Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Модератори: paceto, Модератор ЛокоПД, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

bambam
Мнения: 368
Регистриран на: 11 май 2009 00:04

Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот bambam » 07 яну 2010 12:58

Чудото по Коледа за Локомотив Пловдив - идването на новия собственик Константин Динев, Вече е факт. След като имаше време заслужело да се порадва на щастливата развръзка, един огр архитектите на успеха - Христо Бонев, вече работи ho възраждането на клуба. Зума отново има тежката ду-, ма, този път при определянето на целите пред един от най-популярните отбори у нас. Специално за читателите на „Тема Спорт" той ги дефинира така - догодина евротурнири, а след това - шампиони на България. Звучи като сладък сън, но нали човек е толкова голям, колкото са мечтите му.

Г-н Бонев, някога били ли сте no-голям оптимист за бъдещето на Локомотив Пловдив?
- Наистина е така, много съм щастлив, че след всички неприятности, на които бе подложен и отборът, и нашите привърженици, светлината в тунела дойде в лицето на новия собственик на клуба Константин Динев. Първо искам да изкажа големи благодарности към госпожа Галя Топалова, която направи много за отбора по начина, по който тя разбира футбола. Това, което можа, тя направи. Сега вече с много настроение и оптимизъм започваме работа с новия собственик и президент, който за щастие на Локомотив Пловдив обича много този клуб още от времето на покойния Георги Илиев и винаги е изразявал симпатиите си и желанието си да вземе отбора.

Ще хвърлите ли светлина върху преговорите с новия собственик за закупуването на клуба?- След като г-жа Топалова ми разреши да търся купувач, заедно с Атанас Узунов и Едуард Ераносян запретнахме ръкави. Накрая въпреки тежката икономическа криза в страната г-н Динев се съгласи и това беше най-голямата радост за нас и награда за труда, който положихме.

Как убедихте Коко Динев?- Той знаеше каква е обстановката в клуба. Наясно беше и с най-големия плюс на Локомотив Пловдив - това е публиката. По мое мнение, а и на много други хора, такава публика - вярна и да обича отбора, няма в България. Тя го е показала не само в България, а и по времето, когато играехме 6 европейските клубни турнири.

Новият треньорски щаб вече е в Пловдив. Какво стана на срещата с него?- Проведохме 3-часова среща с новите треньори. Добри Митов го познавам много добре още от времето му на футболист, когато като селекционер на България го виках в националния отбор. Изключително съм доволен и приятно изненадан от новия старши треньор г-н Наджи Шенсой. Това е човек много компетентен, който има много познания за футбола и най-вече е наясно с манталитета и действителността на българския футбол. Мисля, че това е най-големият трансфер на г-н Динев, който засега Локомотив прави. Всички заедно с истинските привърженици ще успеем да останем в А група. Вече догодина ще можем да погледнем натам, където ни е мястото - към турнира за Купата на УЕфА.

Повече от 4 години изминаха от последното участие на Локомотив Пловдив в евротурнирите - паметните мачове с Болтьн. Реално ли е да се мисли за Европа още на втората година от идването на власт на новия собственик?- Смятам, че самият той е амбициран за това нещо. Ако не го постигнем, няма да отива нито на Коко Динев, нито на нас - хората, които сме до отбора. А и амбициите на новия старши треньор на Локомотив Пловдив са същите. Затова и амбициите ни са догодина да се започне с участие в евротурни-рите, а по-нататък, тъй като апетитът идва с яденето, може да имаме и други претенции.

Шампионска титла?- Със сигурност, защото само една шампионска титла не отива на Локомотив Пловдив. Направихте много компромиси в името на каузата.

Как си стиснахте ръцете с Едуард Ераносян?-Той е израснал пред мен от дете, бил съм му треньор. В един момент някой каза, че не съм можал да преглътна успеха на Едуард Ераносян с шампионската титла на Локомотив Пловдив, на която аз съм се радвал дори повече от него. Случи се така, че разменихме някои реплики по вестниците. Може би аз, като по-голям от него, не трябваше по този начин да постъпя Но и за него, и за мен Локомотив Пловдив ни е животът. В един момент, в който отборът се нуждае от нас, щеше да е смешно да се занимаваме с дребни неща. И той, и аз, и всички, които сме на „Лаута", желаем само доброто на клуба. Ето защо двамата с Еду още със стъпването ни в Локомотив Пловдив се разцелувахме и прегърнахме. Всичко вече е минало, защото дребните неща не са за големите хора

Направихте и друг компромис - искахте Ясен Петров да поеме отбора...
- Преди да съм разговарял с г-н Динев, на първата ни среща казах, че един от хората, които могат да помогнат, е Ясен Петров. Г-н Динев обаче много държеше на новия треньор и аз се съгласих, което не е нито компромис, нито променя мнението ми за Ясен. Но отново казвам - днес (б.р. - вчера) останах възхитен от познанията на г-н Шенсой и мисля, че той ще остави диря в Локомотив Пловдив.

Какъв футбол ще играе отборът през пролетта - печеливш, атрактивен или правилен?- Предстоят ни месеци, в които ще направим всичко, което зависи от нас, за да остане отборът в А група. Трудни дни ни очакват, но мисля, че Шенсой ще намери най-верния път към играчите - да играят футбол който да печели точки и в същото време да ги подготвя за следващата година.

Притеснявате ли се как ще свирят съдиите през пролетта?- Мисля, че нашите съдии свирят толкова, колкото могат. В последно време виждаме неща, които учудват всеки, който има поне малко понятие от футбол. Затова всички рефери трябва да си направят равносметка че те не са главни действащи лица на терена. Те са хора, които спомагат за провеждането на срещата и не играят роля кой да победи. За целта е нужно да си променят манталитета и като ангажирани с футбола, трябва да помогнат и те. Да бъдат съдии, а не хора, които развалят цялата картина.

Какво ще кажете на фено-вете на Локомотив Пловдив?
- Нашите привърженици винаги ще бъдат до отбора. Призовавам ги да са още по-търпеливи към футболистите, особено в първите мачове през пролетта. С помощ та и обичта на феновете ще направим така, че отборът да спечели нужните точки, а през следващия шампионат президентът, треньорът и футболистите ще им се отб-лагодарят по начин, който подобава.

Потребителски аватар
kambata
Мнения: 1867
Регистриран на: 26 ное 2009 11:46
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот kambata » 07 яну 2010 13:33

Първо си оправете стадиона и базата пък после мислете за Европа

Потребителски аватар
child in time
Мнения: 5016
Регистриран на: 24 ное 2008 14:30
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот child in time » 07 яну 2010 13:40

kambata написа:Първо си оправете стадиона и базата пък после мислете за Европа


Ще я оправим! Споко!
БюрекOFF и Цветан перфектните НЕпознати! :-)

Потребителски аватар
love_hurts
Мнения: 658
Регистриран на: 27 авг 2008 19:30

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот love_hurts » 07 яну 2010 13:46

Локо Плд ще е в първата тройка колкото Вихрен беше. Ще се спасите от изпадане тази година и ще гравитирате около 7-8 място следващите години ...
batmanlevski написа: Батков,България е с теб !

ЕМИЛ написа:Изслушах го внимателно интервюто на Батков и мога да ви кажа ,че този човек хич не си поплюва.Тепърва ЦСКА ще ги сполетява синият гняв.Приятели червени-светът ще ви се види тесен......

Потребителски аватар
kambata
Мнения: 1867
Регистриран на: 26 ное 2009 11:46
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот kambata » 07 яну 2010 13:47

child in time написа:
kambata написа:Първо си оправете стадиона и базата пък после мислете за Европа


Ще я оправим! Споко!

А дано ще видим

Потребителски аватар
child in time
Мнения: 5016
Регистриран на: 24 ное 2008 14:30
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот child in time » 07 яну 2010 13:48

love_hurts написа:Локо Плд ще е в първата тройка колкото Вихрен беше. Ще се спасите от изпадане тази година и ще гравитирате около 7-8 място следващите години ...


Предполагам че като спадне еуфорията у феновете ще стигнем до този извод но засега ще се порадваме на новото начало! ;)
БюрекOFF и Цветан перфектните НЕпознати! :-)

Потребителски аватар
drughi
Мнения: 3412
Регистриран на: 13 яну 2009 15:03
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот drughi » 07 яну 2010 13:48

kambata написа:Първо си оправете стадиона и базата пък после мислете за Европа


И да не я оправим има къде да играем, не се притеснявай за нас...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yzx3CMqt4qU[/youtube]

По темата... Зума е доказал, че е най-големия и като футболст и като деятел.
Поклон пред Христо Бонев.
Изображение

Потребителски аватар
kambata
Мнения: 1867
Регистриран на: 26 ное 2009 11:46
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот kambata » 07 яну 2010 13:55

drughi написа:
kambata написа:Първо си оправете стадиона и базата пък после мислете за Европа


И да не я оправим има къде да играем, не се притеснявай за нас...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yzx3CMqt4qU[/youtube]

То от това има къде да играем има къде да играем я докарахме до там да имаме 3 пригодни стадиона за ЛЕ ( с много компромиси)

Потребителски аватар
Boksior4eto
Мнения: 318
Регистриран на: 14 ное 2009 19:20
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот Boksior4eto » 07 яну 2010 14:07

тия сме ги чували! нека първо да останем пък тогава ще видим кво ще стане ;). колкото до левскарите, където и да играем в България,пак ще сме повече от вас :).
Ако някога се влюбиш в УЛТРАС .. Бъди щастлива .. Защото той най добре знае какво е вярност и любов .. ! 1926 ♥

bambam
Мнения: 368
Регистриран на: 11 май 2009 00:04

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот bambam » 07 яну 2010 14:10

Boksior4eto написа:тия сме ги чували! нека първо да останем пък тогава ще видим кво ще стане ;). колкото до левскарите, където и да играем в България,пак ще сме повече от вас :).

Кога си ги чувал :o


Върни се в “Локо Пловдив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта