Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16752
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 05 май 2019 21:19

hydetoshi написа:
Udoji90 написа:Ако Арсенал не спечели и ЛЕ, ще има още нещо много любопитно - двата отбора с Юнайтед едновременно да пропуснат ШЛ за пръв път от... един Господ знае колко години. Това е нещо, което изобщо не съм си помислял, че е възможно, когато съм започвал да гледам европейски клубен футбол някъде в началото на века (тогава това си бяха двата най-силни тима в Англия). Ако се стигне до подобна ситуация, задължително ще проверя кога се е случвало за последно.

[offtopic]Ще стискам палци за Валенсия срещу Уеска.Със сигурност заслужават повече от Хетафе топ 4. За четвъртък не се надявай на подобна подкрепа. :)[/offtopic]

[offtopic]Съжалявам, но тук няма да се съглася с теб. Гледайки постоянството на отборите в Примера, мога да кажа, че точно този сезон Хетафе заслужават топ 4 повече и от Севиля, и от Валенсия. ;) Но да, все пак нищо не ми пречи да се надявам и щом за Арсенал остава само пътят през ЛЕ, то Валенсия ще трябва да успеят през първенството и стискането на палци не е излишно.[/offtopic]
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 05 май 2019 23:46

Аз съвсем честно си признавам, че не гледах второто полувреме и май определено съм направил добре, че съм си съхранил нервите. От репортажа ми изглежда, че и двата отбора са можели са спечелят. Тотален провал за Арсенал в първенството точно в края на сезона, когато на теория имахме по-лека програма и лично аз очаквах, че ще влезем в топ 4 :!: Последните мачове напълно обезсмислиха и зачеркнаха победите над Юнайтед, Челси и Тотнъм през сезона. Изтървахме питомното в първенството, сега ще гоним дивото в Лига Европа...Нищо чудно в четвъртък "прилепите" да ни отстранят и от този турнир и да приключим сезона с пръст да не казвам къде. А само преди месец и половина нещата изглеждаха толкова добре след победата над Ман Юнайтед и отстраняването на Рен...
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 05 май 2019 23:59

Ще напиша и нещо, което е малко извън темата. Венгер може да е всякакъв, може да е правил страшно много грешки през годините, но едно нещо няма как да се отрече и това е, че с изключение на миналия сезон, винаги когато Арсенал се бореше за място в ШЛ в края на кампанията отбора натискаше и постигаше добри резултати. Дори и в предпоследния му сезон когато за първи път от 20 години останахме извън ШЛ и само точка не ни достигна да се класираме май пак завършихме с 4-5 поредни победи. Докато ако направим съпоставка с Емери, макар и само за един сезон на испанеца, нещата изглеждат коренно различни. И това, че му е дебютен сезон за мен не може и не трябва да е оправдание.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15051
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот miro_rz » 06 май 2019 08:28

TheNameOfTheGame написа:Ще напиша и нещо, което е малко извън темата. Венгер може да е всякакъв, може да е правил страшно много грешки през годините, но едно нещо няма как да се отрече и това е, че с изключение на миналия сезон, винаги когато Арсенал се бореше за място в ШЛ в края на кампанията отбора натискаше и постигаше добри резултати. Дори и в предпоследния му сезон когато за първи път от 20 години останахме извън ШЛ и само точка не ни достигна да се класираме май пак завършихме с 4-5 поредни победи. Докато ако направим съпоставка с Емери, макар и само за един сезон на испанеца, нещата изглеждат коренно различни. И това, че му е дебютен сезон за мен не може и не трябва да е оправдание.

Остават броени дни до края на сезона и ще дадем отчет на новият треньор за изминалата година . Аз лично за сега не съм доволен !
Изображение

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 06 май 2019 11:35

TheNameOfTheGame написа:Ще напиша и нещо, което е малко извън темата. Венгер може да е всякакъв, може да е правил страшно много грешки през годините, но едно нещо няма как да се отрече и това е, че с изключение на миналия сезон, винаги когато Арсенал се бореше за място в ШЛ в края на кампанията отбора натискаше и постигаше добри резултати. Дори и в предпоследния му сезон когато за първи път от 20 години останахме извън ШЛ и само точка не ни достигна да се класираме май пак завършихме с 4-5 поредни победи. Докато ако направим съпоставка с Емери, макар и само за един сезон на испанеца, нещата изглеждат коренно различни. И това, че му е дебютен сезон за мен не може и не трябва да е оправдание.

Венгер е един от най-великите мениджъри и с времето историята ще затвърди това. Някъде около Нова година писах,че резултатите на Емери не са много далеч от тези на Венгер от близко време. Дедо Арсен беше много гъвкав в маневрите спрямо ръководството. Работеше много добре с академията на Арсенал и всички знаем умението му да търси,да намира и да дава шанс на млади надежди. Емери сякаш няма тази способност. По-скоро ми се струва ,че той е от новите мениджъри-консуматори,които постигат резултати след извършване на операции от типа :"Купи ми нападател за 100 млн и всичко ще е ОК."
Като гледаме нещата ,които прави Аякс ( и то не за пръв път) ,разбираме ,че и Венгерските методи на работа (малък бюджет,млади таланти) все още не са изхвърлени на боклука. И няма как да не е така,защото за да има нападател,струващ 100 млн. трябва преди това някой да го е произвел. Ясно е,че такива футболисти не падат от небето.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15051
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот miro_rz » 06 май 2019 12:00

Това с Рамзи малко ме жегна , да ти таковам на ръководството !
Да сядаме на масата , че на този хубав празник е излишно да говорим за футбол !

Наздраве !
Изображение

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 06 май 2019 13:08

miro_rz написа:
TheNameOfTheGame написа:Ще напиша и нещо, което е малко извън темата. Венгер може да е всякакъв, може да е правил страшно много грешки през годините, но едно нещо няма как да се отрече и това е, че с изключение на миналия сезон, винаги когато Арсенал се бореше за място в ШЛ в края на кампанията отбора натискаше и постигаше добри резултати. Дори и в предпоследния му сезон когато за първи път от 20 години останахме извън ШЛ и само точка не ни достигна да се класираме май пак завършихме с 4-5 поредни победи. Докато ако направим съпоставка с Емери, макар и само за един сезон на испанеца, нещата изглеждат коренно различни. И това, че му е дебютен сезон за мен не може и не трябва да е оправдание.

Остават броени дни до края на сезона и ще дадем отчет на новият треньор за изминалата година . Аз лично за сега не съм доволен !

Имам мнение по въпроса, но все пак ще изчакам както ти казваш да минат всички мачове и тогава ще дам по-детайлна оценка на сезона.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 06 май 2019 13:10

hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:Ще напиша и нещо, което е малко извън темата. Венгер може да е всякакъв, може да е правил страшно много грешки през годините, но едно нещо няма как да се отрече и това е, че с изключение на миналия сезон, винаги когато Арсенал се бореше за място в ШЛ в края на кампанията отбора натискаше и постигаше добри резултати. Дори и в предпоследния му сезон когато за първи път от 20 години останахме извън ШЛ и само точка не ни достигна да се класираме май пак завършихме с 4-5 поредни победи. Докато ако направим съпоставка с Емери, макар и само за един сезон на испанеца, нещата изглеждат коренно различни. И това, че му е дебютен сезон за мен не може и не трябва да е оправдание.

Венгер е един от най-великите мениджъри и с времето историята ще затвърди това. Някъде около Нова година писах,че резултатите на Емери не са много далеч от тези на Венгер от близко време. Дедо Арсен беше много гъвкав в маневрите спрямо ръководството. Работеше много добре с академията на Арсенал и всички знаем умението му да търси,да намира и да дава шанс на млади надежди. Емери сякаш няма тази способност. По-скоро ми се струва ,че той е от новите мениджъри-консуматори,които постигат резултати след извършване на операции от типа :"Купи ми нападател за 100 млн и всичко ще е ОК."
Като гледаме нещата ,които прави Аякс ( и то не за пръв път) ,разбираме ,че и Венгерските методи на работа (малък бюджет,млади таланти) все още не са изхвърлени на боклука. И няма как да не е така,защото за да има нападател,струващ 100 млн. трябва преди това някой да го е произвел. Ясно е,че такива футболисти не падат от небето.

Да ти кажа честно това с младите надежди и т.н. малко не съм съгласен с него. Достатъчно издънки минаха през клуба и освен звезди имаше и много посредственяци. Иначе все от 50 млади таланти, ще уцелиш 5 според мен.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16752
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 06 май 2019 14:31

Венгер може и до един момент да е намирал и налагал успешно млади играчи, но за последните му години далеч не съм съгласен, че е бил добър в това отношение. Да не говорим, че един младеж като Холдинг например игра много по-силно при Емери преди контузията, отколкото миналия сезон при Венгер (тоест единият го е открил, но другият е изкарал най-доброто от него). Отделно има индикации, че Нелсън и Смит-Роу също постепенно ще получават шансове в първия отбор, и Емери ги прати да се обиграват. Въобще не съм съгласен и с описанието на Емери и нападателя за 100 млн. Според мен баскът за престоя си в клуба до момента е разбрал добре, че ще работи с жълти стотинки, и щом не се е махнал досега, значи е склонен да работи по този начин. Всъщност може би следва да се изчака дали няма да си бие камшика лятото, но нито във Валенсия, нито в Севиля е имал възможност да харчи доста за нови попълнения.
Иначе сте споменали и това, че с Венгер почти всеки сезон завършвахме силно, за разлика от настоящия. Това е така, НО дали се отчита ширината на сегашния състав и тази на тогавашните. За мен сезон 2016/17 беше последният с горе-долу приемлив състав. Тогава и за последно направихме силен финал, но останахме на точка извън ШЛ. През 2017/18 според мен доста се развали балансът в отбора и той до момента така и все още не е възстановен. При това положение не виждам нищо нелогично, че завършваме сезона зле с този състав, който почти не позволява ротации. Да не говорим, че и през този, и през миналия сезон играем почти до последно и в ЛЕ освен първенството. Преди това си отпадахме още февруари-март от ШЛ и се концентрирахме само във вътрешните турнири. (Често стигахме доста напред за Купата, ама там все пак в повечето случаи нещата се решават в 1 мач, а преиграванията поне при нас не бяха много чести сякаш.)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 09 май 2019 12:52

Темата е за Арсенал,но в руслото на предстоящата европейска футболна вечер ще я разширя. Въпреки всичко поздравявам Тотнъм за класирането им за финала на ШЛ. Би ми се искало в подобни трудни моменти да виждам и нашите примадони да показват такъв характер и непримиримост до последната секунда. Разбира се ще е добре да не се налага да го показват днес или на 29 май. Мненията са разделени - едни казват,че Тотнъм са късметлии с тези голове в последните секунди,други казват,че било признак на класа. Аз пък смятам ,че е нещо по средата. Да,Тотнъм е класен отбор. Да,умеят да притискат съперника ,гонейки гола в последните минути. Но по теорията на вероятностите,не винаги ще успяват. А те успяват почти винаги,което според мен се дължи повече на късмета ,отколкото на класата. Ето и снощи. Класа,класа,но като опреш до последния удар в последната секунда малко си е късмет.
С препратка към днешния мач ще кажа следното. Четвъртия гол на Ливърпул срещу Барса беше малоумен(от гледна точка на Барса). Изравнителния гол снощи на Тотнъм също беше малоумен. Следващия мач по програма е Валенсия- Арсенал. Надявам се в този мач да няма подобни малоумни голове,макар ние да сме ненадминати майстори на подобни комични ситуации. Мисля си ,че гола на Атлетико на Емиратс миналата година беше подобен и не трябва да позволяваме и сега да ни се случва отново.
Успех довечера! Остават само 2 стъпки и се надявам,че ше имаме сили да ги извървим.
Arsenal- a new era begins ! Again!...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта