Тема за футболното хулиганство

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
milen.hristov
Мнения: 9044
Регистриран на: 05 апр 2008 15:09
Контакти:

Re: Бой между ултраси на Левски и Берое на мача на националите

Мнениеот milen.hristov » 10 сеп 2012 00:26

ralka_levskarka написа:
milen.hristov написа:
ralka_levskarka написа:А ненормалните? :lol:

Рали, понеже си момиче пък най-малко трябва да подкрепяш простотията. Много по-хубаво е да се покрепят добрите момчета, а не лошите.
А ненормалните никъде не са добре дошли, освен при аверчето им любо

Аз и моя сме от лошите :lol:

Вднешно време не е интерсно да си лош, понеже много са такива. Интересно е да си добър, аз съм решил да бъда ангел, а не дявол

daydreamer
Мнения: 777
Регистриран на: 14 авг 2011 17:58
Местоположение: Стара Загора, БЕРОЕ!
Контакти:

Re: Бой между ултраси на Левски и Берое на мача на националите

Мнениеот daydreamer » 10 сеп 2012 01:16

Raid написа:Това двама души го казвате, разбрахме го. Ама някои други неща да попитам:

1. Ако съм със шалче и пак го карам по спокойно ще имам ли проблеми? Ей така, седя си в сектор А, не викам, не скачам, кротко люпя семки и си ги плюя в шепичка, даже съм си изключил звъненето на телефона, да не смущавам околните. Ама имам шалче на Левски. Мисля, че знам отговора, ама все пак ми е любопитно - какво мислите феновете на Берое.
2. Ако нямам шалче, но скачам при головете на Левски, какво се случва? Може ли да се радвам спокойно или трябва да викам "Само Левски!" наум? Какво ще ме посъветвате?



Аз имам познати от Левски, ЦСКА-, Литекс, Лудогорец, като една част от тях мога да нарека и добри приятели- с тях дори би ми било забавно да седна в А сектор на стадион Берое, всеки със шалчето и да се насладим на мача и да го коментираме. Огромна част от хората по стадиона също не са някакви подивели ултраси, които само чакат "провокация". На нашия стадион агитката е в края на А сектор и за да минеш към останалите места минаваш точно под тях- за тези деца не мога да ти гарантирам какво ще им хрумне като видят синьо шалче- в много отношения не одобрявам мирогледа им.

На предишни мачове с Етър,както и последния имаше събиране на феновете преди и след мача- на по бира и разговори. Може би ние обикновените фенове трябва да надраснем глупавите вражди между агитките и да се съберем, да си поговорим нормално, а после да изгледаме мача заедно, всеки с неговото шалче. Все от някъде трябва да се почне- трудно е да се разчита на ултрасите да направят нещо подобно- те по- скоро се смеят на такива прояви отколкото да ги насърчават. Ако искаш пусни тема във фен-форума на Берое, съберете се хора, които искате да няма вражда и да може да се гледа нормално мач със шалче където искате.

Ако просто група хора извадят сини шалчета в А сектор все ще се намери някой идиот от агитката да отиде да се прави на мъж. Но ако предварително се знае, че ще има такова нещо, обсъдено е и сме се срещнали нормално преди това, ще е много по- лесно :)
Последна промяна от daydreamer на 10 сеп 2012 10:20, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Бой между ултраси на Левски и Берое на мача на националите

Мнениеот acmilan » 10 сеп 2012 02:04

Е, съжалявам, ама чак пък хора със сини шалчета при нас няма да е нормално да има, както и обратното. Глупаво е да се провокира по този начин. Има си сектор за гости, който е с увеличен капацитет. С феновете на Етър се имаме и то много, преди мача заедно вееха знамена хора от двете публики, пиха бира преди мача, но на стадиона си бяха в гостуващия сектор, всеки си пееше за отбора и т.н. Аз съм твърдо против простотиите по и извън стадионите, но мисля, че е нормално всеки да гледа мача на стадиона със своите съмишленици, с хората, с които го събира и обединява любовта към любимия отбор. Аз лично силно се надявам да няма простащини из града преди и след мача, но се съмнявам всичко да се размине благополучно. Все пак полицията е отговорна, показала е, че може да се справи, ако иска.
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
Raid
Мнения: 1001
Регистриран на: 16 юли 2012 14:36
Контакти:

Re: Бой между ултраси на Левски и Берое на мача на националите

Мнениеот Raid » 10 сеп 2012 02:30

@acmilan
Съгласен съм. Провокации от този тип, особено когато става дума за враждуващи агитки трябва да се прави всичко възможно да се предотвратяват. Аз лично никога не бих се наврял сред агитката на Берое със синьо шалче на врата. И смятам, че тази част от вашите фенове, които може би от глупост, може би от недомислие или от ербаплък са се натресли в сектор Б са направили грешка, да не кажа провокация.

Както и да е де, сега идва мачът от първенството. Аз че няма да пътувам тази седмица май е ясно, ама пожелавам на всички да гледат хубав футбол под Аязмото, да няма ексцесии на мача, и накрая Левски да победи :)

П. П. А за отношенията между Берое и Етър знам от личен опит, в качеството си на болярин по рождение :)
lans22 написа:АКО НАВЕДНЪЖ 20 ОТБОРА С ИМЕТО ЦСКА ПОБЕДЪТ ЛЕВСКИ В ЕНА И СЪЩА ГРУПА В ЕДИН И СЪЩИ СЕЗОН - ШЕ ГИ ПРИПОЗНАЕМ СИЧКИТЕ!

Потребителски аватар
balgarin
Мнения: 1104
Регистриран на: 10 окт 2008 22:39
Контакти:

Re: Бой между ултраси на Левски и Берое на мача на националите

Мнениеот balgarin » 10 сеп 2012 15:09

Raid написа:
balgarin написа:...Както колегата ти го описа, ако си без шалче и го караш по-спокойно няма да имаш проблеми

Това двама души го казвате, разбрахме го. Ама някои други неща да попитам:
1. Ако съм със шалче и пак го карам по спокойно ще имам ли проблеми? Ей така, седя си в сектор А, не викам, не скачам, кротко люпя семки и си ги плюя в шепичка, даже съм си изключил звъненето на телефона, да не смущавам околните. Ама имам шалче на Левски. Мисля, че знам отговора, ама все пак ми е любопитно - какво мислите феновете на Берое.
2. Ако нямам шалче, но скачам при головете на Левски, какво се случва? Може ли да се радвам спокойно или трябва да викам "Само Левски!" наум? Какво ще ме посъветвате?...

Момчето попита ще има ли проблем да седне с приятелката си в сектор А и аз се опитах да бъда любезен и му отговорих, че ако се държи спокойно няма да има проблеми. Ти разви цяла дисертация :) . Няма рамки, всеки прави това, което намира за добре. А и примера, който правиш е меко казано неуместен. Едно е мач Берое-Левски в Стара Загора, друго е мач на националния стадион на националния отбор. Това което каза Аванти Рагаци меко казане ме изуми и просто не мога да повярвам колко са се изродили разбиранията за активна подкрепа на футболен мач :!:

Потребителски аватар
tomba
Мнения: 844
Регистриран на: 13 юли 2013 15:39
Контакти:

Re: Тема за футболното хулиганство

Мнениеот tomba » 20 яну 2014 19:01

Как ще приемат една агитка зависи изцяло от нея.Агитките повечето пъти копират чужди такива и се започва кой е по-лош от другия.

Потребителски аватар
bnborisov
Мнения: 1563
Регистриран на: 19 юни 2009 08:20
Контакти:

Позиция на клуба по повод събитията на пловдивското дерби

Мнениеот bnborisov » 20 апр 2014 12:41

СРАМ!

"Ботев" осъжда категорично случилото се на вчерашното дерби в Пловдив!

В навечерието на един от най-светлите християнски празници, футболният двубой между “Локомотив” Пловдив и “Ботев” Пловдив се превърна в арена на безцелна агресия и необуздано хулиганство.

Разбираме любовта на феновете, техните пристрастия и огорчения. Хвърлянето на камъни и бомбички от маскирани обаче е проява на малодушие и липса на мъжество. Когато това се случва срещу незащитени хора на терена и е уродлива форма на примитивизъм и безотговорност, това няма нищо общо с любовта към футбола и спорта.

Разчитаме, че БФС ще предприеме всички необходими действия за изкореняване на подобни прояви!

Пловдив е бил винаги символ на толерантност - между религии, култури, етноси.

Дълг на двата клуба и техните фенове е да възстановят нормалните отношения и атмосфера при провеждане на футболни мачове. Едни от най-старите и обичани футболни отбори трябва да станат пример за спортсменство и уважение към играта. Това е по-важно от победите и класиранията, нравствеността и човешките отношения трябва да са бъдещите победители.

ПФК Ботев Пловдив

Президент: Иван Джиджев

Потребителски аватар
drughi
Мнения: 3412
Регистриран на: 13 яну 2009 15:03
Контакти:

Re: Позиция на клуба по повод събитията на пловдивското дерби

Мнениеот drughi » 20 апр 2014 12:53

...а вие защо замервахте публиката на Локомотив Пловдив със сигнални ракети?

Сурово наказание ще отнесе Ботев след прекратеното дерби с Локомотив. Делегатът на мача Стоян Велчев сподели, че е описал в доклада си двете сигнални ракети, които бяха хвърлени от жълто-черната агитка към черно-белите ултраси. Освен това с камък е бил ударен нападателят на Локо Спас Делев. Райков бе категоричен, че е описал всичко в доклада си. Дисциплинарната комисия ще заседава в понеделник.


http://www.marica.bg/%D1%81%D1%83%D1%80 ... 27292.html
Изображение

Потребителски аватар
bnborisov
Мнения: 1563
Регистриран на: 19 юни 2009 08:20
Контакти:

Re: Позиция на клуба по повод събитията на пловдивското дерби

Мнениеот bnborisov » 20 апр 2014 12:57

drughi написа:
Сурово наказание ще отнесе Ботев след прекратеното дерби с Локомотив. Делегатът на мача Стоян Велчев сподели, че е описал в доклада си двете сигнални ракети, които бяха хвърлени от жълто-черната агитка към черно-белите ултраси. Освен това с камък е бил ударен нападателят на Локо Спас Делев. Райков бе категоричен, че е описал всичко в доклада си. Дисциплинарната комисия ще заседава в понеделник.


http://www.marica.bg/%D1%81%D1%83%D1%80 ... 27292.html

ОК така да бъде, който е виновен нека понесе своето наказание. И понеже има прецедент то нека е толкова сурово колкото беше наказанието на Левски :mrgreen:

El_Brujo
Мнения: 626
Регистриран на: 20 окт 2012 21:51

Re: Позиция на клуба по повод събитията на пловдивското дерби

Мнениеот El_Brujo » 20 апр 2014 13:00

Камъните излитаха само от потниците. От гостуващия сектор няма начин да стигнат до главата на Делев, колкото и да му се иска на леката жена Дончо Донев.

Тук е момента да благодарим на потниците, че ни помогнаха да постигнем дълго чаканата победа на Лаута.


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта