изваден и е включен друг отбор. Ето ти друг цитат от Уикипедия:
През есента на същата година се провеждат квалификационни срещи за определяне на новата група на майсторите, която е предвидено да започне първенството от началото на 1950 г. по системата пролет-есен. Ботев отново защитава мястото си в елита, но изненадващо това не успява да стори Септември при ЦДВ (бъдещ ЦСКА)- любимото футболно дете на армията. Следват нови реорганизации, Ботев е изваден от „А“ група, в която е решено да участва единен армейски отбор. На практика това е целият тим на наричащия се вече Народна войска софийски клуб; единствен представител на пловдивските „армейци“ е вратарят Георги Кекеманов, а Ботев, под името ДНА – Пловдив е върнат в Пловдивската окръжна група.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
Altarf
Мнения: 1193
Регистриран на: 31 май 2015 20:22
Контакти:

Re: Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Мнениеот Altarf » 22 яну 2017 12:26

Следват нови реорганизации, Ботев е изваден от „А“ група, в която е решено да участва единен армейски отбор.

Единен армейски отбор - нов отбор. Защо не са върнали направо ЦДНВ? Очевидно това е нов субект, ново "дружество".

а Ботев, под името ДНА – Пловдив е върнат в Пловдивската окръжна група.

Това е важно уточнение, за което благодаря. Ботев - клубът. А "дружеството" дали е същото, защо ще е с ново име? Нещо намирисва. Аз мисля, че е добре да се заровим в архивите. Щото, както виждаш, едно време дружеството не е било водещо - говори се за спортни клубове - местене, вадене, разформирования и т.н., затова и в статиите за тия години не се прави разлика. Тази модерна тенденция, която обяснява всичко с дружествата, изисква изследване на документацията на съответните лица. Не сме готови за такъв спор ;)

Дали дружеството на Ботев в окръжната група е същото или друго - не знаем. Съвсем възможно е Ботев Пд да е "взел лиценза" на друг клуб в окръжната, за да продължи да съществува самостоятелно. Но е сигурно, че Народна войска е изцяло нов клуб, "сборен отбор".

rabex
Мнения: 118
Регистриран на: 07 дек 2008 12:43
Контакти:

Re: Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Мнениеот rabex » 22 яну 2017 12:31

извън темата ....модераторите са идиоти
по темата ботев си е голям отбор но не е и металик сопот ...айде със здраве


Потребителски аватар
stoyankd
Мнения: 968
Регистриран на: 31 мар 2009 17:29

Re: Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Мнениеот stoyankd » 22 яну 2017 12:44

Явно ловиш риба от най-дълбокото. Много логично разсъждаваш. Когато бях дете, баба ми и дядо ми имаха вила до Миланово и съм играл много пъти с екипа на местния Милан. Сега клубът не съществува, вилата е моя и ако поема инициатива за прекръстването на Миланово на Милано(само две букви да изчезнат), ще бъдем ли наследници на големия отбор? Можем и да се наречем Милан-Милано(Миланово).

Потребителски аватар
Altarf
Мнения: 1193
Регистриран на: 31 май 2015 20:22
Контакти:

Re: Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Мнениеот Altarf » 22 яну 2017 12:45

trokadero_ написа::) :)

Темата е полу на шега, разбира се. Има и други забавни казуси, които възникват от принципа "дружеството е водещо", а специално съм приготвил и списък с парадокси, които могат да възникнат, но тях ще публикувм друг път.
За мен спорът за автентичността е гаргара и дребнотемие, които ще бъдат забравени напълно до няколко години.

Потребителски аватар
Altarf
Мнения: 1193
Регистриран на: 31 май 2015 20:22
Контакти:

Re: Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Мнениеот Altarf » 22 яну 2017 12:47

stoyankd написа:Явно ловиш риба от най-дълбокото. Много логично разсъждаваш.

Ако репликата е към мен: не правя нищо по-различно от това, в което се упражнява оздравителната и синята общественост вече половин година.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 22 яну 2017 12:47

Кашчей написа:Припознавачите никога няма да разберете някои разлики, ама никога, и ще продължите с простотиите си!

+1 :) Няма, защото не искат. ;) По-специално авторчето на темата с никнейм звезда от съзвездието Рак не е толкова тъпо, но за сметка на това е достатъчно нагло... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Според "сините" Ботев Пд е най-успешният клуб в България

Мнениеот Tommi » 22 яну 2017 12:53

Altarf написа:
Следват нови реорганизации, Ботев е изваден от „А“ група, в която е решено да участва единен армейски отбор.

Единен армейски отбор - нов отбор. Защо не са върнали направо ЦДНВ? Очевидно това е нов субект, ново "дружество".

а Ботев, под името ДНА – Пловдив е върнат в Пловдивската окръжна група.

Това е важно уточнение, за което благодаря. Ботев - клубът. А "дружеството" дали е същото, защо ще е с ново име? Нещо намирисва. Аз мисля, че е добре да се заровим в архивите. Щото, както виждаш, едно време дружеството не е било водещо - говори се за спортни клубове - местене, вадене, разформирования и т.н., затова и в статиите за тия години не се прави разлика. Тази модерна тенденция, която обяснява всичко с дружествата, изисква изследване на документацията на съответните лица. Не сме готови за такъв спор ;)

Дали дружеството на Ботев в окръжната група е същото или друго - не знаем. Съвсем възможно е Ботев Пд да е "взел лиценза" на друг клуб в окръжната, за да продължи да съществува самостоятелно. Но е сигурно, че Народна войска е изцяло нов клуб, "сборен отбор".

Като не знаем и не сме готови за такъв спор, какво точно трябва да коментираме в темата ти? :)
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта