Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот hydetoshi » 03 авг 2018 13:15

TheNameOfTheGame написа:Аз също бих се включил. Имах някои идеи да разнообразим малко играта, но пък ако сме повече от миналия сезон и така ще е достатъчно интересна. Правилото за бонус точка при равенство за мен е добра идея, и без друго май не правим много хиксове напоследък.

Предлагай идеите.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16898
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот Udoji90 » 03 авг 2018 13:20

Да кажа, че и аз съм съгласен да се дават по 2 точки при познат Х, когато не е познат точният резултат. В крайна сметка това си е позната разлика в резултата, но пък при Х няма как да не познаеш и разликата (тя все е 0). Така че някакво междинно положение между 1 точка (за познат знак) и 3 точки (за позната разлика) са си точно тези 2 точки.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот TheNameOfTheGame » 03 авг 2018 15:25

hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:Аз също бих се включил. Имах някои идеи да разнообразим малко играта, но пък ако сме повече от миналия сезон и така ще е достатъчно интересна. Правилото за бонус точка при равенство за мен е добра идея, и без друго май не правим много хиксове напоследък.

Предлагай идеите.


Идеята е да направим нещо като бонусна система в зависимост от класирането на Арсенал в отделните състезания (и евентуално голмайсторът в тях). За мен (предполагам и за повечето от вас) най-важните турнири, в които Арсенал участва са Висшата лига и Лига Европа, докато купите са малко по-настрана ако мога така да се изразя. Та идеята е преди началото на сезона всеки участник да прогнозира на кое място/до кой етап ще се класира/достигне отбора във всеки един от четирите турнира, в които участва.
    * Висша лига: 1-во, 2-ро, 3-то, 4-то, 5-то, 6-то място и т.н.
    * Лига Европа: 1/8 финал, 1/4 финал и т.н. като например 1/4 финал означава достигане до тази фаза и отпадане на нея. Ако отборът отиде на 1/2 финал прогнозата се брои за грешна
    * FA Cup: 3-ти кръг, 4-ти кръг, 5-ти кръг и т.н. като условията за ЛЕ важат и тук
    * Carabao Cup: По същия начин като FA Cup

След края на сезона, в зависимост от това какво е познал всеки участник, той получава допълнителни точки.
    * Ако е познал само едно състезание: по 8 точки за ВЛ или ЛЕ и по 4 точки за FA Cup или КЛ

    две познати състезания
    * Ако е познал ВЛ + някоя от купите - 8 точки за ВЛ + 4 точки за купата + 2 точки бонус = 14 точки
    * Ако е познал ЛЕ + някоя от купите - 8 точки за ЛЕ + 4 точки за купата + 2 точки бонус = 14 точки
    * Ако е познал ВЛ + ЛЕ - 8 точки за ВЛ + 8 точки за ЛЕ + 4 точки бонус = 20 точки

    три познати състезания
    * Ако е познал ВЛ + двете купи - 8 точки за ВЛ + 4 точки за FA Cup + 4 точки за Carabao Cup + 4 точки бонус = 20 точки
    * Ако е познал ЛЕ + двете купи - 8 точки за ЛЕ + 4 точки за FA Cup + 4 точки за Carabao Cup + 4 точки бонус = 20 точки
    * Ако е познал ВЛ + ЛЕ + някоя от купите - 8 точки за ВЛ + 8 точки за ЛЕ + 4 точки за купата + 6 точки бонус = 26 точки

    * Ако е познал всички турнири - 8 точки за ВЛ + 8 точки за ЛЕ + 4 точки за FA Cup + 4 точки за Carabao Cup + 12 точки бонус = 36 точки

Нещо такова си представям аз, не знам дали съм успял да го обясня добре. Естествено точкуването е само примерно и подлежи на промени.

За голмайстор на отбора си мислех да прогнозираме име на играча и евентуално бройка голове, които ще отбележи през сезона във всички турнири. Например: Обамеянг (26 гола) - ако познаеш само голмайстора 6 точки, но ако познаеш и бройката голове (което би било много трудно по мое мнение) - още 12 точки бонус, т.е. 6 + 12 = 18 точки (умишлено съм избрал числото 6, тъй като се дели без остатък и на 2, и на 3 - за случая с равни голове на 2/3 играчи).
Мислех и за отделни прогнози за голмайстор на ВЛ и ЛЕ: например голмайстор във ВЛ Лаказет (18 гола) - за познат голмайстор 2 точки, а за голмайстор + бройка голове 2 + 4 = 6 точки.

В най-общи линии това ми е идеята. Ако ви харесва може да се доразвие и използва.

[offtopic]За голмайсторите в известна степен са малко условни нещата, тъй като понякога след вкаран гол, голът се записва като автогол, а пък в последствие се променя, че е вкаран от играча Х или пък обратното. Може би официалният сайт на всяко състезание би дал най-точна справка.[/offtopic]
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
mafti4ko
Мнения: 177
Регистриран на: 22 фев 2014 02:22
Местоположение: София
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот mafti4ko » 03 авг 2018 17:40

И аз се включвам.

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот hydetoshi » 04 авг 2018 17:52

TheNameOfTheGame написа:
hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:Аз също бих се включил. Имах някои идеи да разнообразим малко играта, но пък ако сме повече от миналия сезон и така ще е достатъчно интересна. Правилото за бонус точка при равенство за мен е добра идея, и без друго май не правим много хиксове напоследък.

Предлагай идеите.


Идеята е да направим нещо като бонусна система в зависимост от класирането на Арсенал в отделните състезания (и евентуално голмайсторът в тях). За мен (предполагам и за повечето от вас) най-важните турнири, в които Арсенал участва са Висшата лига и Лига Европа, докато купите са малко по-настрана ако мога така да се изразя. Та идеята е преди началото на сезона всеки участник да прогнозира на кое място/до кой етап ще се класира/достигне отбора във всеки един от четирите турнира, в които участва.
    * Висша лига: 1-во, 2-ро, 3-то, 4-то, 5-то, 6-то място и т.н.
    * Лига Европа: 1/8 финал, 1/4 финал и т.н. като например 1/4 финал означава достигане до тази фаза и отпадане на нея. Ако отборът отиде на 1/2 финал прогнозата се брои за грешна
    * FA Cup: 3-ти кръг, 4-ти кръг, 5-ти кръг и т.н. като условията за ЛЕ важат и тук
    * Carabao Cup: По същия начин като FA Cup

След края на сезона, в зависимост от това какво е познал всеки участник, той получава допълнителни точки.
    * Ако е познал само едно състезание: по 8 точки за ВЛ или ЛЕ и по 4 точки за FA Cup или КЛ

    две познати състезания
    * Ако е познал ВЛ + някоя от купите - 8 точки за ВЛ + 4 точки за купата + 2 точки бонус = 14 точки
    * Ако е познал ЛЕ + някоя от купите - 8 точки за ЛЕ + 4 точки за купата + 2 точки бонус = 14 точки
    * Ако е познал ВЛ + ЛЕ - 8 точки за ВЛ + 8 точки за ЛЕ + 4 точки бонус = 20 точки

    три познати състезания
    * Ако е познал ВЛ + двете купи - 8 точки за ВЛ + 4 точки за FA Cup + 4 точки за Carabao Cup + 4 точки бонус = 20 точки
    * Ако е познал ЛЕ + двете купи - 8 точки за ЛЕ + 4 точки за FA Cup + 4 точки за Carabao Cup + 4 точки бонус = 20 точки
    * Ако е познал ВЛ + ЛЕ + някоя от купите - 8 точки за ВЛ + 8 точки за ЛЕ + 4 точки за купата + 6 точки бонус = 26 точки

    * Ако е познал всички турнири - 8 точки за ВЛ + 8 точки за ЛЕ + 4 точки за FA Cup + 4 точки за Carabao Cup + 12 точки бонус = 36 точки

Нещо такова си представям аз, не знам дали съм успял да го обясня добре. Естествено точкуването е само примерно и подлежи на промени.

За голмайстор на отбора си мислех да прогнозираме име на играча и евентуално бройка голове, които ще отбележи през сезона във всички турнири. Например: Обамеянг (26 гола) - ако познаеш само голмайстора 6 точки, но ако познаеш и бройката голове (което би било много трудно по мое мнение) - още 12 точки бонус, т.е. 6 + 12 = 18 точки (умишлено съм избрал числото 6, тъй като се дели без остатък и на 2, и на 3 - за случая с равни голове на 2/3 играчи).
Мислех и за отделни прогнози за голмайстор на ВЛ и ЛЕ: например голмайстор във ВЛ Лаказет (18 гола) - за познат голмайстор 2 точки, а за голмайстор + бройка голове 2 + 4 = 6 точки.

В най-общи линии това ми е идеята. Ако ви харесва може да се доразвие и използва.

[offtopic]За голмайсторите в известна степен са малко условни нещата, тъй като понякога след вкаран гол, голът се записва като автогол, а пък в последствие се променя, че е вкаран от играча Х или пък обратното. Може би официалният сайт на всяко състезание би дал най-точна справка.[/offtopic]

Аз съм съгласен на такова допълнение. Така ,гарантирано ще има интрига до самия край,независимо ,кой е водач и кой последен. Единствено,като условие мога да поставя ти да отговаряш за тази част. Не съм сигурен,дали не бих оплел конците със сметките.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот TheNameOfTheGame » 04 авг 2018 23:28

hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:
hydetoshi написа:
TheNameOfTheGame написа:Аз също бих се включил. Имах някои идеи да разнообразим малко играта, но пък ако сме повече от миналия сезон и така ще е достатъчно интересна. Правилото за бонус точка при равенство за мен е добра идея, и без друго май не правим много хиксове напоследък.

Предлагай идеите.


Идеята е да направим нещо като бонусна система в зависимост от класирането на Арсенал в отделните състезания (и евентуално голмайсторът в тях). За мен (предполагам и за повечето от вас) най-важните турнири, в които Арсенал участва са Висшата лига и Лига Европа, докато купите са малко по-настрана ако мога така да се изразя. Та идеята е преди началото на сезона всеки участник да прогнозира на кое място/до кой етап ще се класира/достигне отбора във всеки един от четирите турнира, в които участва.
    * Висша лига: 1-во, 2-ро, 3-то, 4-то, 5-то, 6-то място и т.н.
    * Лига Европа: 1/8 финал, 1/4 финал и т.н. като например 1/4 финал означава достигане до тази фаза и отпадане на нея. Ако отборът отиде на 1/2 финал прогнозата се брои за грешна
    * FA Cup: 3-ти кръг, 4-ти кръг, 5-ти кръг и т.н. като условията за ЛЕ важат и тук
    * Carabao Cup: По същия начин като FA Cup

След края на сезона, в зависимост от това какво е познал всеки участник, той получава допълнителни точки.
    * Ако е познал само едно състезание: по 8 точки за ВЛ или ЛЕ и по 4 точки за FA Cup или КЛ

    две познати състезания
    * Ако е познал ВЛ + някоя от купите - 8 точки за ВЛ + 4 точки за купата + 2 точки бонус = 14 точки
    * Ако е познал ЛЕ + някоя от купите - 8 точки за ЛЕ + 4 точки за купата + 2 точки бонус = 14 точки
    * Ако е познал ВЛ + ЛЕ - 8 точки за ВЛ + 8 точки за ЛЕ + 4 точки бонус = 20 точки

    три познати състезания
    * Ако е познал ВЛ + двете купи - 8 точки за ВЛ + 4 точки за FA Cup + 4 точки за Carabao Cup + 4 точки бонус = 20 точки
    * Ако е познал ЛЕ + двете купи - 8 точки за ЛЕ + 4 точки за FA Cup + 4 точки за Carabao Cup + 4 точки бонус = 20 точки
    * Ако е познал ВЛ + ЛЕ + някоя от купите - 8 точки за ВЛ + 8 точки за ЛЕ + 4 точки за купата + 6 точки бонус = 26 точки

    * Ако е познал всички турнири - 8 точки за ВЛ + 8 точки за ЛЕ + 4 точки за FA Cup + 4 точки за Carabao Cup + 12 точки бонус = 36 точки

Нещо такова си представям аз, не знам дали съм успял да го обясня добре. Естествено точкуването е само примерно и подлежи на промени.

За голмайстор на отбора си мислех да прогнозираме име на играча и евентуално бройка голове, които ще отбележи през сезона във всички турнири. Например: Обамеянг (26 гола) - ако познаеш само голмайстора 6 точки, но ако познаеш и бройката голове (което би било много трудно по мое мнение) - още 12 точки бонус, т.е. 6 + 12 = 18 точки (умишлено съм избрал числото 6, тъй като се дели без остатък и на 2, и на 3 - за случая с равни голове на 2/3 играчи).
Мислех и за отделни прогнози за голмайстор на ВЛ и ЛЕ: например голмайстор във ВЛ Лаказет (18 гола) - за познат голмайстор 2 точки, а за голмайстор + бройка голове 2 + 4 = 6 точки.

В най-общи линии това ми е идеята. Ако ви харесва може да се доразвие и използва.

[offtopic]За голмайсторите в известна степен са малко условни нещата, тъй като понякога след вкаран гол, голът се записва като автогол, а пък в последствие се променя, че е вкаран от играча Х или пък обратното. Може би официалният сайт на всяко състезание би дал най-точна справка.[/offtopic]

Аз съм съгласен на такова допълнение. Така ,гарантирано ще има интрига до самия край,независимо ,кой е водач и кой последен. Единствено,като условие мога да поставя ти да отговаряш за тази част. Не съм сигурен,дали не бих оплел конците със сметките.

Добре, няма никакъв проблем. То няма нищо сложно, всеки ще си каже прогнозите и в зависимост от това в кой случай попада, накрая ще му се прибавят Х на брой точки. Добре би било и другите участници да си изкажат мнението за това нововъведение и да предложат някакви корекции/подобрения. Може би до 2-3 дена е добре да се уточнят всички правила, тъй като другата седмица започва сезона във ВЛ.

[offtopic]Според мен е удачно да се направи една таблица с прогнозите във всички състезания за по-лесно следене на класирането. Публикувах такава в темата за играта от миналия сезон.[/offtopic]

[offtopic]Видях, че темата вече не излиза на началната страница на сайта и е възможно да има артилеристи, които да не са я видели. Визирам организаторката от миналия сезон, boabbb, Kamisha, едно момче фен на лудогорец (miro_rz или нещо подобно му беше никнейма). Може да пропускам и други. Струва ми се удачна идея да им се пише на лично дали биха участвали в играта.[/offtopic]
Без битка няма победа!

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16898
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот Udoji90 » 04 авг 2018 23:34

Съгласен съм с тези нововъведения. Смятам, че ще бъде по-интересно с тях.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот hydetoshi » 05 авг 2018 16:25

Като"стар" артилерист не съм толкова на ти с таблиците. Мога да водя класирането, както беше миналия сезон. За по-сложни таблици не се наемам. :(
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот TheNameOfTheGame » 05 авг 2018 16:56

hydetoshi написа:Като"стар" артилерист не съм толкова на ти с таблиците. Мога да водя класирането, както беше миналия сезон. За по-сложни таблици не се наемам. :(

Е, стар, няма такова нещо. По-скоро опитен ;) Като имаме яснота колко са участниците аз ще направя таблицата.
Без битка няма победа!

Hurbata
Мнения: 45
Регистриран на: 17 юни 2012 18:16
Skype: hurbata_91
Местоположение: Мадрид
Контакти:

Re: Игра с прогнози Арсенал сезон 2018/2019

Мнениеот Hurbata » 06 авг 2018 13:44

Аз приветствам идеите за равен и за нововъведенията. Ще бъде доста трудно за новобранците като мен да вземат тия бонус точки, но пък наистина така ще има повече интрига. Точкуването изглежда справедливо. Кажете кога и под каква форма да си напишем прогнозите. ;)


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта