Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13754
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Red_Neck » 13 ное 2017 20:07

Шуменските нема ли и те да.... "отпишат" ;)
Само Мъри се дърпа, ... дейва :)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот защо » 13 ное 2017 20:12

Serafim написа:По-скоро си мисля, че е вадил лични пари за Левски (поне по документи, де), в годините, в които нямаше финансов фейърплей и тн. По едно време искаше 40млн лева за клуба, защото толкова му бил струвал Левски.
Фактически това е добра новина, защото няколко милиона лева вече не са дължими. Ако сме вързали такава лятна селекция, поне на думи, с парите от ЛЕ и продажбите на Краев и Бурабия, плюс предварително планувания бюджет, няма извинения сега да не се развихрим отново. :)

Разбира се, че са лични, те всички собственици на клубове в България дават пари от джоба си, достатъчно е да видиш какво стана с ЦСКА при Лупи и с Ботев при Христолов, които нямаха нищо в джоба. Щото са глупави и не могат да печелят от клуба, както го прави Домусчиев. Ама може да се оформят като реклама, дарение или нещо друго, а не заем, с който да изнудваш евентуални нови собственици. Иначе спор няма, Батков е набутал много пари в Левски, свои пари.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Serafim » 13 ное 2017 20:20

Red_Neck написа:Шуменските нема ли и те да.... "отпишат" ;)
Само Мъри се дърпа, ... дейва :)


И аз очаквам да се откажат от парите за сектора, заради сините очи на Спас.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 14 ное 2017 07:14

Serafim написа:[... няма извинения сега да не се развихрим отново. :)

Да, на пазара на свободни агенти.

Абе, вчера напомняше ли ви играта на Италия на някой? :|

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 14 ное 2017 07:46

Kris_men2000 написа:Хванали Хасан да краде и го попитали.
– Хасане кой адвокат да ти хванем да те защитава? А той отговорил.
– Искам Делио Роди.
– Но как той е треньор по футбол?
– Да но е цар на защитата.

Е това е в момента отбора като импотентен негър.Хем голям го вади но не му става за да го вкара.


Човек, сложно е. Аз съм казвал неведнъж, че съм фен на Калчото (и специално на Милан) и откакто Роси ни пое се загледах повече в мачовете на италианците. В последните седмици зяпах два-три мача на Аталанта (типче: наблюдавай как играе този отбор. Мисля, че това трябва да играем), разбира се на Милан (и хич не ми хареса това, което виждам :oops: ), на Юве, на Рома, малко Сампдория, а оня ден заради еврофутбол и мъчението Капри - Бреша.

Има някои неща, които тук мнозина не разбират. Включително и аз. Едно от нещата, малкото неща, които разбирам е, че там играят без крила и това е по-скоро положително. Става дума за тези бягащите по тъча, дето друго не правят.

Тактиката на италианците има положителна и отрицателна страна. Положителната е, че поведем ли, затваряме мача и дотам. Точно липсата на крила тук е положителното, защото двама човека, които в една дефанзивна схема нямаше да имат работа, сега има двама допълнителни човека за помагане в защита. Не знам дали е ок много... От една страна, щях да се гръмна по време на Капри - Бреша. Просто след 60-тата минута ми беше ясно как ще завърши мача. От друга страна, Аталанта оцеля срещу Лион - едни млади арабчета и моторчета негърчета. Тея още две по 90 минути да играеха пак нямаше да бият италианците.
Отрицателното: ако Лион бяха отбелязали от някой рикошет/далечен удар, не виждам Аталанта как щяха да изравнят. Лион с постепенна атака да бяха вкарали - изключено. Точно там едни крила типизирани тъчат по тъча, онея ги затварят успешно и дотам. Ако си спомняте ЦСКА-София, така и не влязоха в наказателното ни. Два шута отдалеч.

Защо може би тази тактика не е за нас (българските отбори). Според мен, италианците копират безспорния хегемон на Ботуша в последните години. Само дето те имат Бардзали, Сандро и Лихтщайнер, Пианич, Манджукич, Дибала, Ел Пипита. И физически и тактически много подковани. От всичките, поне на мен ми изглежда, имат двама чисти офанзивни футболисти - Манджукич определено върши много дефанзивна работа, както и Дибала. Може би единствен Игуаин е освободен от защитни функции. Нещо като десет дефанзивни играча и един офанзивен все едно. Тръгнат ли в атака обаче, нападат с по 6-7 футболисти. Това е непосилно за български отбор. Отделно много се движат без топка. Тея са дзверове физически. Тактически са много дисциплинирани. Всичко е подчинено на предварителни инструкции. Няма фантазия, суров прагматизъм. Ама какво става, ако другия отбор ти вкара? И Йово това попита, нали? Та, как да е. Сложно е. На мен лично ми е много интересно да гледам един италиански тактик в България. И както gzagorov посочи в другата тема, за Локото, Роси е с над 70% победи от мачовете си. Харесва ли му на някой или не как се развиват мачовете, цифрите говорят. А никой след години няма да помни как си играл. Експериментът е рисков - италианец в България. Особено тук, където Премиършип е предпочитано пред Калчото.И искаме всичко да става от днес за вчера. Ще видим на пролет.

За да копираме успешно Юве, това означава първо да имаме един много класен вкарвач, който два пъти ще бутне топката и два пъти ще вкара. Освен това Гомес, Панайот и Прохазка трябва да ходят по-напред и да се връщат бързо заедно. Бековете ни трябва да са машини. Антонио, Кабрал и Мапуку трябва да работят много повече в дефанзивен план. Трябва да имат достатъчно въздух да го правят и в същото време да могат да минават ек на ек съперник. Ако стане, хубави неща ни очакват, но просто... :|

helic
Мнения: 1255
Регистриран на: 02 дек 2012 17:13
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот helic » 14 ное 2017 11:12

metodito написа:
Kris_men2000 написа:Хванали Хасан да краде и го попитали.
– Хасане кой адвокат да ти хванем да те защитава? А той отговорил.
– Искам Делио Роди.
– Но как той е треньор по футбол?
– Да но е цар на защитата.

Е това е в момента отбора като импотентен негър.Хем голям го вади но не му става за да го вкара.


Човек, сложно е. Аз съм казвал неведнъж, че съм фен на Калчото (и специално на Милан) и откакто Роси ни пое се загледах повече в мачовете на италианците. В последните седмици зяпах два-три мача на Аталанта (типче: наблюдавай как играе този отбор. Мисля, че това трябва да играем), разбира се на Милан (и хич не ми хареса това, което виждам :oops: ), на Юве, на Рома, малко Сампдория, а оня ден заради еврофутбол и мъчението Капри - Бреша.

Има някои неща, които тук мнозина не разбират. Включително и аз. Едно от нещата, малкото неща, които разбирам е, че там играят без крила и това е по-скоро положително. Става дума за тези бягащите по тъча, дето друго не правят.

Тактиката на италианците има положителна и отрицателна страна. Положителната е, че поведем ли, затваряме мача и дотам. Точно липсата на крила тук е положителното, защото двама човека, които в една дефанзивна схема нямаше да имат работа, сега има двама допълнителни човека за помагане в защита. Не знам дали е ок много... От една страна, щях да се гръмна по време на Капри - Бреша. Просто след 60-тата минута ми беше ясно как ще завърши мача. От друга страна, Аталанта оцеля срещу Лион - едни млади арабчета и моторчета негърчета. Тея още две по 90 минути да играеха пак нямаше да бият италианците.
Отрицателното: ако Лион бяха отбелязали от някой рикошет/далечен удар, не виждам Аталанта как щяха да изравнят. Лион с постепенна атака да бяха вкарали - изключено. Точно там едни крила типизирани тъчат по тъча, онея ги затварят успешно и дотам. Ако си спомняте ЦСКА-София, така и не влязоха в наказателното ни. Два шута отдалеч.

Защо може би тази тактика не е за нас (българските отбори). Според мен, италианците копират безспорния хегемон на Ботуша в последните години. Само дето те имат Бардзали, Сандро и Лихтщайнер, Пианич, Манджукич, Дибала, Ел Пипита. И физически и тактически много подковани. От всичките, поне на мен ми изглежда, имат двама чисти офанзивни футболисти - Манджукич определено върши много дефанзивна работа, както и Дибала. Може би единствен Игуаин е освободен от защитни функции. Нещо като десет дефанзивни играча и един офанзивен все едно. Тръгнат ли в атака обаче, нападат с по 6-7 футболисти. Това е непосилно за български отбор. Отделно много се движат без топка. Тея са дзверове физически. Тактически са много дисциплинирани. Всичко е подчинено на предварителни инструкции. Няма фантазия, суров прагматизъм. Ама какво става, ако другия отбор ти вкара? И Йово това попита, нали? Та, как да е. Сложно е. На мен лично ми е много интересно да гледам един италиански тактик в България. И както gzagorov посочи в другата тема, за Локото, Роси е с над 70% победи от мачовете си. Харесва ли му на някой или не как се развиват мачовете, цифрите говорят. А никой след години няма да помни как си играл. Експериментът е рисков - италианец в България. Особено тук, където Премиършип е предпочитано пред Калчото.И искаме всичко да става от днес за вчера. Ще видим на пролет.

За да копираме успешно Юве, това означава първо да имаме един много класен вкарвач, който два пъти ще бутне топката и два пъти ще вкара. Освен това Гомес, Панайот и Прохазка трябва да ходят по-напред и да се връщат бързо заедно. Бековете ни трябва да са машини. Антонио, Кабрал и Мапуку трябва да работят много повече в дефанзивен план. Трябва да имат достатъчно въздух да го правят и в същото време да могат да минават ек на ек съперник. Ако стане, хубави неща ни очакват, но просто... :|

Методи,
аз не съм сред критиците на Роси, засега е получил моя картбланш, но не мислиш ли, че в БГ първенството, при наличието на доволно много слаби отбори, успеваемост в 70% от срещите е доста малка, щото в този случай обикновено 30те ти процента неуспеваемост са точно срещу отборите от тройката или четворката и това води до голямо изоставане на точки.
Да, вярно, в сравнение с миналата година сме направо трепач, щото не падаме на Герена от който ни дойде наум, но 70% успеваемост за българското първенство няма да доведе в сегашната ситуация до нищо повече от трето място с да речем 8-9 точки разлика от четвъртия, ама и толкова от втория.........

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 14 ное 2017 11:47

helic написа:Методи,
аз не съм сред критиците на Роси, засега е получил моя картбланш, но не мислиш ли, че в БГ първенството, при наличието на доволно много слаби отбори, успеваемост в 70% от срещите е доста малка, щото в този случай обикновено 30те ти процента неуспеваемост са точно срещу отборите от тройката или четворката и това води до голямо изоставане на точки.
Да, вярно, в сравнение с миналата година сме направо трепач, щото не падаме на Герена от който ни дойде наум, но 70% успеваемост за българското първенство няма да доведе в сегашната ситуация до нищо повече от трето място с да речем 8-9 точки разлика от четвъртия, ама и толкова от втория.........


Ами, третото място е реалистично, макар че никой не ни го е резервирал - "Ботев" и Берое няма да пропуснат възможността, ако им се отвори да ни изместят. Много ясно, че не ми допада, но, както казах това са реалностите. Много ми се иска да видя как ще изглеждаме с играч, като Гонзо напред. Тогава няма да имаме оправдание за головата импотентност на т.нар. ни нападатели. Ще видим как ще е в мачовете на истината в първата шестица. Смятам, че ако тандемът Боримитов не беше направил тая мизерия с освобождаването на един цял отбор, днес щяхме да сме с една позиция по-напред, може би.

Процентите на Митов са 33%. Смятай колко зле сме били статистически.
Последна промяна от metodito на 14 ное 2017 11:49, променено общо 1 път.

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Serafim » 14 ное 2017 13:08

Каква по-висока успеваемост да има отбора от това, при условие, че състава въобще не е балансиран. Напълно импотентни крила, в лицето на Вутов и Прохазка. Слаб Горанов, като ляв бек (най-вече в атака). Панайотов си е бегач и покрива много периметър, но всичко от към креативност, извеждащи пасове и започване на атаки му чуждо. В модерния футбол няма как вечно да търсиш да подадеш на един играч, за да ти организира атаката (Гомес или Обертан). Освен това имаме неефективни нападатели. По принцип нямаше положения за тях, но отскоро започнаха да не вкарват и малкото открили се пред тях. В случая на Буш не бяха малко, поне в мача с Локото, а имаше и едно-две в Разград, които можеше да отиграе по-добре. Кабрал си личи, че има качества, но още не е в крак с отбора и останалите играчи. Допълнение към това е и че Роси го пробва на няколко различни позиции до тук. Иначе изждаше, че започва да сформира добро партньорство с Цветкович, но май ще сменяме схемата. Рошу и Белмонт са загадки до тук, защото почти не сме ги виждали в игра.
Като казах мача с Локото - там отбора имаше различна постройка и съответно представлението бе по-добро, та има надежди. До голяма степен те зависят от нови попълнения, смяната на схемата и подхода ни.

Та, на фона на всичко това, мисля, че не е никак зле положението ни, а продукцията е съвсем оправдана. Имахме малшанс да изтървем мача с Ботев, но това го има във футбола. Мача с Берое бе троен и вратарите спасиха доста положения. Мача с тирейци бе лишен от футболната логика, изповядвана от Роси. Два бързи гола от нищото, възползваха се липса на концентрация в средата на терена и две слаби вратарски намеси. Но това го има във футбола. Едните като грешат, другите вкарват голове. Така и Бодуров изтърва Яблонски за нашия първи гол.
В Разград загубата бе предизвестена - неефективни крила, предсказуем стартов състав, предсказуема тактика, липса на качествени резерви, един-два пропуска и до там.
Като точков актив смятам можем да приемем, че сме близо до "програма максимум", с оглед на висчки тези обстоятелства. Е, можеше при повече късмет и качества да вземем мачовете с Ботев и Берое, но това е футбол, в крайна сметка.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 14 ное 2017 13:17

Схемата не е с крила (не гледайте картинката на телевизорите). :!: Каква е тази фикс идея с крилата???

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 14 ное 2017 14:08

Това румънче, което го слагат от време на време на върха в атаката, за нищичко не става. Идва до него топката, а той се чуди да я гледа ли, да я дъвче ли, да я плюе или пък да я гълта... Както искат да ме разбират. А "колегата" му в атака е по-тромав и от мен. А знаете кога съм спрял аз с футбола. Не е нормално това. Те играят в Левски. Все пак ние винаги, без изключение, през годините сме разполагали с огромни, страхотни нападатели, в чисто футболно отношение. С такива, които решават мачове, и на които се гласува доверие да носят отговорност за целия отбор. Това, в тези двамцата конкретно, никак не го виждам.
:!: :!: :!: :!:

https://topsport.bg/levski/petar-kurdov ... pkata.html

Този път не го казвам аз.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 95 госта