Пътуване в София

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Вал
Мнения: 1091
Регистриран на: 02 дек 2014 21:29
Контакти:

Пътуване в София

Мнениеот Вал » 30 мар 2016 17:27

Може ли някой да каже как получава така, че пътуването с Обществения траспорт в нашата Столица е по-скъпо от пътуването с личен транпорт. Прост пример: Семейство 3 души х 4 лв за карти = 12 лв/ден; извозване с лек автомобил по училища и работни места - средно 40 км * средно 15 лв/100 км = 6 лв.
Затова в София не се строят паркинги, а сега ще има опраскване и с по 1.60 на билетче.

Потребителски аватар
Blue1914
Мнения: 2067
Регистриран на: 25 фев 2012 14:59
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот Blue1914 » 30 мар 2016 17:33

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Y_mxYf1qEVI[/youtube]

Потребителски аватар
Blue1914
Мнения: 2067
Регистриран на: 25 фев 2012 14:59
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот Blue1914 » 30 мар 2016 17:33

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2U3WDL16Ykc[/youtube]

Потребителски аватар
Fester
Мнения: 61
Регистриран на: 14 апр 2015 12:47
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот Fester » 30 мар 2016 17:58

Това е поредното малоумие на подобието на кмет и човек, което управлява София. Даскалицата по руски вика, че решението било "политическо", а не цитира никаква икономическа логика за него. Накрая излиза, че искат да дерат по три кожи тези, които си плащат билетчетата като попове, докато мангасарите и 1 ст'инка да им е билетът, и 100 лв. да е - все тая, няма да го купуват. Вместо кухата лейка, която се води кмет, да затегне контрола и да накара мангустите да плащат, ако трябва дори да ги е*ат на спирките, защото са без билет, тя решила да стриже още обикновените овце по рейсовете, които така или иначе си плащат. Ама като гласувате за една тъпа пу*ка да ни управлява града, така ще е. Аз лично, за кмет не съм гласувал от Софиянски насам и нямам намерение да го правя, докато такива малоумни избори ни се представят. Аман от герберастко-комунистическа чугуния, която ни управлява!

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Пътуване в София

Мнениеот Мистри » 30 мар 2016 18:10

Вал написа:Може ли някой да каже как получава така, че пътуването с Обществения траспорт в нашата Столица е по-скъпо от пътуването с личен транпорт. Прост пример: Семейство 3 души х 4 лв за карти = 12 лв/ден; извозване с лек автомобил по училища и работни места - средно 40 км * средно 15 лв/100 км = 6 лв.
Затова в София не се строят паркинги, а сега ще има опраскване и с по 1.60 на билетче.


Ти така , като смяташ, гледай "някой" да не прочете, че да сложат винетки за булевардите. :lol:

А каква логика търсиш в нашата Татковина?
Изображение


Изображение

love_hurtz
Мнения: 659
Регистриран на: 20 фев 2014 22:06
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот love_hurtz » 30 мар 2016 18:21

Като е такава далавера с кола, купи си и карай. Радвай се на далаверата ! Карай децата, баба, дядо, мама, тате, вуйна, стринка и пести от билети !

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Пътуване в София

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 30 мар 2016 18:46

love_hurtz написа:Като е такава далавера с кола, купи си и карай. Радвай се на далаверата ! Карай децата, баба, дядо, мама, тате, вуйна, стринка и пести от билети !

+1 :lol: Може да почнеш работа и като "бакшиш", така даже ще си на далавера... 8-)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 30 мар 2016 19:34, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Пътуване в София

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 30 мар 2016 18:59

Fester написа:Това е поредното малоумие на подобието на кмет и човек, което управлява София. Даскалицата по руски вика, че решението било "политическо", а не цитира никаква икономическа логика за него. Накрая излиза, че искат да дерат по три кожи тези, които си плащат билетчетата като попове, докато мангасарите и 1 ст'инка да им е билетът, и 100 лв. да е - все тая, няма да го купуват. Вместо кухата лейка, която се води кмет, да затегне контрола и да накара мангустите да плащат, ако трябва дори да ги е*ат на спирките, защото са без билет, тя решила да стриже още обикновените овце по рейсовете, които така или иначе си плащат. Ама като гласувате за една тъпа пу*ка да ни управлява града, така ще е. Аз лично, за кмет не съм гласувал от Софиянски насам и нямам намерение да го правя, докато такива малоумни избори ни се представят. Аман от герберастко-комунистическа чугуния, която ни управлява!

Друго си беше при другаря Междуречки - умен и образован, завършил международни отношения в Москва (е, не на всеки баща му е бил съдия в "народния съд") - билетчетата бяха стотинки... 8-)
Като изключим политическите словесни полюции си прав за едно нещо - първо трябва да се намери начин да се повиши събираемостта. И аз не съм съгласен всеки път да си дупча билетче за 80 стотинки (ползвам талони), докато мангалите се возят без пари... 8-)
П.П. Като не гласуваш, увеличаваш шансовете на така омразната ти Фандъкова, ако не си наясно... ;)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 30 мар 2016 19:02, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
amoros
Мнения: 1707
Регистриран на: 15 мар 2010 14:03
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот amoros » 30 мар 2016 18:59

Далавера е ловхъртс и капитане ама идеята е обществения транспорт да е по евтин.

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Пътуване в София

Мнениеот Мистри » 30 мар 2016 19:00

Като сте толкова "отворени", плащайте на "тъмнозелените" безплатния транспорт. :mrgreen:
А малко мисъл, а не само злоба.
Надали някой помни, че билетчето в София струваше 2 стотинки.Щото повечето "майтапчии" сте пришълци. :mrgreen:
Изображение


Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ReBorn1982 и 12 госта