СП 2014: Алжир - Русия (Група Н) - 1:1 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП 2014: Алжир - Русия (Група Н) - 1:1 FT

Мнениеот matador1 » 27 юни 2014 12:00

Спирам да споря с теб! Явно е, че си пълен лаик, щом ми сравняваш португалския футбол с този на янките.. Какви успехи имат Щатите на клубно ниво или обирането на свършили с футбола играчи от Европа се счита за развитие? Значи, когато руснаците пръскат стотици милиони за футбол се води мегаломанско трошене на пари, а когато го прави Америка - развитие на футбола.. Направи проучване, колко милиарда долара са отделили САЩ за футбол през последните години и какъв е цялостния ефект от това - класиране за световно в един от най-слабите потоци и максимум 1/8 финал.. Ако американците играеха в европейския поток нямаше да помиришат голямо първенство! Що се отнася до руския национален отбор, никъде не съм твърдял, че са силни, но определено успяха да достигнат и да поддържат едно средно-европейско ниво и е въпрос на време с тези огромни инвестиции, да вдигнат още нивото си. Клубният им футбол се развива много добре и е просто абсурдно да се твърди, че методиката на работа в Русия е от преди 30 години!! Самият факт, че не са пропускали голям европейски или световен форум при положение, че всичките им футболисти играят в местното първенство, опредлено е показателен за напредък! Разбира се, руснаците имат много големи изисквания и очаквания, но е редно да се отбележи, че в селекцията на Капело имаше много нови футболисти, които просто им липсва опит на подобни форуми.. Може би и италианският спец е допуснал грешки, но със сигурност ще си направят анализите за предстоящото ЕП и след това световно в Русия!


Определено съм съгласен. Но не мисля, че Русия ще направи нещо до световното 2018. Както винаги са обречени на провал. Винаги го правят.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14712
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014: Алжир - Русия (Група Н) - 1:1 FT

Мнениеот smoothc » 27 юни 2014 12:45

И в този мач, и в предишните 2 кръга Русия с нищо не доказаха, че заслужават да продължат напред, така че за мен резултатът и крайната развръзка в групата са закономерни.

Абсолютно! Предвид израстването на Русия и реномето на Фабио Капело,то това отпадане и още повече в група без ясно изразен фаворит,спокойно може да се класифицира като провал.

Потребителски аватар
RedeviL
Мнения: 9021
Регистриран на: 08 сеп 2008 14:30
Контакти:

Re: СП 2014: Алжир - Русия (Група Н) - 1:1 FT

Мнениеот RedeviL » 27 юни 2014 13:11

matador1 написа:
Спирам да споря с теб! Явно е, че си пълен лаик, щом ми сравняваш португалския футбол с този на янките.. Какви успехи имат Щатите на клубно ниво или обирането на свършили с футбола играчи от Европа се счита за развитие? Значи, когато руснаците пръскат стотици милиони за футбол се води мегаломанско трошене на пари, а когато го прави Америка - развитие на футбола.. Направи проучване, колко милиарда долара са отделили САЩ за футбол през последните години и какъв е цялостния ефект от това - класиране за световно в един от най-слабите потоци и максимум 1/8 финал.. Ако американците играеха в европейския поток нямаше да помиришат голямо първенство! Що се отнася до руския национален отбор, никъде не съм твърдял, че са силни, но определено успяха да достигнат и да поддържат едно средно-европейско ниво и е въпрос на време с тези огромни инвестиции, да вдигнат още нивото си. Клубният им футбол се развива много добре и е просто абсурдно да се твърди, че методиката на работа в Русия е от преди 30 години!! Самият факт, че не са пропускали голям европейски или световен форум при положение, че всичките им футболисти играят в местното първенство, опредлено е показателен за напредък! Разбира се, руснаците имат много големи изисквания и очаквания, но е редно да се отбележи, че в селекцията на Капело имаше много нови футболисти, които просто им липсва опит на подобни форуми.. Може би и италианският спец е допуснал грешки, но със сигурност ще си направят анализите за предстоящото ЕП и след това световно в Русия!


Определено съм съгласен. Но не мисля, че Русия ще направи нещо до световното 2018. Както винаги са обречени на провал. Винаги го правят.

Не споря! Със сигурност целите им ще бъдат достигане до директните елиминации, но само времето ще покаже, дали ще успеят. Както по-рано написах, единствената ми забелжка беше относно това, че едва ли не руснаците са някакви слабаци, а първенството им е затворена система, в която се работи по медотики от преди 30 години.. Даже беше сравнено с нашето оттогава, а всички много добре знаем, че подобни сравнения са просто нелепи! ;)

Потребителски аватар
levskar_95
Мнения: 1890
Регистриран на: 08 юли 2011 22:28
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: СП 2014: Алжир - Русия (Група Н) - 1:1 FT

Мнениеот levskar_95 » 27 юни 2014 14:28

Трагичната Русия заслужено отпада !!! И не знам какъв беше този рев на Капело спрямо съдията вчера ?!? :shock: И на Путкин трябва някой да му налее малко акъл в главата,че не става само с пари ;)



П.п Русия и на домашната си сцена няма да мине групите !! :mrgreen: :mrgreen:
Мачът е толкова значим за българския футбол не заради това, че е влязъл в репертоара на агитката на Левски, а защото дори Би Би Си отбелязва успеха на сините с думите: "Отборът на народа победи отбора на властта със 7:2."

Офтопик:

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: СП 2014: Алжир - Русия (Група Н) - 1:1 FT

Мнениеот g3_ev2 » 27 юни 2014 14:51

Русия не ме изненада ни най - малко. Гледам от време на време руското първенство, в отборите има състезатели от цял свят, които минават за голяма класа, руснаците в тях също са здрави и издръжливи момчета. Но има една пагубна, според мен, особеност в руския футбол - подобно на всичко, което правят, прекалено много копират авангардни образци. Така на терена се опитват да прилагат авангардни тактически схеми, темпо и във фаза защита, и в нападение, със стремеж за ефективно използване ширината на терена за подготовка на атаката.
Не знам, обаче, дали виждат главния недостатък - самата им треньорска школа, подход, методика и начин на тренировка в ранните периоди на създаване на играчите не могат да им изградят качества, които да им позволят да реализират амбициозните модерни игрови схеми с темпото, което смятат, че трябва да постигнат. Получава се на практика игра с много тичане, физическа ангажираност, сложни комбинации от пасове, при което топката се движи мудно по терена, без изненада, непрекъснато влиза в зони, наситени от защитници на противника и т.н. На този фон чужденците в руското първенство, свикнали с по-друга организация на играта, заиграват повече индивидуално и така губят ефективност.
Националният им отбор е пряк резултат от тези особености - наливат се много пари и се искат бързи резултати, което подхранва съмненията, че Русия иска да мине за велика сила, влагайки много средства за съчетание на модерното в света с обвитата с легенди руска мощ във всичко. Резултатите на реалния терен, обаче, ясно показват колко сбъркана е тази генерална формула на Русия, и то не само във футбола. Модерната техника, модерните технологии, модерните футболни схеми искат хора, на които модерното виждане и мироглед им идват "отвътре", а не са стимулирани с пари и кух патриотизъм в интерес на отживели времето си цели.
Русия има своите правилни хора и няма съмнение, че намери ли ги, ще си заеме мястото, което се полага на този иначе способен и талантлив народ. Но сега, с тези аршини от миналото, резултатът ще е все този, като на футболистите в Бразилия - амбициозна игра, но като издялана с брадвата. Както и крайният резултат!

Потребителски аватар
pumpo
Мнения: 1060
Регистриран на: 07 мар 2010 00:21
Контакти:

Re: СП 2014: Алжир - Русия (Група Н)

Мнениеот pumpo » 27 юни 2014 15:43

Спирам да споря с теб! Явно е, че си пълен лаик, щом ми сравняваш португалския футбол с този на янките.. Какви успехи имат Щатите на клубно ниво или обирането на свършили с футбола играчи от Европа се счита за развитие? Значи, когато руснаците пръскат стотици милиони за футбол се води мегаломанско трошене на пари, а когато го прави Америка - развитие на футбола.. Направи проучване, колко милиарда долара са отделили САЩ за футбол през последните години и какъв е цялостния ефект от това - класиране за световно в един от най-слабите потоци и максимум 1/8 финал.. Ако американците играеха в европейския поток нямаше да помиришат голямо първенство! Що се отнася до руския национален отбор, никъде не съм твърдял, че са силни, но определено успяха да достигнат и да поддържат едно средно-европейско ниво и е въпрос на време с тези огромни инвестиции, да вдигнат още нивото си. Клубният им футбол се развива много добре и е просто абсурдно да се твърди, че методиката на работа в Русия е от преди 30 години!! Самият факт, че не са пропускали голям европейски или световен форум при положение, че всичките им футболисти играят в местното първенство, опредлено е показателен за напредък! Разбира се, руснаците имат много големи изисквания и очаквания, но е редно да се отбележи, че в селекцията на Капело имаше много нови футболисти, които просто им липсва опит на подобни форуми.. Може би и италианският спец е допуснал грешки, но със сигурност ще си направят анализите за предстоящото ЕП и след това световно в Русия!


Нищо не ти е ясно на теб...но не ми се анализира и задълбава. Ако и след 4 години 23 от играчите на Русия си играят в местния шампионат, резултатът няма да е по-различен, запомни това! А от към треньорски методи руснаците са си 30-на години назад. Това, че построиха нови стадиони и играща е похвално, но едно ново игрище не е ескалотор, нали, новото игрище няма само да научи младите руски момчета на рационален футбол и успешен футбол. Руският национален отбор е трагедия, не съумяха да излязат от една от най-слабите групи на първенството!

Потребителски аватар
amoros
Мнения: 1704
Регистриран на: 15 мар 2010 14:03
Контакти:

Re: СП 2014: Алжир - Русия (Група Н) - 1:1 FT

Мнениеот amoros » 27 юни 2014 16:29

Във футболът много отдавна Русия престана да бъде фактор.Силата им е явно във зимните спортове.

Потребителски аватар
Siegfried
Мнения: 7151
Регистриран на: 01 окт 2009 18:56
Местоположение: Челсиландия
Контакти:

Re: СП 2014: Алжир - Русия (Група Н) - 1:1 FT

Мнениеот Siegfried » 27 юни 2014 19:02

БРАВО НА АЛЖИР!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Емигрант 45
Мнения: 719
Регистриран на: 24 окт 2011 01:25

Re: СП 2014: Алжир - Русия (Група Н) - 1:1 FT

Мнениеот Емигрант 45 » 28 юни 2014 01:11

Честита на всички поклонници на СБОРНАЯ класирането за следващото световно първенство :mrgreen:


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта