Мондиал 2014 Полша

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот mistreated » 11 сеп 2014 08:53

MuFc1878 написа:Класиране

[wrapimg=]http://prikachi.com/images/762/7598762C.jpg[/wrapimg]

Канада трябва да загуби 1 път, а Германия 2 пъти, за да имаме шанс :roll:


Канада има мач с Бразилия, а Германия с нас и Русия. Напълно резонно да стане това, което си написал. Въпросът е ние да си свършим работата срещу немците.
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34782
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот MuFc1878 » 11 сеп 2014 09:20

Погледнах програмата и лидерите се срещат в последния кръг. До тогава трябва да са били всички чисто и да оспорват помежду си 1-во място.
Наистина от нас зависи дали ще имаме шанс за 3-то място. Германия са най-коравият съперник от останалите.
Все пак може много да натежат изгубените 2 точки по нелеп начин срещу Канада.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот mistreated » 11 сеп 2014 09:31

MuFc1878 написа:Погледнах програмата и лидерите се срещат в последния кръг. До тогава трябва да са били всички чисто и да оспорват помежду си 1-во място.
Наистина от нас зависи дали ще имаме шанс за 3-то място. Германия са най-коравият съперник от останалите.
Все пак може много да натежат изгубените 2 точки по нелеп начин срещу Канада.


Поне в момента всичко е в наши ръце, а няма да чакаме някой да губи точки. Куба помогнаха доста със спечелената точка срещу Канада снощи. Остава ние да си свършим работата.
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22630
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот NOMER14 » 11 сеп 2014 19:26

Някава идея как ще се точкуват отбори за Ранкинглистата след седмо място - по спечелени точки, по заето място в групите E , F или от седмо до шестнадесето място ще получат равен брой точки.

Потребителски аватар
Agueroo
Мнения: 1384
Регистриран на: 16 юли 2010 00:21
Местоположение: Blagoevgrad
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот Agueroo » 11 сеп 2014 20:28

Италия са аут от шестицата и според мен сърбите ще ги последват,след загубата им от САЩ :!: Очаквам САЩ,Франция и Полша да се класират напред от тази група :!:

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19111
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот TodorT » 11 сеп 2014 20:56

Аз пък искам и поляците да си тръгнат, а на тяхно място да са Иран :) Иранците имат потенциал.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19111
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот TodorT » 14 сеп 2014 00:12

TodorT написа:Дано момчетата ме опровергаят, но ми се струва, че има голямо вероятност отборът да тръгне надолу :oops: :oops: :oops:


Това го казах на 20 май и за съжаление бях прав.


Мислех да изчакам и последния мач на отбора ни и тогава да напиша този коментар, но голяма значение няма... затова по-добре сега. България записа едно от най-слабите си участия на Световно! Играта на отбора ни бе покъртително слаба! Не само на шампионата, ами цяло лято. Камило Плачи бе "виновникът", човекът си тръгна, дойде Константинов, но играта е същата... да не кажа по-зле. Играчите са в много лоша форма. Соколов е вкарал едва няколко сервиса, процентите му в атака са покъртително зле, в защита не се мърда, а разчита, че Теди ще обере всичко отзад. Тошко Алексиев същата работа. В интерес на истината той никога не е бил лидер на отбора, но на това първенство буквално дърпа отбора. Играта му се състои в един остър диагонал или ако топката е близо до мрежата да натисне за блок аут, разчитайки на физиката си. За съжаление останахме и без центрове за Мондиала-Ники Николов го мъчи контузия доста време, а за капак и Йосифов се контузи. Реално се наложи четвъртият избор за център-Гоцев да играе титуляр в най-важните мачове. Но не това ни бе проблемът. България винаги се е славела с блокадата си, но в последно време точно този елемент ни куца адски много. Не е нормално срещу Германия за два гейма да си направил две блокади! Не е нормално да имаш 40% в атака за целия отбор, а Цецо Соколов (основният ти диагонал) да има 20% в мач с Куба. Тази година грешките от сервис зачестиха в отбора ни и така не успяхме да ги изчистим. Отборът прави по 20 грешки за мач в три гейма. Това значи, че ти подаряваш почти един гейм на противника! Не знам кога отборът ще се научи да играе точка за точка успешно! Не сме способни да се надиграваме с отборите след 20-тата точка. Началото на мача ни е трудно, след второто техническо не сме много стабилни ... и то не остана време кога да покажем силата си в гейма. Стига с тези оправдания, че отборът ни е в психологическа дупка от представянето на Лигата. Мина доста време от мачовете от онзи турнир, Световното е друго, играчите имаха време за почивка, дойде нов треньор, състезатели демонстрираха увереност, били си върнали усмивките.... банално стана да се оправдаваме с психиката си. Говорим за професионални волейболисти, трупали опит в големи първенства и мачове, а не за 15 годишни момчета. Я вижте центърчето на Куба (Чапман) на 17 години колко е "притиснен" и как игра срещу нас. За мен и Пламен има вина за резултатите. При 23-20 срещу Канада в четвъртата част геймът беше в наши ръце. След първата или втората точка можеше да вземе прекъсване, а не да чака до 23-23. Грешка за мен бе и оставянето на братята Братоеви извън състава. За мен причините НЕ са спортно-технически. Гошко стана най-добър разпределител на Олимпиадата в Лондон, после най-добър в Лигата, колкото и да не е във форма тази година едва ли Добри е по-добрият избор. Градинаров на мястото на Вальо Братоев също си е загадка. Думите на Пламен, че Мирослав заслужавал шанс не ми се струват логични. Шанс точно на Световното ли се дава ? Градинаров влизаше като резерва за сервис, но така и не видях този силов ефективен сервис.... Вальо праскаше по-често асове, но си почиваше от 20 август. Както и да е, няма връщане. Сеганов пък си остана най-голямата изненада в състава. Абсолютен турист на това първенство. Играч, който не е провел подготовка със състава, за какво беше взет ? Този въпрос е добре да бъде зададен на Константинов.


Сега БФВ трябва да реши внимателно какво да прави. От години федерацията не прави нищо! Абсолютно нищо. Викайте по Стойчев, но той дойде и се опита да накара федерацията да въведе модел за развитие на волейбола сред подрастващите. Смени и екипировката, но това не се хареса на Любо и веднага си върна неговата фирма- Assics. Истината е, че само се краде и се въртят някакви схеми. Федерацията няма план за развитие на отбора! Омръзна ми да слушам Данчо и Любо как отборът играел добре и ще се борим за медали на Световното. Абе тия хора кьорави ли са? Не виждат ли какво се случва ? Не виждат ли до какво доведе управлнието им ? Смениха се треньори, щабове и т.н. Не е там проблемът. В отбора трябва спокойствие! Липсва и класа. Сега е важно да остават Пламен да работи на спокойствие. Трябва да се даде спокойствие на играчи и треньор! Догодина ни предстои ЕП, на което сме домакини! Нямаме оправдания, трябва да вземем медал! Трявба да подобрим играта си няколко пъти. Има и Световна Лига и сигурно и там ще домакинстваме на финалния турнир. Мисля, че това ще бъде една добра подготовка за шампионата, за обиграване и т.н.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19111
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот TodorT » 14 сеп 2014 00:13

Извинявам се за дългия пост. Моля, ако някои има какво да добави да го каже. Искам да водя нормална дискусия с нормални хора, а не с някви хейтъри, които и правилата не знаят, да се правят на интересни. :)

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12797
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот Eminem » 14 сеп 2014 02:15

Да падат на колене, да целуват краката на Казийски и да му се молят да се върне за домакинството ни на Европейското. Досега не съм настоявал за неговото завръщане, но това не се търпи. Ако играят и там така, срамът ще е невиждан.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16748
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мондиал 2014 Полша

Мнениеот Udoji90 » 14 сеп 2014 20:24

Аржентина изненадаха САЩ в 5 гейма, с което класираха Иран и Полша за финалната 6-ца. Американците обаче сякаш бяха ощетени в ключов момент в 5-тия гейм, когато тяхна атака в аут лизна блокадата, а при обжалването съдиите май не разбраха за какво точно е оспорването и гледаха къде пада топката, а не дали има контакт с блока.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Световно първенство по волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта