

С пълно мнозинство общинските съветници гласуваха "за" офертата ПФК "Ботев" за стадиона в Коматево. Клубът взима официално съоръжението на концесия, както се очакваше, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Проектът за базата в Коматево се разполага върху площ от 66 034 кв.м. Той включва 5 футболни терена, многофункционална спортна площадка, писта, пясъчник, спортно-възстановителен център, паркинг и трибуна с 2000 седящи места.
Общинските съветници одобриха предложението но ПФК "Ботев" парите от софийския боклук да бъдат предназначени за 19 000 зрителски седалки отговарящи на изискванията на УЕФА, ВИП седалки тип "Recaro" и електронно табло, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Останалите ремонтни дейности по стадиона ще са за сметка на собственика на отбора.
С 43 "за", "0" против и без въздържали се съветниците одобриха решението за пренасочването на парите от софийския боклук на клуба.