Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот koisa » 12 окт 2017 09:53

Информацията за смяна на схемата от 4-2-3-1 на 3-5-2 ми изглежда нелепа точно в този момент. Дори да има смяна на схемата, то тя няма да се случи преди зимата. Като се вземат два бека, крило и евентуално плеймейкър ще видим какво може отбора...
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9281
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот mikata » 12 окт 2017 10:12

За схема 3-5-2 трябва да има и подходящи играчи,видяхме Топчо какво направи, и аз мисля,че ако се мине на тази схема ще е през пролетта. Топчо дали играе в Арда с 3-5-2 :?:
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Serafim » 12 окт 2017 12:12

Принципно има резон да се пробва нещо такова, още повече, че треньора е с качества, а не като Топузаков тепърва да се учи на експерименти. Въпросът е, че доводите, дадени в статия, не са особено убеждаващи. Дали 3-5-2 или 4-2-3-1 (4-3-2-1 и тн.) все тая, ако имаш силни бекове, които могат да играят напред. Давид Алаба и Филип Лам винаги си били до и в наказателното поле на противника, когато Байерн атакува. Вярно, че Цветкович е слаб в защита (или да го кажем по-друг начин - по силен е в нападение), а Горанов е еднакво слаб (неефективен) и в двете фази. Нещо се губи връзката между халфове и нападение, може би от тази гледна точка ще се търси повече присъствие в средата на терена.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот blue avalanche » 12 окт 2017 13:07

"Схемата" още в "морето", вие вече взехте на Роси акъл да давате...
За тая схема му трябвало еди какво си, Цветкович бил такъв, Горанов бил онакъв...
Много треньор, много нещо, брей...
Туй да гледаш Висшата, Примерата и Калчото по телевизията - голям университет, ши знайш...

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Warped » 12 окт 2017 13:13

Цветкович освен че е слаб в защита е и бавен. Срещу Пирин или Етър може да не си личи толкова все пак. Горанов не е толкова зле, поне подава по некой точен пас заразлика от Панайотов и нищо непоказващия досега Гомес. Чудя се Сандберг защо не пускат. Поне за проба. Нар и Тунде се видя какво "могат" а Сандберг нему дадоха и толкова шанс
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 12 окт 2017 13:29

wilge написа:....

[offtopic]Бладоарско. :) за думите[/offtopic]

Така се случи, че гледах два мача на Аталанта, които са нещо като хит в Италия, макар че им пообраха отбора от миналата година. Гледам и както всички Юве в последните години (това относно 3-5-2, за него по-късно...) и намирам голямо сходство между това, което те играят и това, което ние. На първо място, както казах - подсигуряването - на първо място направи така че да не получиш гол. На мен това ми се нрави много. Просто срещу който и да играем знам, че няма да получим гол така лесно, както в предните години. Играем с много мисъл в дефанзивен план. Ако е риск атаката, не се провежда. Да, може да изглежда наистина бавно, но по ли е добре да я подаде на някой защитник, бърза контра и отиде? Юве. Юве от години, още при Конте играят с по осем дефанзивни футболиста понякога. И сега го правят. Но всички те участват и в офанзивните действия. Между другото, Топчо нямаше как да е успешен в експеримента си с онзи отбор, понеже тук се иска всеки един футболист много да се движи. Никой в България не провежда такива натоварвания. Дали би бил успешен Роси с този отбор и 3-5-2? Едва ли. Ел Пипита. За това го споменавам често. Интелигентен и класен голаджия. Извадете головете на Игуаин и вижте къде ще е без тях Юве. Целият отбор се движи и атакува, но има един човек, към който са насочени пасовете. И той не съм забелязал да се връща често в защита. Особено, колкото Мапуку. Гледах го още в мача с Русе, и ако го бях гледал на телевизора нямаше да го видя колко назад се връща и се самоизолира от играта. Все едно е още в Берое. Чака топката, някой да го изведе. Трябва да се движи с "общия пакет". Отделно т.нар. "крила" не са крила в този смисъл, в който ние сме свикнали да мислим - Гари, Жо, Нар - нападатели по крилото. Те са полузащитници. И да, blue, пофилът му на Габи, не е офанзивен. Роман и Габи са част от тази стратегия на подсигуряване. Един Нар имаше основна функция да бяга по тъча и да стреля/подава. Назад, напред. И Гари така се движеше, и Нар. В дефанзивен план, те бяха освободени от всякакви отговорности. Тук е различно. На първо място трябва да се затворят пространствата за контра, след което да се разиграе с хората пред наказателното поле, които на свой ред да подадат на деветката ни В наказателното поле. В схемата с "бегачките"-крила често се отварят едни сериозни празни пространства - идеални за контри. Тук успяваме добре да "заградим" противника в обръч около наказателното и единствения им шанс за контра е боц напред над "обръча". Негативите - да, не е "екшън". Позитивите - виждаме ги. Едва един овапцан мач досега - този с "Ботев", който ако не беше Любенов... кой знае??? Ако сте фенове на италианския футбол, няма как да не ви хареса начина на водене на мачовете. Ако сте фенове на Премиършип, съвсем разбираемо е да искате да гледате буря от удари и голове. Но аз продължавам да държа на мнението си, де. И все пак. И все пак, наистина не всичко е ок в халфовата линия. Но тук не знам чия е по-голямата вина - на играчите или на преводача... :\ Самият Роси вече два пъти говори за комуникацията, което ме кара да си мисля, че може да има изгубване в превода някъде по пътя...

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Serafim » 12 окт 2017 13:43

blue avalanche написа:"Схемата" още в "морето", вие вече взехте на Роси акъл да давате...
За тая схема му трябвало еди какво си, Цветкович бил такъв, Горанов бил онакъв...
Много треньор, много нещо, брей...
Туй да гледаш Висшата, Примерата и Калчото по телевизията - голям университет, ши знайш...


Извинявай, мислех, че това е подфорума на Левски, където феновете на отбора могат да коментират новини, да споделят мнения и пр., без да се налага да имат лиценз за упражняване на треньорска професия. Следващия път, преди да пиша, аз лично ще изпратя първо мнението си на ЛС, за да му дадеш зелена светлина. Дай и телефонен номер да ти звъня, когато съм на стадиона дали мога да коментира и заявявам позиция за нещо, че и там предполагам не е много ок да коментираш.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот blue avalanche » 12 окт 2017 13:44

Както казах: големи треньори, големи анализи, голямо чудо.
И всичко това - с гледане на Калчото по телевизора. Малиййй... Язък му на Роси за школите, дено е карал. И отборите, дето е тренирал... А можеше да си седи пред ТВ-то, да си хрупа пуканки и да учи занаята. Ама не!! Ходи да се блъска насам-натам. Ахмакът му с ахмак.
Един гледал мача в Русе и Мапуку му станал ясен. Друг гледал мача в Ст.Загора и Цветкович му станал ясен.
Тц, тц, тц...

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Serafim » 12 окт 2017 13:49

Я дай нещо по-конкретно. Явно не може да коментираме какво мислим, защото нямаме професионален ценз. Правилно, хората са го учили с години и са вложили хиляди в образованието си, после са го практикували и се учат и до ден днешен.
Кажи какво ни е позволено поне, за да знаем. Че нещо пак полицействаш, с изтъркани лафчета. ЕГН-то май нещо ти се отразява на злобата, смешник.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43848
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот rhaegar » 12 окт 2017 15:32

Ае, не му се връзвай. На него живота му е хейт. Знам, че е дразнещо, ама аз поне се научих, да не му обръщам внимание.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: darkblue67 и 80 госта