Всекидневна около Етър

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21138
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Всекидневна около Етър

Мнениеот metodito » 02 сеп 2012 22:38

Бе няма такава, та реших да направя. Мисля, че етърци заслужават ...

Та... първата новина е странна, поне за мен. Имало македонски отбор ФК Търново... :mrgreen:


Иначе, уволнят ли Цанко - това ще е краят на началото на една дългоочаквана приказка за стотици търновци, защото Цанко е наистина читав човек. И ... не знам... всичко е толкова пошло... Чувствам се гадно, защото той явно си е мислел, че попада сре някакви нормални босове, може би, де да знам. Гадно е на няколко мои приятеля от това, което се случва. И на мен ми е гадно също. Пуста А група!


Тъжно е. Ясно е, че Цанко се е опънал на няко мач. На първия. Трябвало е да го загубят 3-2, не да го спечели!
Последна промяна от metodito на 02 сеп 2012 22:46, променено общо 3 пъти.

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Всекидневна около Етър

Мнениеот sandi74 » 02 сеп 2012 22:42

Трудно ще вие,но дано останете в А група.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21138
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневна около Етър

Мнениеот metodito » 02 сеп 2012 22:48

sandi74 написа:Трудно ще вие,но дано останете в А група.


Няма значение дали ще са в Лига Европа или ще изпаднат. Търново заслужаваше А група. Въпросът обаче е на каква цена. Ако е за главата на Цанко... По-добре Б. В Б малко от малко от малко няма такъв алъш вериш. В А, такива като Цанко, непокорни не вървят... Цветанов е скромен човек и нелош специалист, но закваската му не е ориенталска...

Едни ...селски бекове го използвха и сега ще си сложат нещо удобно сигурно... Ама те на "Ивайло" ще видят...

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Всекидневна около Етър

Мнениеот Corwin » 02 сеп 2012 23:06

metodito написа:Бе няма такава, та реших да направя. Мисля, че етърци заслужават ...

Та... първата новина е странна, поне за мен. Имало македонски отбор ФК Търново... :mrgreen:



!

То е Турново.

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: Всекидневна около Етър

Мнениеот k_oleto » 02 сеп 2012 23:07

Понеже няма ни звук, ни картина от Велико Търново, заради ТВ-затъмнението, кажи ни за атмосферата на стадиона - как е, колко публика има ?

Потребителски аватар
T&T
Мнения: 1902
Регистриран на: 22 юли 2011 12:07
Контакти:

Re: Всекидневна около Етър

Мнениеот T&T » 03 сеп 2012 00:37

Етър е отбор с традиции и определено заслужава да играе в А група, но за съжаление тази година ще се финансира от азиатските букмейкъри.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
scb
Мнения: 665
Регистриран на: 30 мар 2008 12:09
Контакти:

Re: Всекидневна около Етър

Мнениеот scb » 03 сеп 2012 11:00

А според мен Цанко Цветанов е слаб треньор и резултатите на Етър не са изненадващи. Миналото първенство Етър имаха късмет при тегленето на жребия за 3 дял и така успяха да изпреварят Нафтата. Това им подля вода защото си помислиха, че наистина са силни. А реално ако не беше такъв жребия и ако Ботев не бяха направили грешката с Радуканов, Етър можеше и да се разминат с А групата.

orion
Мнения: 722
Регистриран на: 03 авг 2011 10:40
Контакти:

Re: Всекидневна около Етър

Мнениеот orion » 03 сеп 2012 11:07

Изгонете турските боклуци.

Bolyar
Мнения: 101
Регистриран на: 18 окт 2011 16:45
Контакти:

Re: Всекидневна около Етър

Мнениеот Bolyar » 03 сеп 2012 14:42

scb написа:А според мен Цанко Цветанов е слаб треньор и резултатите на Етър не са изненадващи.
Миналото първенство Етър имаха късмет при тегленето на жребия за 3 дял и така успяха да изпреварят
Нафтата. Това им подля вода защото си помислиха, че наистина са силни. А реално ако не беше такъв
жребия и ако Ботев не бяха направили грешката с Радуканов, Етър можеше и да се разминат с А групата.


Според мен пък Ботев нямаше да видят А група, ако не беше Таско Педерасков, да им подари победата срещу Етър в Бейрутник. Щяха да бъдат и след мазутите :)
А като цяло най-големият късмет при жребия изтегли Ботев, защото в третия дял му се падна да посреща в зверилника на онова пловдивско село и Етър и мазута.

Иначе новото от днес е, че войната започна открито:

Цанко Цветанов: В Етър настана време разделно, част собствениците водят клуба към фалит

Свидетели сме на някакъв цирк в Етър, който не подобава на В. Търново и сериозни хора. Това заяви днес Цанко Цветанов, който все още не е ясно дали е треньор на Етър. Днес ”виолетовите” трябва да заминат на лагер в Турция, но все още не ясно кой ще ги води. Ако обвиненията към мен са че настройвам фенове срещу собственици, това е лудост. Дойде време разделно и време да спасим клуба си, защото мисля си, че част от собствениците водят клуба към фалит. Време е да се определи, ще бъде ли нашият клуб - на светло, чист, с чисти финанси или ще бъде някаква мътилка, в която никой не знае какво става, добави още героят от САЩ 94.

Турския сапунен сериал, както скандалите в Етър са определяни напоследък, с участието на част от собствениците и ст. треньорът, излъчи поредният си епизод след домакинската загуба на търновци у дома от Пирин (ГД) с 0:1 в неделя. Мажоритарният шеф Фейзи Илханлъ обяви, че освобождава Цанко Цветанов от поста ст. треньор. Общината, в лицето на кмета Даниел Панов, застана зад треньора и като притежател на 34 % от акциите на клуба се обяви против решението на едноличното решение на турските шефове. Минути след края на срещата между отборите "Етър” и "Пирин” (ГД) разговарях със собствениците и акционерите на отбора, като мога да заявя, че не бе обсъждано освобождаването на треньора. Дори напротив, разбрахме се, че Цанко трябва да продължи да работи и аз застанах твърдо категорично зад това мнение, заяви от своя страна кмета Даниел Панов.

Взехме решение в края на всеки месец да се събираме с акционерите, за да обсъждаме приходната и разходна част, както и състоянието на отбора. Това за мен е разговор, след който решихме заедно, че Цанко остава на поста. Аз заставам твърдо зад него. Общината и държавата прави всичко възможно клуба да има приличен стадион. Направихме ремонт на седалките, предстои да ремонтираме пистата, да сложим отопление на терена, да поправим осветлението. Всичко това го правим, защото имаме отбор в А група. Вече месец чакам поисканата от мен финансова справка за участието на всеки един акционер в клуба, за да съм наясно кой с какво участва и спазва ли ангажиментите си, коментира още градоначалника. Принципно мажоритарните собственици могат да вземат решение да отстранят треньора и без мое съгласие. Но ако го направят, то аз и Общината ще оттеглим своята подкрепа, категоричен е Панов.

http://regnews.net/newss/bg/4317

Bolyar
Мнения: 101
Регистриран на: 18 окт 2011 16:45
Контакти:

Re: Всекидневна около Етър

Мнениеот Bolyar » 03 сеп 2012 14:52

И когато говорим за Цанко Цветанов е редно да споменем, че това да бъде старши треньор
е само една малка част от задълженията, с които се е нагърбил във Велико Търново.
За мен, резултатите на мъжкия представителен отбор са доста по-маловажни, на
фона на всичко останало, което се реализира или е замислено да бъде реализирано
като цялостна концепция за възраждане на футбола в града.
Що се касае до отбора - той е приличен, съставен от млади футболисти, които ако се поуталожат малко
скандалите и се тушира напреженито съвсем скоро ще започнат да постигат добри
резултати. Убеден съм в това. По-важно е сега да бъдат изритани турците възможно най-скоро.

Ето новини относно другите инициативи, които Цанко и кмета на града движат в тандем.
Както знаете, преди време беше съобщено за едни 600 000 лв., които двамата успяха да
договорят от правителството за изграждането на нов терен на Ивайло.
Сега дългсрочната програма продължава с новини за преоткриването на Спортното
училище в града и за новият тренировъчен комплекс на негова територия:

Проектът за 1.4 млн. лв. за новия стадион е задвижен, заяви Свилен Нейков

Проектът за новия стадион до спортното училище е приет без забележки и е на обща стойност 1 400 000 лв., съобщи след откриването на училището министърът на физ. възпитание и спорта Свилен Нейков. Очаква се финансирането, до края на годината ще видя какво мога да отделя от МФВС, за да започне работата, каза той.

Другият мащабен спортен проект е за лекоатлетическата писта и е на стойност над 600 000 лв. По него има някои неща за изчистване, но те са нормални, така че в скоро време и тай ще бъде задвижен, увери министърът.

Нейков припомни, че вече са отделени и 600 000 лв. за подмяна на тревното покритие на стадион „Ивайло“. Искаме да изградим базата тук, ще положим максимални усилия това да се случи. Всички трябва да се обединим около усилията да изграждаме спорта и организацията, която ни липсва. Ако изградим структура и правилно управление, ще успеем. Това зависи от всички нас, добави Свилен Нейков.

Той уточни, че спортното училище е общинско, но за догодина ще кандидатства да е държавно. Намеренията на правителството е да има такива училища във всички областни градове. В тях ще има по-голям делегиран бюджет, защото трябва да имат интернат и условия. Искаме да съберем всички тези деца в спортни училища, за да бъдат един ден в основата на елитния спорт. Няма ли такива училища, няма да имаме резултати и в елитния спорт и в олимпийските игри, завърши спортният министър.





Спортното училище отново отвори врати

Image

Велико Търново отново има спортно училище след повече от 20-годишно прекъсване. С тържествена церемония днес своята нова учебна година започна възстановеното спортно училище, в което ще се обучават 97 деца. Държавният план прием е за десет вида спорт в четири паралелки – пети, шести, седми и осми клас.

Министърът на спорта Свилен Нейков и зам.-министърът на образованието Милена Дамянова бяха сред официалните гости, уважили откриването. На церемонията бяха още кметът Даниел Панов, областният управител проф. Пенчо Пенчев, депутатите Евгени Стоев и Христо Христов, директорът на РИО Розалия Личева, председателят на общинския съвет Николай Ашиков, двама от най-известните възпитаници на училището Цанко Цветанов и Трифон Иванов.

Директорът на възобновеното училище Снежина Михова припомни историята му. Средното спортно училище „Г. Раковски“ е открито през 1972 г., а през 1991 г. е преобразувано в СОУ със спортни паралелки. През годините то подготви спортисти като Весела Лечева, Антоанета Селенска, Красимир Балъков, Цанко Цветанов, Трифон Иванов, Илиян Киряков, Румен Павлов, Михаил Ганев, Радослав Великов, Калоян Махлянов, Станислав Недков, заяви Снежина Михова.

Тя благодари на създателите, на първите му директори Любомир Кунев, Иван Пенев, Иван Чушков, Ангелина Колева, Първолета Атанасова, на първите треньори Иван Петков, Лако Лаков, Васил Матев, Любчо Гърбов и др. и честити на всички първия учебен ден.

„За мен този ден е особен и вълнуващ. Когато бях възпитаник на спортното училище, имах една мечта – да стана голям спортист. Пожелавам ви същото – да станете големи спортисти и да прославите В. Търново и България пред света„, заяви бронзовият медалист от САЩ-94 Цанко Цветанов.

Ученици демонстрираха в двора на училището спортовете, които ще бъдат застъпени в обучението, като освен бадминтон, хандбал, баскетбол, имаше дори и демонстрации по конен спорт.


Спортното училище бе възстановено това лято с решение на Сергей Игнатов, като основен двигател на идеята бе кметът на В. Търново Даниел Панов. Ясни са и треньорите, които ще са занимават с тях в училището. С бадминтонистите ще работи инж. Димо Димов, с борците Мирослав Колев, с лекоатлетите Людмила Байчева, с хандбалистките Зоя Стефанова, с футболистите Борислав Евтимов и Емил Георгиев, със състезателите по конен спорт – Мишо Костов. До дни ще бъде ясен и треньорът на баскетболистите. Наставниците трябва да имат висше образование по специалност физическо възпитание и да са картотекирани в клубовете, на които са състезатели и учениците.

„Уникална е възможността да възстановим тази институция. Каузата за възстановяването на спортното училище е доказателство, че когато сме заедно, постигаме нещата. Обръщам се към всички да работим здраво и да направим от тях достойни хора, като кмет моята врата и моето сърце ще бъдат винаги отворени за тях. С моя екип ще работим за това децата в града да имат най-добрите условия за спорт„, заяви в словото си Даниел Панов и благодари на Свилен Нейков, Сергей Игнатов, на РИО и на Снежина Михова.

Спортният министър Свилен Нейков пък съобщи, че в следващите години вече ще се акцентира и на подбора на децата за тези училища. Учението и спортът трябва да вървят ръка за ръка, затова трябват усилия от всички, заяви той и определи Велико Търново като спортен град. Имате елитни спортисти, представяли България по световните терени, пожелавам ви да ги имате и занапред, добави Нейков.

Официалните гости тържествено прерязоха лентата на новото спортно училище. Тържествен водосвет отслужи отец Петър, а после зам.-министърът на образованието Милена Дамянова подари училищен звънец на едно от децата, което символично оповести с него началото на първия учебен час. Под неговия звън 97 деца прекрачиха училищния праг с мечтата един ден Велико Търново отново да има елитни спортисти.




Прясна новина от преди малко:
Турския сериал "Изгубени в превода" продължава с 4-та серия

Image


Върни се в “Етър Велико Търново”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта