ШЛ 1/8 финал: Ювентус Торино - БАЙЕРН МЮНХЕН

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Rode_20
Мнения: 63
Регистриран на: 30 апр 2015 21:09
Skype: имам
Местоположение: Ямбол/София
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Ювентус Торино - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Rode_20 » 24 фев 2016 15:18

Ако сега са 60 на 40 за нас шансовете, то преди 5 години срещу Интер на Арената бяха сигурно 75:25 сигурно. Ама чеп вместо това. Снощният мач (който нямах възможност да изгледам целия) ми напомни за онзи, който беше на същата фаза на турнира, след който по-голям яд не съм изпитвал заради Байерн. Никакво отпускане на реванша. Длъжни сме да бием!
[offtopic][wrapimg=]http://abload.de/img/pietarcmh.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
durex
Мнения: 11609
Регистриран на: 12 апр 2009 17:58
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Ювентус Торино - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот durex » 24 фев 2016 16:53

Чак пък да са били тогава 75-25 е леко пресилено, при все че същата година ви бихме на финала в Мадрид ;)

Потребителски аватар
Rode_20
Мнения: 63
Регистриран на: 30 апр 2015 21:09
Skype: имам
Местоположение: Ямбол/София
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Ювентус Торино - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Rode_20 » 24 фев 2016 19:18

durex написа:Чак пък да са били тогава 75-25 е леко пресилено, при все че същата година ви бихме на финала в Мадрид ;)

Дали е пресилено или не, всеки, който е гледал мачовете, може сам да си прецени, според мен не е пресилено точно по причината, че имахме да ви го връщаме. Друго стана, как да е. Така или иначе 2010-2011 се оказа слаб сезон за нас, а повече се очакваше и от вас през същия. ;)
[offtopic][wrapimg=]http://abload.de/img/pietarcmh.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Ювентус Торино - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Sardukar » 24 фев 2016 20:52

Der Führer написа:
Sardukar написа:ЮВЕ игра със схема на игра, с която почти не е играл през този сезон. През повече от 80% от мачовете, които спечелихме поред в първенството се залагаше на 3-5-2.
При 3-5-2 топката се задържа по-лесно и има по-голям шанс пресата на противника да не бъде толкова ефективна колкото вчера.
Основните ни играчи в центъра на терена направиха много слаб мач за своите стандарти, което рефлектира върху цялостното представяне на отбора (до заменянето на двама от тримата халфове). И при все това, ако не бяха някои наши груби грешки съчетани със съдийски отсъждания в наша вреда и с малко късмет ЮВЕ можеше да не допусне гол в края на първото и началото на второто полувреме (ужасни моменти да ти вкарат). Съдията не ни е виновен, че не можехме да направи 3 паса първото полувреме, но при по-различни отсъждания в някои "спорни" ситуации....първоначалната стратегия на Алегри можеше да сработи доста по-добре. Иначе, пореден мач в ШЛ, в който съдийските отсъждания са против нас (не го казвам като оправдание, а просто констатирам). И на финала в ШЛ миналата година можеше да се свири фаул срещу Погба, а вместо туй 2-1 след контра на Барса. Надявам се нещата да се обърнат занапред.
До 16 март има бая време. Мисля, че Манджата ще обиколи няколко пъти Алианц Арена, ако ви елиминираме. Браво, че се сдържа да не набие една глава на полската звезда.


ПП Макар да не харесвам Пеп Гуардиола...пускането на Видал беше най-доброто му решение. С Алонсо щяхте да берете много ядове. Видал и Робен бяха много силни вчера. Да не се повтаря! :lol:

Схемата не беше толкова голям проблем , колкото пасивността и прекаленото изтегляне отбора назад . Затова писах че , съм разочарован от Алегри . Когато си толкова плътно прибран се лишаваш от възможността да задържиш топката когато я спечелиш . Оттам и проблемите на Кедира и Погба , за които нямаше нито място , нито време да разпределят топката . Специално пък Кедира обърка и играта на Маркизио (не знам защо не взехме него вместо Видал ) , който трябваше да го покрива . А и както казах , Юве беше прекалено пасивен - играчите си стояха на позициите . Нямаше преса , нямаше борба за първа топка , нямаше и движение без топка . А да остави противника да си разиграва спокойно пред наказателното поле ... е все ще сбъркаш няколко пъти в мача .
Не смятам , че толкова Алегри промени нещата , колкото агресията на Манджукич вдигна отбора . Определено е играча на мача за Юве и истински лидер в отсъствието на Киелини . Според мен обаче , Алегри трябваше да заложи на Мората вместо Дибала ... или дори на Стураро , а Мандукич да остане изтеглен напред да притеснява защитниците .
Колкото до Видал - той си играе редовно при Гуардиола , но това е първия му наистина силен мач . Не е ставало въпрос Алонсо да играе вместо него , а до него вместо Алкантара .

Извинявай, но схемата има огромно значение. При 3-5-2 ЮВЕ има коренно различен облик, дори да играе много прибрано. Изнасянето на топката също е коренно различно. Имаме коренно различен облик и увереност в играта.
Да не пусне Дибала е все едно...Мюлер да не беше играл на финала срещу Интер... Момчето не изигра най-добрия си мач, но имаше едно положение и го вкара. Предвид това, което прави е нормално да играе.
Според мен, Байерн Мюнхен на Гуардиола не може да играе много по-добре от вчера. А ЮВЕ на Алегри може и се надявам да го докаже на 16 март.
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Ювентус Торино - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот doktora25 » 24 фев 2016 23:04

Никой не коментира и нещо друго, което мисля че оказа влияние - малоумната първа смяна на Бернат с Бенатия. Изключително рисков и грешен ход, защото:
-в центъра на защитата принципно не е желателно да се пипа, ако не се налага принудителна смяна или ако титулярът не се представя слабо, тъй като новодошлият рядко може бързо да влезе в ритъма на мача. (Именно ритъмът се оказа ключов снощи)
-Бенатия е прясно възстановен от контузия, той може би бе повече с мисъл да не го фаулират пак веднага, че ще отнесе още няколко месеца (както се случи с неедин в последно време) Заради контузията формата му е крайно неясна, ако не се лъжа няма нито една игрова минута през 2016, няма никаква сработеност с Кимих като партньор и да се правят подобни експерименти в такъв мач си е безумие. Още повече че Бернат и Алаба до 60-та минута ми харесаха какво правят. Той имаше известна вина при единия от головете, но няма как на него да му се сърдя за това.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Ювентус Торино - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот niki87 » 25 фев 2016 10:42

Toчно обратното- много правилна смяна. При положение, че се очаква Ювентус да центрира, много ясно, че ще се пусне Бенатия за последните минути.

Две приказки за съдията, че се изписаха адските глупости, и приключвам темата за мача. За ръката на Вдал- вижда се ясно, че лявата и дясната ръка на Видал са до тялото в еднотипно положение, а удар към вратата на Байерн нямаше ,т.е. няма пряка заплаха за гол, няма умисъл. Никаква дузпа. "Засадата" на Левндовски- такава няма, щото той не влияе на вратаря и топката минава на 3 метра от него, като нито пречи на Буфон да види топката, нито му пречи да реагира.
Да не говорим, че второто полувреме всеки допир на играч на Байерн до противников играч водеше до пльосване по очи и незабавно нарушение, придеужено на няколко пъти с жълт картон. Тия измислени нарушения спряха и няколко много обещаващи контри.

В крайна сметка- 2:2, с очеизваждаща разлика в класите в полза на Байерн, която трябва да бъде материализирана в Мюнхен.

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Ювентус Торино - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Serafim » 25 фев 2016 16:03

Глупост е това, че Лева е пречел на Буфон. Нито му пречи на движението, нито му е закривал пространството, та да не вижда.

По-скоро, преди няколко години, Луис Густаво беше застанал на 1-2 метра от Касияс, в пасивна засада, когато Байерн вкараха гол.

Потребителски аватар
Robbery
Мнения: 1871
Регистриран на: 14 апр 2010 21:12
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Ювентус Торино - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Robbery » 26 фев 2016 23:14

За този мач освен и аз да кажа, че много ме е яд за тези два напълно ненужни гола. Липсата на опит в този случай си каза думата.

[offtopic]ПС: Да не пропусна да хонорирам и [strike]дебилското[/strike] изисканото решение на ZDF, които вместо този двубой решиха да предават мега-дербото ПСВ-Атлетико Мадрид. Изображение На този етап нямали право да предават мачове във вторник. Или от лошата УЕФА извиват ръцете на бедните телевизии или на някое от отговорните лица спешно му се е ходило до тоалетна и не е успяло да прочете договора до край. А може и двете!
Чудя се колко пък ли плащат от btv за да предават мачовете!?[/offtopic]
[center]Изображение[/center]


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта