Обстановката в клуба

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
nore
Мнения: 522
Регистриран на: 29 ное 2008 15:48
Контакти:

Обстановката в клуба

Мнениеот nore » 10 мар 2011 15:04

Тези дни излязоха редица материали в пресата за скандалите в клуба. Колко е вярно и колко не всеки да прецени сам за себе си.
По всичко изглежда, че кризата се задълбочава.

Хронологията:

Страхотно напрежение съществува между българите и чужденците в съблекалнята на Черноморец, твърди „Меридиан Мач".

След тежката загуба от ЦСКА родните играчи са се нахвърлили с обвинения към легионерите. Причина за конфликта е станал италианецът Алберто Куадри.
Халфът пристигна в Бургас в сряда, а в събота бе титуляр срещу „червените", като за едно полувреме на терена изглеждаше абсолютно неадекватен.

Българите са недоволни не само защото вземат далеч по-ниски заплати, а и тъй като постоянно са пренебрегвани.

Напрежение в тима имаше и през есента, но тогавашният треньор Красимир Балъков успяваше да го тушира с добрите резултати и високите премии. Сега обаче нещата излизат извън контрол, което обрича Черноморец на провал.

Сърбин чупи всички рекорди по пари в "А" група, прибира по 80 000 лева на месец

Мениджърът на Черноморец Душан Буковац чупи всички рекорди по изкарани пари в "А" група. Сърбинът прибира умопомрачителната сума от близо 80 хиляди лева на месец, като чистото му месечно възнаграждение възлиза на 45 хиляди лева. Останалите пари Буковац си докарва от тлъстите комисионни, които прибира от всеки футболист на Черноморец.

В Бургас недоумяват как е възможно мениджърът да взима толкова много пари и то при положение, че не е натоварен с кой знае колко работа, тъй като Антон Велков се занимава със спортно-техническия процес. Още повече, че заплатата на Буковац е в пълен разрез с налаганата в последно време политика, а именно орязването на бюджета на клуба.

Очевидно обаче сърбинът се ползва със сериозни привилегии и налаганите правила за него не важат, тъй като освен огромната си заплата, е успял да осигури и възнаграждение в размер на 16 хиляди лева на месец на изпълнителния директор на тима Джампиеро Персикети, който също е в сериозна тежест на отбора, тъй като неговите функции и до ден днешен не са ясни.

Именно тлъстата сума, която прибира Буковац от комисионни е основната причина в касата на клуба да не влязат 300 000 евро, които от ЦСКА предлагаха за Енис Хайри. Както е известно, при преговорите с шефовете на армейците, сърбинът се е полакомил и е поискал 500 000 евро, което осуети трансфера. Най-лошото е, че на практика по този начин мениджърът лиши собственика на клуба Митко Събев от сериозна сума, тъй като надали някой пак ще се опита да привлече тунизиеца, предвид трагичната форма, в която той се намира от началото на пролетния полусезон.

Ударите по Буковац обаче не спират дотук. Сърбинът си навлече и гнева на феновете, заради цената на билетите, която Черноморец обяви за новия сезон. Именно заради баснословните суми стадионът остана празен, а малкото фенове, които се прежалиха и заеха своите места по трибуните издигнаха транспаранти, чрез които изразиха своето недоволство. Срамното представяне срещу ЦСКА и бурните протести са причината Буковац да напусне стадиона в Бургас 30 минути преди края на срещата.

Недалновидната политика на силния човек в клуба е довела и до конфликт между играчите на тима. Част от българите са нападнали чужденците, заради привилегиите, с които се ползват в клуба. Според родните играчи доведените от Буковац състезатели се чувствали недосегаеми и точно поради тази причина не си давали много зор в тренировъчния процес, което им се отразявало в официалните мачове. Точно заради меко казано неразумните действия, Митко Събев вече е набелязал Буковац и се очаква в най-скоро време сърбинът да бъде освободен.

Зайц изригна срещу ръководството на Черноморец

Неизвестността около немския футболист на Черноморец Йохен Зайц най-после се разплете. Бранителят от зимата бе изваден от първия тим на "акулите", от пресслужбата не се споменава и дума за него. Никой обаче не се нае да каже какво точно става с бранителя.

Днес обаче той даде интервю за БТА, в което разясни ситуацията около себе си, а също така дали действително е освободен от Черноморец или не. В момента Зайц е в Бургас, продължава да тренира, но не с отбора, а заедно с Костадин Дяков и Цветомир Цонков.

За Дяков и Цонков на една от пресконференциите старши треньорът Антон Велков обяви, че няма да разчита на тях по решение на ръководството, докато за германския бранител единствено мениджърът в клуба Душан Буковац обясни на срещата с феновете, че е освободен.

"В деня на започването на зимната подготовка научих, че повече няма да тренирам с отбора. Душан Буковац ми обясни, че ще има подмладяване и аз съм вече на възраст.

Първо обаче искам да кажа, че не съм единствено аз играч на възраст в нашия състав, дори има и по-възрастни. Бях отделен от колегите ми, започнах да тренирам с кондиционния треньор Трендафил Терзийски. Все едно не съществувах, никой не ме забелязваше.

След това разговарях и с Антон Велков, но и треньорът не ми даде ясна причина защо не съм в отбора. На втората среща ми обясни, че няма планове за мене, но отново нищо конкретно не получих като отговор, разказа Зайц.

"Моите отношения с Буковац се свеждат до два разговора. Веднъж имахме среща петима от отбора с главния мениджър на клуба Душан Буковац. Имахме да получаваме премии, които не ни бяха изплатени. Аз бях втори капитан и повдигнах въпроса. На следващата ми среща вече ми обясни, че не съм необходим, защото съм стар", допълни бранителят.

Така той тренира сам от Нова година насам. От скоро обаче Зайц няма право да се съблича и в съблекалнята с отбора. За него, както и за Дяков и Цонков, има отделно помещение. Той няма право да присъства на събиранията на отбора.

"Въпреки отношението им към мене, им казах, че аз съм тук, тренирам на 100 % и във всеки един момент могат да разчитат на мене, стига да решат. Но те се държат така с мене, все едно съм враг. Най-нелепо и обидно е, че няма ясна причина или конкретен повод, с които да съм заслужил такова поведение спрямо мене", допълва футболистът.

Зайц отрече за проблеми между българи и чужденци. В треньорския период на Красимир Балъков отношенията били нормални и приятелски.

"В началото бях малко резервиран към българите, но след това видях, че са сърдечни и бързо се сприятелих. Няколко пъти в свободното ни време сме излизали заедно със семействата- българи и чужденци. Ако имахме проблеми, как си го представяте, че ще се случи?", казва още бившият футболист на Хамбургер ШФ и Щутгарт.

Самите фенове на отбора смятат, че Зайц със своите 44 мача за отбора в последните години не заслужава подобно отношение. Германецът дълго време беше смятан за символ за професионализъм и в нито един момент не е подвеждал Балъков и публиката на отбора. Лоялността му обаче явно не е добре оценена при промяната на ситуацията на стадион "Лазур".


И днес черешката на тортата с отстраняването на Хайри:

Черноморец без звездата си на "Герена"

Сря, 2011-03-09 20:25

Капитанът на Черноморец Енис Хайри беше изваден от първия тим и тренира отделно, съобщи bTV. Засега от "Лазур" мълчат за това и не разкриват каква точно е причината за случилото се.

Хайри определено не беше на висота в двубоя с ЦСКА, в който Мишел Платини и Спас Делев вкараха по два гола за успеха с 4:0 насред Бургас.

През зимата бившият бранител на Щутгарт беше искан от наставника на "армейците" Милен Радуканов.

"Титан" дори отправи оферта в размер на 300 000 евро, но главният мениджър на Черноморец Душан Буковац отказа да го продаде на столичани.

По всичко личи, че Хайри няма да играе срещу Левски в събота.

Потребителски аватар
Deluxx
Мнения: 3039
Регистриран на: 19 авг 2009 16:39
Контакти:

Re: Обстановката в клуба

Мнениеот Deluxx » 10 мар 2011 15:13

Каквото казах и преди след уволнението на Балъков,Черноморец ще тръгне надолу.

Потребителски аватар
miriminka
Мнения: 45
Регистриран на: 14 яну 2011 16:59
Контакти:

Re: Обстановката в клуба

Мнениеот miriminka » 10 мар 2011 15:26

Каде е Митко Събев.Не вижда ли какво става?






















hot wallpapers, facebook

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Обстановката в клуба

Мнениеот ntodorov » 10 мар 2011 15:47

Не знам, но нещата много заприличват на онова, което се случваше с Нафтекс сезона преди отборът да изпадне в Б група.
Уж обезпечен отбор, уж с нелоша селекция, уж с изгладени отношения в отбора, но само на уж...
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
miriminka
Мнения: 45
Регистриран на: 14 яну 2011 16:59
Контакти:

Re: Обстановката в клуба

Мнениеот miriminka » 10 мар 2011 15:51

Тогава пак бъха докарали едни спецове Италианци.























make your own website, facebook

dodo7271
Мнения: 3053
Регистриран на: 26 окт 2009 12:24
Контакти:

Re: Обстановката в клуба

Мнениеот dodo7271 » 10 мар 2011 16:02

Наистина жалко за Черноморец. От всички български отбори, този имаше най-голяма перспектива да стане сериозен, средноевропейски клуб. Най-малкото заради перфектната си база. Проблемът обаче, както и във всички клубове, е манталитетът на големия бос. На него изобщо не му пука за клуба, за феновете, за футбола. Него го интересуваше стария стадион "Черноморец" и по точно земята под него. В момента, в който му почнаха проблемите в Петрол, той практически спря да се интересува от отбора. И назначението на Антон Велков е доказателство за това. Сега се почва - забавяне на заплати, разправии в отбора, продадени мачове, изобщо жалка картинка.
Христо Стоичков: Ако бях играл в Левски, сега аз щях да бъда върху коня пред Народното събрание

Потребителски аватар
NEFTOCHIMIK 1962
Мнения: 1556
Регистриран на: 01 апр 2010 00:20
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: Обстановката в клуба

Мнениеот NEFTOCHIMIK 1962 » 10 мар 2011 16:35

Недоволството срещу главния мениджър на Черноморец Душан Буковац е достигнало връхната си точка, научи БЛИЦ от достоверни източници. 54-годишният сърбин за отрицателно време се превърна в най-омразния човек в управата на бургаския футболен клуб. Някои от играчите вече скочиха открито срещу началника си, а по-голяма част от тях мрънкат зад гърба на Буковац, който коли и беси в Черноморец. Спецът сам определя групата за мачовете и стартовия състав, а думата на треньора Антон Велков почти не се чува. Футболистите са недоволни от нагнетената обстановка и според абсолютно достоверни информатори част от тях са отказали преди два дни да тренират.
“Става въпрос за четири-пет човека. Буковац ги изнудва. Сами може да се сетите за какво иде реч. Тук не са титуляри тези, които заслужават, а които слушат и изпълняват заповедите на Душан. Спираме дотук...”, заявиха пред БЛИЦ играчи на Черноморец, решили да запазят по обясними причини анонимност.
Именно Буковац, който е бивш мениджър на Балъков, бе причината за отстраняването на Красимир. След като Душан взе нещата в свои ръце, отборът тотално се срина.
В Бургас упорито се говори, че собственикът на Черноморец Митко Събев е започнал да губи търпението и доверието си към Буковац и вече го е поставил на мушката. Бизнесменът съжалявал за уволнението на Балъков и признал, че е бил подведен от някои хора.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ny9fY#t=7s "Името на НЕФТОХИМИК е такова, че и на малки вратички да играем и срещу майките и бащите си да играем, пак ще играем за победа!" - Димчо Ненов.

Потребителски аватар
Iuliqno Ronaldo
Мнения: 104
Регистриран на: 22 юни 2010 12:59
Контакти:

Re: Обстановката в клуба

Мнениеот Iuliqno Ronaldo » 10 мар 2011 16:41

лошо , много лошо ... тъкмо стана интересно първенството с 5-6 отбора борещи се за 3 места , а сега един по един ще отпадат като гнили круши ... ЖАЛКО :(

Потребителски аватар
dandancho
Мнения: 52
Регистриран на: 09 яну 2010 16:45
Контакти:

Re: Обстановката в клуба

Мнениеот dandancho » 10 мар 2011 17:14

dodo7271 написа:Наистина жалко за Черноморец. От всички български отбори, този имаше най-голяма перспектива да стане сериозен, средноевропейски клуб. Най-малкото заради перфектната си база. Проблемът обаче, както и във всички клубове, е манталитетът на големия бос. На него изобщо не му пука за клуба, за феновете, за футбола. Него го интересуваше стария стадион "Черноморец" и по точно земята под него. В момента, в който му почнаха проблемите в Петрол, той практически спря да се интересува от отбора. И назначението на Антон Велков е доказателство за това. Сега се почва - забавяне на заплати, разправии в отбора, продадени мачове, изобщо жалка картинка.


Е дано да не се окаже така,ама за жалост си прав-май само мечтите на феновете ще си останат,а боса изглежда хвърли прах в очите им(и бая пари де,ама не на място и за кратко)Кой може да си позволи да хвърля толкова милиони в България,без да очаква някаква възвращаемост,ясно беше че Митко Събев си гледа интересите,не може само да хвърля пари на вятъра,да не е луд?

Потребителски аватар
nore
Мнения: 522
Регистриран на: 29 ное 2008 15:48
Контакти:

Re: Обстановката в клуба

Мнениеот nore » 10 мар 2011 18:45

ntodorov написа:Не знам, но нещата много заприличват на онова, което се случваше с Нафтекс сезона преди отборът да изпадне в Б група.
Уж обезпечен отбор, уж с нелоша селекция, уж с изгладени отношения в отбора, но само на уж...

Взе ми думите от устата - аналогията е поразителна, а Събев е на път да затрие трети отбор откакто се занимава с футбол.


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта