Футболният отбор на Барселона победи историята. Хосеп Гуардиола и момчетата му направиха това, за което милиони войни и пълководци са мечтали. Каталунците успяха, те са господарите на света.
Александър Македонски, Цезар, Наполеон, Хитлер все хора, които са мечтали да видят армията си превзела света, но никога доживели този така заветен за тях миг. Младоликият Хосеп Гуардилола направи това само за година и пет месеца. Не го направи в безкрайни и кървави войни, а на футболния терен.
Гуардиола и отборът му ще останат със златни букви в историята на футбола като първия отбор станал европейски и световен клубен шампион, носител на титлата и купата на страната си, носител на Супер купата на Европа и страната си в една календарна година.
В началото пътят им бе осеян с трудности и Гуардиола след месец работа бе обявен за ненужен, неопитен, недорасъл за такъв голям отбор. Ден след ден той се доказва, извървя един труден път и затвори устите на всички недоброжелателни журналисти.
Барселона победи аржентинския Естудиантес в спор за световната клубна титла с 1:2. Направи го по възможно най-трудния начин. След като в 37 мин. Каталунците бяха догонващи в резултата и така мечтата им да спечелят единствения липсващ трофей във витрината им изглеждаше мираж. След два изгунеби финала в този турнир най-накрая дойде и техният ред да го спечелят в най-велия сезон в историята им.
Всичко изглеждаше изгубено, когато в 89 мин. Юношата на клуба и единствен футболист в света отбелязал гол във всички турнири в света за един сезон Педро Родригез върна Барселона в играта. В продълженията класата си каза думата и най-добрия футболист за тази година Меси отбеляза като на шега гол с гърди в 110 мин. и донесе крайния успех за каталунците.
Единственото което остана за Барселона е да се взира в обширния космос.
Ако ви харесва посещавайте блога ми
