Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist


TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 06 окт 2020 10:44

По принцип не обичам да съм краен с оценките, но за мен това си е топ трансфер отвсякъде :!: При това на разумна цена. Мисля, че отдавна имахме нужда от точно такъв тип играч и сега очаквам (или поне се надявам) играта във фаза защита да е значително по-добра. Според мен без съмнение това е най-силният ни трансфер от ерата Венгер насам, а за последните 5 години единствения друг подобен трансфер е този на Обамеянг.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16752
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 06 окт 2020 12:10

50 млн. евро за един играч в тези смутни времена не е сума, която всеки би платил, така че аз съм доволен, че не се стиснахме. В интерес на истината в един момент имах надеждата, че ще успеем да вземем и Томас, и Ауар, но се очакваше, че за целта трябва да продаваме, а ние не успяхме. В нормална ситуация на Сократис и Колашинац щяхме сравнително лесно да им вземем по едни 5-10 млн., а на Торейра и Гендузи - по 20-25 млн. И с тези пари щяхме да вземем Ауар, ама явно сега е трудно дори за продажба. Самият факт, че от ръководството на Торино някой (може би президентът) каза, че сумата, която искаме за Торейра (някъде ок. 20-25 млн. евро), е висока, говори колко са предпазливи клубовете в момента. И нормално - публика няма, не се знае кога пак ще има, а тя е огромен източник на приходи.
Така че като теглим чертата, прозорецът не беше перфектен, но за мен е по-скоро добър. Лошото е, че: не успяхме да пласираме някъде Сократис и Колашинац (евентуално и Елнени, въпреки че играе силно този сезон); не успяхме да продадем за постоянно Гендузи и Торейра (и двамата са чудесни футболисти, но който следи Арсенал, знае по какви причини им се търсеха отбори); ситуацията с Йозил (той преди паузата си играеше, и то нелошо, но след като отказа намаляване на заплатата, смятам, че някой от мениджмънта натисна Артета да не го пуска в игра :idea:); може би и това, че за Себайос няма опция за откупуване. И разбира се проваленият трансфер на Ауар, за когото бяхме единствен реален кандидат според някои достоверни спортни кореспонденти. Уж Реал, Юве, ПСЖ, Сити са имали запитвания за него и в някой следващ прозорец сигурно ще го лапнат, въпреки че самият играч е бил доста позитивно настроен към Арсенал. По отношение на Еми Мартинес малко съм 50:50 - момчето изнесе изключителен завършек на сезона, замествайки перфектно Лено в ключовите мачове, но пък нямаше как да му гарантираме, че ще продължи да е титуляр след завръщането на германеца. Доста фенове са на мнение, че сме продалия по-добрия вратар, но времето ще покаже, а и 20 млн. лири за играч, който за 10 години в Арсенал е имал предимно много редки изяви или е бил под наем, не е никак лоша сделка.
Положителното пък е, че: все пак успяхме Себайос поне с нов наем отново да го вземем (по едно време имаше новини, че Реал ще искат да му разчитат този сезон); макар и в последния момент, склонихме да платим за Партей (знаеше се, че той не извива ръцете на Атлетико и няма проблем да остане, но и че много харесва Арсенал и буквално е отказвал други варианти за трансфер - щеше да е по-голям провал и от Ауар да не го вземем); за подписа на Габриел се преборихме с Наполи (според някои източници дори с Евертън и Юнайтед) и засега младежът оставя много добри впечатления; не направихме глупостта да продадем Мейтланд-Найлс на пряк конкурент (почти беше договорен за Уулвс, говори се, че Тотнъм и Юнайтед също са имали интерес към него), който напълно се преобрази след паузата заради вируса (и вече го викат в националния), а преди нея беше тотално заклеймен; сравнително бързо и доста евтино намерихме нов втори вратар (още не сме го видели в действие). И най-вече новият договор на Обамеянг. След толкова изпуснати основни играчи в последните 10-ина години това оставане на капитана е огромно облекчение и огромна победа. Без него просто си умирахме. Като се има предвид понижената ни класа в последните сезони, Обамеянг в момента е може би дори по-ключов, отколкото беше Ван Перси преди. Един от най-добрите нападатели и голмайстори изобщо в Европа и света последните 5-6 години и е голямо богатство, че дори в сегашното незавидно състояние разполагаме с него. За Уилиан все още не мога да кажа. Срещу намиращите се в лошо състояние Фулъм се представи добре, но след това не показва абсолютно нищо. Той и в Челси сякаш така залиташе в крайностите. Предвид, че дойде като свободен агент и че Челси реално искаха да го задържат, не звучи зле. Предвид възрастта, непостоянството му и 3-годишния договор, може да се окаже, че сме се набутали. За момента по-скоро ефектът е, че изяжда мястото на Пепе, който също не е от най-постоянните футболисти, но завърши силно миналия сезон и като цяло носи повече острота (въпреки че и него бих го ошамарил дори само за двата безобразни корнера срещу Ливърпул за първенството :lol:) но в дългосрочен план може да видим повече положителни неща от бразилеца.
Мисля, че защитата още от края на миналия сезон бележи видимо подобрение и се надявам това да продължи с новите попълнения. Интересно обаче дали и как ще се справим с граденето на играта и създаването на положения, защото това е голям проблем в момента. След трансфера на Партей очаквам Артета отново, както преди паузата заради вируса, да заиграе с двама централни защитници и трима вътрешни халфове, от които Себайос вече да си бъде 10-ка. Въпреки че при толкова много централни защитници, които имаме в момента, може би няма да бърза да пипа схемата с трима такива. :roll: Аз принципно Партей като играч съм го гледал повече от Ауар и го харесвам повече, но реално се предполагаше, че градивен халф ни е по-нужен от дефанзивен такъв в момента. Ще стискаме сега палци Себайос да е здрав или евентуално да започнем отново да използваме Йозил. Може Уилиан да е 10-ка в някои мачове - тъкмо ще може с Пепе едновременно да са на терена. А защо не и Сака - това хлапе за възрастта си е много напред с материала, доста разумно играе, вече и в мъжкия национален го викат, а определено има техника и изобретателност. Смит Роу май също играе основно там, но той сега е контузен. Миналия сезон в Хъдърсфийлд се е представил силно, но за момента трудно бих очаквал да има голяма роля за Арсенал. Уилък на тази позиция според мен не е особено подходящ. През миналия сезон имах големи очаквания за него, но и при Емери, и при Артета сякаш беше пускан предимно по-напред като 10-ка или крило, докато за мен той си е по-скоро за CM, и от това играта му страда и сякаш леко даде назад.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 20 окт 2020 10:38

Понеже не съм гледал мача с Ман Сити, ще съм благодарен някой, който го е проследил, да сподели отзиви за играта. Поне от репортажа видях, че този път сме имали няколко положения. Което няма как да е някакво утешение де, тъй като пак сме паднали и сигурно вече имаме 6-7 поредни загуби срещу този съперник в първенството. Но все пак предните мачове доста често се случваше да ни отнесат категорично без дори да имаме някакви съществени ситуации и този мач като че ли поне откъм голови възможности е крачка напред.

Миналата седмица попаднах на някакво интервю с Мартинели, в което той казваше, че целта е да се завърне към пълноценни тренировки в края на годината. Аз явно съм пропуснал момента, в който се е контузил и реших да потърся повече информация, като от това, което прочетох, разбрах че става дума за контузия в коляното. Но не успях да разбера връзки ли са или някаква друга контузия и по-скоро кога е получена, тъй като от подновяването на сезона не се сещам да съм го виждал в игра. Да не би нещо на тренировка да е станало или пък да е било някакъв стар проблем, който да се е наложило да бъде отстранен? :roll: Каквото и да е, много жалко за играча, тъй като показа повече от хубави неща за сравнително малкото време, което получи през миналия сезон. А толкова дълго отсъствие...съмнявам се, че отново ще успее да се завърне на топ ниво, за да надгради още и още. Дано не съм прав и не похабим поредния талант...

И още нещо - какво става с Мустафи? Да не би да е отишъл някъде под наем или да сме го продали дори? Май не съм го виждал нито в игра, нито в групата за мачовете през този сезон.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16752
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 20 окт 2020 11:58

Мартинели се контузи още в една от последните тренировки преди подновяването на миналия сезон. Оперираха му хрущяла на лявото коляно и тази година не се очаква да играе. Мустафи се контузи в полуфинала за Купата срещу Сити, затова не играе, но видях, че вече тренира с отбора. Чеймбърс също май вече тренира наравно в другите. За Пабло Мари не знам точно - той се контузи срещу Сити за първенството още в първия мач след подновяването. Може вече и той да е започнал да тренира. Смит Роу имаше някакви проблеми, но и той тренира. За Холдинг не знам какво му е състоянието - в последния момент отпадна от титулярите за последния мач, но остана на пейката, а не извън групата. Сега чета, че може да отсъства 3-4 седмици, което е доста, но поне ще съвпадне със завръщането на други контузени защитници.
За мача... аз не помня от колко време не съм гледал толкова скучен двубой между Сити и Арсенал. Сити започнаха по-активно, може би закономерно поведоха в резултата, после Лено спаси още няколко положения, в края на полувремето и Едерсон спаси няколко и това беше общо взето. През втората част реално нямаше може би нито една голова ситуация. В момента се наблюдава нещо много нетипично за Арсенал в последните години - стабилна игра в отбрана и големи затруднения в създаването на положения. Реално само в края на първата част показахме добра креативност в няколко ситуации, иначе почти липсваха идеи. От друга страна пък в защита не стояхме никак зле. Дори при гола не мисля, че сбъркахме особено - просто Марез даде един много качествен пас, с който елиминира няколко наши играчи и намери Агуеро пред наказателното, а после беше късно за реакция. Аз честно казано се надявах да вземем нещо, особено на фона на победата ни в полуфинала за Купата (с много силна игра тогава), но си личи, че няма достатъчно креативност. Само Сака и Себайос показват изобретателност.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16752
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 22 ное 2020 20:27

Ей ся си е** майката. Сака в момента е най-добрият ни футболист, а като гледах как ходеше, като излизаше, май не му е лека контузията... :evil:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16752
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 29 ное 2020 23:37

Че не бяхме по-добрият отбор днес, факт е. Само не разбрах обаче защо малоумните чернодрешковци изобщо дори не гледаха повторение на ситуацията в края на първото полувреме, когато Поденсе вкара лакът в главата на Себайос при борба за топката в тяхното наказателно поле... :evil:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 01 дек 2020 21:58

Udoji90 написа:Че не бяхме по-добрият отбор днес, факт е. Само не разбрах обаче защо малоумните чернодрешковци изобщо дори не гледаха повторение на ситуацията в края на първото полувреме, когато Поденсе вкара лакът в главата на Себайос при борба за топката в тяхното наказателно поле... :evil:

Съдиите така си карат по инерция. Изобщо в мачовете на Арсенал, ВАР-а е само за украса.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16752
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 01 дек 2020 22:28

Нека уточним - съдиите конкретно в Англия. В Испания примерно далеч не са такива некадърни твърдоглави бастуни и си ползват повторенията.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15051
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот miro_rz » 06 дек 2020 19:22

Нещо не намирам сили да коментирам ситуацията. Признавам си за 22 годишна подкрепа към отбора не съм попадал в подобна ситуация!
Хубава вечер, скоро едва ли ще пиша пак!
Изображение


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта