Наказанията на футболните хулигани са в разрез с правата

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Meto_1912
Мнения: 963
Регистриран на: 20 авг 2008 12:07
Местоположение: Пловдив

Наказанията на футболните хулигани са в разрез с правата

Мнениеот Meto_1912 » 04 фев 2009 13:21

Георги Керелов: Наказанията на футболните хулигани са в разрез с правата на човека

"Годините на прехода в България родиха ново явление, което може да се нарече и тоталитарна демокрация, ако се съди по начина, по който се наказват футболните хулигани в пълно противоречие с европейската конвенция за защита правата на човека", заяви адвокат Георги Керелов.

От 2004-а година репресията на футболното хулиганство се извършва по административен ред по специалния закон за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия. Наказанията за дребно спортно хулиганство, което поради своята малозначителност не е престъплението едро хулиганство по чл. 325 от наказателния кодекс, са: задържане в териториално структурно звено на Министерството на вътрешните работи (МВР) от 10 до 25 денонощия, глоби от 200 до 2000 лева или безвъзмезден труд в полза на обществото.

Наказанията се налагат с решение на районния съдия без право на обжалване пред по-горен съд, по подобие на процедурата по оживелия през годините на демокрацията тоталитарен Указ за борба с дребното хулиганство.

Както е известно обаче, невъзможността на наказаните лица да обжалват наказанията пред втора съдебна инстанция е в противоречие с европейската конвенция за защита правата на човека и съдът в Страсбург редовно осъжда бившите братски социалистически страни за нарушаването на човешките права с подобни закони и укази, оцелели от социалистическата епоха (решение от 31 юли 2007 г. по делото Зайцев срещу Латвия, жалба номер 65022/01; решение от 17 юли 2008 г. по делото Ашугян срещу Армения, жалба номер 33268/03 и др.).

Съдиите от районните съдилища, прилагащи закона за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия извършват дисциплинарни нарушения при налагане на наказание глоба или принудителен труд, а при налагане на административно задържане в поделенията на МВР подлежат едновременно и на наказателно преследване от прокуратурата по член 142А ал. 2 он наказателния кодекс за противоправно лишаване от свобода на осъдените противозаконно лица.

http://www.sport1.bg/


tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наказанията на футболните хулигани а в разрез с правата

Мнениеот tprodanov » 04 фев 2009 13:52

Футболното хулиганство в България съществува единствено в мозъците на няколко дебила от мвр, както и на няколко платени журналисти, които пишат за страшните главорези футболни фенове с единствената цел да се отбие вниманието от други много по-истински неща.
Същевременно, мвр има пряко финансова полза да има футболно хулиганство, и точно затова го предизвиква лично.

mile_bg7
Мнения: 264
Регистриран на: 31 авг 2008 06:16

Re: Наказанията на футболните хулигани а в разрез с правата

Мнениеот mile_bg7 » 04 фев 2009 14:44

МВР си отглежда "футболните хулигани" за мафиотски цели.МВР-истинската мафия.


Потребителски аватар
al_ex1
Мнения: 711
Регистриран на: 04 авг 2008 08:42
Местоположение: България

Re: Наказанията на футболните хулигани а в разрез с правата

Мнениеот al_ex1 » 04 фев 2009 14:59

Що се правите на идиоти,че не виждате какво става по стадионите! Според мен трябва с железна ръка да се пипа! Докато не стане като в Англия - една от най хулиганската публики,сега са без заграждения и никой не си е позволил да нахлува на стадиона! Чудно ми е, че темата е пусната от фен който трябва най много да се замисли, какво правят феновете преди мачове и след това!Когато стигнем до там,че публиката да е на 2 метра от играчите и никой да не посегне или хвърли нещо по тях и аз заведа на стадиона моето дете без да се претеснявам,че някоя откачалка ще хвърли бомбичка върху мен или детето ми, тогава ще кажа че всичко е наред! Но докато има агитки които се уговарят как да се бият преди мача ислед това,просто трябва да се действа железно и безкомпромисно!!! :oops: :oops: :oops:

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наказанията на футболните хулигани а в разрез с правата

Мнениеот tprodanov » 04 фев 2009 15:01

Алекс, аз пък ше ти кажа, че от 20 години ходя по мачове и още никой не ме е бил. Водил съм и малко дете на мач. В Б сектор. И нищо страшно не видях. Не че не е имало проблеми. Но странно как те винаги стават, когато има полиция наоколо. Що на всички мачове без полиция (с едно изключение) не стават проблеми, а като има полиция стават?

Потребителски аватар
al_ex1
Мнения: 711
Регистриран на: 04 авг 2008 08:42
Местоположение: България

Re: Наказанията на футболните хулигани а в разрез с правата

Мнениеот al_ex1 » 04 фев 2009 15:08

Това,че на тебе не се е случило е добре и ти пожелавам да не ти се случва, но но аз съм свидетел на доста неприятни сцени и то в сектор ужким от "единомишленици"! :oops: :oops: :oops:


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта