Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

iliyan
Мнения: 4237
Регистриран на: 03 юни 2012 19:36
Местоположение: София

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот iliyan » 25 юни 2014 11:11

ros написа:
iliyan написа:
ros написа:От голяма част от коментарите ми става ясно, че нищо животинско не е чуждо на онези, които защитават постъпката на Суарес. Въпросът е тогава следния... наблюдавали ли сте мач между кучета? Аз не съм и ще ми е любопитно да гледам, но едва ли ще стане.

Постъпката на уругваеца е поведение на болен "човек". Не заради проявата му вчера. Системният интерес към човешка кожа е неприемлив. И независимо от наказанието, което ФИФА ще му наложи Суарес трябва да се лекува.

По твоята логика всички защитници в Италия трябва да се лекуват от агресия.Хора вземете се вразумете !

Не, моята логика е съвсем друга - футболистите ритат с крак, дори и грубо, а кучетата ХАПЯТ С УСТА, дори и не чак толкова грубо ;) . Да оправдаваш подобна реакция на човек, който не за първи път посяга със зъби на друг човек... И ТО НАПЪЛНО ОСЪЗНАТО е меко казано странно. Абстрахирам се от имената на футболистите, от държавите и отборите, за които играят. Поведението на Суарес е недопустимо от етична гледна точка. Това не е просто спортна злоба, грубост, хулиганство или както щеш го наречи - това е бъг в главния мозък, който води до животинска агресия. Само забележете как го подгони, бидейки поне метър-два настрани. Така моето куче се настървява на котките.
Всъщност колкото и да оправдавате тази реакция нещата в главата му няма да се променят. Само да напомня, че дори в свободните боеве не се нападат със зъби ;)

Него оправдавам.И още по-малко бих оправдал някой който нарочно се опитва да контузи противник.
Ти кое предпочиташ да ти се случи.Да те ухапят или да останеш куц за цял живот а ?! Ухапването минава , но осакатяването е цял живот !
По-добре нахапан , но здрав и читав отколкото не нахапан , но сакат за цял живот ! Но ако ти искаш да си сакат това си е твой проблем !
[wrapimg=left]http://img819.imageshack.us/img819/3282/53oo.gif[/wrapimg]
"УМНИЯТ винаги отстъпва. Каква велика мисъл. Това обяснява господството на ГЛУПОСТТА в света" - Баронеса Мария фон Ебнер-Ешенбах
"Количеството на глупаците намалява, но качеството им нараства" - Михаил Генин

Потребителски аватар
brat domingo
Мнения: 383
Регистриран на: 09 сеп 2009 13:10
Контакти:

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот brat domingo » 25 юни 2014 11:20

Мисля, че при всички случаи трябва да е аут до края на световното. Не мисля, че това наказание ще повлияе на интереса към мондиала по какъвто и да е начин.

Този Суарес наистина ли носи зъбна протеза, или тази издадена челюст си е негова?

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот ros » 25 юни 2014 11:22

Да кажем така, всеки, който е почнал да играе футбол би следвало да предполага, че има риск да бъде ритнат, дори много по-сериозно контузен от противник, но никой, който е почнал да играе футбол или какъвто там спорт си избереш не е предполагал, че ще бъде хапан по време на състезание от противник. Няма как да се сравняват двете неща и ти много добре го знаеш. Животинският инстинкт на Суарес е патологичен случай, с който трябва да се заемат медици. Това вреди не само на имиджа на футболиста, това вреди на имиджа на спорта и на хората като вид. Колкото и да сравняваш груб, дори брутален фаул, с това което Суарес прави за трети път това няма да промени нещата
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
matador
Мнения: 3822
Регистриран на: 30 дек 2011 18:18
Контакти:

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот matador » 25 юни 2014 11:22

Според мен ще го накажат от 5 до 10 мача.Вчера на мача Колумбия и Япония един от защитниците на Колумбия нарочно удари с лакът в лицето Оказаки и му разби носа това ФИФА ще го разследват ли :roll:

Потребителски аватар
russia
Мнения: 4309
Регистриран на: 21 фев 2011 08:50

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот russia » 25 юни 2014 11:24

iliyan написа:Ти кое предпочиташ да ти се случи.Да те ухапят или да останеш куц за цял живот а ?! Ухапването минава , но осакатяването е цял живот !
По-добре нахапан , но здрав и читав отколкото не нахапан , но сакат за цял живот ! Но ако ти искаш да си сакат това си е твой проблем !

Някакъв детски наивитет вкарваш тука и това, което си написал звучи тъпо!
Футболът е контактен спорт и след като се играе с топка в крака е нормално потърпевши да са главно долните крайници. В старанието си да отнемат топката, играчите нанасят или получават ритници - нормално! Но какво правят зъбите на Суарес върху рамото на съперник? За топката ли играе? ;)
Киелини ако го беше нацелил в ченето, доста щеше да му разреди оградата :)
Тъпо е това, което прави уругваеца! Хем ми е жал за него, защото ще липсва на футбола за дълъг период от време, хем пък не проумявам какво го води към подобни действия.
THE G.A.M.E написа:...не се изказвай по исторически въпроси, когато по-същите, си компетентен колкото чукча, по-квантова физика.

Потребителски аватар
saffron
Мнения: 1892
Регистриран на: 21 дек 2010 17:41
Контакти:

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот saffron » 25 юни 2014 11:26

Най много трябва да съжаляват лузърските собственици на отбора ;) Спокойно щяха да му вземат 80-90 милиона евро на тоя зъбар . Сега не знам кой отбор ще си плюе на реномето и ще купи подобен индивид . Остава лузър до края на кариерата си , това е сигурно :mrgreen:
[rimg]http://media.tumblr.com/tumblr_masms49oVh1qhe3fh.gif[/rimg]

iliyan
Мнения: 4237
Регистриран на: 03 юни 2012 19:36
Местоположение: София

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот iliyan » 25 юни 2014 11:33

russia написа:Някакъв детски наивитет вкарваш тука и това, което си написал звучи тъпо!
Футболът е контактен спорт и след като се играе с топка в крака е нормално потърпевши да са главно долните крайници. В старанието си да отнемат топката, играчите нанасят или получават ритници - нормално! Но какво правят зъбите на Суарес върху рамото на съперник? За топката ли играе? ;)
Киелини ако го беше нацелил в ченето, доста щеше да му разреди оградата :)
Тъпо е това, което прави уругваеца! Хем ми е жал за него, защото ще липсва на футбола за дълъг период от време, хем пък не проумявам какво го води към подобни действия.

Футбола е контактен спорт ,но това което направи Маркизио е недопустимо ! Беше си опит да счупи крака на противника и нямаше никаква игра за топка.
Според теб кое е по опасно за здравето на един играч - да бъде ухапан или да бъде осакатен ?! Поне аз смятам , че всеки такъв опит като на Маркизио трябва да свършва с забрана за практикуване на спорт за доста дълъг период ,а не някакви са 3 мача щото съдията му бил показал ЧК.
Я ми кажи каква е разлика според от теб от това което направи Суарез и това което направи Зидан преди години а ?!
И защо ли това се случва все на италиански футболисти а ?!
saffron написа:Най много трябва да съжаляват лузърските собственици на отбора ;) Спокойно щяха да му вземат 80-90 милиона евро на тоя зъбар . Сега не знам кой отбор ще си плюе на реномето и ще купи подобен индивид . Остава лузър до края на кариерата си , това е сигурно :mrgreen:

Като ти гледам аватара :lol: :lol: :lol: :lol: Няма да коментира жалкото ти изказване !!!
[wrapimg=left]http://img819.imageshack.us/img819/3282/53oo.gif[/wrapimg]
"УМНИЯТ винаги отстъпва. Каква велика мисъл. Това обяснява господството на ГЛУПОСТТА в света" - Баронеса Мария фон Ебнер-Ешенбах
"Количеството на глупаците намалява, но качеството им нараства" - Михаил Генин

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2774
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот Der Schmarotzer » 25 юни 2014 11:37

ZinedineZidane написа:
Carpy написа:За тези, които още оспорват имало ли е ухапване или не
Изображение

Иначе, старчетата от ФИФА няма да го накажат много строго, защото това би помрачило иначе успешното засега Световно. Спред мен наказанието трябва да е солидно - примерно 1 година без футбол в администрирани от ФИФА състезания. Вече ФА да си мислят дали има опция да го накажат и за клубните мачове на Ливърпул.

Определено се вижда. Аз си признавам, че гледах само 1-2 от ТВ повторенията и не видях хапане. Но от този кадър ясно си личи.
Определено не е нормално и определено си е за наказание. И това няма нищо общо с игрови ситуации, в които се получава например грубо влизане. Да, понякога последствията там са по-лоши, но в случая не са проблем последствията, а действията на играча.

Според мен не се вижда дали Суарес си стиска зъбите и дали действително хапе или само маркира такива движения. С какво италианеца ще докаже, че белега е от ухапването от Суарес, а не от бурна любовна игра предната нощ? Реакцията на лицето на италианеца е не на ухапан, а на готов да извади картон на противника, а те това си го могат, с активната помощ на съдиите, почти във всеки мач. Той е нарочен за черна овца, защото каза на един негър, че е негър, а не че хапе. Разбира се, че Суарес не е от класата на Меси, но кой от останалите на световното е от класата на Меси? Има само 3-4 като Меси - Пеле, Марадона, Пушкаш, Кройф, като за последните двама не е много сигурно. Суарес е в голямата група на другите след тях. Вероятно някои отбори желаят наказанието на уругваеца, защото ги е страх от него. Според мен реалното наказание би трябвали да бъде 1 мач - за неспортменско поведение.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
russia
Мнения: 4309
Регистриран на: 21 фев 2011 08:50

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот russia » 25 юни 2014 11:44

Der Schmarotzer написа: С какво италианеца ще докаже, че белега е от ухапването от Суарес, а не от бурна любовна игра предната нощ?

Това е най-лесно доказуемо - как, с какво, от кого и кога е причинено нарушаването на целостта на кожата! ;)
Особено за времето на извършване. По един начин изглежда раната причинена преди 12 часа/примерно/ и по съвсем друг ако е "прясна"!
THE G.A.M.E написа:...не се изказвай по исторически въпроси, когато по-същите, си компетентен колкото чукча, по-квантова физика.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6528
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Какво трябва да е наказанието на "Канибала"

Мнениеот Alexx » 25 юни 2014 11:50

matador написа:Според мен ще го накажат от 5 до 10 мача.Вчера на мача Колумбия и Япония един от защитниците на Колумбия нарочно удари с лакът в лицето Оказаки и му разби носа това ФИФА ще го разследват ли :roll:


Не,че нещо, но ударите с лакът във футбола от край време си ги има и от удар с лакът не може да хванеш венерическа болест.


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта