ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Модератори: paceto, Модератор ЛокоПД, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот plovdivram » 10 май 2010 09:51

Явно модераторите на форума ни или не са прочели молбата ми... или просто са сметнали за ненужно да обособят отделна тема, но трябва да ви кажа, че темата за ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив е от изключителна важност по отношение на "СПОРОВЕТЕ", които се нищят по форумите вече толкова години, а имено - ИМА ЛИ ВРЪЗКА МЕЖДУ ДНЕШНИЯТ ЛОКОМОТИВ И СПОРТКЛУБ?!... Няма да говоря колко пъти сме били обявявани за "ЛЪЖЦИ" и "КРАДЦИ" на "ЧУЖДА ИСТОРИЯ"!!! А... иначе това, което конкретно ме мотивира да пусна тази тема е един пост на Izgrevist-а, който чакам вече близо седмица да се АРГУМЕНТИРА, но уви, засега НИЩО!!! Та конкретния повод е този пост пуснат на 04.05.2010г. ето тук: http://forum.gong.bg/lokopld/viewtopic.php?f=10&t=46509&st=0&sk=t&sd=a&start=30... а, ето и съдържанието му:

Izgrevist
Ами аз питам разни работи тук и получавам фотошоп,догадки и нагаждане на факти ,събития и случки от миналото.От обща култура за спорта в Пловдив доста хора веднага хващат лъжите и фантазиите в родословното ви дърво.Например нарочно сте обърнали мястото на Велбъжд и Локомотив защото фактите са си такива.Отделно как през 1948 и 1949 ви няма на картата ,а през 1950 изведнъж нахлувате в А група.Без квалификации,без турнир без мач.Насилствено претопен или закрит Славия Пловдив и взети от него играчи,как и по какъв начин играете на негово място.Отговора е много лесен и всеки грамотен човек може да порови малко в архивите и вижда следното
-Първенството за сезон 1949/50 г. започва нормално, но след изиграването на три кръга от есенния дял, то е прекратено. На 27 август 1949 г. Централният комитет на Българската комунистическа партия (ЦК на БКП) взема решение за реорганизация на физкултурното движение у нас по съветски модел. На 27 септември 1949 г. Върховният комитет за физкултура и спорт (ВКФС) предприема конкретни действия за нейното прилагане. По подобие на структурата в Съюза на съветските социалистически републики (СССР) и в Народна република България (НРБ) се образуват доброволни спортни организации на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи:

ДСО Академик - на преподавателите и студентите във висшите и полувисшите учебни заведения, както и на работещите в областта на науката.

ДСО Динамо - на служителите и работниците в системата на пощите, съобщенията, леката и хранително-вкусова промишленост.

ДСО Енергия (преименувана през октомври с. г. на ДСО Торпедо) - на служителите и работниците в системата на транспорта, тежката промишленост, електрификацията и минното дело.

ДСО Спартак - на служещите в системата на Министерството на вътрешните работи (МВР).

ДСО Строител - на работещите в областта на строителството, здравеопазването, земеделието, горската и дърводобивна промишленост, както на военнослужещите в Трудовата повинност.

ДСО Червено знаме - на работещите в областта на местната администрация, търговията, културно-просветните учреждения, банковото и застрахователно дело.

Продължават да съществуват и спортни клубове на военнослужещите в Българската народна армия (БНА).

Взето е решение новият шампионат да се провежда, както в СССР, по системата "пролет-есен" и да започне през месец март следващата година.

Според мен или теб те е срам,че ЖСК е слаб и дребен отбор за онова време или имаш комплекс за малоценност и приписваш че имате нещо общо между със Славия(наследник на Спортклуб и Парчечич)



http://botev1912.com/klas1948%D0%B0.jpg

http://botev1912.com/nsport1948%D0%B0.jpg
Изображение

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 10 май 2010 11:48

Plovdivram, ти си един много болен човек.

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот plovdivram » 10 май 2010 11:55

PLOVDIV PEE 1912
Plovdivram, ти си един много болен човек.


И от какво съм болен?! :mrgreen: От това, че 5 години ви ЧЕТА БЕЗПОЧВЕНИТЕ ОБВИНЕНИЯ И ХУЛИ ли?! :mrgreen: От това, че НЯМАТЕ ДОСТОЙНСТВОТО да ЗАЩИТИТЕ СОБСТВЕНИТЕ СИ НАПАДКИ, А САМО АНОНИМНО "ПЛЮЕТЕ" ПО ВСЕВЪЗМОЖНИ ФОРУМИ?!! Ами ако ИМАХТЕ ПОНЕ МАЛКО ДОСТОЙНСТВО ДА ИЗЛЕЗЕТЕ И ДА ЗАЩИТИТЕ СОБСТВЕНИТЕ СИ ТВЪРДЕНИЯ ТО НЯМАШЕ ДА СЕ НАЛАГА ДА ОТВАРЯМЕ И СПЕЦИАЛНА ТЕМА ЗАТОВА!!!...

Ако е възможно оттук нататък модераторите да трият абсолютно всички мнения, които не са по темата!!!
Изображение

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот plovdivram » 10 май 2010 12:14

Ще помоля оттук нататък, който има лични забележки към мен да не ги прави в темата, а на лични!!! :mrgreen: Тази тема е отворенa, за да може да бъдат КОМЕНТИРАНИ КОНКРЕТНИ НЕЩА свързани с ДСО "ЕНЕРГИЯ"!!! Като се има предвид ИНТЕРЕСА, който вече ни се демонстрира 5-6 година, то надявам се хората, които толкова настояваха, че са прави в "ТВЪРДЕНИЯТА" си да вземат участие ПОНЕ ТУК... т.е. разбрахме, че не искат да вземат участие в ОТКРИТ ДИСПУТ... не искат да коментират нещата изнесени в "ЕДИН САЙТ", който според някой бил "МОЙ" :mrgreen: ... и т.н. и т.н... Ами... хубаво!!! Няма проблем!!! Но нека бъдем КОНКРЕТНИ... Стига вече с ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ от сорта на "ти си болен" :mrgreen: , 'щото вече омръзнахте!!! :mrgreen:



Така че простичко казано... ПРЕДЛАГАМ ЕДНА СЕРИОЗНА ДИСКУСИЯ, на място като този ФОРУМ... т.е. може би най-четеният спортен форум!!!



Та... ПО СЪЩЕСТВО!!!
Нека видим как е описал, постнатото от zgrevist-а вестник "Народен спорт" на 17 септември 1949-та година:
“Инструкция на ВКФС как ще се провеждат занапред състезанията и прехвърлянето на състезателите”: “... Върховният комитет за физическа култура и спорт, в съгласие с ЦС на ОРПС, Министерството на народната отбрана, Министерството на вътрешните работи и Комитета за наука, изкуство и култура реши:
Да се създадат от всички досегашни дружества 6 (шест) доброволни спортни организации (ДСО), изградени на ведомствен и професионален принцип, както следва:
Доброволна спортна организация (ДСО) “Спартак” към МВР, която да обхване служителите под неговото ведомство.
Доброволна спортна организация (ДСО) “Академик” към отдела за висше образование при Комитета за наука, изкуство и култура, която да обхване всички студенти, преподаватели и професори.

Четири доброволни спортни организации (ДСО), изградени на професионален принцип, обединяващи работниците и служащите от група профсъюзи:
ДСО “Динамо”, която да обхване профсъюзите на пощенци, продоволственици, текстилци, тютюноработници, графици и кожарообработващи.
ДСО “Енергия”, която да обхване профсъюзите на транспортните работници, металици, електроработници, химици, рудничари.
ДСО “Червено знаме”, която да обхване профсъюзите на административните, здравно-хигиенните, културно-обществените, театралните, музикалните, просветните работници и тези по кредита и размяната.
ДСО “Строител”, която да обхване трудослужащите при Трудовата повинност, профсъюзите на строителните, земеделско-стопанските, горските и дърводелски работници.
При М-вото на народната отбрана не се изгражда доброволна спортна организация, обаче войската има право да участвува със свои представителни отбори във всички състезания за първенства.
Последна промяна от plovdivram на 10 май 2010 13:14, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот plovdivram » 10 май 2010 12:49

ДСО “Енергия”, която да обхване профсъюзите на транспортните работници, металици, електроработници, химици, рудничари.


Ето това е частта, която касае нашата тема!!!
Нещото, на което искам да обърна внимание тук е "СЪДЪРЖАНИЕТО" на въпросното ДСО... т.е. какво обхваща тя - "профсъюзите на транспортните работници, металици, електроработници, химици, рудничари"... И ако в частта й за ТРАНСПОРТНИТЕ РАБОТНИЦИ е пределно ясно... то!!! Въпроса е... Има ли отбор в Пловдив, който да е представител на някои измежду останалите профсъюзи съдържащи се в това ДСО?! Останалите са - "металици, електроработници, химици, рудничари"... и в крайна сметка... какво е било основанието на вестник "Отечествен глас", който на своите страници от 2 октомври 1949-та година, говорейки за ДСО "ЕНЕРГИЯ уточнява, че става въпрос за ОБЕДИНЕНИТЕ СЛАВИЯ и ЛОКОМОТИВ /каквото е по онова време вече името на ЖСК/?!!!
Изображение

Всъщност... едно от местата, на които ЯСНО СЕ ВИЖДА ОТГОВОРА на тези въпроси е "главата" на издавания от "Славия" Пловдив вестник... март 1948г.
Изображение
Изображение

alan_wilder
Мнения: 2
Регистриран на: 10 май 2010 13:17
Контакти:

Re: ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот alan_wilder » 10 май 2010 13:31

Разбирам, че авторът на темата се е разпалил много около идеята за това, че Локомотив е приемник на Спортклуб, че реалната година на създаването му е 1926-та и т.н. Знам, че самият той, заедно с още един негов колега пишеха книга по темата, която не зная дали вече е излязла на бял свят. Позволявам си обаче да се включа в тази тема, понеже ми е омръзнало да чета всякакви умотворения, писаници на нова история и прочие.

Първото нещо, което искам да споделя е това, че твърде много се преекспонира историята. Хващаме се за неща, които от днешна гледна точка нямат никакво изключително значение и които могат само да създадат безмислени полемики на маса или в интернет, които не биха донесли особена полза. В крайна сметка, феновете на всеки един отбор ще продължат да го подкрепят, независимо дали е създаден през 1936-та или 1926-та. В емблемата на ФК Локомотив Пловдив винаги е фигурирала годината 1936-та, тъй че каквото и да се говори, каквито и нови умотворения да се сътворят, този отбор ще си остане известен на широката общественост с тази година на създаване.

Между другото, доколкото съм запознат, всички железничарски клубове, с изключение на Локомотив София, са с година на създаване 1936-та година.

Все пак у мен назряват няколко въпроса.

1.Защо в последните години споменавате непрекъснато, че сте наследник на Спортклуб от 1926-та година, а всъщност от историческата справка в сайта http://www.loko-pd.com става ясно, че същият този Спортклуб е обединение на основаният през 1922 година отбор Караджа и Атлетик? В такъв случай, защо настоявате за годината 1926-та, като реално, според вашата логика, можете да претендирате и за 1922-ра година?

2.Ако хипотетично Ботев Пловдив се слее с английският Нотс Каунти и новият отбор продължи да се казва Ботев Пловдив, това означава ли, че аз като фен мога да претендирам, че подкрепям най-стария отбор в света, понеже любимият ми тим се е слял с него и съответно е негов приемник?

От това, което чета в сайта http://www.loko-pd.com, оставам с впечатлението, че реалната ви година на създаване е 1950-та. Основание за това ми дава следният пасаж:

С името ДСО Торпедо Пловдив отборът играл в „А” РФГ през 1950г. В течение на същата година били афиширани планове за нови реорганизации – някои от съществуващите ДСО щели да бъдат преструктурирани. Така, станало ясно, че от ДСО Торпедо щял да бъде изваден профсъюзът на транспортните работници, който щял да излъчи своя ДСО – под името Локомотив.


И накрая още нещо:

През 1991/92г. Локомотив печели бронзовите медали, а през 1998/99г. изпада за две години в "Б" РФГ, откъдето се завръща в елита по административен път посредством лиценза на кюстендилския Велбъжд.


Горният цитат го публикувам с усмивка. Всички сме виждали документа от “сделката” между Велбъжд и Локомотив Пловдив и знаем каква е истината.
Между другото, ако изходим от това сливане, то напълно логично е феновете на Локомотив Пловдив да претендират, че годината на създаване е 1919-все пак тогава е основан въпросният отбор Велбъжд Кюстендил, заради когото в момента все още съществува Локомотив Пловдив.

В заключение- нека спрем с това мерене на ....нали.. Пишете и разсъждавайте върху историята си както намерите за добре. Все пак сте положили доста усилия, за да се доберете до толкова много информация, която на мен ми беше интересно да прочета. Не забравяйте обаче, че в днешно време е трудно да се променя история-тя вече е написана и е известна на хората, които се занимават нетенденциозно с нея. Другото са просто празни приказки.

Потребителски аватар
botev_1912
Мнения: 2597
Регистриран на: 28 авг 2008 17:20
Skype: има
Местоположение: Колежа
Контакти:

Re: ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот botev_1912 » 10 май 2010 13:54

Аз не мога да разбера защо се правите на интересни?!?

Никой не оспорва ФАКТА, че Локомотив и Спортклуб /Славия Ченгелов и т.н./ са се слели!

Въпросът е защо до ден днешен всички /включително и Вие/ са смятали, че клубът който запазва традициите и историята си е Локомотив и иведнъж се появявате Вие с някакви изсмукани от пръстите си доказателства и казвате - НЕ НИЕ СМЕ СПОРТКЛУБ?

Нали се сещате че е нормално да има хора от Спортклуб които да казват "Ние сме Локомотив", както най вероятно е имало хора от Спартак които са казвали "Ние сме Тракия", [offtopic]както сигурно има и хора от Велбъжд които казват Ние сме Локомотив Пловдив[/offtopic] - но това не означава че тези думи са факти на които може да се гради тази теория!

А това, че никой не иска да сяда на една маса с Вас за да се водила някаква полемика относно истинността на твърденията Ви е повече от нормално!
1. Седнем ли на тези "преговори" е все едно, че почти сме Ви признали тази откровенна нагласация /лично мнение/
2. За да се подготви някой за тази полемика трябва да се зарине с литература отнасяща се за Вас и то безсплатно?!?
3. Трябва да приемета факта, че ще Ви се подиграват за този опит за подмяна на историята поне в следващите 70-80 години - след това тези които помним ще сме измряли, а вашите внуци ще разправят на нашите как това че сте създадени 1936 е поредната жълта спекулация!
100
покривни прозорци

великата публика на Локомотив си прави великите хореографии с фотошоп:
[wrapimg=]http://www.snimki.be//store/1/181337362492.jpg[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот plovdivram » 10 май 2010 14:18

alan_wilder, :mrgreen:
извинявай, че съм сложил точно тази иконка след обръщението си към теб, но някак си немога да не приема с усмивка факта, че ОТНОВО... и аз вече незнам за кой път се "ПОЯВЯВА" НОВ НИК и с ПЪРВИЯТ СИ ПОСТ започва НЕЩО, което НЕ Е КОНКРЕТНО ПО ТЕМАТА, а поставя "ДРУГ" иначе въпрос!!! :mrgreen: Надявам се това ПОНЕ ТОЗИ ПЪТ ДА Е СЛУЧАЙНО!!! :mrgreen: Ама 'що ли си мисля, че не е!!! Имайки предвид, че ОТНОВО става въпрос за ПРИВЪРЖЕНИК НА БОТЕВ!!! :mrgreen: Чудя си дали да не ти отговоря с ник да речем Винс Кларк :mrgreen: ... нали имено той бе заменен от Alan Wilder?!! :mrgreen:

Иначе КОНКРЕТНО!!! Ще ти отговоря, но нека след това се съсредоточим върху ДСО "ЕНЕРГИЯ", а ако искаш отвори ДРУГА тема за въпросите свързани със СПОРТКЛУБ /преди Славия/ или Велбъжд, които те вълнуват!!! Обещавам, че ще се погрижа да ти отговоря!!!

alan_wilder
...защо настоявате за годината 1926-та, като реално, според вашата логика, можете да претендирате и за 1922-ра година?


Ако наистина бе следил всички тези "ДИСКУСИИ" щеше да знаеш, че НЕ НИЕ ПРЕТЕНДИРАМЕ за тази година, а имено ХОРАТА СЪЗДАЛИ КЛУБА... Да не говорим, че И НА САМАТА ЕМБЛЕМА СИ Е ЗАПИСАНА ТАЗИ ГОДИНА!!!

Ако хипотетично Ботев Пловдив се слее с английският Нотс Каунти и новият отбор продължи да се казва Ботев Пловдив, това означава ли, че аз като фен мога да претендирам, че подкрепям най-стария отбор в света, понеже любимият ми тим се е слял с него и съответно е негов приемник?


Ако незнаеш... ЛОКО ПЛОВДИВ ВИНАГИ СЕ Е ВОДЕЛ ЗА "ПРИЕМНИК /НАСЛЕДНИК/ НА СПОРТКЛУБ И ПАРЧЕВИЧ!!!

От това, което чета в сайта http://www.loko-pd.com, оставам с впечатлението, че реалната ви година на създаване е 1950-та. Основание за това ми дава следният пасаж....


По същата логика може да смятаме днешният Ботев за "създаден" с идването на военните при вас....

За Велбъжд е хубаво да погледнеш УСТАВА на клуба и след това па ще говорим... Но ако искаш... отвори ДРУГА ТЕМА... Сега ако имаш да казваш нещо за ДСО "ЕНЕРГИЯ" давай!!!
Изображение

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот plovdivram » 10 май 2010 14:26

botev_1912 написа:Аз не мога да разбера защо се правите на интересни?!?

Никой не оспорва ФАКТА, че Локомотив и Спортклуб /Славия Ченгелов и т.н./ са се слели!

Въпросът е защо до ден днешен всички /включително и Вие/ са смятали, че клубът който запазва традициите и историята си е Локомотив и иведнъж се появявате Вие с някакви изсмукани от пръстите си доказателства и казвате - НЕ НИЕ СМЕ СПОРТКЛУБ?



Ами ето нещо над което да помислите и ти и Алън Уайлдър!!!
Само да отбележа, че и двете неща са преди "изведнъж да се появим"!!! :mrgreen:

Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: ДСО "ЕНЕРГИЯ" Пловдив

Мнениеот plovdivram » 10 май 2010 14:46

Един град-един отбор
Не е болен ... много си е добре човека - просто комплексите са му в повече /да не кажа, че са прекалено много ... /


Да разбираме ли, че това е истинският мотив, за да не искате една ОТКРИТА ДИСКУСИЯ?! :mrgreen:
Ех, пичове... Наистина немога да ви разбера!!! Сега ТУК, в може би най-четения СПОРТЕН ФОРУМ ви се отдава възможност да ни "РАЗКРИЕТЕ" и то така както на вас ви се харесва - АНОНИМНО... и пак се започва с неща, които не са КОНКРЕТНО по темата!!!... Отново без АРГУМЕНТИ!!!... без посочване на ИЗТОЧНИЦИ!!!... ПАК С ОБИДИ И КВАЛИФИКАЦИИ... "БОЛЕН"... КОМПЛЕКСАР!!!... Иначе не е КОМПЛЕКСАРСКО да се впускаме ЯКО в "ДИСКУСИИ" от типа "КОЙ Е ПО-ГОЛЯМ ЦИГАНИН?!"... Много забавно!!!... Ама иначе да направим ЕДНА СТОЙНОСТНА ДИСКУСИЯ, в която всеки да ИЗЛОЖИ СВОИТЕ АРГУМЕНТИ /НЕ "ТВЪРДЕНИЯ"/ нещо ХИЧ НЕ НИ БИВА!!!

Дано поне МОДЕРАТОРИТЕ сега уважат молбата ми и ЗАТРИЯТ ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е КОНКРЕТНО ПО ТЕМАТА!!!
Изображение


Върни се в “Локо Пловдив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта