СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот matador1 » 10 юли 2014 13:50

smoothc написа:
То домакинството на финала рядко носи дивиденти, а по-скоро подсилва напрежението.

Конкретно за финали на СП,историята показва точно обратното :)


След предния мач на Бундестима, видяхме, че те определено се шашкат от многобройна публика на опонента. Не мисля, че тук ще е различно. Ако нещо е от полза на един от двата отбора - няма да е публиката.
Последна промяна от matador1 на 10 юли 2014 13:52, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот matador1 » 10 юли 2014 13:51

smoothc написа:
Интересно кой подценява Аржентина.Веднага да бъде ореван.
Ти май обичаш, да си водиш дискусии заради принципа. На финал няма място за подценяване/недооценяване или еВем ти кво.

Доста хора подценяваха Аржентина,а най-много тези които подкрепят Германия(а вече след като се разбра,че това ще е финалът...още повече)!
Какво обичам аз,мисля че изобщо не ти влиза в работата! Хубаво е,че си го разбрал това,защото немските отбори и без това не печелят толкова често финалите :)


Да, бе. А ти пък подценяваш Германия. Както и всички фенове на архентинците.

Потребителски аватар
Middlesbrough
Мнения: 32472
Регистриран на: 11 мар 2009 03:20
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот Middlesbrough » 10 юли 2014 13:52

Подробна статистика от мача : )

http://www.fifa.com/worldcup/matches/ro ... html#games

Офтопик:
http://resources.fifa.com/mm/document/tournament/competition/02/40/27/40/62_0709_ned-arg_ned_teamstatistics.pdf
http://resources.fifa.com/mm/document/t ... istics.pdf


Офтопик:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот doktora25 » 10 юли 2014 13:54

smoothc написа:
Германците са отборът отстранявал най- много домакини до сега.

И за сметка на това са отборът загубил най-много финали на СП(4) :)

Остави майтапа ама преди няколко месеца попаднах на една карта на света и срещу всяка държава пишеше по кой критерий е на първо място в света. И гадовете срещу Германия точно това бяха написали. България е на първо място по брой собствени жилища.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
RedeviL
Мнения: 9021
Регистриран на: 08 сеп 2008 14:30
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот RedeviL » 10 юли 2014 13:59

Изображение
Изображение
Ето това е колектив на победител! 8-)

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14728
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот smoothc » 10 юли 2014 14:04

Да, да. Това обаче не обяснява защо някой им се кефи на играта, каквото имах предвид.

Не ти ли е хрумвало,че някои подкрепят Аржентина от доста години!? Други пък заради Лео Меси и Масчерано(повечето от Барселона примерно),трети пък заради нещо друго и така....
За себе си мога да кажа,че просто са ми симпатични(в исторически план и манталитет на феновете),а и някои вероятно знаят,че аз принципно не харесвам т.нар латино футбол и изобщо стила на южните народи,но в случая това не ми пречи да стискам палци за тях!
Стилът на Германия например доста повече кореспондира с моите лични виждания за играта,този на Холандия също,специфичния и борбен стил на Алжир също доста ми допадна,прогреса на САЩ,динамиката и настроението при Колумбия(най-симпатичният отбор на това СП),Чили също успяха да събудат моите симпатии,общо взето това са отборите,от които останах най-силно впечатлен и само адмирации за тях!
Отборите,които ме разочароваха,а и някои от тях винаги са ми били антипатични:Испания,Италия,Португалия,Белгия,Русия,Бразилия и Япония(единственият отбор,от който ми се догади на това СП),дори Камерун въпреки идиотизма си,не бяха толкова отвратителни за наблюдаване!
Последна промяна от smoothc на 10 юли 2014 14:11, променено общо 2 пъти.

THE G.A.M.E
Мнения: 50014
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот THE G.A.M.E » 10 юли 2014 14:06

Аз лично, не подценявам Германия.

Даже на няколко пъти писах, че те са фаворита в този финал, и че това е интересно, защото пък Аржентина за 1-ви път на това Първенство, няма да е в ролята на "водещият тим".
Макар че, е много наивно да се смята, че някой може да бъде фаворит срещу Аржентина... Не само срещу настоящият им отбор, но и срещу която и да било тяхна формация през годините.
Същото, разбира се, важи и за Германия !

Много работи можем да пишем сега, но мачът, според мен, ще ни изненада.
Някои приятно, други неприятно, нормално.
Вярно е, че Германия играят по-хубав ( популярен, харесван ) ... Футбол, но пък там е и тяхната слабост.
Те друг стил, към момента, не могат.
Или поне, не успешно ...

Докато едвали някой, който действително разбира футболната игра ще твърди със сигурност, че настоящите играчи на Аржентина могат само това, което показаха до тук. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


[rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14728
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот smoothc » 10 юли 2014 14:12

Докато едвали някой, който действително разбира футболната игра ще твърди със сигурност, че настоящите играчи на Аржентина могат само това, което показаха до тук.

Повече то фенове на Бундестима си мислят точно това! Нищо лично,пичове :)

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14728
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот smoothc » 10 юли 2014 14:15

doktora25 написа:
smoothc написа:
Германците са отборът отстранявал най- много домакини до сега.

И за сметка на това са отборът загубил най-много финали на СП(4) :)

Остави майтапа ама преди няколко месеца попаднах на една карта на света и срещу всяка държава пишеше по кой критерий е на първо място в света. И гадовете срещу Германия точно това бяха написали. България е на първо място по брой собствени жилища.

Сега се отваря страхотна възможност да се продължи тази традиция и Германия да дръпне още повече пред Холандия :)

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14728
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот smoothc » 10 юли 2014 14:21

matador1 написа:
smoothc написа:
Интересно кой подценява Аржентина.Веднага да бъде ореван.
Ти май обичаш, да си водиш дискусии заради принципа. На финал няма място за подценяване/недооценяване или еВем ти кво.

Доста хора подценяваха Аржентина,а най-много тези които подкрепят Германия(а вече след като се разбра,че това ще е финалът...още повече)!
Какво обичам аз,мисля че изобщо не ти влиза в работата! Хубаво е,че си го разбрал това,защото немските отбори и без това не печелят толкова често финалите :)


Да, бе. А ти пък подценяваш Германия. Както и всички фенове на архентинците.

Доста се бъркаш,приятелю :)

от smoothc на 08 Май 2014 19:47
Гледам доста хора прогнозират,че Белгия ще направи силно СП(идея,която до преди няколко месеца и аз подкрепях),но с течение на времето тази мисъл все повече и повече започна да ме напуска.Сякаш доста умора и контузии се насъбраха в основните им играчи,отделно че са и сравнително млад отбор,без кой знае какъв опит на големи форуми...някак си на кантар ги виждам при тях нещата,но пък може и да направят така очаквания от мнозина фурор,само времето ще покаже

На мен лично основен фаворит ми беше Германия,но по подобие на Белгия,нещата леко се промениха в движение и вече официално си имам нов фаворит!
Офтопик:
Арженитна


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта