Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 21 май 2018 21:02

Включването на Монреал и Уелбек в отборите на Испания и Англия за мен е истински шок. Жалко за Уилшър,но мисля,че беше нормално да е така. Мисля, че за пръв път след СП 98 отбора на Франция ще бъде без нито един играч от Арсенал. Лаказет можеха да го вземат, но Дешан си е малко странен. Радвам се, че Жиру спечели с Челси FA Cup. Още ми е мъчно, че така се развиха нещата с него. Все пак до януари игра при нас и аз поне за този сезон си го смятам за "наше момче". За Санчез не бих казал същото. Очаквам с нетърпение обявяването на новия мениджър. А дали Венгер не би могъл да смени Дешан след Световното?
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 01 юни 2018 10:17

Гранит Джака вчера е получил контузия в лявото коляно, като първоначалните опасения са били, че са засегнати връзките и ще пропусне СП. Прегледите обаче са показали, че става дума за силно натъртване и не би трябвало да има проблем с неговото участие на форума.

Иначе този път доста малко играчи на Арсенал са повикани в националните отбори на СП, а фактът, че нямаме представител във френския тим е показателен - сигурно не се е случвало от 20-тина година. Реално погледнато от избраните играчи само Йозил, Джака и Монреал са със статут на твърди титуляри в тима, докато останалите са по-скоро с второстепенна роля. В този ред на мисли Световното не би трябвало да повлияе по никакъв начин на подготовката за новия сезон.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 01 юни 2018 10:31

Arsenal have offered midfielder Aaron Ramsey a new contract.

The 27-year old Wales international is entering the final 12 months of his deal at the Emirates and could leave on a free transfer next summer.

Ramsey joined the Gunners in 2008 from hometown club Cardiff City and has scored 36 goals in 234 Premier League appearances.

Former Arsenal defender Martin Keown has said Arsenal should be 'desperate' to keep hold of Ramsey.

The Wales midfielder scored 11 goals in 32 appearances for the club last season.

Ramsey featured for Wales in their 0-0 international friendly draw with Mexico on Tuesday.

Speaking following the draw in Pasadena, Ramsey said he was excited by the appointment of the former Sevilla and Paris St-Germain boss Unai Emery to replace Arsene Wenger.

"I haven't spoken to him [Emery] at all yet, but I think it's an exciting time for the club and I can't wait to get back there now," said Ramsey.

Following a £4.8m move from the Bluebirds in 2008, Ramsey has lifted the FA Cup three times, twice scoring the match-winning goal at Wembley.

Wales manager Ryan Giggs has insisted Emery's arrival could improve the player who finished the game against Mexico as captain following Ashley Williams' first-half injury.

"He's only played under Arsene at Arsenal and I look at it positively that a new manager could come in and improve him, improve already a quality player," said Giggs.


Не е най-големият ми любимец, но случаите с Йозил и Алексис от миналата година би трябвало да са обеца на ухото за клуба, и да не се стига пак до такава ситуация. А и според информациите в пресата, Емери планира Рамзи да е ключова част от състава му, така че дано преподпише скоро без излишни драми.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 01 юни 2018 10:46

Предполагам сте видели и екипите за новия сезон, които според мен не стават за нищо. Тази лента на ръкавите е просто скандална, а като добавим и надписа Visit Rwanda (WTF :!: :?: ) коментарите са просто излишни. С две думи - тотална излагация.

[offtopic]Изображение[/offtopic]

[offtopic]Изображение[/offtopic]
Без битка няма победа!

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16695
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 01 юни 2018 10:52

Задължително Рамзи трябва да остане в състава. На фона на последните изяви на играчите смятам, че е дори по-важен от Уилшър (на когото също му изтича договорът) или поне е по-постоянен. Иначе ако не беше контузията на Косчиелни и неповикването на Лаказет, можеше във всяка от 8-те групи на СП да имаме играч(и). Кой да предположи, че точно в отбора на Франция няма да има футболист на Арсенал? :lol: Хубаво е, че няма сериозен проблем с Джака - на мен ми е от любимците, макар че много хора не го харесват. Всъщност само в неговата група евентуално ще имаме двама играчи, които може да се срещнат - Джака и Кембъл (доколкото вторият се брои за наш все още).
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24518
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 01 юни 2018 11:19

Visit Rwanda да ви изядат мангалите :lol: :lol: :lol: Тия Пума се затвърдиха като лепиларска марка добре, че отиваме на Адидас от следващия сезон :|
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16695
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 02 юни 2018 21:10

Недоумявам как може да има такава голяма разлика в представянето на Алекс Иуоби за националния и клубния му отбор. Гледах Англия - Нигерия току-що и беше най-силният за отбора си, ако не и от двата отбора изобщо. В Арсенал редовно играе ужасно. Ако Емери успее от него да изкара подобно представяне като за Нигерия, би било хубаво.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 02 юни 2018 21:52

Udoji90 написа:Недоумявам как може да има такава голяма разлика в представянето на Алекс Иуоби за националния и клубния му отбор. Гледах Англия - Нигерия току-що и беше най-силният за отбора си, ако не и от двата отбора изобщо. В Арсенал редовно играе ужасно. Ако Емери успее от него да изкара подобно представяне като за Нигерия, би било хубаво.


Мен ако питаш никакъв шанс няма за това. Най-добре ще е някой да се излъже да го купи, може и в пакет с Бейерин. Аз лично бях голям оптимист за Иуоби и се надявай, че ще се развие, но на практика няма никакъв прогрес през последните 2 сезона. Друг е въпросът, че Дядото доста често го забиваше на крилото, а там КПД-то му беше около 0. Мисля, че в центъра (на позицията на Йозил) би бил значително по-полезен, но това е само мое мнение.

Иначе тези контроли за мен не са показателни, а и като гледам състава на англичаните честно казано не ми изглежда особено класен. Ако Иуоби направи силни мачове на самото световно първенство това вече би било съвсем друга работа.

Аз гледах малко от Австрия - Германия и там Йозил, въпреки гола който отбеляза, отново се разхождаше по терена, също както в около 80% от мачовете на Арсенал. Та в този ред на мисли при него няма такъв контраст в представянето. :mrgreen:
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 02 юни 2018 22:03

Udoji90 написа:Задължително Рамзи трябва да остане в състава. На фона на последните изяви на играчите смятам, че е дори по-важен от Уилшър (на когото също му изтича договорът) или поне е по-постоянен.


Съгласен съм с теб, но от друга страна кой изобщо е очаквал, че Уилшър ще бъде основна част от състава и в не малка част от сезона - твърд титуляр. Признавам си, че аз не го очаквах и миналото лято бях твърдо "ЗА" неговата продажба (с оглед изтичащия договор), тъй като не вярвах че Джак отново може да изиграе поредица силни мачове. Но с представянето си през сезона, за мен Уилшър напълно си заслужи нов договор и аз лично недоумявам как "ръководството" не направи всичко възможно да преподпишем с играча още по време на кампанията. Факт е, че в края й формата му спадна значително и определено не беше толкова полезен, както в зимните месеци, но на фона очакванията - мисля, че ги надмина многократно. А и все пак Уилшър е наистина доказан артилерист (мисля, че и Рамзи е такъв) и в крайна сметка каквито и трансфери да се направят, винаги в съблекалнята трябва да има и играчи, които милеят за клуба.
Без битка няма победа!

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16695
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 02 юни 2018 22:11

Въпросът е, че Иуоби и в други мачове за Нигерия беше силен. Оставям настрана контролата с Аржентина, в която направи мрежичка на Масчерано и вкара, но имаше силни изяви и в квалификациите, а Нигерия бяха в супер тежка група. Иначе аз не бих ги поставял на едно ниво с Бейерин. Испанецът изигра силни 2 първи сезонa в мъжкия отбор на Арсенал. След това практически остана без конкуренция за позицията си, отпусна се и му спадна формата, но като цяло в достатъчно дълъг период се видя, че не му липсват качества. За сравнение, Иуоби изигра може би само няколко силни срещи, когато Венгер започна да го налага, а след това нищо.
Колкото до Уилшър, честно казано в последните седмици играта му бе доста посредствена, но и аз смятам, че трябва да го задържим. Общо взето при новия треньор очаквам промяна в представянето на голяма част от футболистите, така че не бива да бързаме да разкарваме никого.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта