Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Модератори: paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Martin Ivanov
Мнения: 28
Регистриран на: 24 мар 2008 17:15
Контакти:

Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот Martin Ivanov » 28 май 2012 18:23

Привет г-н Русев :)

Много сте прав за това, че в родния футбол започна разместване на пластовете. То обаче започна не от днес, а от вечерта след като "Лудогорец" спечели историческия си дубъл. Без да претендирам, че съм сред специалистите и наблщдателите на първенството ни още на следващия ден публикувах в блога си текста "Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”", препратка към който давам тук: http://marto1602.blogspot.com/2012/05/blog-post_24.html , в който изказвам скромното си мнение по темата с разместваето на пластовете. Макър и да нямаше индикации за намеренията /поне официални такива/ на Ганчев да влезе в ЦСК, още от години се знаеше каква е клубната пристрастност на бизнесмена, и че рано или късно той ще се ориентира към брак с червените. Ето защо ако се придържам към терминологията, след труса следва афтършок, именно като такъв смятам днешната новина за структурните промени в червения тим. Още повече че веднага след края на първенството се появиха информации, че Ганчев иска да даде най-добрите си играчи от Ловеч на ЦСКА. Ще кажа само, че ако от Ловеч съумеят да запазят изграденото като база и структури, дори и да играят само с местни кадри, пак биха могли да постигат добри резултати. Нищо не се знае, но може пък да поемат по пътя на "Атлетик" Билбао, колкото и сравнението да е малко не на място според някои. Важното е това разместване на пластовете най-накрая да доведе до конкуренция между различни концепции за развитието на футболните отбори у нас, а не да се продължава с безсмислените боричкания на дребно,купуването на съдии,разприте за влияние,допингирането на игачи или каквото още се сетите. Както много пъти сте казвал, футнолът трябва освен игра да е и маркетингов продукт. Очевидно е, че поне към момента нашият футбол не е такъв. За да стане обаче според мен е необходима появата на точно такава конкуренция на модели. Дали някой отбор ще разчита на местна продукция,чужденци или нещо средно между двете няма значение. Важното е доброто му управление и поставянето на ясни и най-важното дългосрочни цели. Ако и този път това не се случи, тогава по-добре футболът ни да мине на аматьорско ниво, и всичко да започне да се гради наново. Веднага бързам да кажа, че не съм нито от "Лудогорец", нито от "Литекс" или "ЦСКА", а размислите ми са породени единствено от случилото се през последните дни.

С уважение М.Иванов
един разумен левскар

Потребителски аватар
Hrabar
Мнения: 1183
Регистриран на: 26 мар 2008 10:05
Контакти:

Re: Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот Hrabar » 28 май 2012 18:41

Уважаеми Мартине, след като си знаел, че Гриша Ганчев рано или късно ще дойде в ЦСКА, бъди така добър да ни известиш и кога Кирил Домусчиев ще се върне в ЦСКА. Него също го знаем от кой отбор е.
Още нещо, където издиша анализа ти е т.н. "модел Лудогорец". Това всъщност е "моделът Литекс". Един човек с пари, взима един отбор никога нищо непостигнал и го прави шампион. Всъщност този модел не само не е "моделът Лудогорец", нито "моделът Литекс", той е много стар футболен модел. Парма на Калисто Танци е идентичен модел.
"Искам да подчертая, че заради преминаването в ЦСКА станах такъв футболист. Този отбор ме научи на всичко в играта." Димитър Якимов
http://www.youtube.com/watch?v=YceBkLcF4E8

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот pampi » 28 май 2012 19:06

Преди много-много години един борец точно от Делиормана, национален състезател, бе запитан от журналист, на какво се дължат големите му международни успехи. Човекът отговори простичко: " Раната прай бурбата!". Точно и ясно! Без пари професионален спорт няма и не може да има, всичко друго е утопия. Времето на "могилката" и "бледите гимназисти" отмина безвъзвратно. Точно проекта"Лудогорец" илюстрира това най-добре. Прословутия " Атлетик" от Билбао има бюджет от десетки милиони. Така, че никакво размесване на пластовете няма, ще гледаме познатата пиеса, но с нови актьори в някои от ролите. 8-)
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Martin Ivanov
Мнения: 28
Регистриран на: 24 мар 2008 17:15
Контакти:

Re: Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот Martin Ivanov » 28 май 2012 19:38

Здравейте,
Аз също мисля е двата модела съвпадат и не правя разлика между тях. Просто е дошъл краят на единия, и той трябва да се замести с другия. А доколко "моделът Лудогоре" ще е траен, зависи от хората които работят в клуба. Напълно е възможно той да повтори съдбата на "Литекс". Що се отнася до идването на Ганчев в ЦСКА- грешите. Ас не съм знаел че ще стане така, а просто казвам, че е било очаквано рано или късно пред вид пристрастията му да се насочи към червените . За Домусчиев не зная дали и кога би се върнал, а и прекалено много "благодетели" ще ви станат.
:)

Martin Ivanov
Мнения: 28
Регистриран на: 24 мар 2008 17:15
Контакти:

Re: Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот Martin Ivanov » 28 май 2012 19:46

По втория отговор. Мисля че всеки има право на мнение. Според мен има такова разместване на пластовете защото за енти сезон така наречените ни грандове останаха с калъфките. Надявам се този път да е за добро и футболът ни да отлепи от дъното, иначе по-добре да стане аматьорски. Разбира се че "баските" не са най-точния пример за сравнение, но аз имах пред вид моделът им на развитие, който с много по-малки мащаби може и да донесе успехи и на някой роден отбор, имащ добре развита школа и стройна организация, като Литекс. :)

Потребителски аватар
tsonpen
Мнения: 4642
Регистриран на: 20 ное 2011 13:36
Контакти:

Re: Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот tsonpen » 28 май 2012 21:12

Има някои съществени разлики между проктите Лудогорец и Литекс. Ще посоча нещата, които отличават Лудогорец от Литекс:

1. Лудогорец си запази автентичното име. Това може да ви се струва маловажно, но е предпоставка за повече фенове и единна история, независимо от мащаба и собственика;
2. Публиката в Разград беше научена да си плаща за билети и по този начин да цени продукта, който гледа на Лудогорец Арена. Най-масовите билети са 7-8 лева, на по-важни мачове 15 лева. Стадионът е пълен, интересът като процент от населението в Разград е огромен. Няма друг такъв град в България;
3. Залага се на млад треньор, все още в някаква степен неопитен, но който се развива и е начело на клуба вече 2 години;
4. Едновременно с влизането в елита се заработи на пълни обороти по тренировъчна база и най-важното - школа.
5. Нивото на което стои проектът Лудогорец е по-високо. Дори и само фактът, че на стадиона не звучи чалга е красноречив. Още много детайли правят марката Лудогорец сериозна.

Общото за мен е само това, че заможен собственик рязко изстрелва почти неизвестен за широката публика отбор от малък провинциален град. Тъй като имаме слабо първенство, не е трудно един добре обмислен и осигурен финансово проект да успее да създаде първенец само за една-две години. Иска ми се няколко подобни проекта да съществуват по едно и също време за да има по-голяма интрига.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот GOLEADOR » 28 май 2012 22:15

Разград повтаря модела Литекс,но разликата между тях е една,Разград е футболен град и стадиона им се пълни.Лошото е,че заради някакви свои болни амбиции Домусчиев върна мутрите на стадиона в стил от 90-те години на миналия век.Като добавим към това и сервилната полиция нещата вече стават страшни.Гостуващите отбори ги чака една зверска полиция готова да извие ръцете на всеки противник,а феновете да се готвят да бъдат клани от касапите на Домусчиев.Не ми се мисли какви ще ги върши Лудогорец в ЕКТ.Дано някой светне Домусчиев,че това което прави в Разград е незаконно в Европа и не му позволи да мачка гостите както той си знае.Например ако в Разград гостува Партизан Б-град и съдията изгони треньора им,как ли ще се приема в Европа вида на полицай който е извил ръката на Аврам Грант и го изкарва от стадиона като последен престъпник?Или вида на стюард който коли фенове на гостуващата агитка?Ако това не се спре,то модела "Разград"със сигурност ще влезне в графата"неуспешни".
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
greenlandia
Мнения: 1792
Регистриран на: 20 дек 2009 16:59

Re: Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот greenlandia » 28 май 2012 22:23

Лудогорец и те ще свърщат като Литекс ! Въпрос на време.
Ненавиждам левски и цска!!!! от днес 14.11.2013 и лайногорец.
НЯМА МОЕ,НЯМА ТВОЕ,СВЕТЪТ Е БЕРОЕ

Потребителски аватар
s.i.s
Мнения: 302
Регистриран на: 26 фев 2012 14:10
Контакти:

Re: Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот s.i.s » 28 май 2012 22:45

greenlandia написа:Лудогорец и те ще свърщат като Литекс ! Въпрос на време.

абе те и на вас Марица-изток ако ви спрат тока и вие ще станете Олимпик-Берое ;)

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Трус от шеста степен по скалата на... „Лудогорец”

Мнениеот dreben23 » 28 май 2012 22:47

Не сте написали правилно името на ЦСКА, а изисквате някой да инвестира някъде! Лудогорец това, Лудогорец онова- ще ги видим и тях съвсем скоро какво са работили. В България е лесно, но в чужбина прошка няма! Ще изперат кинтите и до година две ще намалят и амбициите. Докато има отбори, които излизат и играят срещу юноши, мислите ли, че някой ще инвестира парите си? Футболът е пране на пари-единият сезон едните, а на следващия другите, за да бъдат избегнати всякакви подозрения! В тази връзка да ви попитам проектът Родопа Смолян къде е в момента? Аз знам, къде е, няма и помен от него. Питайте някой Кмет, той/тя ще ви каже какво остава след като пералнята затвори- фалирала община и фалирал град! Доколкото ми е известно И.Петев беше част за малко от проекта Родопа Смолян, както и някои от спонсорите на Лудогорец. Как стават тези неща за шест години питам? От борещия се оцеляване Родопа до Лудогорец и мачове за Шампионска лига? С труд ще кажат някои, ама едва ли! Много заблуден народ сме за съжаление и си затваряме очите за очевидни неща. Работят ни както им отърва, докато не насочат ресурсите си към друг т.нар. "проект" и всичко започва отначало.
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)


Върни се в “Gong.bg и Спортно шоу Гонг”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта