Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 04 авг 2019 01:28

Не ме е яд за загубения трофей. Яд ме е за начина, по който се случи, за немощността и липсата на достатъчно желание и действия през последните 20-25 мин. Никога не бях виждал подобно нещо, подобна мъка и мърдосване от отбора, тотално надиграване. Ясно е че пейката е къса и липсват алтернативи, в т.ч. и за титуляри, но пък и смените бяха напълно сбъркани и неадекватни. Какво точно може да промени Ренато Санчес, какво искат от него? Той и негърче на жена си не може да направи, сигурно бяло бебе ще излезе, и то с чужда помощ. И защо при негативен резултат вкарваш защитник + атакуващ халф да играе като защитник? Гениална мисъл! Можеше онова момче Сингх да изоре терена и да играе като равен с равен срещу европейския вицешампион, а не можеш да го пуснеш, макар и за 15-тина минути, или пък едно от малкото нови попълнения - нападателя Арп с една камара голове през миналия сезон, също представил се нелошо по време на контролите. Боатенг издиша, Мюлер нищо не направи, на Кимих му спестиха червения картон, от Горецка се искаше повече, Зюле неадекватен. Нойер направи някои глупости, но той по-скоро ни спаси от унижение, отколкото да е допринесъл за самата загуба. Хитс обаче бе на по-високо ниво от него и не разбирам защо той не е титулярният вратар на Дортмундци. В очите на Тиаго прочетох известна самокритика, добре е че я има, но това не променя картинката. Само към Коман, въпреки че и той не бе достатъчно полезен, ще смекча малко тона. Давам си сметка, че безбройните контузии му пречат да разгърне потенциала си, което е ужасно и неговата вина в случая е минимална. Но въпреки това ако не го разгърне, поне според мен не можем да разчитаме на него като титуляр и главно действащо лице в отговорни мачове или да обръща негативен резултат.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот boabbb » 08 авг 2019 11:29

Сане КОГА :? Не, че е кой знае какво, ама не е зле да има НЯКАКВИ крила ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 08 авг 2019 16:49

Сега прочетох за интерес към Коутиньо. Имам добри спомени от играта му в Ливърпул, а на последното световно за мен бе най-силно представилият се бразилски национал, факт, който не е за пренебрегване. По-скоро съм ЗА подобен трансфер, само да не се повтори сценарият с Хамес.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот matador1 » 08 авг 2019 17:10

doktora25 написа:Сега прочетох за интерес към Коутиньо. Имам добри спомени от играта му в Ливърпул, а на последното световно за мен бе най-силно представилият се бразилски национал, факт, който не е за пренебрегване. По-скоро съм ЗА подобен трансфер, само да не се повтори сценарият с Хамес.



Абсурно е вече... 21 човека е отбора към момента. 4 са вратарите и 1 контузения Ернандес. Напуснали ключови фигури. 3 трансфера, от които 1 със сигурност е за резерзвната скамейка. Байерн трябва да си напазарува поне 10 човека и да продаде няколко. Част от отбора вероятно не става дори за резервната ни скамейка (Ренато, Мюлер), а по-голямата част са достойни тъкмо за нея (Коман, Толисо, Дейвис и т.н.) ... Сагата със Сане би трябвало да приключи днес (нали в UK затварят трансферния прозорец?).

Не виждам обаче кой футболист с амбиция ще дойде в Байерн, когато:

1) Ще бъде трениран от Ковач
2) Ще играе с едва 21 човека, много с нешампионско ниво, а също много крайно чупливи
3) Като се има предвид демонстрирането на ужасно и неуважително отношение от страна на ръководството към някои бивши кадри на клуба

Очакват ни трудни времена.

Все още си мисля, че не трябваше да бутаме Карло, а да го оставим да направи селекция. Заради две клизматични титли отложихме за пореден пък поправянето на каруцата, а тя вече е на пътя без колела. Дупката в качеството вече е твърде тежка. Ще плащаме "селекционерски дълг", чието изплащане ще отнеме години и много средства.

От другата страна пък Дортмунд (с 32 играча в отбора към момента) вероятно са направили за втора поредна година добри трансферни удари с Хумелс, Бранд, Азар, Шулц.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот boabbb » 09 авг 2019 11:15

Жалко за Сане, лош късмет извади момчето ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 13 авг 2019 11:15

Рутинна победа за купата. Следващият кръг е на 29-30 октомври, а съперника си ще научим на 18 август. Добре е, че Коман и Гнабри изглеждат здрави. Направи ми впечатление обаче, че след втория и третия гол, които бяха много красиви между другото, не последва никаква радост от страна на играчите. Някой има ли представа каква е причината? Дали е нещо във връзка с конкретния мач и конкретния противник, или е признак за лошо настроение и атмосфера в отбора? Защото ако е второто на старта на шампионата, нищо хубаво не ни чака.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 01 сеп 2019 12:42

Дортмунд уникално слаби и безидейни вчера. От един мач не трябва да се правят изводи. И ние сигурно ще минем през повече от един такъв до края на кампанията. Но все пак като оставим настрана Хумелс и Шулц с толкова много араби в защитата и в халфовата линия ще могат ли да покажат по-голяма стабилност, постоянство и креативност през сезона в сравнение с миналата година? Нищо чудно не Дортмунд, а Лайпциг да са ни основният конкурент за титлата.

И този нов договор, който е подписал Вернер какво означава? Че вероятността за привличането му догодина драстично намалява или че просто ще се наложи да се бръкнем повече, отколкото бяхме предвидили, ако го искаме?
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 19 сеп 2019 08:16

Добри резултати като за начало в ШЛ. Гледах обаче Тотнъм с Олимпиакос. И двата отбора играха доста сериозно и са способни да ни затруднят. Ако не изчистваме постепенно слабостите си, новите не се разиграят и не включваме на втора предавка в ШЛ резултатите могат да тръгнат в друга посока.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6134
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот KOPScousers » 04 ное 2019 07:59

Айде бе пичове, отразете уволнението на Нико Ковач. Може би от ръководството ви закъсняха прекалено много с този ход, през този сезон ви покрива единствено убийствената форма на Левандовски и онзи мач с Тотнъм. Трябваше да го уволните според мен още след като ви отстранихме в ШЛ, но така или иначе не виждам много варианти за треньор, който да окаже някакъв резултат на момента. Може би пак ще вземете някой от Бундеслигата, а в крайна сметка Моуриньо е свободен. :roll:
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Байерн ~ всичко за отбора, стадиона, феновете и други

Мнениеот doktora25 » 04 ное 2019 10:53

Аз бях поставил въпроса за треньора още в темата за трансферите и много ми се иска да се получи дискусия:
4. Кой искате да ни е треньор през следващия сезон или поне с какъв профил искате да е той (ново актуално име/с много голям опит, добре работещ с млади/добре работещ със звезди, какъв тип успехи да е постигнал, каква философия да изповядва, важно ли е да е германец)? Кой в никакъв случай не трябва да става?

Спряга се Алегри. Има прилични успехи, но е доста "мек" треньор и не съм сигурен че Байерн има нужда точно от такъв в момента. Моуриньо пък е в другата крайност. Би помогнал в някои аспекти: здрава ръка, стягане на защитата, нормализиране на трансферната политика, има и някои минуси, но като цяло не мисля че ръководството би се спряло на него.
По принцип най-добре би било с Клоп, но няма кой да го даде точно в този момент. Тухел все повече започва да ми харесва като възможност, но парижани ще искат да го задържат поне до отпадането си от ШЛ. Почетино заслужава да му се обърне внимание, постигна впечатляващи неща, от този сезон по-скоро не трябва да се правят изводи, но той все пак не е свободен в момента. Тен Хааг е интересна възможност. За Льов между другото може да се мисли, но от лятото. Мисля си честно казано и за Ван Гаал. Прочетох, че някой някъде бе предложил Хитцфелд за временен вариант - ако е възможно защо не? Другото име, за което от доста време говоря е Дитер Хекинг. Неговото име обаче никога не е било спрягано, което ме навежда на мисълта че е малко вероятна алтернатива. Освен това малко ме притеснява, че c Гладбах не постигна нещо повече, на фона на по-силното представяне на отбора от началото на този сезон. За тези имена се сещам.

По поставените от мен въпроси категоричен съм, че не трябва да бъде млад треньор, прохождащ в професията и без опит извън БЛ. Трябва да бъде с характер и здрава ръка, неговата дума да се чува и той да носи по-голяма отговорност за селекцията занапред. Аз бих предпочел да изповядва атрактивен футбол, за да върне настроението в играта и сред феновете. Това не значи максимално владение на топката и по-малко мисъл за защитата, както го разбират някои родни треньори, а бърз, директен футбол с много преса и голям брой удари към вратата.

И един друг въпрос искам да поставя - до каква степен слабото представяне на отбора от началото на сезона се дължи на селекцията и футболистите и до каква на треньора? По-склонен съм да обвиня повече Ковач. Не мисля че новите не притежават нужната класа, по-скоро селекцията бе закъсняла и недостатъчна, а и на новите им е нужно време, но хърватинът просто не е способен да създаде машина, каквато всички ние искаме.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта