Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот saract » 02 сеп 2014 13:51

galin56 написа:Уелбек, не е най-лош нападател. Малко "тип Адебайор". А там Адебайор изигра най-силните си мачове в живота. Така,че ако пасне на отбора може и да стане голмайстор. На мен по-ми харесва Негредо, но го изпуснаха. Не знам защо нападате Венгер, който се е доказал. До сега го притискаше изплащането на кредита за стадиона, но вече всичко е изчистено и със закупуването на Йозил Венгер каза, че започва нова ера в Арсенал. Тази година изпуснаха парата накрая, но от година на година ще ствават все по-добри. А и вече е много по-трудно да се стане шампион в конкуренцията на милиардери като Ман Сити/Юн и Челси. Но докато Венгер е начело на отбора Арсенал ще играят водеща роля. Махне ли се ще има по-голяма криза от Ман Юн.

Уелбек просто няма физическата мощ на Адебайор.И не е подобен реализатор.

Потребителски аватар
pafkata
Мнения: 499
Регистриран на: 04 авг 2014 17:00
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот pafkata » 02 сеп 2014 14:57

От Арсенал много се изхвърлиха за този трансфер. Имам чувството, че ще съжаляват, но поне това им е познато. То не са контузии, години без титла, купа и т.н., а сега и 20млн. на вятъра. Както вече казах - един конкурент за титлата по-малко ;)
Успех в битката за топ 4.

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот dreben23 » 02 сеп 2014 14:58

j0rka7aa написа:Поне идва в отбор, който има победа от началото на шампионата за разлика от предишния му. :)


Много добро. :)

Ако гледаме от финансовата страна на нещата, Венгер прави супер смислени неща. Първо, Арсенал не може да си позволи такава огромна заплата, не може да си позволи толкова пари за наем за една година за играч, който наближава трийсетте. Това не е добра инвестиция и го разбирам. На Венгер това му харесвам, че не позволява грандоманията да развали обстановката в отбора, а това може да се случи сега в Юнайтед, тъй като един много силен нападател ще изгаря за всеки мач, помоему Фалкао ще трябва в дълги периоди да остава резерва сега, много глупаво ще изглежда отстрани най-скъпоплатениият играч да не играе редовно- тъпо и безсмислено е както и да го погледнеш. Макар че последните новини са, че Ван Перси ще оперира коляното си и това вече ако е вярно, трансферът може да се каже, че е наложителен за Юнайтед. Почти не ми се вярва тримата- Рууни, Фалкао и Ван Перси да излязат заедно в един мач, освен ако някой от тях не заиграе като халф или защитник. :)

От друга страна, Фалкао е претърпял вече цели три контузии. След преместването му във Франция от формата, неговата и тази на Кавани, остана само далечен спомен и е нормално да потърси и друго развитие за себе си. Във Франция футболът не е чак на такова ниво и въпреки това понякога оставаше напълно незабележим на терена. В Англия има още по-добри защитници от Франция и изобщо не е сигурно, че ще вкарва толкова, колкото в Атлетико М. Единственото, по което колумбиецът превъзхожда Уелбек са техниката и играта с глава, което при Дани Уелбек все още не съм виждал. Много пъти се е случвало даден футболист да е световна звезда в един отбор и един от най-слабите играчи като отиде в друг, така че аз лично ще дам същия шанс на Уелбек, който бих дал и на Джоел Кемпбъл, ако играе.

Грешката не е в този трансфер, а това, че Венгер остави позастаряващи футболисти да са в ядрото на полузащитата, а там сам един Рамзи и непостоянният Уилшър не могат да се справят, а какво остава за Фламини и Артета- те и да искат постоянство не могат покажат, че годинките им тежат.

Въпреки това, Арсенал миналата година изглеждаше доста впечатляващо и Венгер очевидно иска да даде на тези момчета още един шанс. Вече разполагаме и с достатъчно добра бройка нападатели, да, наистина не са от световна класа, но пък са от едно по-средно ниво и няма да ни завладае грандоманията. :) Ще очакваме малко от тях, а това няма да ги товари психически и ще имат прекрасната възможност да покажат какво могат, а и няма да има кой знае какво разочарование, докато към един Фалкао изискванията няма да са никак малки, а не съм убеден, че ще отговори на очакванията, бива да не съм го гледал и той къв мързел е в Монако като не му се играе, че да не знам. Но ако Ван Гаал успее да изкара най-доброто от него, ще си изплати всичките 65 млн. до последния цент! :P Разполага с убийствена техника това момче и бързина, ефективен е пред гола, но понякога обаче просто решава, че трябва да се скрие и го прави. Имало мачове и в Монако, и в Атлетико, когато цял мач не пипва топката, но стилът му е такъв- изниква там където никой не очаква и нанася съкрушителен удар с някое феноменално изпълнение!

Надявах се да го вземем, но и разбирам защо не го взехме- няма смисъл да се рискува добрата атмосфера в отбора, а с идването на Фалкао рискувахме да се случи подобно нещо.

Твърде голяма е сумата, която ще трябва да плати Юнайтед, освен това тази година няма да играят в евротурнирите, а следващата не се знае какво ще се случи, че си има и зимен трансферен прозорец. :)

Реално, така на пръв поглед поне, шансовете за титлата са почти нулеви, но това ще си го помислят всички и защо пък да не ги изненадаме. Съдейки по слабата ни активност на трансферния пазар, реалното място може би е пето-шесто. Трябва да сме реалисти, щото без да влагаме повечко пари, няма как и да ни смята някой за претенденти за титлата. Какво пък, поне няма да имам високи очаквания и ще ги гледам без излишно напрежение. Ако пък надскочим възможностите си, ще го приема като един вид бонус. :)
Но ще ви спукам от бъзик, ако падате от такъв отслабен Арсенал с най-голямо удоволствие! :)
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
luxorus
Мнения: 2482
Регистриран на: 11 авг 2009 11:44
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот luxorus » 02 сеп 2014 15:25

Дани Уелбек взимал по 100к седмично,ок,а какво ще кажете за Ашли Йънг с неговите 125к.
I'M BLIND!IMPRESS ME!

Потребителски аватар
Tobacco
Мнения: 4224
Регистриран на: 12 юли 2012 11:54
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот Tobacco » 02 сеп 2014 15:38

j0rka7aa написа:Поне идва в отбор, който има победа от началото на шампионата за разлика от предишния му. :)

И се превръща в единствения играч на Арсенал,който има медал от Висшата Лига :lol:
Офтопик:

Офтопик:

Потребителски аватар
Тони
Мнения: 1868
Регистриран на: 23 юни 2012 17:28
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот Тони » 02 сеп 2014 16:24

Досиетата Х - паранормални явления.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44193
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот rhaegar » 02 сеп 2014 16:58

Tobacco написа:
j0rka7aa написа:Поне идва в отбор, който има победа от началото на шампионата за разлика от предишния му. :)

И се превръща в единствения играч на Арсенал,който има медал от Висшата Лига :lol:


Даже в Ливърпул са повече :lol: :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот dreben23 » 02 сеп 2014 18:53

Те там са повече, щото не идват от Англия. :mrgreen: А ние извън Англия сме взели само един, нормално е хора от Нюкасъл и Саутхямптън да нямат медали. Затова пък мнозина могат вече да се похвалят с две купи, а къде са на останалите купите? ;)

Офтопик:
Някъде в бъдещето.. :)


Офтопик:
И миналото. :)
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6782
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот soilwork » 02 сеп 2014 20:37

Добър трансфер за Арсенал, Уелбек винаи играе на 100%, Показателите му не са никак лоши. В Юнайтед така и не получи шанс да бъде титуляр, а в националният, геният Ходжсън реши да го пуска като ляво крило. Само времето ще покаже дали мосю Венгер е бил прав

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: Официално: Уелбек в Арсенал за 20 милиона евро

Мнениеот saract » 02 сеп 2014 22:11



Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта