Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Мнениеот marmi52 » 06 авг 2012 07:13

8-)

Ейиии, с много късмет взехме едно медалче и вече тук се пишат оди на възхвала.
Абе, вие кога сте раждани ? Колко олимпиади сте гледали през живота си ?
Аз съм гледал 6-7 и по-жалки български спортисти НЕ съм виждал !!!
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Мнениеот vaskonti » 06 авг 2012 09:30

marmi52 написа:8-)

Ейиии, с много късмет взехме едно медалче и вече тук се пишат оди на възхвала.
Абе, вие кога сте раждани ? Колко олимпиади сте гледали през живота си ?
Аз съм гледал 6-7 и по-жалки български спортисти НЕ съм виждал !!!

През 1988г. половината от златните ни медали са във въпросните "чобански" спортове. Тях броиш ли ги?
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

лъв
Мнения: 371
Регистриран на: 14 авг 2009 18:46
Контакти:

Re: Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Мнениеот лъв » 06 авг 2012 09:36

Жалки управници,жалки федерации,жалка държава-вие какви спортисти очаквате! Щом българи могат да печелят медали,когато излязат да се състезават за друга държава-значи жалкото е у нас! ПРИЗОВАВАМ СПОРТНИТЕ МЕДИИ ДА НЕ СПИРАТ ДА ИСКАТ ФИНАНСОВИ РЕВИЗИИ ПО ФЕДЕРАЦИИТЕ ВСЕКИ ДЕН,ДОКАТО НЕ СЕ ОБЯВЯТ ПУБЛИЧНО РЕЗУЛТАТИТЕ И ВИНОВНИТЕ ЗА КРАЖБИТЕ ДА СИ ПОЛУЧАТ ЗАЛУЖЕНОТО!!! Всеки ден да използват ефирите и си и да искат това! Не може Данчо Лазаров да има в графа други разходи 4 милиона и сега гордо да се пъчи в Лондон! НЕ МОЖЕ! Мария Гроздева плаче от федерацията по стрелба,Петя Неделчева от федерацията по бадминтон,лекоатлетите ни и те!!! ДОКОГА САМО ЩЕ СЕ ЦИЦАТ ПАРИ В ДЖОБОВЕТЕ НА АЛЧНИТЕ ДЪРТАЦИ ПО КАБИНЕТИТЕ И ТЕ НЯМА ДА СТИГАТ ДО СПОРТИСТИТЕ! Министър Нейков да тръгне от федерацията по гребане-какво идва след тях с Руми Нейкова-ПОТОП!!! Още веднъж моля медиите да алармират и да искат ревизии и пълни проверки! Не може държавата да раздава нашите пари и после да не се интересува кой и как ги папа! Откъде- накъде!! :o :o

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Мнениеот ros » 06 авг 2012 10:05

Явно в България все е неприятно да се търси равносметка или отчет от федерациите. Излезе Стойчев да иска нещо преди Олимпиадата и ВСИЧКИ ГО УПРЕКНАХА, ЧЕ НЕ Е СЕГА МОМЕНТА. Обясняваха, че когато приключи Лондон - тогава. Дори Председателя на парламентарната комисия по младежта и спорта в НС се съгласи. Дойде Олимпиадата и един след друг спортистите взеха да вадят кирливите ризи на управниците във федерациите и се започна, че е нелогично чак сега да им се казва на Министерството на физическото възпитание и спорта. Е кога, мама му стара Ви е удобно и защо чакате да ви се каже?!!! Преди Олимпиадата - рано, след Олимпиадата - късно, по - време на Олимпиадата - безсмислено!!! А не е ли това работата и задължението на Свилен Нейков и то ПО ВСЯКО ВРЕМЕ?

Няма какво да се лъжем - спортът ни е жалък, но поне нека уважаваме усилията и на малкото хора, които го правят за България
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Мнениеот THE G.A.M.E » 06 авг 2012 10:32

Незнам защо продължава тоя рев ...

Кое ни е наред, та да искаме да мачкаме в няколко спорта ?? :shock:
Българите сме най-честните, почтени, хубави, готини и некорумпирани хора на тая планета ли ?
Минималната заплата е 2 000 евро ли ?
Пенсионерите ни се чудят, къде да почиват ... На Майорка ли, или пък в Сърдиня и Корсика ?
Стадионите и базите ни, са най-хубавите в Европа ... Даже гледам, че спортистите от големите нации се надпреварват да правят резервации, за да се готвят тук ! ... :oops:

И като се сменят шефовете във федерациите, мислите че всичко ще цъфне и ще върже ли ?
Ще стане това, ама кога пръдне гущера ...
Нека се сетим, що рев бе против "Батето" ... :roll:
Всички бяха на мнение, че футболът ни ще дръпне изключително много нагоре, когато Славков бъде сменен !
Е, по-добре ли сме ???
Какво ви кара да мислите, че същото няма да се случи при смяната на другите шефове в отделните федерации ?

Аз пък предлагам едно радикално решение ...
Да се развиват само спортовете, които са масови/популярни, и в които сме имали/имаме успехи.
Това са точно 10-на - 15 спорта ...
Няма смисъл от дотации на 100 вида спорт !

Когато вниманието на всички ни бъде насочено към приоритетни спортове, то така управляващите тези спортове по-трудно биха правили неща, с които са известни сега.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image

venger
Мнения: 1520
Регистриран на: 02 мар 2011 20:28
Контакти:

Re: Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Мнениеот venger » 06 авг 2012 10:34

ros написа:Явно в България все е неприятно да се търси равносметка или отчет от федерациите. Излезе Стойчев да иска нещо преди Олимпиадата и ВСИЧКИ ГО УПРЕКНАХА, ЧЕ НЕ Е СЕГА МОМЕНТА. Обясняваха, че когато приключи Лондон - тогава. Дори Председателя на парламентарната комисия по младежта и спорта в НС се съгласи. Дойде Олимпиадата и един след друг спортистите взеха да вадят кирливите ризи на управниците във федерациите и се започна, че е нелогично чак сега да им се казва на Министерството на физическото възпитание и спорта. Е кога, мама му стара Ви е удобно и защо чакате да ви се каже?!!! Преди Олимпиадата - рано, след Олимпиадата - късно, по - време на Олимпиадата - безсмислено!!! А не е ли това работата и задължението на Свилен Нейков и то ПО ВСЯКО ВРЕМЕ?

Няма какво да се лъжем - спортът ни е жалък, но поне нека уважаваме усилията и на малкото хора, които го правят за България

+ 1 Последното ти изречение представя единственото правилно поведение на нас като българи и фенове.
"Бела жига, това сега си ти!
И цела книга много ще те измори!"

Потребителски аватар
RedeviL
Мнения: 9021
Регистриран на: 08 сеп 2008 14:30
Контакти:

Re: Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиядата

Мнениеот RedeviL » 06 авг 2012 11:10

madman написа:Вие си говорите повече, за да се обидите, отколкото да обмените мнения.
Слагате различни неща под общ знаменател. Какво значи провал и туризъм в спорта? Зависи от спорта за който се говори. Примерно в бокса е късмет (жребий) и субективизъм (съдийство). Там трудно може да се говори за туризъм - винаги можеш да попаднеш на труден съперник и кофти съдии и да отпаднеш рано. Истинските туристи са в леката атлетика, плуването, колоезденето и тн. Там се бориш със себе си, уреда, пистата и тн. Там няма субективен фактор - или го скачаш/ избягваш или не. И там има рекорди и лични постижения. Е извинявайте ама като отидеш на олимпиада и си на 10 секунди от личното или на 15 см от личното си 100% турист. Приемаме, че всеки се готви за олимпиадата като за най-великото събитие в кариерата си. И накрая не преборваш себе си, дори не се и приближаваш до това. Ей на тия участници им се дразня. Какво да се сърдя на девойката от плуването с двата национални рекорда? Момичето направи това което ни е по мащаба. Ама примерно онзи капут от гюлле или диск (първия ден на леката атлетика), който беше едва ли не на половината от личното си постижение и после се хилеше без да му дреме как да го подкрепям??

+1
Toзи с гюлето беше абсолютен дебил! :)

Xamy
Мнения: 828
Регистриран на: 21 май 2010 23:04
Контакти:

Re: Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Мнениеот Xamy » 06 авг 2012 11:40

ros написа: А не е ли това работата и задължението на Свилен Нейков и то ПО ВСЯКО ВРЕМЕ?

Няма какво да се лъжем - спортът ни е жалък, но поне нека уважаваме усилията и на малкото хора, които го правят за България

Задължението на Свилен Нейков не е ли да посреща и да се снима със спортистите? Или това беше на заместника му... Май на Нейков беше пресконференциите... И всъщност те задължения ли са имали?

Без министерство колко повече пари ще има, които да потъват другаде...

АЗ ПОДКРЕПЯМ ОЛИМПИЙЦИТЕ НИ!

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Останахме си само с надеждите

Мнениеот daniel875 » 06 авг 2012 23:29

Завършващата след няколко дни олимпиада вероятно ще се нареди като едно от срамните ни представяния на подобен форум. Спортове, към които имаше малки очаквания, може да донесат медали, но традицията от миналото сериозно се наруши. Всъщност тази "традиция" да бъдем силни в почти всички олимпийски спортове се прояви в последните такива форуми преди Промените, но беше хубаво нещата да имат продължение. Великолепният снощи Далаклиев щеше да стане шампион ако България имаше име по света, въпреки че за съперник имаше представител на домакините. Не е така обаче и скоро няма да се промени.
Загубен беше авторитетът, който се извоюва в миналото. И така сега нашите спортисти се мъчат като "грешни" дяволи, за да се докопат до медал.
Бяха години, когато в леката атлетика имахме сили за златни медали, и то не само един. Позорно е състоянието на българския спорт точно в "царя" и "царицата" на спортовете. Точно те отразяват нагласата ни като общество, моралните стойности, волеизявите като личности. Колкото и да се опитват да ме убеждават доста хора, че нямало значение, изобщо не е така. Тези два спорта имат огромна маса от запалянковци в цял свят, хората живеят с мисълта за тях. Излишно е да казвам, че се използваха и в миналото забранени вещества, но фактът, че у нас се работи на аматьорския принцип, доказва нивото на умовете, които ни ръководят.
Снощното нелепо отпадане на Ваня Стамболова подразни един от потребителите много и с основание. То всъщност показа безсилието на родните спортисти да преборят неправдата. Тя може да бъде победена, но затова не са необходими само физически запас от сили, но и силна психика, издържливост, която се пречупва от горепосоченото. Не може, не е нормално българските спортисти да бъдат смятани за най - големите престъпници в света и да се проверят по хиляди пъти образно казано преди състезание. При наличие на силна фигура, авторитет това щеше да е недопустимо да се случи. Въпросът е "Защо го допуснахме?"
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Мнениеот dreben23 » 07 авг 2012 01:39

лъв написа:Жалки управници,жалки федерации,жалка държава-вие какви спортисти очаквате! Щом българи могат да печелят медали,когато излязат да се състезават за друга държава-значи жалкото е у нас! ПРИЗОВАВАМ СПОРТНИТЕ МЕДИИ ДА НЕ СПИРАТ ДА ИСКАТ ФИНАНСОВИ РЕВИЗИИ ПО ФЕДЕРАЦИИТЕ ВСЕКИ ДЕН,ДОКАТО НЕ СЕ ОБЯВЯТ ПУБЛИЧНО РЕЗУЛТАТИТЕ И ВИНОВНИТЕ ЗА КРАЖБИТЕ ДА СИ ПОЛУЧАТ ЗАЛУЖЕНОТО!!! Всеки ден да използват ефирите и си и да искат това! Не може Данчо Лазаров да има в графа други разходи 4 милиона и сега гордо да се пъчи в Лондон! НЕ МОЖЕ! Мария Гроздева плаче от федерацията по стрелба,Петя Неделчева от федерацията по бадминтон,лекоатлетите ни и те!!! ДОКОГА САМО ЩЕ СЕ ЦИЦАТ ПАРИ В ДЖОБОВЕТЕ НА АЛЧНИТЕ ДЪРТАЦИ ПО КАБИНЕТИТЕ И ТЕ НЯМА ДА СТИГАТ ДО СПОРТИСТИТЕ! Министър Нейков да тръгне от федерацията по гр****е-какво идва след тях с Руми Нейкова-ПОТОП!!! Още веднъж моля медиите да алармират и да искат ревизии и пълни проверки! Не може държавата да раздава нашите пари и после да не се интересува кой и как ги папа! Откъде- накъде!! :o :o


Съгласявам се и само ще добавя... и жалки хора! :( Да се надяваме, че всички ще си вземат поука от тази Олимпиада, даже я гледам без трепет и желание, колкото без хич. Бокса мъничко, волейбола тук-таме, макар че наистина тея момчета правят някакъв невиждан подвиг и дано успеят. В бъдеще дано се замислят какви ги вършат и федерации и спортисти- не бива да си продаваш душата и достойнството за 1 000 000 при титла за друга страна различна от българската, дали ще ги топли това им постижение. Не мисля...
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта