Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот daniel875 » 31 юли 2012 13:09

Captain Stottlemeyer написа:
wicked1913 написа:
daniel875 написа:.....Както казах вече - като гледам Дания,Норвегия,Швеция,Германия,Холандия,Швейцария се "чупят от медали" но вижте стандарта им на живот. Другото е избиване на комплекси с печелена на медали на комплексарски турнир ;)

Е, не е точно така. Не можеш да кажеш, че най-мощната държава (както във военно, така и в икономическо отношение) в света избива някакви комплекси с участие и печелене на медали от олимпиади. Мисля че е излишно да я назовавам, за да не обидя пишещите във форума. Споменатите Норвегия, Швеция и Швейцария по традиция са силни в зимните спортове. Германия (силна и в летните, и в зимните спортове) тепърва ще показва възможностите си. ;) Иначе по принцип си прав, аз предпочитам да живея добре, макар и без медал от олимпиада, отколкото някакъв допингиран получовек да спечели такъв за моята страна, но аз да гладувам. За съжаление, в България нито сме особено добре, нито медалите за България ще валят като дъжд в Лондон. Кой каквото сам си направи, друг никой не може да му го направи..... 8-)

Капитане, коя е най - мощната държава в света? Онази, която всеки ден "избива комплекси" ли? Онази, в която се създава комунизма и която се прави на най - демократичната, а всъщност там е див комунизъм? В Германия не живееха ли много малцинства? За каква Германия говорим тогава? Германия, която гони понастоящем същите, които едно време приютяваше. Тази Германия е фалшива, ама много. Тази Германия загуби Войната и ако не беше политиката на Запада, никога нямаше да се оправи. Тази Германия спечели незаслужено първенството в Англия, след като беше унижена в Берлин от нас.
По времето на социализма гладуващи имаше само ако са много мързеливи. Тогава можеше да кажеш нещо на ръководителя, да си поговориш с него човешки. Днес веднага този мискинин ще те уволни понеже е голям "демократ".
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
sweetchinmusic
Мнения: 266
Регистриран на: 07 май 2010 13:45
Skype: На ЛС
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот sweetchinmusic » 31 юли 2012 13:33

Искате да кажете вие "големите социалисти", че сега ще стане по добре ако Сергей дойде на власт? Какво направиха Сергей и Първанов за толкова години. ??????????????? Какво направиха? Същият този наглец идва отново с неговите 700 000 промити мозъци да ни каже, че с него ще е по-добре. Като толкова не му харева да каже на лошият голоям Бойко да ви вземе по един самолет и да ви изпрати във "великия" САЩ. Ако станем като САЩ тогава вече ще ме е срам да съм българин, но вие дори не се опитвате, вие искате да ви се даде и не се опитвате само заради оправданието, че плащате данъци. Ако сте учили и работили сега нямаше да ревете по форумите, просто нямам думи какъв е станал българският народ.

stanleys
Мнения: 489
Регистриран на: 13 авг 2010 17:38
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот stanleys » 31 юли 2012 13:34

Стига сте се опитвали да промивате мозъци, другарите марми, даниел и сие :evil: . Вече ви разкриха,че сте от платените червени драскачи,каквито има из всички форуми.

А това нашето в което живеем е само пародия на демокрация и е създадено от същите тези комунисти, които управляваха страната 45 години, и които сега заедно с наследниците си се изживяват като капиталисти и бизнесмени. Доведоха страната до пълна разруха чрез разбиване на икономиката, грабене и разпродажба на предприятията, мутри и рекет, "Луканови" и "Виденови" зими, хиперинфлация и т.н, а сега със цялата си наглост заявяват и се опитват да манипулират простодушните и обезсърчени хора: " Нали искахте демокрация - ето ви я !" :evil:

Да другари, изобщо не съм привърженик на силови методи и терор, но във вашия случай са необходими и жалко, че пропуснахме няколко възможности - нали девизът ви е " С кръв сме я взели,с кръв ще я дадем" . Влюбени сте в тая власт и ви бива само да смучете тоя нещастен народ :evil: :evil: :evil:

Потребителски аватар
powerful
Мнения: 1392
Регистриран на: 19 яну 2011 19:48
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот powerful » 31 юли 2012 16:53

Жалкоооо :( Гришо и Цвети не са получили "уайлд кард"

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 31 юли 2012 18:02

daniel875 написа:.....Капитане, коя е най - мощната държава в света? .....

Вие питате, ние отговаряме: Най-мощната в икономическо и военно отношение държава в света са САЩ. Това са фактите, това е обективната реалност (не е идеална като светлото комунистическо бъдеще, затова е реалност), независимо дали се харесва или не се харесва някому - нищо не може да се направи. :)
[offtopic]Всъщност излъгах, може - комуто не се харесва, може да се по**ре от яд. 8-)[/offtopic]
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Reckless
Мнения: 2195
Регистриран на: 02 мар 2010 18:32
Местоположение: DE

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот Reckless » 31 юли 2012 20:14

Хайде, хайде ! Те държавите с успехи в спорта са все социалистически, че това ни е проблема на нашия спорт. Не знам колко от вас колко години са живели в периода на социализъм, та така разпалено разправят, какво е било и как е било. Аз съм бях активен спортист по това време и много добре знам къде са проблемите в българския спорт. Имам 10 златни медала от републикански по акробатика, 2 по борба кл. стил и 4 по спортна гимнастика. Тогава имаше условия, но нямаше бъдеще за спортистите, защото спорта не беше професия. По тази причина се и отказах след казармата. Тогава в държавата имаше пари и икономиката работеше, затова и за спорта се осигуряваха средства за развитие. В България имаше производство. Сега в България се произвеждат само идиоти. Какъв спорт, какво чудо да чакаме. Бедна държава, беден спорт. Ама не, че социализма е супер страшната работа, а защото тогава се отделяха пари. Сега се прибират само.
В момента живея в Германия и гледам хората, как се държат и как разсъждават за нещата а тук социализъм няма. Тук държавата се грижи за хората, които си плащат данъците и живеят според нормите и законите на Германия. в България кой го интересува добре ли си и как живееш !?

Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот Тони Шумахер » 31 юли 2012 21:26

alexpk написа:Даниеле,аз съм живял по времето на комунизма.Престани да манипулираш хората.


+ И Аз........

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот daniel875 » 31 юли 2012 23:08

Reckless написа:Хайде, хайде ! Те държавите с успехи в спорта са все социалистически, че това ни е проблема на нашия спорт. Не знам колко от вас колко години са живели в периода на социализъм, та така разпалено разправят, какво е било и как е било. Аз съм бях активен спортист по това време и много добре знам къде са проблемите в българския спорт. Имам 10 златни медала от републикански по акробатика, 2 по борба кл. стил и 4 по спортна гимнастика. Тогава имаше условия, но нямаше бъдеще за спортистите, защото спорта не беше професия. По тази причина се и отказах след казармата. Тогава в държавата имаше пари и икономиката работеше, затова и за спорта се осигуряваха средства за развитие. В България имаше производство. Сега в България се произвеждат само идиоти. Какъв спорт, какво чудо да чакаме. Бедна държава, беден спорт. Ама не, че социализма е супер страшната работа, а защото тогава се отделяха пари. Сега се прибират само.
В момента живея в Германия и гледам хората, как се държат и как разсъждават за нещата а тук социализъм няма. Тук държавата се грижи за хората, които си плащат данъците и живеят според нормите и законите на Германия. в България кой го интересува добре ли си и как живееш !?

Браво! Хора като теб заслужават уважение! Естествено, че социализмът не беше перфектен във всичко, но това, което го имаше, не трябва да се отрича.
Вярно, спортистите наистина нямаха бъдеще! Това е много правилно казано, но отивайки на олимпиада, повече на принципа на аматьорщината, успяваха да направят невъзможното истина. Това, че и едно време взимаха допинг, не съм казвал, че не беше така, но да отбележа отново, че навремето имаше това, което е много важно - ЛАБОРАТОРИЯ, която да спомага за "изчистването" на взетото. Така е, не е било по - различно и няма да е.
Социализмът беше възможно най - правилното решение за времето си, защото друга философия ни обричаше на провал.
Това, че навремето част от хората не са се чувствали свободни и вечно са искали да бягат, кой им виновен? Добре, а защо да бягат в чужбина, след като у нас безработни, с много малки изключения, нямаше? Парите бяха малко, но стигаха нали? Здравето беше в пъти по - добро. Учебниците след Промените се купуват след всеки клас почти, като струват все по - скъпо и по - скъпо, а едно време материалът не се изменяше. Пари се даваха само за неща, свързани с училище, но не и за учебници.
Свобода социализмът не доставяше каквато много хора искаха, но това беше предпазна мярка срещу фалшивата свобода, която предоставяше Запада. Точно така онази, бленувана свобода беше абсолютен фалш. Ето сега на "пришълците" в Германия ще мине време и ще ги изселят и ще видят цената на свободата.
Свободата съвсем не се определя от това, за което много хора си мислят. Това е най - вече сила на духа, начин да се чувстваш пълноценен и силен.
Държавата осигуряваше почти всичко, за да бъдат доволни гражданите й. Сега доволни ли са, че същата ги изгони като "мръсни котета" къде ли не?
Има много философия в направеното, в преживяното по времето на социализма и който може да го осмисли, разбира, че не беше толкова лошо, колкото се изкарва.
Да, социализмът унижощава интелигенцията си в първите години. До 1960 нанася много поразии и по - скоро хора, родени до тази години най - късно, могат да кажат обективна оценка за системата.
Хора, родени след това, си живеят с някакви представи, които те си мислят, че са верни.
Марми, да ви напомня, че е пострадал от режима след 09.09.1944 година, но същият човек не говори с толкова злоба за епохата, а може би трябва. Фифи е друг от потребителите във форума, който има основание меко казано да недолюбва социализма, но чак толкова краен не мисля, че е, както са хора, които изобщо не са усетили ударите на системата.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

bogdanov964
Мнения: 104
Регистриран на: 25 сеп 2011 09:06
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот bogdanov964 » 31 юли 2012 23:52

Не мога да разбера на каква база спорите - по или след социализма? Спора ви е несъстоятелен, най-малко поради това, че до 89-та съществуваше държавата България, сега такава държава няма!
А на малките, дето някой им е разправял, че е било глад и мизерия, а държавата била във фалит, имат много здраве от Тошингтън, дето пожела да го заровят по очи в гроба!


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта