Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8903
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Мнениеот bilyaletdinov » 02 ное 2014 01:46

Бенатиа май с добър мач? Ако Байерн си оправи защита и с включването на "Фусбалгот" ще бъде интересно в ШЛ ;)
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12977
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Мнениеот Eminem » 02 ное 2014 01:49

Да ви дават титлата, нямате никаква конкуренция за нея.

fen na Slavia
Мнения: 290
Регистриран на: 04 авг 2011 11:07
Skype: gptodorov.1955
Контакти:

Re: Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Мнениеот fen na Slavia » 02 ное 2014 12:37

Der Führer написа:
niki87 написа:По-скоро дузпа нямашеИзображение По-скороИзображениедузпаИзображениенямашеИзображение
Изображение

И какво трябва да докаже една единствена снимка от няколко секунди ситуация ?
Двамата играча се държат ... кой повече , кой по-малко но и двамата го правят . Но всеки който е играл футбол знае , колко е възможно когато те дърпат назад ( или настрани ) да паднеш с главата напред . А главния съдия беше на 30 метра назад . Аз гледах над 10 пъти повторението и не мога да кажа че има дузпа . Със сигурност обаче се вижда че , контакта започва извън наказателното и продължи вътре ... а когато Рибери тръгна да пада , Суботич вече го беше пуснал . Пак казвам съдията не беше в позиция от която да прецени правилно ситуацията ( а от УЕФА са категорични какво се прави в такъв случай ) ... И той си свири ситуацията , както свири целия мач - с презумпция да не ощети домакините .

"Der Führer", днес в немската преса пише,че не е трябвало да се свири дузпа.


Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24562
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Мнениеот boabbb » 03 ное 2014 09:31

Какво преса, бе :lol: Рибери го изпревари с едно тяло и нещо, и оня го свали на земята :roll: Това ако не е дузпа, не знам кое е
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 03 ное 2014 14:33

fen na Slavia написа:
Der Führer написа:
niki87 написа:По-скоро дузпа нямашеИзображение По-скороИзображениедузпаИзображениенямашеИзображение
Изображение

И какво трябва да докаже една единствена снимка от няколко секунди ситуация ?
Двамата играча се държат ... кой повече , кой по-малко но и двамата го правят . Но всеки който е играл футбол знае , колко е възможно когато те дърпат назад ( или настрани ) да паднеш с главата напред . А главния съдия беше на 30 метра назад . Аз гледах над 10 пъти повторението и не мога да кажа че има дузпа . Със сигурност обаче се вижда че , контакта започва извън наказателното и продължи вътре ... а когато Рибери тръгна да пада , Суботич вече го беше пуснал . Пак казвам съдията не беше в позиция от която да прецени правилно ситуацията ( а от УЕФА са категорични какво се прави в такъв случай ) ... И той си свири ситуацията , както свири целия мач - с презумпция да не ощети домакините .

"Der Führer", днес в немската преса пише,че не е трябвало да се свири дузпа.

Това е защото немските журналисти не влизат в нашия форум за да ги ограмотят колегите със снимков материал ... щото те горките немски журналисти не разбират нищо от футбол ;)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 03 ное 2014 14:35

boabbb написа:Какво преса, бе :lol: Рибери го изпревари с едно тяло и нещо, и оня го свали на земята :roll: Това ако не е дузпа, не знам кое е

Ами веднага се сещам , защото беше съвсем скоро , на че миналия мач при същото единоборство между Бенатия и Траоре от Гладбах , дузпа не беше свирена ;)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Мнениеот doktora25 » 03 ное 2014 14:38

Повечето съдии биха свирили дузпа при подобна ситуация. Това изчерпва въпроса. Ако питате мен обаче това е най-маловажното в случая. Дали ще е 1-1, 2-1, 3-1 все тая. Така или иначе други фаворити за титлата към момента не се виждат на хоризонта дори да изгубим 3-4-5 или повече точки. Въпросът обаче е друг. Дали сме готови за големите битки. Това е единственият въпрос.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 03 ное 2014 14:39

Старши треньорът на Байерн Мюнхен Пеп Гуардиола логично бе много доволен от представянето на своя отбор, който победи Борусия Дортмунд с 2:1 в дербито на немския футбол.
„Разбира се, че сме много доволни. През второто полувреме играхме супер. Голям комплимент към отбора“, заяви испанецът.
„Франк Рибери ни помогна много след влизането си в игра. Той трябваше да играе при Суботич и да покаже силата си в сблъсъците един на един.“
През първото полувреме намерихме и варианти, за да може Чаби Алонсо да бъде покрит. Мисля, че за такива ситуации винаги намираме решение“, допълни наставникът на баварците.

Виж тук съм съгласен е Гуардиола ... "Дупката" Алонсо определено имаше нужда от покриване през първото и част от второто полувреме 8-)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Бундеслига 2014/2015: 10- и кръг, Байерн - Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 03 ное 2014 15:12

doktora25 написа:Повечето съдии биха свирили дузпа при подобна ситуация. Това изчерпва въпроса. Ако питате мен обаче това е най-маловажното в случая. Дали ще е 1-1, 2-1, 3-1 все тая. Така или иначе други фаворити за титлата към момента не се виждат на хоризонта дори да изгубим 3-4-5 или повече точки. Въпросът обаче е друг. Дали сме готови за големите битки. Това е единственият въпрос.

Дузпата е най-малкия проблем в случая ... аз твърдя че съдията не беше в позиция да вземе правилно решение . Друг е въпроса , ако беше в добра позиция , какво щеше да е решението му . Аз си мисля , че пак щеше да е същото ... просто защото цялото му поведение през мача показваше , че по някаква причина не харесва отбора на Дортмунд :)
За мен по-големите му прегрешения бяха през първото полувреме , когато до 25-та минути спести 3 чисти жълти картона на играчи на Байерн .
1. На Томас Мюлер за каратисткото му влизане с бутоните напред в тялото на противников играч . Правилника тук е ясен - всяко влизане в крак в тялото на противник , над коляното се наказва с жълт картон . В случая Мюлер дори нямаше шанс да играе с топката .
2. Влизане на Гьотце с бутоните напред в коляното на Хумелс . След удара ясно се виждаше , че Хумелс изпитва болки и на почивката беше заменен . И тук правилника е категоричен .
3. Умишлен тактически фал на Алонсо , целящ да бъде прекъсната котраатака на Дортмунд . След авантажа , съдията "забрави" да покаже картон на Алонсо . При положение , че проявата на Алонсо си беше и грубичка . Затова пък не пропусна да декорира играч на Дортмунд за далеч по-безобиден тактически фал .
Така че погледнато от тази гледна точка , дузпата си е съвсем в реда на нещата . ;)
На другия ти въпрос - ще се разбере след нова година . До момента Байерн не е играл сериозен мач . Това което се набива в очи е , че отбора има проблеми в зоната пред централните защитници където противника не покриван навреме и което води до опасни контри . Така стана и гола на Дортмунд .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта