Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот blue avalanche » 12 май 2017 17:47

Serafim написа:Дерменджиев не знам вече колко титли има, участия в ЕКТ, излизане от групите на ЛЕ, два пъти в групите на ШЛ...
Беше помощник на СС и на Петев, ако не се лъжа, а после пое отбора.

Ок, има пари в Лудогорец и за това успява. В Левски няма и за това Топузаков се провали, а не защото е слаб треньор.

Та викаш кой треньор тогава ще дойде в Левски, след като дори и такива със съмнителни качества, според теб, като Дерменджиев стават шампиони заради играчите си, а ние ще разчитаме на свободни агенти, младежи от Септември и трансфери, срещу обещания за процент от бъдеща продажба...

На кратко - никой, освен някой гладен за работа треньор, като Коката, Сухия, Митов, Топчо, СС....

Такива са реалностите на този етап. Всичко друго са "мокри сънища".
ПП. Припомни ми същият този Дерменджиев като треньор на Сливен какво спечели? Като е толкова як...

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Живко6461 » 12 май 2017 19:18

blue avalanche написа:
wilge написа:... да започне да гради наново. Директор, цар, онбашия или както иска да го нарече да е Наско Сираков. ДЮШ да повери на Даниел Боримиров. Нататък двамата да се оправят. Да им се предостави лимит и да действат. И задължително да носят отговорност за постъпките си. Ако се пресече схемата за нарочно купуване на некадърни футболисти с цел бързото им освобождаване със завидна неустойка, при което се взема комисионна "на входа и на изхода", може и да има ефект. Аз бих оставил Йоргачевич, Яблонски, Прохазка и Бурабия от чужденците. И децата от школата които в момента са в мъжкя отбор. ... До сега да съм набелязал треньор с шампионски манталитет, с успехи в занаята и вдъхващ увереност и респект в играчите. Той пък да е започнал къде явно, къде задкулисно, преговори с играчи с необходимата класа за отбора ...

Все пак, по-добре е да не наричат силния човек в Левски - онбашия. :mrgreen: :mrgreen:

Подкрепям забележката. Всъщност колко често и неоправдано се използват чуждици. При наличието на подходящи български думи и изрази. Често тези чуждици звучат неуместно, неправилно, дори смешно. Включително и употребената тук дума. Спомням си, че веднъж, след като я бях употребил в смисъл на много голям началник (признавам, че познанията ми по турски език са почти нулеви), мой приятел ми обясни, че онбашия е нещо като отдельонен командир в казармата или ръководител на малка група в производството. Чудомир е описал добре как са навлизали турски думи в българския език. Произвесени от българите те са непознати за турците. :)
По темата. Съгласен съм с принципите, които предлага Wilge. Имам особено мнение за предложените двама ръководители. Първо заради безалтернативността. Дали пък няма и други подходящи? С какво са незаменими? Дори Наско Сираков. Спомням си успехите, които "Левски" постигна когато той беше директор. Както и продължението след влизането в групите на Шампионската лига. След това "Левски" е в криза. Започнала когато той беше все още в отбора. Между другото с какво се е занимавал през последните 10 години?

Serafim
Мнения: 5170
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Serafim » 12 май 2017 19:59

blue avalanche написа:
Serafim написа:Дерменджиев не знам вече колко титли има, участия в ЕКТ, излизане от групите на ЛЕ, два пъти в групите на ШЛ...
Беше помощник на СС и на Петев, ако не се лъжа, а после пое отбора.

Ок, има пари в Лудогорец и за това успява. В Левски няма и за това Топузаков се провали, а не защото е слаб треньор.

Та викаш кой треньор тогава ще дойде в Левски, след като дори и такива със съмнителни качества, според теб, като Дерменджиев стават шампиони заради играчите си, а ние ще разчитаме на свободни агенти, младежи от Септември и трансфери, срещу обещания за процент от бъдеща продажба...

На кратко - никой, освен някой гладен за работа треньор, като Коката, Сухия, Митов, Топчо, СС....

Такива са реалностите на този етап. Всичко друго са "мокри сънища".
ПП. Припомни ми същият този Дерменджиев като треньор на Сливен какво спечели? Като е толкова як...


Нищо, какво да постигне, с отбор застоял се 3 години в А група? Даже не знам дали и при него не изпаднаха, защото 2010-11 е бил треньор, а тогава и изпадат.
Да сравняваш Левски със Сливен - до там ли паднахме? Немислимо е, дори и в това състояние на отбора. Кокала какво постигна, след като стана шампион на Левски? Нищо, защото там където е бил пари нЕма. За това и в Левски няма да дойде треньор от друга черга.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12755
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Eminem » 12 май 2017 21:55

То е ясно, че ще вземат същите некадърници като сегашните. Нямаме място в ЛЕ, жалки са! Пак ще отпаднем от първия отбор, чака ни голям срам, по-добре да не участват.

Потребителски аватар
onegavon
Мнения: 3472
Регистриран на: 17 авг 2011 08:51
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот onegavon » 12 май 2017 22:20

Serafim написа:Аймен Белаид днес кацна в София с полет от Парижзбра, но като гледам има договор до 2018..

Иначе връзката между жадното и евтината селекция? Ми ако щеше да идва треньор с качества и претенции за нешо повече, щеше да иска и играчи, а на Митов му е по-лесно без такива, а да играе с второразрядни резерви и младежи, защото има извинение. А и сигурно се подписва срещу 4 хиляди. заплата... Абе евтиния.


Ти ме разбра на 100%.Всеки нормален треньор ще има претенции към селекцията.За Жадното е важно да е треньор на Левски пък ,ако ще и аутисти от някоя психиатрична клиника да му докарат.

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3141
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот wilge » 12 май 2017 23:05

Живко6461 написа:Подкрепям забележката. Всъщност колко често и неоправдано се използват чуждици. При наличието на подходящи български думи и изрази. Често тези чуждици звучат неуместно, неправилно, дори смешно. Включително и употребената тук дума. Спомням си, че веднъж, след като я бях употребил в смисъл на много голям началник (признавам, че познанията ми по турски език са почти нулеви), мой приятел ми обясни, че онбашия е нещо като отдельонен командир в казармата или ръководител на малка група в производството. Чудомир е описал добре как са навлизали турски думи в българския език. Произвесени от българите те са непознати за турците. :)
По темата. Съгласен съм с принципите, които предлага Wilge. Имам особено мнение за предложените двама ръководители. Първо заради безалтернативността. Дали пък няма и други подходящи? С какво са незаменими? Дори Наско Сираков. Спомням си успехите, които "Левски" постигна когато той беше директор. Както и продължението след влизането в групите на Шампионската лига. След това "Левски" е в криза. Започнала когато той беше все още в отбора. Между другото с какво се е занимавал през последните 10 години?

Сбъркал съм, признавам си. Мислех, че думата означава голям полицейски началник, ръководител с големи пълномощия. Знам, че Наско управляваше в стил "нема лабаво". След забележките ви се поразрових из нета. Оказа се, че означавало дребен полицейски началник в малък град. Произлиза от турското "он", което значело десет. Нито Левски, нито Наско са малки.
Сигурно има и други подходящи, но не ги знам. Със сигурност не са незаменими и без алтернатива. Кой ли не се проба да се упражнява като директор в Левски!? Клубът се превърна в училище за директори. Всички без образование и без опит. Резултатът го знаем. Левски трябва да се управлява като фирма. С подобаваща финансова дисциплина, с работещ маркетинг, с нова визия в спортно- технически аспект в резултат от внедряването на модерни европейски методики за работа. Това трябва да бъде направено от правилните хора, независимо колко са левскари. Важното е да са професионалисти.

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10135
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот шивача » 12 май 2017 23:18

Не ви ли прави впечатление, че Сирака го лансират ГГ, Ицето Стоичков и сега Стойне Манолов? Вярно са му приятели, ама дали няма да им е изгодно той да е шеф в Левски? Иначе аз отдавна съм го признал като ръководител и схемаджия.
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Живко6461 » 12 май 2017 23:25

wilge написа:...
Сбъркал съм, признавам си. Мислех, че думата означава голям полицейски началник, ръководител с големи пълномощия. Знам, че Наско управляваше в стил "нема лабаво". След забележките ви се поразрових из нета. Оказа се, че означавало дребен полицейски началник в малък град. Произлиза от турското "он", което значело десет. Нито Левски, нито Наско са малки.
Сигурно има и други подходящи, но не ги знам. Със сигурност не са незаменими и без алтернатива. Кой ли не се проба да се упражнява като директор в Левски!? Клубът се превърна в училище за директори. Всички без образование и без опит. Резултатът го знаем. Левски трябва да се управлява като фирма. С подобаваща финансова дисциплина, с работещ маркетинг, с нова визия в спортно- технически аспект в резултат от внедряването на модерни европейски методики за работа. Това трябва да бъде направено от правилните хора, независимо колко са левскари. Важното е да са професионалисти.

Грешката с турската дума е в рамките на шегата.
"Левски" си е фирма. ПФК "Левски" АД. Акционерно дружество с оборот десетки милиони евро. Дружество управлявано хора без образование, без квалификация. Тези хора имат ли си понятие как се организира проект, как се оценява, как се финализира... Няма как да стане. Резултатите са ясни. Положителни промени? Не виждам как ще се осъществят.

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Player » 12 май 2017 23:36

Темата може би ще бъде само спекулации, поне до края на месеца. Нали Митов ще преценява кой става и кой не. Дано не преценява и малките момчета, които за пръв път докосват от големия футбол. Ако и тях ги гледа под лупа, това ще ги съсипе.

Потребителски аватар
stoyankd
Мнения: 968
Регистриран на: 31 мар 2009 17:29

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот stoyankd » 12 май 2017 23:38

Меко казано е комично да сравняваш отбора по времето на Сираков и самия Сираков със сегашните недоразумения. Дори постигнатото от Петрович и Йоканович сега показва колко много разбира тази игра. Да оставим тази тема, тя е минало. Аз се чудя друго, какъв експерт трябва да си да изгониш Мицански и Галин Иванов и да вземеш Сукуна и Огнянов? :)


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: futbolqga, ikar, Muaddib, suni и 56 госта