Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
pas
Мнения: 859
Регистриран на: 02 яну 2009 14:52
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот pas » 26 мар 2014 10:57

k.dimitrov написа:Бургас показа, че е син. Целият стадион се радваше на победата и скандираше името на любимия отбор. За вас има само агитка, за Черноморец има публика!


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Признавам, че ме развесели сериозно! Имаш чувство за хумор!

Бях на мача с приятелка и не можех да седна в сектора с агитката на Нефтохимик - времето беше лошо и е нормално да търся място под козирката, заради момичето най-малко. Исках да седнем в сектор "А", точно до секторите с агитката, където седях и на предишният мач. Да, ама не! Вратите бяха заключени. Или зад вратата на дъжда или далеч от агитката. Номера е пределно ясен и плосък - да се отдели най-твърдото ядро от публиката на Нефтохимик, за да може да се твърди, че всичко останало е от Черноморец.

Та след като обиколих сектори "Г" и "А", най-накрая успяхме да седнем в другия край на "А" сектор, само там беше отворено. Не знам как смятате публиката, със сигурност имаше около мен хора, радващи се на головете на Черноморец, включително и деца със сини анцузи, и със сигурност при спасената дузпа от вратаря на Нефтохимик извикаха три пъти повече от седящите наоколо. Това ти го твърдя, защото бях там. Към 70-тата минута сектора остана почти празен. А иначе предполагам и мен ме броиш за ваш привърженик, след като не съм останал на дъжда. Меко казано странна логика. Или пък тези от сектор "В", които една групичка викаше "Херо", а друга групичка пак от този сектор отговаряше "К..во" и се чуваха чак при нас.

На мен наистина щеше да ми е неудобно, ако моята агитка е била от 30 човека, а противника поне 1000, да отварям тема за публиката. Даже и приятелката ми се посмя за ваша сметка, ама хайде да не нарушавам добрия тон.

Колкото до Херо - да кажеш след мача, че си затворил устите, когато си играл срещу момчета идващи от "В" група и юноши, ами доста ниско ниво и падение за този имащ големи претенции "специалист". Херо е нелош треньор, за отбор-средняк е направо перфектен вариант, но като личност не става. За мен е дребна душичка и напълно незаслужено е развяван като някакво знаме на бургаския футбол. Не случайно едната публика си го нарежда всеки мач, а другата отдавна спря да вярва в неговата непогрешимост и по-важното - неговата честност и достойнство.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот k.dimitrov » 26 мар 2014 10:59

Коментарите са излишни. Приличат на оправдания на сгрешил ученик. Относно скандиранията много, ама много сте сгрешили. Относно Херо - справка Левски, Локо Пд, Литекс, че и Ботев.

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот ntodorov » 26 мар 2014 11:12

е да ама при вас няма нито Гришата, нито Домуса и няма и да има, защото няма защо! А сравнението с 2 от най-емблематичните софийски отбори е нелепо, Пирин ГД има има много повече фенове от вас, а къде е е ГД къде е Бургас като население! Това как си го обясняваш?

Колега. Не си от Бургас явно. Може би и за това не си обективен...Но в Бургас стадионите са се пълнили и пак ще се напълнят, когато се предлага зрелище. Изтърканите клишета за безплатие ги оставям на страна. Ако на бургазлията му се "гарантира" силен отбор ще бъде на стадиона - масово.
Знаеш ли, колко "фена" цъфтят, като февруарски мензухари, когато някой от отборите ни стане "фактор".Например в първия августовски мач на Лазур
имаше поне 3 пъти повече народ. И от едните и от другите. Безпътието и безсмислието отказаха много фенове и евентуални зяпачи.
За мача: Снощи беше една тъжна пролетна вечер. Два отбора от един град пяха лебедовата си песен в А група. Настроението се усещаше и сред публиката. Обидните скандирания на ЧАСТ от привържениците на двете страни приличаха на клозетен напън. Несериозни и смешни бяха на фона на случващото се и перспективите от тук насетне. Мачът започна с най-тъжния момент, когато вси бургазлии трябваше да отдадем почест с минута мълчание за нелепо загиналия наш съратник, фен и приятел - Тодор, познат ни още, като пистата. Точно тези моменти в точно тези мачове идват да ни напомнят, колко сме тленни и как в злобата, омразата и ненавистта си изпущаме хубавото от живота...
Малко от нас тук пишещите в този форум бяха сред активните фенове. Стояхме си омешани с всякакви привърженици. Някои се радваха на всичко хубаво на терена, други - само на головете, трети бяха откровени зяпачи, а четвърти само цъкаха с език. Общото между нас беше градът. Идват времена, когато в Бургас ще се играе футбол от по-ниско ниво, но въпреки това аз съм оптимист, че през това време всички бакии забъркани от предишни властимащи ще се подредят на точните места...и някак си победите ще бъдат по стойностни, па ако ще и срещу Асеновград, Тунджа или Загорец да са.
За себе си мога да пиша, че в последния момент бях "въвлечен" за да отида на снощния мач. Чувството, че отивам на "прощален пир" така и не ме напусна, въпреки, че отборът на който аз симпатизирам победи убедително и отчасти отми евентуалния резил да загуби отново от СНОЩНИЯ си съперник...и какво от това ? ...Важните мачове предстоят, а дали имаме желание за тях или то ( желанието )свърши снощи - ще се разбере тепърва.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Нефтохимик
Мнения: 291
Регистриран на: 16 юли 2013 08:06
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот Нефтохимик » 26 мар 2014 11:18

k.dimitrov написа:Коментарите са излишни. Приличат на оправдания на сгрешил ученик. Относно скандиранията много, ама много сте сгрешили. Относно Херо - справка Левски, Локо Пд, Литекс, че и Ботев.

В кое точно от скандиранията което визирах и съм чул с ушите си съм сгрешил?Това,че ти нямаш достойнството да си признаеш,не означава ,че аз съм сгрешил.Може и да не си ги чул не знам къде си седял.Но да ми кажеш,че съм сгрешил за нещо което съм чул,хайде малко по-сериозно.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот k.dimitrov » 26 мар 2014 11:23

Нефтохимик написа:
k.dimitrov написа:Коментарите са излишни. Приличат на оправдания на сгрешил ученик. Относно скандиранията много, ама много сте сгрешили. Относно Херо - справка Левски, Локо Пд, Литекс, че и Ботев.

В кое точно от скандиранията което визирах и съм чул с ушите си съм сгрешил?Това,че ти нямаш достойнството да си признаеш,не означава ,че аз съм сгрешил.Може и да не си ги чул не знам къде си седял.Но да ми кажеш,че съм сгрешил за нещо което съм чул,хайде малко по-сериозно.

"Или пък тези от сектор "В", които една групичка викаше "Херо", а друга групичка пак от този сектор отговаряше "К..во" и се чуваха чак при нас."
И айде да не се правим на велики и да си говорим за достойнство.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот k.dimitrov » 26 мар 2014 11:27

Нефтохимик написа:
k.dimitrov написа:Коментарите са излишни. Приличат на оправдания на сгрешил ученик. Относно скандиранията много, ама много сте сгрешили. Относно Херо - справка Левски, Локо Пд, Литекс, че и Ботев.

В кое точно от скандиранията което визирах и съм чул с ушите си съм сгрешил?Това,че ти нямаш достойнството да си признаеш,не означава ,че аз съм сгрешил.Може и да не си ги чул не знам къде си седял.Но да ми кажеш,че съм сгрешил за нещо което съм чул,хайде малко по-сериозно.


А относно скандиранията, за които ти си писал, ще ти отговоря с мнението на бургазлия, което прочетох в друг форум:
"Видях ви агитката що за хора сте?.Вървяхте и скандирахте такива цинизми и простотии , че чак ми стана неудобно. Конвоираха ви полицаи които се подсмихваха . Ако беше това при Тошово време отдавна щяха да ви интернират колегите. А вие абсент сте и юрист?Подкрепяте един отбор с агитка от лумпени и простаци. Честито, това е нашата слободия до шия.А на бившите си колеги полицаи ще кажа , че не са полицаи , а мърша и с това си поведение се приравняват към акъла на агитката .Не виждате ли завалията Херо , че се чуди как да сглоби отбор. То да се разговаря с хора , а вие сте едни обикновени простаци."

Затова ви писах: Коментарите са излишни. Приличат на оправдания на сгрешил ученик.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10869
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот ivan56 » 26 мар 2014 11:36

И очаквате от Херо да ви мълчи след като цял седмица разни капацитети ни обесняваха как едва ли не ако играели само с нас щели да станат шампиони,и си съхранявали играчите за мега важния мач.Че всеки фал ви беше за жълт картон,че не бяхте излезли да играете футбол а да чупите крака.За това ли да мълчи.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
pas
Мнения: 859
Регистриран на: 02 яну 2009 14:52
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот pas » 26 мар 2014 11:48

ivan56 написа:И очаквате от Херо да ви мълчи след като цял седмица разни капацитети ни обесняваха как едва ли не ако играели само с нас щели да станат шампиони,и си съхранявали играчите за мега важния мач.Че всеки фал ви беше за жълт картон,че не бяхте излезли да играете футбол а да чупите крака.За това ли да мълчи.


Ами след като не си мълчи и след като има страшно много грехове към нашия отбор, тогава нека никой не се учудва на скандиранията против него! Защото някои хора се възмущават все едно се скандира против светиня, а той си е един застаряващ треньор с просташко държание, липса на елементарни качества в много области и явни психични проблеми. Дал е доста, но и много е взел, а когато е трябвало да се покаже мъжество и характер - него или го е нямало никакъв или е играел винаги в лагера на този, който плаща.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот k.dimitrov » 26 мар 2014 11:56

pas написа:
ivan56 написа:И очаквате от Херо да ви мълчи след като цял седмица разни капацитети ни обесняваха как едва ли не ако играели само с нас щели да станат шампиони,и си съхранявали играчите за мега важния мач.Че всеки фал ви беше за жълт картон,че не бяхте излезли да играете футбол а да чупите крака.За това ли да мълчи.


Ами след като не си мълчи и след като има страшно много грехове към нашия отбор, тогава нека никой не се учудва на скандиранията против него! Защото някои хора се възмущават все едно се скандира против светиня, а той си е един застаряващ треньор с просташко държание, липса на елементарни качества в много области и явни психични проблеми. Дал е доста, но и много е взел, а когато е трябвало да се покаже мъжество и характер - него или го е нямало никакъв или е играел винаги в лагера на този, който плаща.


Има ли смисъл да се коментира мнение на хора, за които съществува само тяхната правда. По-добре темата да се заключи.

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец (Бургас) - Нефтохимик (Бургас) FT. 4-0

Мнениеот ntodorov » 26 мар 2014 11:58

Пас и Нефтохимик. Ще избегна цитатите, но ще се опитам без тях да дискутирам.
Явно всеки гледа мача с различни презумпции и нагласи.
Аз бях в компанията на хора, които явно си обичаха и двата отбора. Нещо, което във вашата ултра не'нам си каква
култура е тотално отрицание. При нас също има крайности, както и при вас. Разбираемо е. Вече и за мен. Аз много отдавана писах, че
насилието извън стадионите ще докара такова с обратен знак. И аз видях момченца с качулки от нашите деца ( нови лица, които явно се пръкват
от нейде), които на полувремето дори опитаха да се приближат към част от вашата агитка. Ако сте били около нас ( а виждам, че колегата Нефтохимик е бил там някъде) сигурно сте чули и видели, че ги спряхме. Бяхме ред-два зад родителите на Живко Петков - наши приятели и фенове. Не знам, не ги разбирам нещата от кухнята на младите "ултраси", но не веднъж сме писали, че това никога не е било лансирано сред нас по-зрелите. Виждам, че и колегата Нефтохимик е бил в близост до нас щом е чул подвикванията на 7-8 дечица към Галин Димов. Въпреки това тези дечица са ни истинските акули и елиминирайки подвикванията смея да твърдя, че са първите акули от ония, които играят за децата на Черноморец и нямат във фейсбука си: Предпочитан спортен отбор: ЦСКА на първо място и Нефтохимик на второ. Това са деца, които ще играят утре за честта на нашия отбор. Познавам родителите им и смея да твърдя, че са деца възпитавани да бъдат хора преди всичко и след това фенове. В същото време да се възмущавате на тях при положение, че отсреща се пееше: "Ей шарани майка ви ша е@а" и "Ако викате ша ва шибаме" е, като да си с къса пола в казармата и да мислиш за целостта на девствената си ципа. А нещо да кажете за онуЙ нЯщо Ламперов ? Този футболист и със син екип да бъде - ще го анатемосам. Показа ли на 2-3 пъти средни пръсти на публиката, поддаде ли се на евтината провокация на 10 човека ? Подаде се и то без да мисли към кого са насочени жестовете...Видно е и към вас и мнозина други до нас. Що се касае за активната ви агитка. Недоумявам, как бяха допуснати до стадиона тези пиротехники. Та нас ни проверяваха навсейде. Точно на тези 40-50 дечица активна наша агитка "подготовката" беше предварително отнета и не допусната на стадиона.
Да говорим за тенденциозност в поведението на органите на реда и организацията в и около стадиона е несериозно. Убеден съм, че тези, които си бяхме извън "ултрасите" бяха третирани по еднакъв аршин...Случи се и пожар сред отцепените. Умишлен и то най-вече заради бездействието и на органите на реда отговарящи за този сектор. Е как тези хора да бъдат допуснати сред нас и вас ???
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта