Форумна игра: "Мафия"

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Без име
Мнения: 8647
Регистриран на: 26 юли 2011 12:16
Местоположение: И тук, и там.
Контакти:

Форумна игра: "Мафия"

Мнениеот Без име » 16 авг 2012 21:18

Нека да раздвижим форума с малко по-различна игра. Правилата може да ви се сторят трудни, но ако проявите желание ще видите, че всъщност са много прости и лесни. В играта има два лагера - цивилките и мафията .
Действието е разделено между деня и нощта. През нощта в града властва мафията, която избива невинните граждани. През деня гражданите предприемат мерки, за да открият и разобличат своите съграждани с двойствен морал.
За да е по-интересна играта ще изчакам да се запишат към 10 човека, но ако няколко дни няма активност ще ви пусна да играете 6-7 или там колкото сте се събрали
[center]Лагерите[/center]
Ако се съберем 10 човека ще има 2 мафиота избрани от мен. Никой няма да знае кои са, освен самите те по между си. Между цивилните граждани има един супер граджанин, също известен само на мен.

[center]Как се играе?[/center]
Играта се дели на два етапа - ден (от 6:00 до 22:00) и нощ (от 22:00 до 6:00)

През първата нощ се разпределят ролите между играчите, като преди това се записвате и аз изготвям списък и разпределям играчите по ролите им.
През деня започват дискусиите. Целта на всеки играч е да убеди останалите играчи, че определен човек е мафиот.
Извършва се гласуване, като за глас се зачитат само коментари съдържащи #Ник_На_Заподозрения. ;)

Гласовете на мафиотите не се зачитат, а Супер гражданина има право на два (ако реши, да гласува за двама различни човека, може да пише вторият му глас на ЛС.. иначе се счита, като 2 гласа за човека, когото е посочил).

Когато супер гражданинът бъде убит - избирам нов. Супер гражданинът не се обявява кой е, дори когато бъде убит :)

Гласовете се приемат до 22:00 всеки пост след това няма да бъде зачетен.
В 22:00 (по възможност) ще бъде обявен убитият от гражданите и съответно дали е гражданин, или мафиот.

Вечерта,ако нямате възможност по-рано, един от членовете на мафията ми казва (на ЛС разбира се) кого искат да убият, като предварително са се разбрали помежду си ( на ЛС, фейс, скайп.. каквото имате)
------------
Сега да видим на някой играе ли му се на нещо по-сложно :)
[center]1914[/center]


Потребителски аватар
lorda1234
Мнения: 491
Регистриран на: 15 мар 2012 00:00
Skype: royal.flush97
Контакти:

Re: Форумна игра: "Мафия"

Мнениеот lorda1234 » 16 авг 2012 21:34

Вътре съм :) .

Потребителски аватар
Локомотивец
Мнения: 244
Регистриран на: 28 фев 2010 15:37
Контакти:

Re: Форумна игра: "Мафия"

Мнениеот Локомотивец » 16 авг 2012 21:37

През деня започват дискусиите. Целта на всеки играч е да убеди останалите играчи, че определен човек е мафиот.

Само това не ми стана ясно. :lol:

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38946
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Форумна игра: "Мафия"

Мнениеот tevez » 16 авг 2012 21:38

Интересна игра,но за съжалание няма да имам време за нея.

Потребителски аватар
Без име
Мнения: 8647
Регистриран на: 26 юли 2011 12:16
Местоположение: И тук, и там.
Контакти:

Re: Форумна игра: "Мафия"

Мнениеот Без име » 16 авг 2012 21:40

Локомотивец написа:
През деня започват дискусиите. Целта на всеки играч е да убеди останалите играчи, че определен човек е мафиот.

Само това не ми стана ясно. :lol:

Ами според теб аз съм мафиот и гласуваш за мен, като можеш да дадеш аргументи, че съм аз, за да могат и другите да гласуват за мен. ;)
Мафиотите трябва да използват това и да отклонят вниманието от себе си като набедят друг и така. :)
[center]1914[/center]

11.11.2011
Мнения: 26
Регистриран на: 06 ное 2011 17:45

Re: Форумна игра: "Мафия"

Мнениеот 11.11.2011 » 16 авг 2012 21:42

Без име написа:
Локомотивец написа:
През деня започват дискусиите. Целта на всеки играч е да убеди останалите играчи, че определен човек е мафиот.

Само това не ми стана ясно. :lol:

Ами според теб аз съм мафиот и гласуваш за мен, като можеш да дадеш аргументи, че съм аз, за да могат и другите да гласуват за мен. ;)
Мафиотите трябва да използват това и да отклонят вниманието от себе си като набедят друг и така. :)

Какви ще са тез аргументи :?

Потребителски аватар
Без име
Мнения: 8647
Регистриран на: 26 юли 2011 12:16
Местоположение: И тук, и там.
Контакти:

Re: Форумна игра: "Мафия"

Мнениеот Без име » 16 авг 2012 21:47

Еми защо ме мислиш за мафиот ? Например защото аз не пиша грам според теб се крия... Моуриньо иска да ме изгони защото иска сам да остане мафиот и т.н. Ако искаш и без аргументи можеш да гласуваш.
[center]1914[/center]

Потребителски аватар
Без име
Мнения: 8647
Регистриран на: 26 юли 2011 12:16
Местоположение: И тук, и там.
Контакти:

Re: Форумна игра: "Мафия"

Мнениеот Без име » 16 авг 2012 21:49

tevez написа:Интересна игра,но за съжалание няма да имам време за нея.

Както прецениш. Надявам се, че ще има повечко издания. По някое време някой може да ме смени и да заеме моето място на "раздавач на роли" :)
[center]1914[/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18135
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Форумна игра: "Мафия"

Мнениеот kingofpop » 16 авг 2012 21:54

Много добра идея, но утре си отивам на село и няма да мога да играя :( ....аз само не разбрах защо гласовете на мафиотите не се зачитат....в истинската си игра се зачитат доколкото си спомням :roll:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:


Върни се в “Игри и забавления”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта