Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist, Sofia 1929

Потребителски аватар
Pride
Мнения: 3263
Регистриран на: 09 апр 2008 09:41
Контакти:

Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот Pride » 07 юни 2017 21:07

Ръководството на Дунав вече е постигнало договорка с голмайстора на Втора лига - Димитър Георгиев. Последният е собственост на Локо (София) и все още има договор с "железничарите".

Затова вариантите пред нападателя са два - или Дунав да плати трансферна сума, или острието да се откаже от три заплати, за да разтрогне контракта си със столичани.

Според информация на ТОПСПОРТ по-вероятно е да се случи второто, тъй като шефовете на "драконите" са обещали на футболиста, че ще покрият въпросните три заплати. Говореше се, че интерес към Георгиев има и от Локо (Пловдив), но това е по-скоро спекулация, отколкото истина.

https://topsport.bg/dunav/dunav-se-razb ... -liga.html

Дунав казаха, че ще преговарят с Локомотив ако има нещо и новината според мен е фалшива, но някой чувал ли е за вариант за разтрогване на договор с отказ на три заплати? Това ми изглежда абсурдно, все едно Роналдо да се откаже от 3 заплати и да отиде в ПСЖ например. Възможно ли е разтрогване на договор с отказ на три заплати?
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ http://www.lokosf.info

Изображение Изображение

Потребителски аватар
Vura
Мнения: 742
Регистриран на: 30 апр 2015 19:47
Местоположение: София

Re: Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот Vura » 07 юни 2017 21:27

Не отказ, а да върне три заплати. Често срещано последните години у нас.

nikoko
Мнения: 287
Регистриран на: 19 авг 2008 15:38
Контакти:

Re: Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот nikoko » 07 юни 2017 21:37

Всичко зависи какво пише в договора, който е подписан.
В договорите на Роналдо и Меси със сигурност няма такава клауза, но в договора на Димитър Георгиев- футболист в българската Б група, няма да е изненадващо да има.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот bobo_13 » 07 юни 2017 22:00

Това вече е играно. Илия Миланов така скъса с Литекс, Мапуку избяга от Берое....плащаш 3 брутни заплати и по нашето ТЗ си свободен. Мисля, че съда в СтЗ беше решил, че Мапуку има това право според закона и последва вълна
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот nitro77 » 07 юни 2017 23:43

То затова в България не се плащат трансферни суми. След като за скромна сума между 3 и 10 хиляди лева в масовия случай можеш да привлечеш сносен български футболист, защо да даваш в пъти повече?

Klaatu
Мнения: 368
Регистриран на: 01 сеп 2009 12:12
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот Klaatu » 08 юни 2017 01:10

Той може да прекъсне трудови правоотношения с клуба, но не мисля, че може да продължи кариерата си в друг клуб за срока на договора. Ако иска може да работи като шофьор или програмист след това, но за да играе футбол му трябва жълтата карта. Така че по трудовото законодателство може да прекъсне, но без одобрението на стария му клуб не може да подпише с друг. Не съм адвокат все пак, само предполагам.

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3799
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Re: Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот loko1 » 08 юни 2017 14:19

Klaatu написа:Той може да прекъсне трудови правоотношения с клуба, но не мисля, че може да продължи кариерата си в друг клуб за срока на договора. Ако иска може да работи като шофьор или програмист след това, но за да играе футбол му трябва жълтата карта. Така че по трудовото законодателство може да прекъсне, но без одобрението на стария му клуб не може да подпише с друг. Не съм адвокат все пак, само предполагам.


Тоя Мапуко май го направи и си продължи да е футболист, ебаси и ташака е ако става така.
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

Потребителски аватар
zaraber
Мнения: 79
Регистриран на: 15 юли 2010 22:37
Контакти:

Re: Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот zaraber » 08 юни 2017 15:02

Мапуку разтрогна и избяга по този параграф, но след това "Берое" осъди новия му клуб в УЕФА или ФИФА не знам точно, и те платиха някаква сума.
Така че, на въпроса: Да, може, но може да има последствия!
Няма мое, няма твое - светът е БЕРОЕ!

BRAT4EDA1
Мнения: 35
Регистриран на: 27 дек 2009 19:43
Контакти:

Re: Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот BRAT4EDA1 » 08 юни 2017 15:12

Нападателят Жуниор Мапуку е пред сензационно завръщане в „Берое”. Голаджията е чакан като месия в Стара Загора, за да реши сериозните проблеми в атака. Припомняме, че „Берое” няма отбелязан гол в последните си 4 мача. Мапуку бе пред завръщане в клуба преди няколко месеца, но до споразумение така и не се стигна. Очаква се тази вечер 26-годишният нападател да кацне в България и утре да подпише договор. Самият играч също не крие, че се завръща у нас, като пусна снимка от летището в Париж и обяви, че следващата му дестинация е добре известна – България.

Мапуку бе несменяем титуляр в „Берое”, но през есента на 2015-а си тръгна с грандиозен скандал след мачовете с датския „Брьондби” от Лига Европа. Тогава той избяга към египетския „Уади Дела”, а след това от „Берое” осъдиха новия му клуб да заплати трансферна сума. Кариерата на Мапуку там пък не потръгна и явно ще се завърне в Стара Загора, където ще моли за прошка феновете.
Зависи и какво е записано в договора, но трябва дело да се заведе от футболиста ако иска така да напусне пред съда ,предполагам..
Миналото е верую на слабите

Mirosvel
Мнения: 520
Регистриран на: 22 юни 2015 17:07
Контакти:

Re: Разтрогване на договор с отказ на три заплати?

Мнениеот Mirosvel » 09 юни 2017 13:35

loko1 написа:
Klaatu написа:Той може да прекъсне трудови правоотношения с клуба, но не мисля, че може да продължи кариерата си в друг клуб за срока на договора. Ако иска може да работи като шофьор или програмист след това, но за да играе футбол му трябва жълтата карта. Така че по трудовото законодателство може да прекъсне, но без одобрението на стария му клуб не може да подпише с друг. Не съм адвокат все пак, само предполагам.


Тоя Мапуко май го направи и си продължи да е футболист, ебаси и ташака е ако става така.


Eми, не сте запознати! Бамбуко продължи да си е футболист в Египет, но тарикатите си платиха в последствие 150 хил. долара (колкото поискаха от Берое).


Върни се в “Локо София”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта