Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17561
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот pomiqrat » 06 апр 2021 18:28

damyanov1963 написа:
pomiqrat написа:
peliforewer написа:
damyanov1963 написа:
peliforewer написа:Дамянов, не съм аз този който започна да рови за колите, даже обясних по какъв начин мой познат си купи два мерцедеса,обърни се към Хондата :).

Аз пък си купувах дънки от кореком с долари купени на черно :)

И дънки и касетофон :).


А пък татко Ви е продавал дънки пребоядисани дънки Рила с емблема на Мадок :lol:

Ти се майтапиш, ама на един съученик баща му работи в съюза и му донесе дочени дънки Ну погоди :lol:


Не се майтапя. Било му е бизнес.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

CaptainBertorelli
Мнения: 2060
Регистриран на: 15 авг 2017 13:22
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот CaptainBertorelli » 06 апр 2021 18:30

honda написа:
CaptainBertorelli написа:
honda написа:Не искам да се натрапвам ,но ще се включа в дискусията .
Това ,че някой е много достоен гражданин не значи ,че ще бъде добър управник. Даже по-скоро обратното. Ще перефразирам Ст.Стамболов " Ако искаш да успееш в управлението на една държава ,ще ти се наложи и да се окаляш".
Ако приемем ,че като манталитет руснаците са доста близко до нас( сравненията междъ нас и японци, скандинавци, швейцарци са доста не на място), то най-успешните управници в историята на Русия са Петър Първи, Екатерина Велика и Сталин има и тримата имат доста много меко казано спорни методи за управление ,но в крайна сметка са били успешни.
В момента България се намира в изключително тежка ситуация. И когато си болен имаш нужда от лекар , а не от достойни артисти,музиканти, шоумени и т.н.. Както се казва "нека обущаря да не си дава мнението за нещо по-горе от обувките".
Аз не крия ,че подкрепям ДБ за мен това е партията(ако въобще има такава), която има потенциала и желанието да "поеме кръста " в този тежък момент. Световната практика показва ,че от криза се излиза с радикално "дясно" управление. Който и да е управляващия ще трябва да налага жестоки непопулярни мерки - като намаляване на заплатите на бюджетната сфера, затваряне на нерентабилни производства (особено в енергетиката- примерно затварянето на нерентабилно електоропроизводство от Мариците ще остави без работа над 100хил граждани,някои от които с много добра квалификация ,а като се вземат под внимание и семействата им това значи няколкостотин хиляди български граждани ще бъдат засегнати) , реформи в съдебната, здравната и образователната система - нещо ,което неминуемо ще засегне работещите в тези системи. Аз не съм сигурен дали има партия ,която ще има куржа да го направи. Както се казва това е мисия -камикадзе.
Честно казано някой вижда ли Слави Трифонов ,респективно ИТН да повеждат подобна политика?- Аз лично не.
В цял свят "средната класа" е естествения ресурс на "дясната идея" , в България изключение на големите градове "средна класа" практически не съществува. Така ,че няма как да има необходимата покрепа за едно истинско "дясно" управление.

Не мисля, че сме близо до руския манталитет. Те никога не са били свободни, защото сами си искат твърдата ръка. Цар, Сталин, Путин, все тази. Руснакът си харесва нагайката, а като му се стовари, то господарят удря наистина хубаво. Тук не сме такива. Не случайно Стамболов завършва така, а Костов беше сатанизиран. Аз също подкрепям ДБ, но нямам надежда, че могат да постигнат достатъчен резултат, че да си наложат идеите.

За съжаление според мен сме доста близко като манталитет до руснаците. Много сме далеч от скандинавци, японци като манталитет ,отношение към правилата и спазването им. Отношение към колектив. За мен тук е най-големия проблем на българите(не искам да обиждам никой)- не са отборни играчи.
Но да се върнем към темата. Аз също се съмнявам ,че ДБ може да направи това ,което трябва да се направи- по-скоро не.
Вече писах ,че в България няма средна класа , както и процента на хора с висока квалификация (нека не се лъжем българската образователна е в ужасно състояние и много съжалявам ,че трябва да го кажа,но според мен нивото на висшето образование в България не е по-високо от професионалното образование в гореспоменатите от мен държави). Просто в България няма естествения ресурс за едно дясно управление. За това пък има място за популиско управление - това на Беров, на Царя, на ББ - половинчати действия . Без да се реже ,когато трябва да се реже, зависмост от т.н. мафия/олигархия.

На Беров не беше популистко. СДС спечелиха изборите, а преди тях ченгетата ги разцепиха. Либерали, Център... Точно колкото, да нямат мнозинство. Блокираха Филип Димитров/а там ни беше шанса да сме поне Чехия/ и довиждане. Там ни прекършиха като нормална държава.
Хайл Мусолини

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Без цензура!

Мнениеот THE G.A.M.E » 06 апр 2021 18:39

bubka написа:Хм, дали... :? . А някой замислял ли се е, че устройството на съвременното общество има голям пръст в това да сме толкова зомбирани :? .
Е, устройство... Нали говорим за манталитет ?
Но да, като цяло онези 45 г. продължават да тежат, най-малкото заради това, че основният ни политически и икономически елит, е от бивши кадри на БКП и ДС. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ugly bug
Мнения: 6160
Регистриран на: 13 авг 2008 22:46
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот ugly bug » 06 апр 2021 18:39

W84me написа:За Левски важното е че ББ е пътник. Отобора вече може да тръгне нагоре.

Това е добро но имаш правописна грешка..!
"Отобора" се пише - от Обора!
:mrgreen:
maxi1914 написа:Франция в коя държава се намира ?

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9213
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Без цензура!

Мнениеот bubka » 06 апр 2021 18:47

ugly bug написа:
W84me написа:За Левски важното е че ББ е пътник. Отобора вече може да тръгне нагоре.

Това е добро но имаш правописна грешка..!
"Отобора" се пише - от Обора!
:mrgreen:


Хахахаха, това ме разсмя искрено :lol: :lol: :lol: :lol:

Изображение

Въпросът сега е, като тръгнеш от Обора нагоре, къде стигаш :lol: :mrgreen: .
[offtopic][/offtopic]

Вълчан
Мнения: 4274
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Без цензура!

Мнениеот Вълчан » 06 апр 2021 20:52

Не знам защо се прокрадва мисълта че Боико стопира отбора. За какво. :?: :?: Това не е печаливша инвестиция нито дългосрочна. :?: Мнения тук много... Аз съм далеч от тези задкулисни игри но чак пък толкова. :?: :?:

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14208
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 06 апр 2021 21:53

ugly bug написа:
W84me написа:За Левски важното е че ББ е пътник. Отобора вече може да тръгне нагоре.

Това е добро но имаш правописна грешка..!
"Отобора" се пише - от Обора!
:mrgreen:

Точно пък някой с псевдоним ъгли бъг да дава уроци по правопис :roll:
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14208
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 06 апр 2021 22:19

Абе, да попитам просто така, за парлама дет се вика, Любо Пенев не е ли крайно време да се регистрира в рекордите на Гинес, щото вече три пъти го гонят от ЦСКА, един път от Литекс, сега пак идва в ЦСКА... чакай, май обърках нещо, значи... така, така, така... 3 пъти от ЦСКА, един път от Литекс, сега пак идва в ЦСКА, ама то пък се оказа, че пак било Литекс... така, така, така... Абе тоя човек знае ли къде отива изобщо?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Martinez1948
Мнения: 1376
Регистриран на: 24 дек 2018 16:48
Местоположение: Букурещ
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Martinez1948 » 06 апр 2021 22:40

THE G.A.M.E написа: основният ни политически и икономически елит, е от бивши кадри на БКП и ДС. ;)

В една Полша например не е по-различно. Движението ''Солидарност'' започва от автентични антикомунисти, а свършва с агентите Валенса и Адам Михник.
Въобще никъде из соц блока , политическата върхушка не си е отивала. А явно идеологическият и политически диктат се е изменил в икономически такъв. Но Номенклатурия си е същата...
Но техните подставени комунистически ''антикомунисти'' са в пъти по-кадърни от нашите, да, факт.
А добрият стар Запад се оказа по-гнил и от червените диктатори.

Но все пак не спирайте да се усмихвате, животът е толкова хубав :)
Който бан подклажда другиму, сам изяжда него
“Bunch of slack-jawed faggots around here. This stuff’ll make you a goddamn sexual tyrannosaurus, just like me….”

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14208
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 06 апр 2021 22:56

Martinez1948 написа:
THE G.A.M.E написа: основният ни политически и икономически елит, е от бивши кадри на БКП и ДС. ;)

В една Полша например не е по-различно. Движението ''Солидарност'' започва от автентични антикомунисти, а свършва с агентите Валенса и Адам Михник.
Въобще никъде из соц блока , политическата върхушка не си е отивала. А явно идеологическият и политически диктат се е изменил в икономически такъв. Но Номенклатурия си е същата...
Но техните подставени комунистически ''антикомунисти'' са в пъти по-кадърни от нашите, да, факт.
А добрият стар Запад се оказа по-гнил и от червените диктатори.

Но все пак не спирайте да се усмихвате, животът е толкова хубав :)

Като каза за Валенса се сетих за полската "революция" през 81-ва. Значи през лятотото поляците на морето купуваха долари по 8(ОСЕМ) лева парчето, при положение, че тогава долара тука вървеше по 3, или 4 лв, не помня точно. Та тогава им се чудехме, а те значи са знаели какво ще стане есента и са се запасявали с валута. През ноември, вече като новобранец в казармата, една сутрин ни вдигнаха под тревога, след като се строихме на плаца командира ни каза, че в Полша е обявено военно положение и ние отсега сме в повишена бойна готовност, така че да очакваме всеки момент да ни изпратят там, заради което една седмица спахме нощем с пълно бойно снаряжение.
Е, слава Богу размина ни се.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта