Мондиал 2014 - Бразилия

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Hernan Crespo
Мнения: 14
Регистриран на: 08 май 2014 17:25

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот Hernan Crespo » 08 май 2014 17:39

Италия или Холандия шампион!
[wrapimg=]http://3.bp.blogspot.com/_Pf5g52hk3uw/S4CW_DmE9AI/AAAAAAAAAhY/YMAmqRamC1E/s1600/crespo-parma-uefa-1998-99.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 08 май 2014 17:43

Аз е ясно за кои съм най-вече. Но като цяло харесвам всички без Англия, Испания, Бразилия. Донякъде и Мексико, Португалия и Холандия. Към всички други изпитвам някакви симпатии. Когато имам достъп до компютър ще напиша конкретните ми очаквания към отборите, защото от телефона ми е досадно :)

И айде, че вече нямам търпение. 4 години...
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6497
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот Alexx » 08 май 2014 17:43

Мондиалите станаха пътуващ цирк за много пари

През 1994-а нещата бяха доста простички. Група А и група B играеха в Детройт, Лос Анджелис и Сан Франциско. Групи C и D бяха в Чикаго, Далас и Бостън, а групи Е и F в Ню Джърси, Вашингтон и Орландо. Отборите и гостите на световното първенство по футбол имаха база и ясен план за пътуване. Можеха да отидат на брега, да направят лагер, след това да хванат самолета и да отидат да играят мача. Америка е голяма страна за футболен турнир, но организацията беше на ниво, а феновете бяха доволни.
А след това всичко се промени. Няма изненада, когато чуете името на хората, отговорни за пращането на световното в Бразилия: приятелят на футбола Мишел Платини. Като част от организационния комитет на мондиала във Франция през 1998 той имаше идея французите да обиколят доста от страната, вместо да останат в централната си база. Франция трябваше да играе първите си три мача в Марсилия, Париж и Лион. Ако спечелят групата, което се случи, Петлите трябваше да играят в Ланс, а чак от 1/4-финалите нататък останаха в Париж. Това щеше да е чудесно, ако важеше само за Франция. Но след като домакините трябваше да пътуват така, бе решено и останалите отбори да направят същото.
Така започна голямото пътуване, което сега се случва на всеки мондиал. А феновете се местят от хотел в хотел, от град в град, сменят влакове, самолети и скъпи автомобили под наем, докато техните портфейли не колабират.
Само човек, чиито сметки са покривани от друг, който е каран от шофьор от и до всяко летище, живее в скъпи хотели, яде в скъпи ресторанти и сяда във ВИП ложата на стадиона, може да измисли такъв план.
Мондиалът през 1998-а беше първият с 32 отбора, но и с такова логистично объркване. Можеше спокойно да се играе в 9 града, както беше през 1994-а, а групите да са събрани географски, така че Англия например да не ходи до Марсилия (югоизток) за първия мач, да играе втория в Тулуза (югозапад), а третия в Ланс (североизток).
Но цялото това пътуване донесе допълнителни приходи и след това стана модел за следващите първенство. И ето ни сега пред най-надутият проект за световно първенство в историята, което в момента може да се опише със сляпа паника, смъртни случаи с работници, страшни заплахи за сигурността и ултиматуми от хората, чиито грандизони фантазии предизвикаха кризата.
Хората във ФИФА са тези, които не могат да казват „не” дори когато има потенциална катастрофа. Още от старта идеята, че Бразилия се нуждае от 12 места, където да се играят мачове, като половината ще бъдат построени от нищото, беше нелепа. Прекалено скъпо нещо за страна, която страда от икономическата криза и прекалено голям риск за местната организация, която не е известна със своята ефективност.
Всеки, който е ходил на световното клубно първенство в Бразилия през 2000 г., ще си спомни за отчаяното бързане в завършването на стадионите, което продължаваше в деня на самия мач. Последните събития в Куритиба не са изненада. Реконструкцията на стадиона там толкова изостана, че в момента ФИФА взима специални мерки. На 18 февруари ще се реши дали 4-те планирани мача ще бъдат играни там, или ще бъдат преместени. А това значи допълнително усложнение за феновете, които вече са резервирали полети и хотели. Проектът там включва и оправяне на стадиона на местния Атлетико Паранензе, като местните власти поискаха допълнителни 10 млн. паунда, за да влязат в сроковете.
Дори ФИФА призна, че със скоростта, в която се движи в момента, стадионът няма да е готов за първия мач там - Иран срещу Нигерия на 16 юни. И това е реалността на съвременните световни първенства. Този мач е от групите, ще бъде трети за деня след Германия - Португалия и Гана – САЩ, и ще се играе на голяма цена, без да е нужно.
В Ресифе се прави нов стадион за 46 000 души, а местният тим го отбеляза с отпадане във Втора дивизия. И това не е изненада, защото Наутико е бил само 5 г. в Първа дивизия от 1994-а насам.
Каква е разликата между това и заплашеният с изпадане Уест Хем да се премести на олимпийския стадион в Лондон? Е, олимпийският стадион трябваше да бъде построен. Без него няма да има олимпиада.
Трябва ли да се правят 6 нови стадиона в Бразилия, особено на места като Манаус, където клубният Насионал играе в окръжната лига? Има ли нужда Куритиба от нов стадион за 42 000 души за клуб, който играе в Серия С. Или Натал от стадион за 45 000 души за два отбора от Серия В?
На мондиала в ЮАР трябваше да се направи стадион в Кейптаун, струващ 415 млн. паунда само защото ФИФА искаше телевизиите да снимат красивия пейзаж с Тейбъл Маунтин. Този стадион е дом на местния Аякс Кейп Таун, който игра контрола с Грасхопър Швейц миналия януари пред 200 души. Капацитетът на стадиона е 64 100 души.
- Никоя страна не е изоставала толкова, откакто аз съм във ФИФА - обясни президентът на ФИФА Сеп Блатер.
А чия е вината? Кой позволи да се играе на 12 стадиона, като половината от тях бяха започнати на гола земя? Кой настоява за бляскави нови стадиони, вместо за доста по-евтина реконструкция на старите? Кой гледа на световното само като на средство за набиране на повече спонсори?
- Бразилия започна работа много късно - каза Блатер.
ФИФА изостава с 20 години. Кризата в строенето на стадионите просто чакаше да се случи още от края на миналия век. Още от 1998-а, когато ФИФА трябваше да види, че това ще се случи.

Мартин Самюел
"Дейли Мейл"

TottenhamFC
Мнения: 594
Регистриран на: 24 май 2013 15:43
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот TottenhamFC » 08 май 2014 17:53

Аз съм за Испания и Италия

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18081
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот kingofpop » 08 май 2014 17:55

Не съм чакал нищо друго с по-голямо нетърпение от този Мондиал, лудница ще бъде :)

Много е голяма вероятността да видим Меси вс КР на 1/4 финала, ако Аржентина си станат първи и бият Еквадор/Хондурас ще играят на 1/4 финала с победителя от Русия/Белгия и може би Португалия, които едва ли ще се преборят за първото място с немците...освен ако Гана или Щатите не направят изненада де :P

иначе Холандия ако са с Бразилия 100 % отпадат на 1/8 финалите, хем Кариоките ще си отмъстят за ЮАР

Скуадрата ще стигне далеч след провала през 2010,а и сега са по-силни от тогава...Маркизио, Пирло, Мота, Де Роси и Кандрева е много силна халфова линия + Бало напред...не знам дали с тези 6 мата ще излязат или пак с 3-5-2 :roll:

Иначе аз съм за Испания, мисля че имат силите да защитят титлата, но ще им трябва късметец, хубавото е, че намериха нападатле в лицето на Диего Коща, който не спира да тича като луд 90 минути и да тормози защитниците, голям изрод е :oops:

Иначе според мен Бразилия няма да стане шампион, в днешно време много рядко най-логичното се случва, но на трето поредно СП европейски да триумира и то в Южна Америка едва ли..за тов залагам на Аржентина, Меси се пази цяла година за СП, а и тях като цяло ги отписват, мисля че Лео ще изригне и ще вкара едни 6-7 гола на своя континент...

интересното е, че коефа за Аржентина да вдигне титлата е само 6, а за ИТАЛИЯ 29 :shock: :?
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
veni__85
Мнения: 6853
Регистриран на: 07 окт 2008 17:30
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот veni__85 » 08 май 2014 18:21

Eто и пълната програма по дни и часове в българско време.
http://www.blitz.bg/sport/article/206208

Потребителски аватар
Santiago Munezz
Мнения: 7990
Регистриран на: 25 окт 2010 22:02
Контакти:

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот Santiago Munezz » 08 май 2014 18:21

Босна имат доста солиден отбор,не само че и като единици имат някои сериозни футболисти,но имат и колектив,способни са на някоя изненада,да кажем 1/4 финал.Белгийците на единици го докарват,направиха силни квалификации,сега всички очакват чудеса от тях,но да видим.Интересно ще е дали Меси след толкова пазене цял сезон,дали ще вкара гол на това Световно :lol: и дали Германия най-сетне ще мине полуфиналите :lol: или пък Англия най-сетне ще продължи напред след дузпи :mrgreen:
[center][wrapimg=]http://media3.acmilan.com/uploads/dwh/multimedia/654-6.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcScaR27gCBKUGF931MqeFZLUIPsQ2DeXwEYHZQTrYrlfS4FIrTI6IXvl7ZGeQ[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
sangio
Мнения: 284
Регистриран на: 23 юли 2010 14:39
Контакти:

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот sangio » 08 май 2014 18:31

Надявам се Португалия да стигне финала и да го спечели ( нали са " братя " с кариоките ) .. :mrgreen: :?

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот doktora25 » 08 май 2014 18:38

Ще стискам палци освен на Германия на Италия, Русия, Швейцария, Япония и Хърватия.

Смятам, че Германия има реален шанс за титлата, от полза ще е това, че няма да бъде определяна като основен фаворит, поради високите очаквания към домакините и испанците. От полза ще е и голямата обиграност на играчите и силната мотивация за спечелването на този трофей, с оглед на факта, че през последните години съдбата си правеше лоша шега, несправедливо разделяйки отбора от европейска или световна купа. Проблеми обаче могат да възникнат от множеството контузии на дефанзивни играчи през целия сезон, както и от спада във формата на някои футболисти на Байерн през последните 2 месеца, пряк резултат от тактическото им осакатяване през последната година.

Сигурен съм, че домакините ще бъдат здраво подпирани от съдиите, поради което могат да стигнат до по-предна фаза. Ще стискам палци за по-ранно отпадане на Бразилия, Аржентина, Испания и Португалия, макар и да не тая големи надежди.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Мондиал 2014 - БРАЗИЛИЯ

Мнениеот Sardukar » 08 май 2014 18:52

Малко ме дразни това, че всички говорят как Бразилия щяла да бъде бутана от съдиите и едва ли не, заради това имат шансове и евентуално ще станат шампиони! Що пък да не бият другите отбори на футбол?
Съставът им може да не плаши с имена, но е балансиран и лично мен ме респектират с физически данни. Не само с бутащи се мечоци, ами имат и житни бегачи, които могат да те пресират два мача. Турнирът миналата година в Бразилия ясно показа, че физическата подготовка ще е решаваща!
Според мен има доста групи, в които поне три отбора имат реален шанс да продължат напред!
Пожелавам си африкански, балкански, южноамерикански и апенински отбори да спорят на 1/2 финалите :mrgreen:
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта