Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
peterx
Мнения: 361
Регистриран на: 22 сеп 2008 12:42
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот peterx » 03 юли 2010 13:36

fcb_bg написа:Много ми е смешно като чета хвалебствените коментари за Суарес. Значи Анри, Меси, Марадона и т.н., всички те са подлеци, щом са играли с ръка в еди-коя си ситуация, а уругваецът вече е оправдан от всеки и е поставен на пиедестал. Не разбирам логиката!

Ами за разлика от цитираните, той НЕ е вкарал гол, а е спасил такъв. Горните също не са ги изгонили, а са им зачели нередовните попадения. Така че аз не ти разбирам логиката!

Много говирите за пропуските на Суарез, ама нищо не споменавате за отличните намеси на ганайския вратар.
България има природни богатства, България има народ несломим,
България има от всичко по малко, но само един футболен тим.
Мъждукат и други тимчета разни, мъждукат, но Левски блести!
И мъчат се някои с него да крачат, и крачат, но Левски лети!

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15589
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот fcb_bg » 03 юли 2010 13:48

peterx написа:
fcb_bg написа: Много ми е смешно като чета хвалебствените коментари за Суарес. Значи Анри, Меси, Марадона и т.н., всички те са подлеци, щом са играли с ръка в еди-коя си ситуация, а уругваецът вече е оправдан от всеки и е поставен на пиедестал. Не разбирам логиката!

Ами за разлика от цитираните, той НЕ е вкарал гол, а е спасил такъв. Горните също не са ги изгонили, а са им зачели нередовните попадения. Така че аз не ти разбирам логиката!

Много говирите за пропуските на Суарез, ама нищо не споменавате за отличните намеси на ганайския вратар.


Ааааа, аз не знаех, че имало разлика между нередовно вкаран и нередовно спасен гол. А факторът червен картон се определя не от самите футболисти, а от други хора. И това, че не са били изгонени не е по тяха вина. Но (почти) всеки е настроен срещу футболиста и съдията в съотношение виновност около 90-10 в проценти. Затова смятам, че е незаслужено един да е герой, а други подлеци за едно и също действие с една и съща цел. Може и да звуча малко адвокатски, но за мен нещат стоят точно така.
Последна промяна от fcb_bg на 03 юли 2010 13:53, променено общо 1 път.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Middlesbrough
Мнения: 32472
Регистриран на: 11 мар 2009 03:20
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот Middlesbrough » 03 юли 2010 13:51

Ще допълна , че за цяла Африка , Суарес е антигерой , защото Гана отиваха на 1\2 ако не беше спасил по този нечестен начин , така че не мисля че е по различен от Анри примерно !!!


Офтопик:

Потребителски аватар
peterx
Мнения: 361
Регистриран на: 22 сеп 2008 12:42
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот peterx » 03 юли 2010 14:01

Ето ви я разликата:
1. Играеш с ръка и спасяваш гол.
1.1. Съдията те изгонва и отсъжда дузпа. Нормална ситуация. Като тактически фал в средата на терена за спиране на атака. Това се случи на мача снощи. Гана да си бяха вкарали дузпата.
1.2. Съдията не го вижда и играта продължава без дузпа и гол. --Нечестна ситуация. С пълно право може да се заклейми футболистът. (предполага се, че ако е мъж, ще си признае)
2. Играеш с ръка и вкарваш гол.
2.1. Съдията свири нарушение и ти вдига жълт или червен картон според ситуацията. Голът не е зачетен. Напълно нормална ситуация.
2.2. Съдията не вижда играта с ръка и голът е зачетен без картон за футболиста. --Нечестна ситуация. Такива са голът на Марадона, на Анри, сега на Луиш Фабиано и още други.
По-ясно от това не знам как да ви го обясня.
Последна промяна от peterx на 03 юли 2010 14:07, променено общо 1 път.
България има природни богатства, България има народ несломим,
България има от всичко по малко, но само един футболен тим.
Мъждукат и други тимчета разни, мъждукат, но Левски блести!
И мъчат се някои с него да крачат, и крачат, но Левски лети!

Потребителски аватар
Molotov
Мнения: 353
Регистриран на: 30 май 2010 20:26
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот Molotov » 03 юли 2010 14:04

fcb_bg написа:
Ааааа, аз не знаех, че имало разлика между нередовно вкаран и нередовно спасен гол. А факторът червен картон се определя не от самите футболисти, а от други хора. И това, че не са били изгонени не е по тяха вина. Но (почти) всеки е настроен срещу футболиста и съдията в съотношение виновност около 90-10 в проценти. Затова смятам, че е незаслужено един да е герой, а други подлеци за едно и също действие с една и съща цел. Може и да звуча малко адвокатски, но за мен нещат стоят точно така.


Ами в грешка си,замисли се.Много по-героично е да опазиш гола,да си получиш картона,да бъдеш наказан но все пак държавата ти да продължи,отколкото да вкараш нередовен гол с ръка,да не бъде зачетен заради малоумно съдийство и по този начин да ощетиш другия отбор и да ги лишиш от шансове за каквото и да е.Гана сами пропуснаха шанса си,връщане назад няма. Ако говориш за Анри и Марадона - за мен това е адски неспортсменско нещо,защото са останали ненаказани и са продължили нечестно,докато тук Суарес получи наказанието,което заслужаваше :!:
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15589
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот fcb_bg » 03 юли 2010 14:15

Molotov написа:
fcb_bg написа:

Ааааа, аз не знаех, че имало разлика между нередовно вкаран и нередовно спасен гол. А факторът червен картон се определя не от самите футболисти, а от други хора. И това, че не са били изгонени не е по тяха вина. Но (почти) всеки е настроен срещу футболиста и съдията в съотношение виновност около 90-10 в проценти. Затова смятам, че е незаслужено един да е герой, а други подлеци за едно и също действие с една и съща цел. Може и да звуча малко адвокатски, но за мен нещат стоят точно така.


Ами в грешка си,замисли се.Много по-героично е да опазиш гола,да си получиш картона,да бъдеш наказан но все пак държавата ти да продължи,отколкото да вкараш нередовен гол с ръка,да не бъде зачетен заради малоумно съдийство и по този начин да ощетиш другия отбор и да ги лишиш от шансове за каквото и да е.Гана сами пропуснаха шанса си,връщане назад няма. Ако говориш за Анри и Марадона - за мен това е адски неспортсменско нещо,защото са останали ненаказани и са продължили нечестно,докато тук Суарес получи наказанието,което заслужаваше :!:


Е, разликата откъде идва? От съдиите ли? Защото съдията беше най-малко споменаван като грешник, всички сочеха Анри. Посочвам Анри, зашото случаят е най-пресен.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
chefzZ
Мнения: 72
Регистриран на: 01 мар 2010 22:09
Skype: na lichno ;]]
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот chefzZ » 03 юли 2010 14:26

Суарез спаси отбора си, но всъщност не виждам какво толкова се радвате.Спасява топка от гол-линията УМИШЛЕНО и не влиза във вратата..Та тоя трябва да му махнат правата да играе футбол за няколко месеца.

Потребителски аватар
Mourinio
Мнения: 3234
Регистриран на: 01 апр 2010 14:34
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот Mourinio » 03 юли 2010 14:52

fcb_bg написа:
Ааааа, аз не знаех, че имало разлика между нередовно вкаран и нередовно спасен гол. А факторът червен картон се определя не от самите футболисти, а от други хора. И това, че не са били изгонени не е по тяха вина. Но (почти) всеки е настроен срещу футболиста и съдията в съотношение виновност около 90-10 в проценти. Затова смятам, че е незаслужено един да е герой, а други подлеци за едно и също действие с една и съща цел. Може и да звуча малко адвокатски, но за мен нещат стоят точно така.

Логиката много ти куца, дава се дузпа за Гана и червен картон на Суарез, на Анри и Марадона нито им е бил отменен нередовния гол, нито пък са получили червени картони....тотално несравними са двете ситуации, нямат абсолютно нищо общо, ти ако си адвокат, никой няма да иска да го защитваш в съда :mrgreen:
---------------------------------------
ПФК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА 1913


Пловдивският мишок - Чечито Генов - ВЪН ОТ ''ТИЧА''

Потребителски аватар
Mourinio
Мнения: 3234
Регистриран на: 01 апр 2010 14:34
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот Mourinio » 03 юли 2010 14:59

chefzZ написа:Суарез спаси отбора си, но всъщност не виждам какво толкова се радвате.Спасява топка от гол-линията УМИШЛЕНО и не влиза във вратата..Та тоя трябва да му махнат правата да играе футбол за няколко месеца.

???Получи ли си наказанието - червен картон, получи го, даде ли се дузпа на Гана - даде се, какво да говорим повече, това беше най-правилното решение на Суарез в 122 минута, а пък преди центриране нямаше абсолютно никакво нарушение, играч на Гана са спъна в топката съдията му даде фал, тоя съдия ако беше станал гола не трябваше да свири повече мачове, а Анри и Марадона наистина заслужаваха да бъдат наказани с доста мачове....
---------------------------------------
ПФК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА 1913


Пловдивският мишок - Чечито Генов - ВЪН ОТ ''ТИЧА''

Потребителски аватар
unist_gp
Мнения: 4293
Регистриран на: 14 юни 2008 21:50
Skype: unist_gp
Местоположение: ONA
Контакти:

Re: Луис Суарез - футболист на Мондиал 2010

Мнениеот unist_gp » 03 юли 2010 15:05

Това, което направи Луис Суарес беше много неспортменско и няма нищо общо с честната игра (феърплей). Напрактика Уругвай спечели по нечестен начин. Явно е типично за по-мургавите... на мен ми донесе печалба,защото бях заложил,че ще има червен картон...


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост