Ботев (Пловдив) стана на 104 години!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Ботев (Пловдив) стана на 104 години!

Мнениеот tiamat » 13 мар 2016 04:27

Честит празник!

Потребителски аватар
bartolini
Мнения: 57
Регистриран на: 05 дек 2013 19:47
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ботев (Пловдив) стана на 104 години!

Мнениеот bartolini » 13 мар 2016 07:28

Ех прасенца, ех теленца що се пенявите толкова за БОТЕВ, абе гледайте си собствените отбори ... само да ни разваляте настроението ... ммм да!

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ БОТЕВИСТИ!!! :mrgreen:

И стига грухтяли и мучали!


Потребителски аватар
DarkPsy
Мнения: 3646
Регистриран на: 16 юли 2013 11:18

Re: БОТЕВ (ПЛОВДИВ) СТАНА НА 104 ГОДИНИ!

Мнениеот DarkPsy » 13 мар 2016 18:45

nib написа:Пичове, що не ми лапате хоя ;)


Къде видя пичове? Аз виждам няколко сини и една черно-бяла шунда!

Честита годишнина ботевисти!

Alkonost
Мнения: 497
Регистриран на: 08 юли 2015 18:32
Контакти:

Re: Ботев (Пловдив) стана на 104 години!

Мнениеот Alkonost » 14 мар 2016 23:28

Всички истински пловдивчани трябва да са горди, че Пловдив е дал началото на организирания футбол в България. Както и да помнят, че първо беше Пловдив, а после - останалите.
Believe in her, if you are able...

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Ботев (Пловдив) стана на 104 години!

Мнениеот КироВарна » 15 мар 2016 08:44

samobotev написа:Честит празник на всички канари :)

Колкото до годината на основаването мен като всеки порядачно пийнал жълтур ме боли фара дали Киро, голямото и малкото Л признават годината на основаването ни важното е че УЕФА я признава и от там на татък всеки може да си фантазира колкото и каквото иска на мен въобще ама въобще не ми пречи. Аре наздраве на всички истински жълтури ;)

Ако УЕФА по някакъв начин е признала някакво доказателство,за това че сте основани през 1912 година.....покажете го!!!Нима е толкова сложно и трудно?Нима искаме нещо невъзможно?След като твърдите,нещо докажете го!!!Покажете на каква основа,твърдите че сте основоположници на организираният футбол в БЪЛГАРИЯ!!!Не съм видял нищо друго в тази насока,освен високопарни изказвания и голи думи!!!Не си ли задавате въпроса,че голям и славен клуб като Ботев Пловдив,олеква от безпочвени и недоказани твърдения?

Потребителски аватар
DarkPsy
Мнения: 3646
Регистриран на: 16 юли 2013 11:18

Re: Ботев (Пловдив) стана на 104 години!

Мнениеот DarkPsy » 15 мар 2016 12:32

Ти пък кой си, че да ти доказваме нещо?

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Ботев (Пловдив) стана на 104 години!

Мнениеот КироВарна » 16 мар 2016 10:01

Аз съм човек,който докато чете великата древна история,на бившата социалистическа югославска република Македония,се залива от смях!!!Когато видя нещо подобно,естествено пак ми е смешно!!!Затова мисля,че ако някой иска да обърне внимание на историята си,независимо дали е на държава или на футболен клуб,трябва да има пред вид реални факти,подкрепени с реални доказателства!!!Защото въпреки,че по нашите географски ширини историята постоянно се натаманява и преиначава......тя е много точна наука!!!И тук въпроса не е "Ти пък кой си,че да ти доказваме нещо?",а "Кои сте вие,че да си измисляте,непотвърдени събития?"!!!В началото на ХХ век БЪЛГАРИЯ е достатъчно добре организирана и просперираща държава!!!Всяко сдружение,независимо дали е политическо,спортно или от друг характер се регистрира в общината на съответното населено място!!!След като нямате запазен учредителен протокол,който може да бъде унищожен или загубен,през бурните години на миналия век.....ако действително е създаден вашият клуб на дата,на която твърдите има лесен начин да се разбере!!!В общината на град Пловдив,както във всеки друг град,регистрите се пазят!!!Има ли такава регистрация,значи всичко е О.К.!!!След като няма,значи нещо не е наред и някой си измисля!!!

Baca®di
Мнения: 6
Регистриран на: 11 юли 2014 10:37
Контакти:

Re: Ботев (Пловдив) стана на 104 години!

Мнениеот Baca®di » 16 мар 2016 16:29

КироВарна написа:Ако УЕФА по някакъв начин е признала някакво доказателство,за това че сте основани през 1912 година.....покажете го!!!

Спомени, разкази на очевидци и съвременици има доста, но като доказателства в електронен вид, заповядай няколко.

Снимка от протоколна книга във връзка с реализирането на бюст паметника на Хр.Ботев, подписана от председателя и секретаря на клуба и подпечатана с печата на клуба, на който може да прочетеш годината на основаване.
Изображение

Реч от 1932г. на Недко Каблешков (общественик, публицист и почетен член на клуба) по повод 20 години от създаването на клуба.
"Преди 20 години, няколко младежи, въ желанието си да работятъ дружно за закрепване на своето физическо и морално здраве, водими отъ древното начало "mens sana in corpore sano" - здравъ умъ въ здраво тяло, основаха въ града ни спортния клубъ "Ботевъ". Още клубътъ незакрепналъ, захвана Балканската, а следедъ нея Световната война."
Изображение

Снимка на официална покана (от 1942г.) от клуба към Каблешков, да разкаже свои спомени и да допълни честванията на юбилея - 30 години от създаването на клуба.
Изображение



КироВарна написа:Покажете на каква основа,твърдите че сте основоположници на организираният футбол в БЪЛГАРИЯ!!!

Това е абсурдно. Не знам кой какво твърди и къде си го видял/прочел, но никой с акъл в главата няма да го направи, защото не сме основоположници на футбола в България, нито сме македонци, приписващи си чужди постижения.
Футбола е навлязал в България и се е играл много преди създаването ни! Самите основатели на клуба са младежи, пленени от играта футбол, която колежаните от колежа Св.Августин тогава са играли.
Т.е. вече е имало други преди тях, които са играли тази игра!

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Ботев (Пловдив) стана на 104 години!

Мнениеот КироВарна » 17 мар 2016 08:26

Alkonost написа:Всички истински пловдивчани трябва да са горди, че Пловдив е дал началото на организирания футбол в България. Както и да помнят, че първо беше Пловдив, а после - останалите.

Аз знам,че е абсурдно,но ето къде съм го видял!!!Естествено това е твърдение на запален фен на Ботев,а не официална позиция,но практически се оказва,че всичко става на такава основа.....от лаф,на лаф!!!Някой някога нещо бил казал и хоп,това се приема за неоспорим факт!!!Благодаря за представените материали,но те са от 20,30 години по късно!!!Не ме разбирайте грешно!!!Аз много уважавам град Пловдив и в частност Ботев Пловдив!!!Винаги съм се възхищавал на отношението към младите таланти при вас и мисля,че вашият град и вашият клуб са сред водещите футболни центрове на БЪЛГАРИЯ!!!Също така смятам,че пловдивското дерби е най доброто и най атрактивното,благодарение на това,че Пловдив е най футболния град в нашата страна!!!Това е така,не от вчера,а от много години....и е така благодарение на прекрасните,ентусиазирани пловдивски фенове!!!Никога не бих казал,на черното бяло!!!Но по отношение твърдението,че Ботев приема за година на своето основаване 1912 не мога да се съглася,без документално доказани факти!!!Има много клубове основани в годините между 1909 и въпросната 1912!!!Между тях има и предшественици на Славия,Левски и Черно море!!!Никой от изброените обаче не ги обявява за свои основатели,именно защото няма никакви документи!!!Затова датите 03. март 1913 година (Тича),10 април 1913 година (Славия)и 24 май 1914 година (Левски) са официално обявени,като първи в историята на горепосочените отбори!!!Защото за тези дати,съответните клубове имат учредителни протоколи и регистрации в съответната община!!!Както е практиката за основаване на дружества от всякакъв характер по целият грешен свят!!!Обявяването на дати,които са непотвърдени може да доведе до лавинообразни надскачания,между различните родни клубове!!!Всеки,който намери повод,чрез някакви по късни листчета и документи,може да тръгне да претендира,че е най стар и накрая да се окаже.....че футболът не е измислен в добрата стара Англия!!!Това няма да е никак лошо,но няма да е и вярно!!!


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта