Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АНКЕТА

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд през 1912 г.?

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
Cicero
Мнения: 1176
Регистриран на: 15 сеп 2013 15:55
Контакти:

Re: Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АН

Мнениеот Cicero » 04 май 2015 20:16

Изображение
17 години след основаването на Ботев Пд, никой в царство България не вижда проблем с годината!
85 години по-късно, група видни интернет бойци, скрити зад никому неизвестни потребителски имена, призовават за промени, но не смеят да станат от фотьойлите и да застанат с имената си пред клуба и общността които обиждат!
Бъдете живи и здрави!
visentii написа:Определени дати могат да се оспорват от определени институции, а официални документи могат да се изискват от официални институции...нито форума, нито автора (дори и модератор) са такива...така че, това е поредната тема за "чешане на езици".

HEATSEEKER
Мнения: 2296
Регистриран на: 29 ное 2008 15:18
Контакти:

Re: Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АН

Мнениеот HEATSEEKER » 04 май 2015 20:54

А ние, левскарите, ехидно ще добяваме, че нашите основатели са били на това детско дережде още 1911 година, но си обичаме далеч по-приемливата и логична 1914, щото сме ебати пичовете... :lol:

Знаеш ли защо вашия клуб се води 24.05.1914г, не поради някакъв протокол или регистрация, А ЗАРАДИ СПОМЕНИТЕ НА БОРКИША.
“Това показва колко интелигентни и учени хора са основали футбола в България”, обяснява Милчев. Малко по-късно през 1909 година, във Варна се появява и “Спортист”, който е предшественик на “Тича” и днешния “Черно море”

Потребителски аватар
visentii
Мнения: 455
Регистриран на: 26 апр 2011 19:43
Местоположение: София

Re: Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АН

Мнениеот visentii » 04 май 2015 21:19

Cicero написа:Изображение
17 години след основаването на Ботев Пд, никой в царство България не вижда проблем с годината!
85 години по-късно, група видни интернет бойци, скрити зад никому неизвестни потребителски имена, призовават за промени, но не смеят да станат от фотьойлите и да застанат с имената си пред клуба и общността които обиждат!
Бъдете живи и здрави!

Надявам се да си сложил думите ми в подписа си с позитивна цел... :)
Лошото е, че никой не ги чете...Учудващо е, че продължаваш да се връзваш.
Не виждаш ли, че темата се поддържа от двама потребители с някаква ментална празнина в главата, а темата определено е създадена да дразни.
Да не говорим, че отдавна се изчерпа...И по лошото е, че няма да бъде заключена, защото...знаете защо :roll:
15 страници глупости, само защото някой сънува годините на Ботев и не може да заспи.
Поздрави.

Потребителски аватар
Blue1914
Мнения: 2067
Регистриран на: 25 фев 2012 14:59
Контакти:

Re: Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АН

Мнениеот Blue1914 » 04 май 2015 21:44

HEATSEEKER написа:
А ние, левскарите, ехидно ще добяваме, че нашите основатели са били на това детско дережде още 1911 година, но си обичаме далеч по-приемливата и логична 1914, щото сме ебати пичовете... :lol:

Знаеш ли защо вашия клуб се води 24.05.1914г, не поради някакъв протокол или регистрация, А ЗАРАДИ СПОМЕНИТЕ НА БОРКИША.


Е май имаме и протокол някакъв, снимки, ала-бала :lol: Имаме и регистриран мач със Славия, 1915 мисля. А и е много важно това, че не претендираме да сме по- и най- стари, в сравнение с други отбори. ;) Е... изглежда по някое време сме се помъчили да минем метър по пример на майните, да си пишем за година на създаване първия път, когато основателите ни са ритнали нещо кръгло, но очевидно не ни е минал номерът. :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12755
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АН

Мнениеот Eminem » 04 май 2015 22:02

Blue1914 написа:
HEATSEEKER написа:
А ние, левскарите, ехидно ще добяваме, че нашите основатели са били на това детско дережде още 1911 година, но си обичаме далеч по-приемливата и логична 1914, щото сме ебати пичовете... :lol:

Знаеш ли защо вашия клуб се води 24.05.1914г, не поради някакъв протокол или регистрация, А ЗАРАДИ СПОМЕНИТЕ НА БОРКИША.


Е май имаме и протокол някакъв, снимки, ала-бала :lol: Имаме и регистриран мач със Славия, 1915 мисля. А и е много важно това, че не претендираме да сме по- и най- стари, в сравнение с други отбори. ;) Е... изглежда по някое време сме се помъчили да минем метър по пример на майните, да си пишем за година на създаване първия път, когато основателите ни са ритнали нещо кръгло, но очевидно не ни е минал номерът. :mrgreen: :mrgreen:

Изображение
Изображение

toni petrov
Мнения: 273
Регистриран на: 15 юли 2008 22:25
Контакти:

Re: Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АН

Мнениеот toni petrov » 05 май 2015 01:35

http://prikachi.com/images.php?images/444/8094444k.jpg

Факти от протоколната книга.Пореден печат под различен документ

Авторът на темата като водещ авторитет и историк ще публикува ли снимкови факти в подкрепа на своето съмнение.

Ако не го направи ще е ясно че темата е пусната само да дразни и гъделичка комплексите му


kiselec
Мнения: 190
Регистриран на: 27 авг 2014 11:00
Контакти:

Re: Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АН

Мнениеот kiselec » 05 май 2015 14:12

visentii написа:
Thunderheart написа:Форумът на Гонг е сериозна "институция". Веднага им предоставям каквото поискат :lol:

Общо взето това изчерпва темата.Дано да те разберат.

damyanov1963 написа:Ботевисти, много по-лесно е да представите документ, с който да докажете, че сте основани през 1912-а година и така да затворите устите на всички, които не вярват, отколкото да се излагате още повече с псувни и закани.

Явно хора на които живота им е празен, смятат че един обикновен форум е място за разплитане на загадки.
Колко глупав трябва да е човек, за да смята, че пишещите тук "ботевисти" случайно имат документи за учредяването на Ботев в своя сейф и видиш ли, при първата покана от модератор на форума, ще хукнат да ги сканират и да ги постват в темата, за да начешат егото на някой, който днес е тука, а утре не!?!
Все пак е важно, че темата е пусната от модератор, защото ако я бях пуснал аз, щеше да е заключена....и то с основание, защото такива теми сеят разделение и омраза.
Определени дати могат да се оспорват само от определени институции, а официални документи могат да се изискват от официални институции...нито форума, нито автора (дори и модератор) са такива...така че, това е поредната тема за "чешане на езици".
Към автора, с цялото ми уважение, преди да искаш аргументи от "набедените ботевисти", би ли се аргументирал, в качеството на какъв (и защо?) поставяш под съмнение учредяването на клуба и искаш официални документи.

И последно: какво всъщност ще се промени в жалкия ни футбол, ако Ботев е основан 5 или 10 години по-късно (или по-рано)...освен, че някой ще запълни малка дупчица в празния си живот.
Поздрави.

Този коментар казва всичко за темата.
有普罗夫迪夫球迷

Потребителски аватар
rump_shaker
Мнения: 2120
Регистриран на: 14 окт 2008 16:03
Контакти:

Re: Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АН

Мнениеот rump_shaker » 29 май 2015 14:53

Slavia Forever

Ясно е, че целият ти съзнателен живот ще бъде изживят в опит да докажеш, че Ботев Пловдив не е основан през 1912 година защото имаш на лице подбудата. А именно Славия да бъде най-старият футболен отбор по настоящем.

Прикачил съм файл на който е сниман вестник издаден през 1932 година по случай 20-годишнината от основаването на клуба. Понеже съм абсолютно сигурен, че това също ще бъде отхвърлено като довод, доказателство или там каквото ти търсиш, ще ти поставя следният мисловен експеримент.

20 години от историята не са голям период. Всъщност е толкова малък, че всички помним времемто преди 20 години. Точно преди 21 години България завоюва медали на световния футболен форум. Това е неоспорим факт, както изгрева и залеза. Факт който повечето помним и той не може да бъде изкривен за толкова малко време. Ако аз твърдя, че това не се случило, или още по-втрещяващото да твърдя че през 1996 година сме спечелили Европейското, ще е не само несъстоятелно и безпочвено, ами дори абсолютно абсурдно. Точно поради факта, че всички помним кратката история от последните 20 години!

Та на въпросната изрезка от вестник, се чества 20 години от създаването на ФК Ботев. Датата на издаване на вестника Юни 1932. Ако разбра горната задачка какво искаше да намекне, мисля че сам можеш да си отговриш на въпроса това давно ли е или не. Всъщност през 1932 на кому е нужно да се оптива да промени толкова кратка история? А хората просто са чествали 20 години от основаването на клуба. Нещо което по онова време всички са знаели, възприемали и никой не е оспорвал. Мислиш ли, че е нормално ти като човек живещ век след това, да се оптиваш да оспорваш, опровергаваш и да доказваш.... какво да доказваш?

Този вестник се намира на място където лесно може да се порвери. Старателно съхраняван е от собственика в грижливо направен кожен албум. По всяко време може да заповядаш в Пловдив и да удостовериш автентичността на изданието.

Изображение
ИзображениеИзображение

vikuuu
Мнения: 40
Регистриран на: 15 мар 2014 18:32
Контакти:

Re: Заблуда или истина е датата на основаване на Ботев Пд?АН

Мнениеот vikuuu » 24 юли 2015 17:58

slavia_forever написа:
Cicero написа:
slavia_forever написа:Защо аз да заставам да защитавам 1912-та година? Вие не можете да си я защитите, искате аз да я защитавам. Това, че някой ви поздравява за РД, то е защото вие сте обявили дадена година на създаване. Ако за вас честитки и брошури са доказателство за същата, дайте да видим кои са ви учредителите /кой-кой е на снимките/ и на каква възраст са били 1912 г. Защо не говорите затова? Вижте резултатите в анкетата. Колкото и да кликате през няколко ника, пак не ви се получава "автентичността", защото хората и без slavia_forever могат да преценят доколко 1912 година е истинска. А и никой не даде доказателство за вота си. Не ставате по-убедителни с обиди, обсъждане на модераторски действия и митове за комплекси и подобни, които подлежат на санкции.

Привиждат ти се обиди или ти се иска да има обиди? Затова ли е темата? За да се раздават наказания?
Резултата към момента е 83 на 75. Фифти-фифти. Защо реши, че 75 е от "няколко ника", а 83 е редовен? Пристрастия?
Аз не съм измислил 1912. Такава е била когато съм се родил. Такава е била и когато баща ми се е родил. Вижда се по всички запазени документи. И твоето желание да го промениш, ще съществува докато ти съществуваш. След което ще изчезне и няма да остане и спомен дори. Защото омразата и завистта не оставят следи ...

Омраза и завист :shock: - абе човече, какви говориш?! Има тема с анкета, в която всеки да аргументира вота си. Ако вие имате проблеми с истината и неимоверно много ви боли от нея аз не съм виновен. Самият факт, че толкова хора гласуват, че датата е заблуда и се аргументират е достатъчно. Дори и да ги надгласувате в един момент без никакви сериозни аргументи за вота си, това би било същото като твърденията си за създаването през 1912 г.

Славия за никакъв модератор не ставаш! Хора та хората, като сте толкова отворени на тия които гласуват че е лъжа къде са им аргументите? Аргументи трябва и за и против. Предвид че няма доказателства че Ботев не е основан 12 - та и че всички институции са признали тази дата трябва да си или много тъп или пристрастен за да го успорваш. А пристрастен модератор е резил. Само знам че си шоп който го е яд че шопски отбор не е най - старият в България.
Един отбор е на света и това е Ботев Пловдив!!!


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта