Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
Mourinio
Мнения: 3234
Регистриран на: 01 апр 2010 14:34
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот Mourinio » 03 юли 2010 15:11

unist_gp написа:Това, което направи Луис Суарес беше много неспортменско и няма нищо общо с честната игра (феърплей). Напрактика Уругвай спечели по нечестен начин. Явно е типично за по-мургавите... на мен ми донесе печалба,защото бях заложил,че ще има червен картон...

A това, което направи ганайскит футболист преди това, също не минава за честна игра по същата логика, защо не си призна, че няма фал срещу него, а че се е спънал в топката?
---------------------------------------
ПФК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА 1913


Пловдивският мишок - Чечито Генов - ВЪН ОТ ''ТИЧА''

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот marmi52 » 03 юли 2010 15:17

8-)

Ха-ха-ха ! Суарес бил антигерой за цяла Африка ! :lol:
Знаете ли колко му пука на Суарес, че в Африка не го обичат вече ?! :lol:
В Уругвай той е вече национален герой ! А отборът на малката 3 милионна латиноамериканска държава ще играе на полуфинал на Световно първенство !!!
За Африка могат да са загрижени само промитите мозъци на младото българско поколение, което десетилетие поне вече го учат да обича черните повече от брат си ... :lol:
От чисто футболна гледна точка - няма нищо неспортсменско. Играл с ръка - изгонен с червен картон - дузпа за противника ... Кой им е крив на ганайците, че нямат психика и изпуснаха дузпата ?! :lol:
Съвсем друго щеше да е, ако съдията не беше видял играта с ръка на Суарес, а той после не си признае. Тогава може вече да се говори за неспортсменска проява !
Това сега е все едно да обвиниш вратар, че е фаулирал извън наказателното поле откъсващ се противников нападател, за да не вкара гол в неспортсменско поведение ... :shock: :lol:
Нарушенията са част от играта !
И въобще за каква "честност" и "нечестност" говорите след като ситуацията за дузпата дойде след абсолютно измислен и несъществуващ фаул даден на Гана от съдията ?!? :evil:
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15589
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот fcb_bg » 03 юли 2010 15:19

Mourinio написа:
fcb_bg написа:

Ааааа, аз не знаех, че имало разлика между нередовно вкаран и нередовно спасен гол. А факторът червен картон се определя не от самите футболисти, а от други хора. И това, че не са били изгонени не е по тяха вина. Но (почти) всеки е настроен срещу футболиста и съдията в съотношение виновност около 90-10 в проценти. Затова смятам, че е незаслужено един да е герой, а други подлеци за едно и също действие с една и съща цел. Може и да звуча малко адвокатски, но за мен нещат стоят точно така.

Логиката много ти куца, дава се дузпа за Гана и червен картон на Суарез, на Анри и Марадона нито им е бил отменен нередовния гол, нито пък са получили червени картони....тотално несравними са двете ситуации, нямат абсолютно нищо общо, ти ако си адвокат, никой няма да иска да го защитваш в съда :mrgreen:


Ти май не си схванал основната идея заради която пиша. :roll:
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
batbozho
Мнения: 447
Регистриран на: 25 апр 2009 23:19
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот batbozho » 03 юли 2010 16:05

Суарес е великан.Така се защитава нацията ти.Ако беше българин сега щях да съм на гордия човек на света,защото щях да знам,че имам сънъродник готов на всичко за успеха на нацията си.
За това Уругвайците са горда нация и винаги са будили уважение.Играят колкото могат и дават всичко от себе си.
Сигурно сте забелязали как ридаеше захапал фанелката си и след минути как убезумя от радост до входа.Голям.Жертва себе си за нацията.Сега могат да го накажат не само за един мач а за доста повече както вече се коментира и ако Уругвай отстрани Холандия ще изпусне мача на живота за всеки футболист.Само че той предпочете да върви страната му напред от колкото да запази сам себе си.
"Футболистите на Локомотив Пловдив също както "Смърфовете" са еднакви на терена и точно като "Смърфовете" - накрая винаги печелят!"
Атанас Драмов

Enravota
Мнения: 918
Регистриран на: 22 яну 2009 17:40
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот Enravota » 03 юли 2010 16:08

не само че нямаше фал, а имаше и засада при ударите. Така че няма какво да реват, даже добре че удари гредата та да се реши мача от футболистите не от съдията

hmm123
Мнения: 5
Регистриран на: 17 сеп 2009 18:23
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот hmm123 » 03 юли 2010 16:15

много интересна тема
всички в един глас възхваляват човека който чрез неспортсменска игра отне заслужената победа на противника
за да си голяма футболна личност преди всичко останало първо трябва да си честен и коректен играч
не мога да схвана как е възможно хора различни по националност от уругвайците могат да подкрепят това което направи
жертвал бил себе си
не батка
жертва честната и спортменска игра

Потребителски аватар
diego
Мнения: 42
Регистриран на: 16 авг 2009 21:56
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот diego » 03 юли 2010 16:18

unist_gp написа:Това, което направи Луис Суарес беше много неспортменско и няма нищо общо с честната игра (феърплей). Напрактика Уругвай спечели по нечестен начин. Явно е типично за по-мургавите... на мен ми донесе печалба,защото бях заложил,че ще има червен картон...


Ако не сте разбрали !Тука не става въпрос за честна игра ,ферплей ала бала....и т.н ,става дума само за победа .Хората помнят само победителите .

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19123
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот TodorT » 03 юли 2010 16:24

Sagittarius написа:Разбира се,че има място,не за друго,ами защото е много ярък паралела между действията на Суарез на голлинията в 120 минута - избиване с коляно,после ново избиване с ръка и примерно на един наш Манолев в 92 минута в Белгия,където даже не пробва поне да хване белгиеца за краката,да го събори,да хване топката...абе да направи нещо,за да покаже,че ако трябва там на голлинията ще умре,но топката няма да я премине без бой!Как ще оставиш да ти отбележат гол в самия край без никаква борба?Затова му се кефим на Суарез,защото съдията може да се*е както си иска,може да стават всякакви ситуации,но никога не бива да се предаваш,да развяваш бялото знаме,а да си готов на всякаква саможертва в именто на Родината си....а нашия играч?Той реши да се предпази миличкия да не го ритнат в главата примерно....Впрочем досега Суарез бележи решителни голове на Мондиала,а това,че пропуснал от удобна ситуация не е никакъв аргумент да коментираме безспорната му класа(45 мача с 46 гола за Аякс през сезона) и,че е най-добрия играч на Уругвай.А за да има някой от Аржентина,то спокойно може да сложиш Лео Меси,който играе не като нападател,а като плеймейкър и е изработил досега абсолютно всеки един аржентински гол.

+1 :)

hmm123
Мнения: 5
Регистриран на: 17 сеп 2009 18:23
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот hmm123 » 03 юли 2010 17:00

diego написа:Хората помнят само победителите .


маняк
да не си сина на пепи василев

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот защо » 03 юли 2010 17:01

fcb_bg , всъщност работата е в това, че Гана бяха на път да вкарат съдийски гол и да продължат незаслужено, Суарес поправи една несправедливост и затова сега всички се кефат, че той даде възможност нещата да бъдат решени по футболния начин.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост