Защо хората не ходят на мачове?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот защо » 05 апр 2018 15:38

bsz1916 написа:
7 е добро число написа:Те направиха цяло първенство за да може Литекс да играе в него , нека сега да си ги гледат .

Даже не знам кои отбори играят в Смешната Гриша Лига на България , освен Литекс на Армията , разбира се . :mrgreen:

Да си призная за това не съм се сетил , но наистина когато създаваш една " професионална " лига от 14 отбора и вкарваш там 4 от тях ( почти една трета ) по административен път , наистина едва ли си заслужава да се гледа . Ами утре по същия начин след като свърши първенството , някои хора могат да седнат в една канцелария и да подредят и крайното класиране . Щом може по този начин да се реши кои отбори да са в така наречената ППЛ , защо да не може и за класирането ?

През 60-те години един руснак, Игор Фесуненко, беше написал книга за бразилския футбол, имаше много куриозни случки, сещам се за един мач, когато гостите вкарали гол, публиката нахлула на терена и съдията го отменил. След мача, в доклада си признал грешката и обявил, че голът е редовен. На другия ден, за изненада на всички, които били на стадиона, във вестниците пишело, че гостите са били с 0:1. Тогава бразилците били станали световни шампиони два пъти поред, това била и причината рашаните да прояват интерес към техния футбол. Та може би наистина българският футбол върви не с крачки, а с овчарски скокове към световна доминация.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот защо » 05 апр 2018 15:40

7 е добро число написа:Исках да ходя на Делиорман - Милан , ама кренвиршите решиха да се игра в Резанград , а не на националния и като сложих чертата ми излезеше към 300-350лв. То до Милано и обратно със самолет ми излиза макс 40 евро и билет за мача 20 . :mrgreen:

Преди 2 или 3 седмици бях в Благоевград и реших , че ще ходя на мач . То пък се оказа , че ще играят с Литекс и казах не мирси .

Да не са те сложили в отсека с колесарките?
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот КироВарна » 05 апр 2018 20:41

защо написа:
bsz1916 написа:
7 е добро число написа:Те направиха цяло първенство за да може Литекс да играе в него , нека сега да си ги гледат .

Даже не знам кои отбори играят в Смешната Гриша Лига на България , освен Литекс на Армията , разбира се . :mrgreen:

Да си призная за това не съм се сетил , но наистина когато създаваш една " професионална " лига от 14 отбора и вкарваш там 4 от тях ( почти една трета ) по административен път , наистина едва ли си заслужава да се гледа . Ами утре по същия начин след като свърши първенството , някои хора могат да седнат в една канцелария и да подредят и крайното класиране . Щом може по този начин да се реши кои отбори да са в така наречената ППЛ , защо да не може и за класирането ?

През 60-те години един руснак, Игор Фесуненко, беше написал книга за бразилския футбол, имаше много куриозни случки, сещам се за един мач, когато гостите вкарали гол, публиката нахлула на терена и съдията го отменил. След мача, в доклада си признал грешката и обявил, че голът е редовен. На другия ден, за изненада на всички, които били на стадиона, във вестниците пишело, че гостите са били с 0:1. Тогава бразилците били станали световни шампиони два пъти поред, това била и причината рашаните да прояват интерес към техния футбол. Та може би наистина българският футбол върви не с крачки, а с овчарски скокове към световна доминация.

Книгата на Фесуненко се казваше "Пеле, Гаринча, футболът"!!!Имах я и изчезна, но я знам наизуст!!!Аз съм един от тези, които винаги са на стадиона!!!Ходя, защото си обичам отбора и мисля, че докато има зрители, ще има и футбол!!!За съжаление перспективите не са особено оптимистични!!!Мен най много ме притеснява, толерирането на определени отбори!!!Това по мое мнение е най отблъскващото!!!Хората които заявяват, че не посещават мачове заради лошите условия на стадиона, не ги разбирам!!!Не че съм против благоустрояването на занемарените съоръжения, но ако си истински фен.......ще изтраеш!!!Ако подкрепяш своите от сърце, няма и да обърнеш внимание на дребните подробности!!!

Chivas
Мнения: 137
Регистриран на: 15 сеп 2010 12:57
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот Chivas » 05 апр 2018 20:47

Истината защо стадионите са празни не се крие в това, че ЦСКА е вкаран административно в Първа Лига, а е в това, че България не е футболна държава.
Ходил съм на над 40 домакинства на Берое в последните 7-8 години и положението е винаги такова - 2000-3000 човека на мач. Не може да търсите вината само другаде. Но ситуацията е такава не само при Берое (където в интерес на истината си има прилична бройка хора). Разберете го: България не е футболна държава! Не е и спортна държава! Факт! Имаме едни от най-евтините билети в Европа, но хората пак си намират оправдания. Не е и заради "насилието" по трибуните, защото на 85% от стадионите няма такова (включително и на Берое), не е и слабото представяне на футболистите, защото и при добро , и при лошо разликата не е голяма.. Не е и лошото време... нищо не е ... хората са виновни, не обичат футбола достатъчно, не и българския.. Приемете го! И се определете най-после - фенове ли сте или не сте.. Ако сте фенове - на стадиона! Ако не сте - ще ви олекне ;)

Това, че някой си е направил профил само, за да плюе против даден отбор няма нищо общо с темата.
ЦСКА - На терена и в живота !!!

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот защо » 05 апр 2018 21:11

КироВарна написа:Книгата на Фесуненко се казваше "Пеле, Гаринча, футболът"!!!Имах я и изчезна, но я знам наизуст!!!Аз съм един от тези, които винаги са на стадиона!!!Ходя, защото си обичам отбора и мисля, че докато има зрители, ще има и футбол!!!За съжаление перспективите не са особено оптимистични!!!Мен най много ме притеснява, толерирането на определени отбори!!!Това по мое мнение е най отблъскващото!!!Хората които заявяват, че не посещават мачове заради лошите условия на стадиона, не ги разбирам!!!Не че съм против благоустрояването на занемарените съоръжения, но ако си истински фен.......ще изтраеш!!!Ако подкрепяш своите от сърце, няма и да обърнеш внимание на дребните подробности!!!

Аз май още я имам, ама не съм съвсем сигурен, от поне десетина години не съм отварял сигурно хартиена книга и нямам представа къде е. Иначе, исках да кажа, че когато стадионите бяха пълни, тоалетните, където въобще имаше, бяха такива, че човек обикновено не рискуваше да влиза вътре, а заставаше пред вратата и насочваше навътре само струята, пейките бяха дървени и пак не навсякъде имаше и такива, изобщо, ако някой от 80-те попадне на сегашен стадион, нема да му се верва! Но тогава и като излезеш на улицата, във всяко училище и по по-малките улички имаше деца, които ритат, нямаше фенове на отбори от другия край на Европа, и то по няколко, щото нямаше как да добиеш информация за тия отбори как са завършили в първенството, да не говорим за нещо повече, нямаше и как да ги сравняваш с местните. Те, местните, сега играят по-силен футбол от тогава, ама ония много дръпнаха. А и как да си фен на отбор, който всяка година е с нови футболисти и не можеш да ги запомниш? Ама най-вече, футболът ни омръзна. Аз гледах двете домакинства на Звезда 92-ра година, едното от едно дърво на армията, другото от стълба на една лампа, и на други мачове на претъпкан стадион съм се катерил по огради, покриви, за да виждам добре. Сега всички интересни мачове по света са ми вкъщи и аз не си правя труда да гледам и 1%.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

G_I_G
Мнения: 477
Регистриран на: 13 апр 2016 16:33
Местоположение: BEROE
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот G_I_G » 05 апр 2018 21:28

Chivas написа:Ходил съм на над 40 домакинства на Берое в последните 7-8 години и положението е винаги такова - 2000-3000 човека на мач.


Далеч невинаги беше така!
Особено след като взехме купа и суперкупа.
Лично съм бил на мач с ЦСКА пред 10500 души.
На мач с Левски пред 10 000.
На мач с Апоел пред 11 000.
На мач с Лудогорец пред 10 000.
На мач с Литекс, когато направихме зрелищното 3:3, пред 10 000.
На мача за купата с ЦСКА-10 000.
На мача с Брьондби-10 000.

Аре стига глупости!
Не те знам на какви мачове си бил, но само преди 3-4 години 2-3000 души ходихме на мач със Славия и Пирин!
Спдовете дойдоха след отпадането от ЦСКА за купата и изгонването на Хубчев, проваления ни юбилей за 100 годишнината и върха-назначаването на Сашко Етапчето със смяната на целия ни отбор,после пак смяна на целия ни отбор заедно с треньора през 6 месеца!
Заедно с никаквите резултати и абсолютния провален сезон,който мина.
Това няма как да не се отрази на всички ни!
Но публиката малко по малко ще се завърне. Сигурен съм. Поели сме по правилния път.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот защо » 05 апр 2018 21:44

G_I_G написа:Далеч невинаги беше така!Особено след като взехме купа и суперкупа.Лично съм бил на мач с ЦСКА пред 10500 души.На мач с Левски пред 10 000.На мач с Апоел пред 11 000.На мач с Лудогорец пред 10 000.На мач с Литекс, когато направихме зрелищното 3:3, пред 10 000.На мача за купата с ЦСКА-10 000.На мача с Брьондби-10 000.


Е, аз съм бил на мачове на Септемврийска слава Монтана с Ком Берковица пред толкова преди 30 години. Тенденцията е в друга посока.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

bsz1916
Мнения: 2510
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот bsz1916 » 05 апр 2018 21:46

Само преди 3 години - сезон 2014 - 2015 год . Берое е на първо място по посещаемост на домакинските мачове в първенството ( За справка : " А " футболна група - сезон 2014/ 2015 - Уикипедия ) . Това че от 10 години посещаемостта е все толкова ниска са пълни глупости . Какви са причините за отлива на публиката - всеки си има мнение и сигурно във всяко мнение има някакъв процент истина . Надявам се скоро да разберем кой е бил прав и кой не чак толкова .

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот КироВарна » 05 апр 2018 22:17

защо написа:
КироВарна написа:Книгата на Фесуненко се казваше "Пеле, Гаринча, футболът"!!!Имах я и изчезна, но я знам наизуст!!!Аз съм един от тези, които винаги са на стадиона!!!Ходя, защото си обичам отбора и мисля, че докато има зрители, ще има и футбол!!!За съжаление перспективите не са особено оптимистични!!!Мен най много ме притеснява, толерирането на определени отбори!!!Това по мое мнение е най отблъскващото!!!Хората които заявяват, че не посещават мачове заради лошите условия на стадиона, не ги разбирам!!!Не че съм против благоустрояването на занемарените съоръжения, но ако си истински фен.......ще изтраеш!!!Ако подкрепяш своите от сърце, няма и да обърнеш внимание на дребните подробности!!!

Аз май още я имам, ама не съм съвсем сигурен, от поне десетина години не съм отварял сигурно хартиена книга и нямам представа къде е. Иначе, исках да кажа, че когато стадионите бяха пълни, тоалетните, където въобще имаше, бяха такива, че човек обикновено не рискуваше да влиза вътре, а заставаше пред вратата и насочваше навътре само струята, пейките бяха дървени и пак не навсякъде имаше и такива, изобщо, ако някой от 80-те попадне на сегашен стадион, нема да му се верва! Но тогава и като излезеш на улицата, във всяко училище и по по-малките улички имаше деца, които ритат, нямаше фенове на отбори от другия край на Европа, и то по няколко, щото нямаше как да добиеш информация за тия отбори как са завършили в първенството, да не говорим за нещо повече, нямаше и как да ги сравняваш с местните. Те, местните, сега играят по-силен футбол от тогава, ама ония много дръпнаха. А и как да си фен на отбор, който всяка година е с нови футболисти и не можеш да ги запомниш? Ама най-вече, футболът ни омръзна. Аз гледах двете домакинства на Звезда 92-ра година, едното от едно дърво на армията, другото от стълба на една лампа, и на други мачове на претъпкан стадион съм се катерил по огради, покриви, за да виждам добре. Сега всички интересни мачове по света са ми вкъщи и аз не си правя труда да гледам и 1%.

В сравнение със светлото комунистическо минало, е вярно че малко сме пренаситени с футбол!!!На фона на европейските мачове със скъпи и стойностни футболисти, играещи на прекрасни стадиони.......нашата жалка действителност е подтискаща!!!Но ако ние не сме по стадионите, тогава кой!!!А относно книгата на Фесуненко, много ми е любима!!!Ако не я ползваш, бих искал да я купя!!!

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Защо хората не ходят на мачове?

Мнениеот защо » 05 апр 2018 22:40

КироВарна написа:В сравнение със светлото комунистическо минало, е вярно че малко сме пренаситени с футбол!!!На фона на европейските мачове със скъпи и стойностни футболисти, играещи на прекрасни стадиони.......нашата жалка действителност е подтискаща!!!Но ако ние не сме по стадионите, тогава кой!!!А относно книгата на Фесуненко, много ми е любима!!!Ако не я ползваш, бих искал да я купя!!!


E, не си я давам книгата, макар да не я ползвам, ама като кучето... Ако ползваш руски, можеш да я четеш тука, без последната част, за Световното в Мексико, тя беше специално за българското издание. Има пък повече снимки, макар и с лошо качество.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.


Върни се в “Берое”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта