Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 08 мар 2017 14:21

Oтдавна не съм писал във форума, но редовно чета темите. Снощи като цяло играхме добре (през първото полувреме), но пропуснахме положенията си (Уолкът и Жиру), а и след 1:5 в първия мач (и то срещу Байерн) не мисля, че имахме каквито и да е шансове за продължаване, трябваше наистина да се случи някакво чудо. Също така при 2:10 общ резултат според мен е нелепо да има изказвания от сорта "Съдията е виновен". Да, може би имаше засада на Левандовски преди дузпата, но да не забравяме, че в първия мач и нашата дузпа беше спорна. Това са видели съдиите, това са свирили (докато не се въведат технологиите във футбола ще е така). А ние дори и да имахме някакви илюзорни шансове при 1:0, то след изгонването на Косчелни и изравняването, те просто се изпариха, но ние продължихме да си играем все по един и същ начин и логично бяхме разгромени. Може би много по-удачен вариант след изгонването на Косчелни беше изваждане на Уолкът/Жиру и пускане на Коклен. Да, щяхме да се приберем в нашата половина и да се защитаваме, но мисля, че разгромът щеше да бъде избегнат. Както Анчелоти е споменал след мача и според мен 2:10 не отразява реално показаното в двата мача, но след 5-10 години никой няма да помни кой как е играл, а в историята ще стои този срамен резултат и вината ще е основно в нас.

Сезонът за пореден път (кой ли вече :?: ) е провал. Остава ни да се борим само за FA Cup (където с мъка победихме средно добър отбор от Чемпиъншип, разгромихме резервите на Саутхемптън и победихме аматьорски отбор). Влизането в топ 4 този сезон за мен е под огромна въпросителна, а и въпросът е дали изобщо има смисъл да играем в ШЛ. Купата на лигата по традиция я отписваме, за ШЛ изобщо няма смисъл да говорим. С изключение на домакинството срещу Челси, когато наистина играхме брилянтно, нямаме друга победа срещу топ отбор и може би по-важното е, че няма друг мач, в който да сме били по-добрият отбор. Онзи ден Ливърпул (които уж са в криза) можеха с лекота да ни вкарат 6-7 гола.

Чудя се дали в този подфорум все още има трезвомислещи артилеристи, които да смятат, че с Венгер начело ще печелим дубъли и требъли и успехите тепърва предстоят. Надявам се, че всеки е проумял, че успехите на Венгер са в миналото и е време за промяна (при това отдавна). Да, французинът е дал много на този клуб, но това не означава, че трябва да си го взема обратно и да ставаме за смях всяка година :!:

[offtopic]И понеже в темата за снощния мач в подфорума на Байерн видях подигравателно мнение, че тук не правим вече теми, да кажа, че няма проблем аз да се заема с това, бях направил няколко в началото на сезона, но просто не виждам смисъл. Тук редовно пишат само 4-5 човека, едва ли артилеристите във форума са толкова, но явно просто повечето хора са отчаяни от липсата на каквато и да е перспектива в отбора и не влизат във форума. Иначе ако темата ще събира 10-тина мнения според мен е безсмислено занимание да се прави, по-добре даден мач да се дискутира във всекидневната.[/offtopic]
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16756
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 08 мар 2017 14:52

Със сигурност на Венгер силните му времена отминаха. Аз нито за момент не бих му отрекъл заслугите, които има за Арсенал, нито бих го обиждал (за разлика от някои индивиди в социалните мрежи например), но си държа на мнението, че е изчерпан. На практика е невъзможно винаги да си на върха в професията си, но за да си все пак на ниво, трябва да се адаптираш към конкуренцията и да не повтаряш грешките, които веднъж си допуснал. Той тези неща не ги прави. Всяка година едно и също - пускане на любимци, които не са във форма (Рамзи, Иуоби, Уолкът) за сметка на играчи във форма (Перес), подхождане по абсолютно един и същ начин срещу всеки съперник, не дотам адекватни ротации, което е причина за поне част от контузиите... Всяка година излизаме от форма в решаващите части от сезона, за кратко време отпадаме в ШЛ на 1/8-финал, губим шансове за титлата и евентуално ни остава да се борим за Купата.
Едва ли знаем всичко, ставащо в клуба, за да посочим категоричен виновник - треньор или собственици. Може би и наличието на някакъв таван за заплатите ни прави неконкурентни на пазара и тук Венгер няма толкова вина. Дори при това положение обаче смятам, че имаме талантливи играчи (щом биха Челси с 3-0, значи могат) - ако те не са достатъчно мотивирани или тактически подготвени, то вината е у треньора. Аз съм почти убеден, че останалите треньори на отборите от Топ 6 във Висшата лига биха постигнали по-добри резултати от Венгер (може би не веднага, но в дългосрочен план) с нашите футболисти. Айде, при Гуардиола ще има странни постройки и позиции на играчите, така че може и да се провали. При Моуриньо пък играчите може и да бъдат изцедени физически и психически на 2-рия или 3-тия сезон. За Почетино, Клоп и Конте обаче смятам, че най-малкото биха могли да мотивират отлично футболистите (нещо, което в момента липсва на нашите в повечето срещи), пък и да поддържат постоянно добро ниво. (Клоп този сезон до голяма степен се проваля по отношение на последното, но и няма кой знае каква скамейка, затова му се налага да играе с едни и същи и това ги изтощава, докато при нас ширината на състава е може би с една идея по-добра.)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16756
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 13 мар 2017 23:59

Паднахме се със Сити. Не, че има особено значение де - който и да ни беше съперник в полуфинала, не виждам реални шансове да го елиминираме. Дано ме изненадат все пак...
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

На линия
Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 14 мар 2017 09:28

Сити ще ги клецаме 8-) Те са клиенти на мега-звездата Тео Букет ... така, де, Уолкът :lol: :lol: :lol: На финала искам гадните, сини лондонски дървари :mrgreen: И тях ги клецаме яко, а на Конте му се отлепя косата от скачане по страничната линия :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16756
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 14 мар 2017 09:38

Ако полуфиналите бяха примерно другата седмица, всеки от другите 3 отбора би ни изклецал нас, а не ние тях. До 23. април обаче има време, та се надявам да се стабилизираме, а Сити да не са в добра форма тогава. :roll:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

На линия
Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 14 мар 2017 09:39

Очаквам и бог Жиру да навлезе във форма, така че - Купата е наша 8-)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Alex » 15 мар 2017 00:32

Да си пожелаем сега три поредни победи, защото са изключително важни, а със Сити според мен ще е равностоен мач за купата... исках ги за финал, ама можеше и по-зле - примерно Челси да ни се паднат...

Малко не съм съгласен за Уолкът... Истината е, че до преди 2-3 мача и аз го бях отписал и го броях като един от твърдите трансфери навън, защото просто не виждах какво повече може да даде на отбора, обаче се позагледах в статистиката му, изиграни минути, голове и т.н... Доста добре е като цифри, да не говорим, че срещу Байерн показа характер за разлика от много други...

И определено мисля, че Венгер в дългосрочен план вади повече от играчите отколкото всеки друг треньор (може би Сър-а е другият като него). Моуриньо би изстискал повече за 10 мача от тях примерно, ама след това ще се изпокарат или просто ще ги изцеди психически и физически, но вижте какви безумни футболисти са минали през Арсенал за толкова години. Момчета, които след Арсенал нямат никаква кариера, а при нас са били титуляри, че и са изглеждали като талантливи футболисти...
[center]Изображение[/center]

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 16 мар 2017 11:21

С оглед отборите, които останаха в турнира, според мен отново извадихме късмет. Мисля, че победителят от двойката Челси - Тотнъм ще е сериозен фаворит на финала, независимо дали ще се класира Арсенал или Сити. Като цяло през този сезон и ние, и "гражданите" сме на едно ниво, така че очаквам по-малко слабия да се класира за финал.

Относно изходящите трансфери след края на сезона, без да ангажирам никого с моето мнение, за мен топ 3 трябва да е: на първо място Арсен Венгер и след това неговите любимци Аарън "вечната контузия" Рамзи и Тио "вечната надежда" Уолкът.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 02 май 2017 14:44

Артилеристи, гледам че скоро никой не е писал тук. Интересно ми е какво е мнението ви за "играта" на отбора в последно време. Онзи ден Тотнъм с лекота можеха да ни разгромят с 5-6 гола разлика.

[offtopic]Още по-интересно ми е и какво мислите по въпроса за мениджъра на отбора за новия сезон.[/offtopic]
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23324
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Thsmith » 02 май 2017 15:46

Кво има да се мисли? То от години е едно и също всяка година. Разликата тази е, че за първи път няма ТотТаник накрая.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта