България-Италия, мач за бронза

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Синьо сърце
Мнения: 6571
Регистриран на: 21 дек 2009 21:46
Контакти:

Re: България-Италия, мач за бронза

Мнениеот Синьо сърце » 12 авг 2012 20:35

za nas e toj religiq написа:
iori написа:Гола вода са, кога ще доживеем първо място в колективен спорт?
Във волейбола не отстъпваме по нищо друго освен по характер на страни като Русия и Бразилия, ако някой твърди обратното значи не разбира от волейбол.


Абсолютно съм съгласен , едва ли имаше отбор на това първенство на който да отстъпваме по някакви игрови показатели ! Единственото по което отстъпваме е психика ! И докато ни се втълпява че 4то място е успех , ще продължава да е така :x

Психиката е част от качествата на един отбор ! Нямаш ли я, все едно дали имаш тактически умения, физическа издръжливост и технически данни! Аз също смятам, че новите олимпийски шампиони не ни превъзхождат драстично като единици, и да имат двама-трима по-добри, то не са с класа над нас. Бразилия също. Колкото до психика и манталитет-видяхте финала днес, без коментар! Като ги нямаме, къде сме тръгнали? Вечно с трохите и успокоителните награди!
Няма попътен вятър за този, който не знае къде отива!
[rimg]http://www.bghelp.co.uk/bgembassy_header/flag.gif[/rimg] БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: България-Италия, мач за бронза

Мнениеот za nas e toj religiq » 12 авг 2012 22:04

daniel875 написа:
za nas e toj religiq написа:
daniel875 написа:Искрено се надявам повече да няма волейбол в България, защото ние не заслужаваме това, което имаме.
Не сме се научили да оценяваме малкото, което ни е останало отпреди, а това е много сериозен МОРАЛЕН проблем.
Винаги съм бил горд, че съм българин, но не мога да се гордея с други хора, които живеят в моята родина и непрекъснато плюят по този или онзи. Тяхното място е вън от България.


Честито на руснаците ! Батка не знам къде видя някой да плюе ? Лично аз винаги съм бил зад отбора и момчтата , дори на футбол не се впрягам толкова колкото на пустия волейбол ! Целия ден ми мина супер крив и още съм като буреносен облак :x И не защото мразя или плюя , а защото ги изживявам нещата все едно аз играя ! Сори , ама не ме радва 4то място след такава игра ! Късмета беше с нас тази олимпиада и бяхме длъжни да се възползваме ! Неки тези които казват че ние сме си направили лесна групата да помислят , каква щеше да е ситуацията ако бяхме в другата група ? Дали след първите 2 мача щяхме да имаме 2 победи и да излезем освободени психически за третия мач ? Истината е че отбора колкото и голям фен да съм му , не е толкова силен ! Ако успеем да вземем първия гейм добре ще поиграем , обаче ако сме догонващи ? Тази година някой да си спомня да сме обръщали мач , да не говорим за важен такъв ? Нямаме една конкурентна смяна в отбора , ако на някой не му тръгне играта и край , да не казвам че и днес за първи път се ядосах на треньора ! Скримов не му тръгна играта , защо не пусна Вальо Братоев ? Алексиев също , защо не пусна Пенчев ами трябваше да гледаме грешка след грешка ? Защо чакаше да затриваме по 3-4-5 точки аванс за да се сети да вземе прекъсване ! Не упреквам играчите , всеки може да няма ден , но когато от 6 - 4 нямат ден , почвам да мисля че треньора не си е свършил работата ! Не може в двата ти най важни мача да играеш без сервиз , срещу руснаците поне на Скримов му вървеше , днес на никой ? Треньора не го ли видя това ? Всички сме на мнение че момчетата имат бъдеще ок , обаче ако се контузят двама кой ще ги замести ? На Соколов кой ще му е смяната като се откаже Владо сега ? А на Алексиев колкото и да не го харесват някои ? Ами разпределител ? А либеро ? Истината е че далеч не е толкова светло бъдещето , колкото го чертаят
всички и едва ли скоро ще имаме пак толкова добри предпоставки за значим успех ! А най лошото е че и да имаме , пак ще ни се натяква че трябва да се радваме на 4тото място щото било успех ! Истината е че докато си мислим че 4то място е успех , никога няма да сме сред големите :!:

Спомни си на кое място беше отборът преди олимпиада, помисли логично, че съвсем спокойно можеше да отпаднем още в групата. Въобще нямаше да има мач за четвъртото място. Ние нямаме нищо, а вие искате всичко. Замислете се малко и тогава желайте повече! Социализмът за жалост си замина, всичко живо, дето се пише демократ, го опля. Тогава можеше да се метчае за още и още. Днес това е невъзможно. Съжалението остава, но такава беше логиката. Италия е по - силна от нас, колкото и да не ни се иска да го признаем. Плюс това имахме донякъде шанса да бъдем подценявани преди това.
Сега вече ще трябва да доказваме постигнатото, че не е случайност. Много малко мачове гледах на момчетата на олимпиадата, днешният беше поредният. Този път обаче не им донесох късмет с това действие. Късмет!
За едно си прав, че този отбор не може да обръща мач. Това е тревожно и в тази насока трябва да се работи най- много. В такива срещи се вижда характера.
Владимир Николов има заместник в лицето на Боян Йорданов. Дали ще бъде викнат най - сетне левичарят?
Класирането на България е рекордно в историята на волейбола у нас.


Въобще не мога да се съглася с теб ! Иска се когато има основание да искаш ! А в случая имаше всички предпоставки да искаме ! Социализма какво общо има ? В една Сърбия да не би да има още социализъм ,с какво ни превъзхожда че взима отличия редовно , първенството да не би да им е по силно от нащо , или пък държавата им дава повече пари ? НЕ просто където и да отидат да играят , са надъхани на макс и отиват да играят за медали , за това и ги взимат! Италия ??? Та тия ние ги учихме да играят волейбол , че и продължаваме ! Как така при положение че ги мачкаме където ги хванем , те са с една камара световни титли а ние не ? Спомена Холандия , къде са и кога последно си ги чувал ? Но когато имаха силно поколение не пропуснаха да си вземат своето ! А Испания и нейния фурор при спечелването на световната титла ? Някой знаеше ли въобще че там има волейбол , и те със сигурност можеха да отпаднат в групите , но не само че не отпаднаха ами се възползваха от инерцията си и взеха медал ! И то не бронзов а златен ! Така че никой не може да ме убеди че не трябва да искаме повече ! Напротив , точно обратно , трабва да искаме повече , за да можем и да получаваме повече ! С това примиренческо мислене , силите винаги ще са ни до тук и после пак успокоения и оправдания , че видиш ли трябва да се радваме на 4, 5, 6 място ! Сори ама не се радвам , когато се научат да влизт в битка с мисъл единствено за победа и че победата им е най нормалното нещо защото го могат , тогава със сигурност ще се радвам защото ще имаме и успехи !

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: България-Италия, мач за бронза

Мнениеот daniel875 » 12 авг 2012 22:27

На какво основание казваш всичко това? Какво е наред в България? Сърбия има работеща икономика, ние - НЯМАМЕ. Как да стане? С трици мислиш, че маймуни можеш да ловиш? Ние може да имаме изключителни таланти, но трудно ще направим скока, защото нашите играчи имат мислене, което трудно се избива от главата. Как мислиш, че пет века робство влияят? Как мислиш, че отровената атмосфера от Промените влияе?
Това, че тези момчета се появяват от нищото, означава много за нас, но не бива да бъдем максималисти при положение, че нямаме причина да е така. Ние нямаме силно лоби по света и трудно ще пробием как да е.
Италия, Холандия, Полша, Куба, Бразилия, Русия, Сърбия могат, защото имат всичко, за да успеят. Ние не уважаваме родните си спортисти, за да имаме право да искаме от тях. Дори и това четвърто място ни е много. С това мислене, което имаме да ги оплюваме непрекъснато, че не ставали, по - добре изобщо да нямаме национален отбор. Не заслужаваме нищо.
Ние нямаме място сред големите. Ако поддържаме ниво четвъртфинали, полуфинали в следващите години, трябва да бъдем благодарни. Нещо повече ако измъкнем, още по - добре. Тук Найденов беше оплют много сериозно, просто няма как да искаш нещо, след като така постъпваш с треньора на отбора.
Последна промяна от daniel875 на 12 авг 2012 22:32, променено общо 1 път.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
Синьо сърце
Мнения: 6571
Регистриран на: 21 дек 2009 21:46
Контакти:

Re: България-Италия, мач за бронза

Мнениеот Синьо сърце » 12 авг 2012 22:31

daniel875 написа:На какво основание казваш всичко това? Какво е наред в България? Сърбия има работеща икономика, ние - НЯМАМЕ. Как да стане това? С трици мислиш, че маймуни можеш да ловиш. Ние може да имаме изключителни таланти, но трудно ще направим скока, защото нашите играчи имат мислене, което трудно се избива от главата. Как мислиш, че пет века робство влияят?
Това, че тези момчета се появяват от нищото, означава много за нас, но не бива да бъдем максималисти при положение, че нямаме причина да е така. Ние нямаме силно лоби по света и трудно ще пробием как да е.

Да, а Тринидад и Тобаго и Гренада имат страхотно лоби по света, та взимат злато! Я виж колко бимбайци са пред нас, те пари нямат за банани, лоби ще създават...А като нямат мислене и манталитет-да копат картофи и да берат пиперо по полето!
Няма попътен вятър за този, който не знае къде отива!
[rimg]http://www.bghelp.co.uk/bgembassy_header/flag.gif[/rimg] БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: България-Италия, мач за бронза

Мнениеот daniel875 » 12 авг 2012 22:34

Синьо сърце написа:
daniel875 написа:На какво основание казваш всичко това? Какво е наред в България? Сърбия има работеща икономика, ние - НЯМАМЕ. Как да стане това? С трици мислиш, че маймуни можеш да ловиш. Ние може да имаме изключителни таланти, но трудно ще направим скока, защото нашите играчи имат мислене, което трудно се избива от главата. Как мислиш, че пет века робство влияят?
Това, че тези момчета се появяват от нищото, означава много за нас, но не бива да бъдем максималисти при положение, че нямаме причина да е така. Ние нямаме силно лоби по света и трудно ще пробием как да е.

Да, а Тринидад и Тобаго и Гренада имат страхотно лоби по света, та взимат злато! Я виж колко бимбайци са пред нас, те пари нямат за банани, лоби ще създават...А като нямат мислене и манталитет-да копат картофи и да берат пиперо по полето!

Това обаче е на какъв спорт? Ние сме по - зле и от тях. Не приказвайте, без да мислите! Състоянието ни е жалко и ще става още по - зле, защото на управляващите им е изгодно. Нещата са много дълбоки. Спортът винаги е бил политика, но ние си казахме с Промените, че това трябвало да се промени. Ето, промени се!
В тези страни може да нямат нищо уж, но имат стремеж да самоизява. Обществото ни какъв стремеж има, какви ценности бълнува?
Навремето, Синьо сърце, имахме лаборатория. На демократите обаче това не им хареса и решиха да разрушат всичко, което социализма направи, защото видиш ли онези "бояджии" в "синьо" щели да променят България.
Довчерашните комунисти се писаха най - големите възможни "демократи" и наистина промениха България. Така я промениха, че нещата са почти непоправими.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
Синьо сърце
Мнения: 6571
Регистриран на: 21 дек 2009 21:46
Контакти:

Re: България-Италия, мач за бронза

Мнениеот Синьо сърце » 12 авг 2012 22:45

Аз знам какво имаше и ме е яд, че всичко се разруши... Ето-дали пък пет химика от БАН и двама физици не могат да се назначат сега, плюс техника и скромна лабораторийка- няма ли да има арабия ефект? Кой събори каналите за напояване в цялата страна-ето дойде сушата и си еб. мамата... Тоя дето се бори сабахлем, кой е? Дали му кинти, ми той даже няма за кво да се напряга??? Махмуд някакъв, татар ли е -все тая... Скоро бях на Белмекен-пълно руснаци и разностранни спортисти, унгарци и какви ли не... Наште обаче искат на Швейцария, не щат Белмекен! Толкова сме зле, че не е истина!
А в горното това за пипера се отнасяше за нашите, не за танганайците! Моя грешка, не се уточних... ;)
Няма попътен вятър за този, който не знае къде отива!
[rimg]http://www.bghelp.co.uk/bgembassy_header/flag.gif[/rimg] БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

Марекчанино
Мнения: 36
Регистриран на: 05 авг 2012 02:01
Контакти:

Re: България-Италия, мач за бронза

Мнениеот Марекчанино » 13 авг 2012 01:43

След САЩ“94, когато българският футбол стигна своя връх, последна една бавна и мъчителна деградация, в резултат на която хората се обезвериха и насочиха своите надежди единствено към волейбола, където нац. ни отбор се представяше доста добре и винаги е бил фактор на европейско и световно ниво. Така апетитът и изискванията ни нарастнаха и вече ни се иска да взимаме медали от всеки голям форум, което си е напълно резонно - волейболът наистина е единственият колективен спорт, където към момента имаме потенциал и реални шансове да взимаме медали и да сме на едно от призовите места. Волейболът у нас наистина е колективен спорт номер 1 и просто е позорно, ако се радваме на място извън призовата тройка. Точно този примиренчески, както каза някой по-горе, е основната причина да се дъним в най-важните мачове, а пък още по-жалко е после да се оправдаваме с младост, неопитност и прочее. Минималистичният ни манталитет да се задоволяваме с малкото явно ни е наследство от петвековната ни робска участ и вместо веднъж завинаги да го изкореним, ние продължаваме да го култивираме. В спорта печелят само максималистите - ако една Русия, примерно, беше завършила на 4-то място, това щеше да бъде прието като незапомнен провал и съответно мерките щяха да бъдат крути, след което Русия щеше да се завърне още по-силна. Докато у нас сега ще почнат едни хвалби, едни държавни награди, приеми при президента, при премиера, лигави патетични и патриотични речи, как сме извършили чудо и прочее демагогии, които, всъщност, ще прикриват само едно - нашата дъблока комплексарщина. Ако обаче се намери някоя влиятелна личност от волейболните среди и каже нещата такива, каквито реално са, тогава има шанс да се направят съществени промени и още на следващите форуми да се поздръвим най-после с призово място. Но дали ще има някакви промени след Олимпиадата? Аз силно се съмнявам, нищо няма да се пипа, мало и голямо ще се радва на 4-тото място и така еуфорията ще продължи до... следващото четвърто място :)

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: България-Италия, мач за бронза

Мнениеот THE G.A.M.E » 13 авг 2012 10:26

Който си мисли, че България има равностоен на Русия и Бразилия отбор, значи вероятно живее в паралелна реалност.
Когато някой просто е по-добър от теб ... Преглъщаш загубата, ставаш и продължаваш !
А, ако се направят и съответните поуки от това - още по-добре.

Иначе загубихме очаквано от Италия ...
Италианците са такъв отбор, че ако не им тръгне сервиса, спокойно ще загубят и от Люксембург ... Въпреки, че въобще не съм сигурен дали имат волейболен тим тези ...

В групата точно за това ги бихме лесно - не им тръгна сервиса.
Който е гледал Италия - САЩ на четвъртфинала, със сигурност е видял що за тим са "Адзурите".
Да, парадоксално е, но те наистина са страшно зависими от сервиса си.

Междудругото, ние бяхме така преди години ... В първата година на Марто Стоев, разчитахме изцяло на сервиса си, и всичко живо при съперниците ни тогава се молеше, той да не ни тръгне.

Иначе няма спор - това 4-то място си е сериозен успех за нас !
Поне с оглед на цялостната ситуация на волейбола в България ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: България-Италия, мач за бронза

Мнениеот daniel875 » 13 авг 2012 20:50

Марекчанино написа:След САЩ“94, когато българският футбол стигна своя връх, последна една бавна и мъчителна деградация, в резултат на която хората се обезвериха и насочиха своите надежди единствено към волейбола, където нац. ни отбор се представяше доста добре и винаги е бил фактор на европейско и световно ниво. Така апетитът и изискванията ни нарастнаха и вече ни се иска да взимаме медали от всеки голям форум, което си е напълно резонно - волейболът наистина е единственият колективен спорт, където към момента имаме потенциал и реални шансове да взимаме медали и да сме на едно от призовите места. Волейболът у нас наистина е колективен спорт номер 1 и просто е позорно, ако се радваме на място извън призовата тройка. Точно този примиренчески, както каза някой по-горе, е основната причина да се дъним в най-важните мачове, а пък още по-жалко е после да се оправдаваме с младост, неопитност и прочее. Минималистичният ни манталитет да се задоволяваме с малкото явно ни е наследство от петвековната ни робска участ и вместо веднъж завинаги да го изкореним, ние продължаваме да го култивираме. В спорта печелят само максималистите - ако една Русия, примерно, беше завършила на 4-то място, това щеше да бъде прието като незапомнен провал и съответно мерките щяха да бъдат крути, след което Русия щеше да се завърне още по-силна. Докато у нас сега ще почнат едни хвалби, едни държавни награди, приеми при президента, при премиера, лигави патетични и патриотични речи, как сме извършили чудо и прочее демагогии, които, всъщност, ще прикриват само едно - нашата дъблока комплексарщина. Ако обаче се намери някоя влиятелна личност от волейболните среди и каже нещата такива, каквито реално са, тогава има шанс да се направят съществени промени и още на следващите форуми да се поздръвим най-после с призово място. Но дали ще има някакви промени след Олимпиадата? Аз силно се съмнявам, нищо няма да се пипа, мало и голямо ще се радва на 4-тото място и така еуфорията ще продължи до... следващото четвърто място :)

Ако се класираме на следващите първенства на трето или четвърто място, и това да е много години, аз ще съм доволен. Нямаме нищо, а искаме всичко. Просто не е нормално.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта