Футболист на годината 2018

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот hydetoshi » 06 яну 2019 20:54

nib написа:Това може да се случи само в България! Халфът на Ботев Пловдив Тодор Неделев отвя основния си конкурент Кирил Десподов с над 50 гласа в класацията за най-добър халф на България, но за сметка на това футболистът на ЦСКА спечели приза „Футболист на годината!“ с разлика от 10 гласа. Неделев пък остана на трето място.

Някак си спортните журналисти у нас, са сметнали, че Тодор Неделев е по-добър халф от Десподов, но по-слаб футболист от същия!? :mrgreen:

Спокойно! Не е само в България. През 1994 г Христо Стоичков взе Златната топка за най-добър играч в Европа,с преднина пред втория Ромарио,който му беше съотборник в Барса.Обаче в класацията за най-добър футболист в Света Ромарио беше първи,а Стоичков втори.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
nib
Мнения: 797
Регистриран на: 22 окт 2010 22:24
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот nib » 06 яну 2019 21:06

hydetoshi написа:
nib написа:Това може да се случи само в България! Халфът на Ботев Пловдив Тодор Неделев отвя основния си конкурент Кирил Десподов с над 50 гласа в класацията за най-добър халф на България, но за сметка на това футболистът на ЦСКА спечели приза „Футболист на годината!“ с разлика от 10 гласа. Неделев пък остана на трето място.

Някак си спортните журналисти у нас, са сметнали, че Тодор Неделев е по-добър халф от Десподов, но по-слаб футболист от същия!? :mrgreen:

Спокойно! Не е само в България. През 1994 г Христо Стоичков взе Златната топка за най-добър играч в Европа,с преднина пред втория Ромарио,който му беше съотборник в Барса.Обаче в класацията за най-добър футболист в Света Ромарио беше първи,а Стоичков втори.

да де , ама в нашата класация гласуват едни и същи журналисти. мисля че нямаме равни.

Потребителски аватар
Unforgiven_M
Мнения: 885
Регистриран на: 15 ное 2008 19:33
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот Unforgiven_M » 06 яну 2019 21:32

KellyB написа:Гришко Мафиота си е уредил всичко, че да му иска по-висока цена.


Ей това е истината, а тук някакви го помислиха този за футболист :)
Че и ни убеждават колко бил добър.
Пази Боже сляпо да прогледа!

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот ros » 06 яну 2019 21:50

Unforgiven_M написа:
KellyB написа:Гришко Мафиота си е уредил всичко, че да му иска по-висока цена.


Ей това е истината, а тук някакви го помислиха този за футболист :)
Че и ни убеждават колко бил добър.
Пази Боже сляпо да прогледа!


Преди 17-18 години същите коментари от подобни индивиди слушах и за Димитър Бербатов. Апропо - той взе първата от седемте си награди на 21. Та освен да Ви пожелая да се надявате някога, някой ден и вие да изваяте или позволите да израстне някой пред очите ви... Живи и здрави да сте... и все така да злорадствате
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот ros » 06 яну 2019 21:53

nib написа:
hydetoshi написа:
nib написа:Това може да се случи само в България! Халфът на Ботев Пловдив Тодор Неделев отвя основния си конкурент Кирил Десподов с над 50 гласа в класацията за най-добър халф на България, но за сметка на това футболистът на ЦСКА спечели приза „Футболист на годината!“ с разлика от 10 гласа. Неделев пък остана на трето място.

Някак си спортните журналисти у нас, са сметнали, че Тодор Неделев е по-добър халф от Десподов, но по-слаб футболист от същия!? :mrgreen:

Спокойно! Не е само в България. През 1994 г Христо Стоичков взе Златната топка за най-добър играч в Европа,с преднина пред втория Ромарио,който му беше съотборник в Барса.Обаче в класацията за най-добър футболист в Света Ромарио беше първи,а Стоичков втори.

да де , ама в нашата класация гласуват едни и същи журналисти. мисля че нямаме равни.


Абе вземете и четете бе. Първо аналогията е грешна, защото през 94та футболисти извън Европа нямаха право да бъдат избирани в класацията на Франс Футбол. Затова и Ромарио няма как да е в тази класация. Второ по отношение на журналистите - и за златната топка гласуват едни и същи, защото всяка държава има квота и тя е определена и постоянна.
Последна промяна от ros на 06 яну 2019 21:59, променено общо 1 път.
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22630
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот NOMER14 » 06 яну 2019 21:58

hydetoshi написа:
nib написа:Това може да се случи само в България! Халфът на Ботев Пловдив Тодор Неделев отвя основния си конкурент Кирил Десподов с над 50 гласа в класацията за най-добър халф на България, но за сметка на това футболистът на ЦСКА спечели приза „Футболист на годината!“ с разлика от 10 гласа. Неделев пък остана на трето място.

Някак си спортните журналисти у нас, са сметнали, че Тодор Неделев е по-добър халф от Десподов, но по-слаб футболист от същия!? :mrgreen:

Спокойно! Не е само в България. През 1994 г Христо Стоичков взе Златната топка за най-добър играч в Европа,с преднина пред втория Ромарио,който му беше съотборник в Барса.Обаче в класацията за най-добър футболист в Света Ромарио беше първи,а Стоичков втори.

1994 година бе последната, в която само европейски футболисти вземаха Златната топка на Франс Футбол. Т.е. Ромарио не бе номиниран. Втори бе Баджо, а трети - Малдини. Добре, че Италия не стана световен, че Ицата да я вземе тая топка.

Потребителски аватар
nib
Мнения: 797
Регистриран на: 22 окт 2010 22:24
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот nib » 06 яну 2019 22:00

Някак си спортните журналисти у нас, са сметнали, че Тодор Неделев е по-добър халф от Десподов, но по-слаб футболист от същия!?
виж бе читателю. това е като да искаш да гласуваш ,ама да нямаш желание.
Ясно е че Неделев е по-добрия, ясно е че Деспотов трябва да се продаде за повече. Правилно някой беше забелязал по-горе, че ако Тошко играеше в ЦСКА- ... Деспотов щеше да бъде оставен за догодина, ако ме разбираш правилно

В същата анкета "футболист на годината" преди 5-6 години (не помня точно) за най-млад проспериращ футболист беше избран Вутов с 2 гола и 3-4 асистенции, в същото време Неделев беше с 10-на гола и около 16 асистенции (по памет, но разликата беше огромна). Обаче Вутов трябваше да бъде продаден и беше.

Ясно е че журналистите които гласуват (90% от софия) имат своите клубни пристастия. И докато в работата си не трябва да ги показват (не винаги с успех) то в тази анкета могат да се развихрят на свобода.
Последна промяна от nib на 06 яну 2019 22:18, променено общо 1 път.

pyrwaka
Мнения: 198
Регистриран на: 20 мар 2018 13:45
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот pyrwaka » 06 яну 2019 22:10

Абе ЙУ за всички участници в пародията наречена бг футбол :idea: За неразбралите ЙУ= негърско уйче. :lol: :mrgreen:

rebel
Мнения: 1807
Регистриран на: 25 май 2012 16:32
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот rebel » 06 яну 2019 22:13

Деспотов вкара 3 гола в три мача, а Камбуров цяла година отбелязваше , че и 200 гола мина.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22630
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Футболист на годината 2018

Мнениеот NOMER14 » 06 яну 2019 22:14

Нищо незначеща вече анкетка....
Футболисти, които не са били първи в нея:
Наско Сираков, Гибона, Якимов, Петър Жеков, Пламен Гетов. Не виждам от победителите в това хилядолетие поне един да се доближава до тях.


Върни се в “Берое”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта