Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 14 юни 2019 17:51

Началото на сезона в Англия е чак след 2 месеца,но още другата седмица е жребият за първи кръг в ЕКТ. Ще си позволя едно нестандартно пожелание за началото на новия сезон. Пожелавам лек жребий за всички български участници в евротурнирите и достигане до групите на ЛЕ. Пък там,който и да успее,дано се падне в група с Топчиите,да отидем да ги гледаме на родна земя на Васил Левски,както беше наскоро. Като резервен вариант остава подобно нещо да се случи с някой отбор от Румъния - за предпочитане от Букурещ или защо не Астра Гюргево (те дали изобщо участват тази година). А дано!
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 21 юни 2019 11:52

Ако информацията за трансфер на Оспина в посока Наполи е вярна, то за мен това е тотална гавра и падание за нашия клуб на трансферния пазар. Вярно е, че колумбиецът не е първа младост (макар 31 години за вратар да не са чак толкова много), вярно е, че не е световна класа, вярно е, че договорът му изтича догодина...и все пак 3,5 млн паунда си е подигравка отвсякъде. Да не забравяме и факта, че е твърд титуляр в един от много силните национални отбори (топ 15 в света), при това с близо 100 мача зад гърба си. А и доколкото си спомням, когато през 2014 г. го взехме, май платихме повече, а това беше преди цели 5 години - пазарът тогава и сега нямат нищо общо. За мен такъв трансфер е меко казано скандален и си мисля, че който и да е клуб на наше място щеше да вземе поне 3 пъти по-голяма сума в този случай.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 24 юни 2019 13:55

Последните спекулации са, че Лукас Торейра иска да напусне, тъй като не може да се аклиматизира към живота в Англия, а Милан искат да го върнат обратно в Италия. "Росонерите" предлагат да го вземат под наем за 2 сезона :shock: за сумата от 8 млн евро, а след това да има клауза за откупуване в размер на 38 млн евро. С оглед ситуацията на трансферния пазар и представянето на Торейра през миналата кампания, за мен тази оферта е тотална гавра и ако нашите бастуни я приемат за пореден път ще счупят "тъпомера". :x :shock: :!: Всичко под 60 млн евро (2 пъти повече от това, което платихме миналото лято), би било подаряване (за пореден път) на един от най-добрите ни играчи. Друга опция, която се споменава, е част от сделката да бъде Франк Кеси и Милан да доплатят символична сума (отново голяма излагация).
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 03 юли 2019 10:12

Gabriel Martinelli to join club
Brazilian forward Gabriel Martinelli is joining us from Ituano Futebol Clube on a long-term contract.

Gabriel has made rapid progress during his short time at Ituano. Since making his debut in November 2017 aged just 16 years and nine months, the young forward scored 10 goals from his 34 appearances for the Sao Paulo-based club.

The 18-year-old’s development was also recently acknowledged by the Brazilian national team, with a call-up to the full squad for a training camp in May ahead of the Copa America.

Gabriel was voted as the 2019 Best Newcomer and also a member of the 2019 Team of the Year for the Campeonato Paulista - the football league for the state of Sao Paulo.

The deal is subject to the completion of regulatory processes.

Gabriel will shortly join up with his new team mates for pre-season training.

https://www.arsenal.com/news/gabriel-martinelli-join-club

[offtopic]Изображение[/offtopic]

Общо взето не знам дали има нужда от коментар този трансфер. Напълно излишен според мен, сумата която се споменава е около 6 милиона паунда. Крьонке можеше да направи някакви подобрения по ранчото или нещо подобно вместо да купува този младеж...Очаквам да направим още 2-3 подобни трансфера и с това да приключим за този сезон. Всякакви спекулации за Заха, Караско и т.н. са пълен фейк за мен. Междувременно е много вероятно някои от най-добрите ни играчи да напуснат (визирам Торейра и Обамеянг), а тези които трябва да бъдат махнати - да останат. И причината за това ще е много прозаична - просто никой не ги иска...
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот dreben23 » 10 юли 2019 14:48

Хареса ми повишението на Рийс Нелсън, Джо Уилок, Емил Смит Роу, Еди Нкетия

Ние направихме 4 трансфера без пари! Ама аз им казвах, че ние си имаме достатъчно футболисти и не е нужно да харчим толкова пари. Сега да махнем ненужните и да започваме да обиграваме малко по малко голям отбор. Доста неприятни мигове ги чакат лошите със свежа кръв в отбора. :lol:

Днес Дейвид Сиймън се изказа, че не е било правилно съвсем това повишение, а кое е правилно тогава да привличаме наборите от скамейките? Дърпайки си своите момчета Арсенал би поел по един правилен път, а така и надолу от школата ще се доближават и нови момчета, защото от тях сега можем да преотстъпваме. Притеснява ме само да не избягат младите от школата. Кофти е, че постъпленията от преотстъпвани ни намаляват по този начин, но няма как. Избира се или отбор да се гради или кинтите да се прибират. :lol:

Тия четиримата може да потрошат Висшата лига. Еди Нкетия отсега е заявил амбиции да измества Оба и Лака. А другите понатрупаха някои и опит и като ги наложиме и ще станем шампиони. То на Арсенал му трябва да подмлади състава мъничко и ще ги спукаме лошите. Ся ще пръснат стотици милиони, а ние направихме пет трансфера за 6 млн. Факири! :lol: :)

Добавяме и Уилям Салиба, хайде той е 30 млн. И 36 да са, имаме още към 40 чисти. За Салиба се говори, че ще си играе в Сент Етиен. :)

Постепенно ми се струва, че нещата в Арсенал започват да се движат в правилното русло. Вече петима младежа сме си осигурили, като за Мартинели не е ясно дали е за първия отбор. Лошите действително ще загазят, защото техните състави също застаряват постепенно и отдолу не идва почти нищо от преотстъпвани и т.н. , :lol:

До две годинки са отишли в миманса с тези напълно погрешни политики, които имат. Тези европейски титли аз много добре си знам, че излизат през носа! :mrgreen:

Куриозното във футбола е, че колкото по-дълго се забавят титлите, с толкова ще се отложи и разпада на молекулите. Успехите ще стават все повече от дъжд до пладне, защото сумите са просто убийствени за какви ли не дървета. В следващите години в играта не ми се вярва, че ще има дублиране на титли, но фалитите ще зачестят, когато например 200 милионното свещено дърво не отговори на очакванията и се стопи до 10-20 млн, това ще са много милиони загуби и тези клубове ще фалират светкавично бързо. Така че в Арсенал ръководителите може да ги считаме за балъци, но пет трансфера на млади футболисти за шест милиона е нещо гениално и неповторимо! Арсенал е преценил много добре финансовата страна нещата и ще им остави максимум още два сезона триумф и ще ги почне. :lol:

Съвсем скоро Крьонке ще накупи именията и в Лондон. Те изобщо не подозират, че този е магнат и няма да позволи отборът му да понася много загуби. Да, може би няма печалба в момента, но и загубите ги държат малки. Американските собственици нещо готвят на лошите. Ще ги изчакат май да им фалират отборите и после няма да има конкуренция. Челси и Юнайтед във всеки един момент ще ударят дъното, а те винаги са били по-сериозни конкуренция от другите лоши. Изобщо не си правят сметката лошите, че Арсенал ги ебава. Ние нарочно не се класирахме в ШЛ, за да не се налага да се харчим с милиони за трансфери. То това беше очевидно. Има разбира се, риск да изостанем още, но то ще е закратко, докато финансовата акула Крьонке не изчака отборите на лошите да профукат авоарите си. Момчета, този Крьонке е гений! :!: :lol:

В нашите очи като фенове 60 млн от ЛЕ изглеждат като загуба на пари, обаче вижте какви са цените за играчите в момента и тези пари не са достатъчни дори за двама футболисти. От друга страна като отидат в отбори, които имат и пари и като са имали успехи преди това, те много трудно ще надграждат, без да се охарчват. Макар че трансферният БАН на Челси обърква малко плановете на Крьонке и продажбата на Азар, защото Челси имат към 150 млн чисто сега спестени пари за след наказанията. Но пък без добри попълнения тези пари ще им отидат за заплати и ще имат една нола. Крьонке ще им зарие пепело на лошите, без да харчи кой знае колко. А в лицето Оба и Лака той има едни 150 млн ако реши да ги продаде. Арсенал иска да стане хегемонче за доста години напред. Но евротурнирите и квотите за ШЛ им ги подарява, за да се водят, че са сред силните отбори и да гърмят яко пари. Нашата политика е по-добра, политиката на умрелата лисица. Уж имахме състав със старчоци сега изведнъж ще ни стане най-младият и най-евтин в лигата. Хитри са нашите шефчета. Но малко са като сметки без кръчмар, ще видим.

Гледайки данните с финансовия разчет, Арсенал се водеше като отбора с най-сериозните загуби, но тази таблица май сме им я пуснали на лошите, за да не ни считат за сериозен отбор вече. Колко да сме несериозен играхме дори финал, който беше един вид надграждане на полуфинала. Т.е. Арсенал не е отишъл назад като представяне!

Моето мнение е, че ще бъдем отново фактор, но не знам кога тва!

Крьонки е голем мръсник, щото съсипва нервите на фенчетата, но по-скоро ги будалка и тях. Аз предлагам да запазим спокойствие, поне докато не разберем надолу или нагоре ще вървим. Колкото и тъпо звучи, отборът с най-големите катаклизми в момента върви само нагоре. Вместо шести пети, вместо полуфинал - финала. Туй ако не е надградено представяне, какво е? Някой друг от лошите досега да беше се разпаднал, но Венгер си е вършил великолепно работата преди това и му благодарим.
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

волфи
Мнения: 109
Регистриран на: 10 дек 2013 19:13
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот волфи » 05 авг 2019 20:51

Взели сте Пепе. Определено ще вдигнете много левъл с него, стига треньорът да знае как да извлече максимумът от него (което е проблем, защото поне за мен Емери е надценен терньор). Ливърпул направиха грешка, че не го взеха тоя играч, имаше доста сериозни спекулации по-рано през сезона.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 08 авг 2019 10:55

Упорити слухове за Давид Луис и Киърън Тиърни в последния ден :roll: Трансфери в дефанзивен план са ни доста нужни, така че тези играчи не са зле. Луис прави фрапантни грешки, но като цяло не е никак лош играч, с нищо не е по-зле от Мустафата, даже напротив ... Тоя Тиърни от Селтик ми е пълна загадка :roll: Иначе трансферите на Пепе и Себайос са ОК, тоя от Сент Етиен, дето го върнахме под наем веднага ... това е пълна тъпотия
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот paceto » 08 авг 2019 23:40

Официално е вече.


Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 09 авг 2019 10:21

Добър прозорец, а последния ден направо беше супер 8-) Взехме двама защитника и продадохме Иуоби, който лично на мен винаги ми е бил супер противен играч :roll: Доволен съм, дано Себайос се впише добре в състава, момчето движи топката доста добре.
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 09 авг 2019 10:24

boabbb написа:Добър прозорец, а последния ден направо беше супер 8-) Взехме двама защитника и продадохме Иуоби, който лично на мен винаги ми е бил супер противен играч :roll: Доволен съм, дано Себайос се впише добре в състава, момчето движи топката доста добре.

Може би още в неделя ще лъсне истината за трансферния прозорец. Надявам се да е такава ,каквато си я представяме- добри трансфери,добра игра и победа, като за начало.
Arsenal- a new era begins ! Again!...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта