Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот Der Führer » 09 окт 2013 20:07

k.dimitrov написа:Защото помня Дражевото време, когато любимият ми отбор бе превърнат на посмешище.

Беше превърнат в посмешище с активната намеса на същия този Събев . Плюс Порточанов , Йоан ... и сегашния кмет .
Колкото до подчертаното в червено - и да дава някакви мижави суми , дава ги под формата на КРЕДИТ ... както е видно в одита на клуба .
Ако се вярва на слухове - решил е че в "Б" група ще дава по-малки кредити 8-)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот Der Führer » 09 окт 2013 20:14

petkan написа:Ники, това е минало. Нека си отворим очите за настоящето. Иска ми се да видя Събев поне веднъж на стадиона, с изражение, че нещо му пука за този отбор. Нали е негов! Кажи ми поне един собственик на отбор от елитната ни група, който да не седи на трибуната и да не се вълнува за отбора си. Ето това искам! И няколкостотих хиляди за селекция. Нали не смяташ, че не е по възможностите му? Не може отборът да се издържа само от продажби на футболисти! И всеки полусезон - нови.
Не става без цели и амбиции! Сам виждаш, останахме 300 човека на стадиона и след месец и тях няма да ги има ;)

Виж , тук грешиш ... клубът не е негов . Сметнато в проценти ... на Събев се падат около 23,75 % ;)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 12 ное 2013 00:04

Херо: Опитах да напусна, но в Черноморец не бяха съгласни
Старши треньорът на Черноморец Димитър Димитров – Херо призна, че е искал да напусне тима, заради лошите резултати от началото на сезона, но оставката му не е била приета.
„Хората гледат крайния резултат, а когато има такъв, виновен е треньорът. Черноморец е в една дълбока криза и това беше заложено от политиката в нашия клуб. Сега е изключително тежко да се финансира един клуб“, започна Димитър Димитров в „Пред банята“ по News7.
“До преди няколко години бяхме финансирани от Петрол холдинг, но след катаклизмите там, сме единственият клуб, който се издържа чрез продажбата на футболисти и малко лични средства на собственика ни . А когато продадеш най-доброто си, се получава това, а и селекцията това лято беше направена набързо - взехме много футболисти просто ей така, по препоръка на някои мениджъри - сезона започна много рано и нямаше време за оглеждане и избор, и в средата на полусезона се наложи да освободим някои, сега сме с 10-12 човека. Неудобно ми е, тежко ми е, заради ситуацията, в която сме.“
„Опитах да напусна, но хората в клуба не бяха съгласни с тази моя идея“, разясни още Херо.
„Аз съм я приел тази политика на клуба. Досега един бургазлия не е дал нито един лев за футбола в Бургас. Не може в един такъв клуб да си продаваш през няколко месеца най-доброто и да очакваш да надграждаш след това. Резултатът е показателен“, коментира още треньорът на Черноморец.
„Ние сме може би отборът с най-много юноши, заедно с Литекс. В момента, мисля, са осем. Като се има предвид, че продадохме двама стават десет. Ние се опитваме да изграждаме футболисти и да ги продаваме, или да вземаме млади чужденци, да ги обиграваме и също продаваме, нямаме подкрепа от никого и трябва да се оправяме. Не съм от хората, които ще си тръгнат в този труден момент.“
Запитан за предложението от страна на Левски, да поеме клуба, Димитър Димитров каза: „Не съжалявам за нищо, което съм взел като решение. И отговорът ми беше не, защото имам лични причини. И сега, треньор или не, аз съм длъжен да бъда в Бургас.“

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот Der Führer » 12 ное 2013 09:55

k.dimitrov написа:Херо: Опитах да напусна, но в Черноморец не бяха съгласни
Старши треньорът на Черноморец Димитър Димитров – Херо призна, че е искал да напусне тима, заради лошите резултати от началото на сезона, но оставката му не е била приета.
„Хората гледат крайния резултат, а когато има такъв, виновен е треньорът. Черноморец е в една дълбока криза и това беше заложено от политиката в нашия клуб. Сега е изключително тежко да се финансира един клуб“, започна Димитър Димитров в „Пред банята“ по News7.
“До преди няколко години бяхме финансирани от Петрол холдинг, но след катаклизмите там, сме единственият клуб, който се издържа чрез продажбата на футболисти и малко лични средства на собственика ни . А когато продадеш най-доброто си, се получава това, а и селекцията това лято беше направена набързо - взехме много футболисти просто ей така, по препоръка на някои мениджъри - сезона започна много рано и нямаше време за оглеждане и избор, и в средата на полусезона се наложи да освободим някои, сега сме с 10-12 човека. Неудобно ми е, тежко ми е, заради ситуацията, в която сме.“
„Опитах да напусна, но хората в клуба не бяха съгласни с тази моя идея“, разясни още Херо.
„Аз съм я приел тази политика на клуба. Досега един бургазлия не е дал нито един лев за футбола в Бургас. Не може в един такъв клуб да си продаваш през няколко месеца най-доброто и да очакваш да надграждаш след това. Резултатът е показателен“, коментира още треньорът на Черноморец.
„Ние сме може би отборът с най-много юноши, заедно с Литекс. В момента, мисля, са осем. Като се има предвид, че продадохме двама стават десет. Ние се опитваме да изграждаме футболисти и да ги продаваме, или да вземаме млади чужденци, да ги обиграваме и също продаваме, нямаме подкрепа от никого и трябва да се оправяме. Не съм от хората, които ще си тръгнат в този труден момент.“
Запитан за предложението от страна на Левски, да поеме клуба, Димитър Димитров каза: „Не съжалявам за нищо, което съм взел като решение. И отговорът ми беше не, защото имам лични причини. И сега, треньор или не, аз съм длъжен да бъда в Бургас.“

Айде нема нужда от драми в стил турски сапунки ...
1. След като си правил селекция "просто ей така" , нямаш никакво основание да се оплакваш .
2. Нямало време за селекция ... другите отбори да не би да имаха повече време .
3. Кой остави Колев , Дянков , Паланков , Цонков да си тръгнат лятото ... след като "сезона почнал много рано и нямало време за оглеждане" .
4. Кой домъкна разните португалско-бразилски ментета ... и какви са комисионните по привличането им .
5. Заслугата за школата и играчите излезли от нея на 90% е на Балъков . Останалите 10% са в късмета на момчетата да се контузят повече така наречени "титуляри" , за да може някое от тях да се дореди да запише някоя друга минута .
п.п А ако един човек иска да напусне работата която не му харесва - нищо не може да го спре ... Стига да го иска наистина - не само по медиите .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 22 дек 2013 12:29

Димитър Димитров с дълго интервю за Канал 3

Треньорът на Черноморец Димитър Димитров – Херо говори откровено пред Канал 3. Той засегна теми като борбата му с коварната болест, положението на бургаския клуб, нечестните игри в родния футбол,... Левски и покойния Георги Илиев.Херо заяви, че само 5-6 отбора у нас играят честно (Лудогорец не е един от тях) и че Левски не е затворена страница за него.Ето най-интересните моменти от изявлението на специалиста:

„Битката (с рака) не е 100 процента спечелена, но се надявам да я спечелим. Всеки един ден за мен е радост.”

„За мен са важни делата, не голите обещания. Ние имаме крещяща нужда от средства – за селекция, за заплати. Трябва да продаваме, за да съществуваме. Винаги сме правили селекция със свободни агенти. От млади играчи, с по-ниски финансови изисквания.Най-много размишлявам за проблемите с финансирането, по какъв начин ще продължи финансирането на този отбор, дали ще успеем да продадем и дали ако успеем, ще намеря нужните състезатели, които да ги заместят. Тези проблеми най-много заемат моето съзнание.”

„Първо трябва да са млади футболисти с цел бъдеща продажба, второ, трябва да имат качества, трето – да се съобразим с нашия бюджет. Успели сме в повечето пъти, но сме допускали и грешки.”

„Митко Събев е подпомагал и с лични средства, но това е много трудно. Знаете какви са отношенията с Денис Ершов в холдинга и проблемите там. Поех ангажимент към ръководството, защото разбрах, че разчитат изключително на мен.”

„Заплатите са доста малки в сравнение с водещите отбори.”
„Смятам, че нещата в българския футбол не се променят вече много, много години. За мен основните виновници за корупцията на това ниво в България са виновни футболните президенти, които имат болни амбиции и преследват целите си с всички средства. След това се нареждат съдиите, съдийските назначения, „черното тото“ и т.н. Всички губим от това, най-вече феновете. Не мога да кажа, че футболът ни е честен и чист.Херо прогнозира, че корупцията във футбола ще излезе на яве в мачовете от двете седмици напролет. Има отбори обаче, които играят честно. 5-6 отбора в България. Имало е мачове, в които съм се съмнявал, че противникът е играл симулативно. Усещат се тези неща. Не мога да кажа, че Боби Михайлов участва в схеми. Убеден съм обаче, че той знае, че има уредени мачове. Аз никога няма да участвам в такива неща. Мен не са ме търсили, защото у нас всеки знае кой може да пита за подобно нещо или не.Усещал съм, кога се помага на моя отбор чрез съдийския фактор, но такава победа не може да ме зарадва. Тя не е плод на моя труд, а на странични фактори. Усеща се. Ако кажа, че не съм участвал в такива мачове, ще излъжа.”

За оцеляването в „А” група: „Оптимист съм доколкото нещата се решават на футболния терен. Но в България знаем, че нещата често пъти се решават с подмолни средства. Това ме кара да съм притеснен до известна степен за оставането ни в групата.”

„Почти всеки отбор си назначава съдиите, които иска. Забелязвам тези неща, тъй като следя дребните детайли. Знам кой с кого ходи. Кой е дежурен делегат и т.н. Хората, които работят в кухнята на клуба, ги знаят тези неща. По-голяма корупция от предишното деление (сезон 2001/02), нямаше. Сега ще видите каква корупция ще има. И сега има, разбира се. Кажа ли ги сега, ръководителите ще тръгнат да ме съдят. И аз изпадам в една неудобна ситуация. Има и отбори, които не участват в мръсни игри, убеден съм. 4-5 отбора има такива, убеден съм. И миналата година е имало мачове, в които отборите умишлено допускат голови ситуации, то се вижда. Аз не виждам вина в отбори, в които се стремят да играят така. Трудно е, безсилни сме в това нещо. Ако не се хванем всички и не изчистим това нещо в нашия футбол. Не мога да кажа, че Борислав Михайлов участва в схеми, не го знам аз това. Но ако един президент на клуб го каже, къде отива авторитета му. Но вътрешно съм сигурен, че той смята, че има такива мачове.”

„Мога да говоря само положителни неща за Жоро Илиев. Той е бил един от най-добрите, с които съм работил. Най-коректният. При него не съм усещал някакви некоректни действия. Той не е споделял с мен. Може зад гърба ми да е правил нещо със съдии. Бях далеч, не бях в отбора тогава, но Жоро беше невероятен мъжкар, голям човек, държащ на думата си за когото мога да говоря само положителни неща.”

За Левски: „Левски има още резерви, които трябва да развие.Виждам някаква светлина в последните им мачове. За мен е трудно да говоря. Постарах се да бъда максимално дипломатичен. Ако кажа, че Левски трябва да развие своя потенциал и своята игра, ще обидя някого. В България на първо място трябва да са игрите, а на второ – резултатите. За съжаление е обратното.”

За случката с Петев: „Страхотна обида за Левски и за хората, занимаващи се с футбол в България (за събличането на Петев). Срам! Ако беше някакъв провинциален отбор – донякъде ще го приема, но такъв прославен клуб като Левски... За мен Сираков трябваше да остане до края. Най-малкото да прояви някаква съпричастност в това унижение.”

Затворена страница ли е Левски за Херо? „Не, не мога да кажа, че е затворена страница. Аз говоря за конкретния момент. Аз имам своите проблеми, които се надявам да реша. Имам лични отговорности към моята майка. Защото има по-важни неща от футбола като семейството. Те имат крещяща нужда от мен. Ще бъде предателство, ако аз ги изоставя, когато имат най-голяма нужда от мен.”

„Лудогорец е явление и ние трябва да се гордеем с него. Трябва да свалим шапки на Домусчиев, направил от нищо – нещо. Тимът обаче трябва да покаже това лице, което показва в Европа и у нас. Заради терените и не само. Ще се въздържа да кажа дали Лудогорец играят честно или не (очевидно бе, че Херо мисли, че тимът от Разград не играе „феър плей“).”

„Съжалявам, че напуснах националния отбор на България и приех да водя Левски. Трябваше да изкарам целия си договор. Емоциите ме водеха тогава.”

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 19 яну 2014 17:47

Херо: Митко Събев е единственият човек, който дава, от общината не сме видели и една стотинка
Треньорът на Черноморец Димитър Димитров - Херо даде обширно интервю за предаването "Зона спорт" по bTV Action. Специалистът говори за проблемите във футбола и битките в личния си живот.
Херо, какво се случва в Черноморец?
Започнахме подготовката на 6 януари с доста ограничен състав. По обективни и субективни причини групата ни е изключително малка. Надявам се през трансферния период да можем да намерим нужните хора. Да може като численост и като качество да се опитаме да покажем по-различно лице през втория полусезон.
Какво е обяснението ти за кризата, в която изпадна отборът?
Нещата са доста дълбоки. Ако взема да говоря с подробности, сигурно няма да ми стигне времето. Според мен това е следствие на проблемите, които възникнаха между акционерите. Оттам издръжката тотално беше намалена. Бяхме един от малкото клубове, които се самоиздържат, разчитайки само на личните пари на Митко Събев и на продажбата на футболисти. Това ставаше за сметка на качеството. В началото бяхме един от най-добрите отбори в първенството, впоследствие след продажбата нашият отбор стана посредствен. Този процес е неминуем, след като ти продаваш най-доброто си и в един момент сваляш тотално критерия надолу и търсиш да намериш хора, които да играят, а не да вдигнат нивото.
Единствено липсата на средства ли е оправдание за мястото, което заема тимът от Бургас?
Каквото и да си говорим, спортът се прави с пари и то с много пари. Ако това нещо го няма, е безпредметно да коментираме другите неща. Ще бъде некоректно аз да се оправдавам само с това. Естествено, че виновниците, за да се стигне до това положение са най-вече треньорите. Каквото и безпаричие да имаме, след като ние сме приели тази политика и този начин на работа, естествено, че ние ще носим негативите. Аз не се крия и не бягам от това нещо.
Спомена Митко Събев. Интересува ли се той от отбора в момента?
Помага с лични средства там, където е необходимо, защото той е единственият човек, който дава. От общината не сме видели и една стотинка.
Но общината също е акционер във футболния клуб?
Една стотинка не сме видели оттам. Разчитаме на най-основното перо - продажбата на футболисти. Не знам колко милиона сме вкарали, не съм ги броил. Но в последните 2,5 години са доста. Проблемът е в това, че плащаме стари задължения на предишното ръководство, което е осъдено от разни футболисти. Лошото е, че когато продадеш някой футболист повечето пари отиват в такива направления, в канала бих казал. Ние де факто оставаме отново на нулата.
Според теб възможно ли е Бургас да остане без отбор в елита?
Ако трябва да бъдем честни, има такава опасност, реална и то. Това не е за първи път, случвало се е и друг път Бургас да бъде без отбор в елита. Ивайки предвид, че борбата, която Черноморец трябва да води ще бъде срещу софийските отбори - Локомотив и Славия, още по-тежко ще бъде. Ние обаче сме длъжни да направим всичко възможно да отстояваме нашите цели.
Ако приемем най-лошото, че двата отбора изпаднат, какво означава това за футбола в града?
Естествено, че е минус най-вече за подрастващото поколение, за хората, които обичат футбола. Тези системи, които направи българският футбол, с това намаляване на отборите, не смятам, че ще се вдигне кой знае колко качеството, а напротив - убиват се доста центрове в България. Същевременно сме на другия принцип, че всички клубове трябва да имат възможности да съществуват. Жалко за базата, която е строена, жалко за хората, които обичат футбола в града, но това са реалностите - спорт се прави със сериозни пари.
Според теб удачна ли е формулата на първенството ни в първа и втора седмица?
Сега е рано да се отговори. Такъв еднозначен отговор може да се даде, когато завърши първенството, когато се направят анализи на целия шампионат. Аз обаче си казах мнението още преди началото на това първенство, че аз лично не я приемам за много печеливша тази формула, защото през 2002 г. играхме подобна схема, когато имаше плейофи на първа и втора шестица. Тогава имаше най-много уредени мачове. Смятам, че сега ще се получи по същия начин.
Какъв е най-сполучливият формат на шампионата?
Една схема от 14-16 отбора, но да има правила. При нас най-големият проблем е, че не се спазват правилата. Упрекваме, че някои от отборите имали сателити. Спомнете си миналата година как някои останаха в елита и кои тимове надиграха.
Какви играчи ще се опиташ да привлечеш за новия сезон?
Имаме трудна задача - да са млади, качествени и изключително евтини. Само още не сме поискали да си плащат, за да играят тук. Това е в синхрон с политиката, която водим, защото ако вземеш застаряващи звезди, по какъв начин ще ги продадеш навън? Вкарали сме поне 6-7 млн. лв., че и повече в рамките на 2,5 години. Най-големият парадокс е, че футболисти, които сме искали да вземем от България, даже някои от тях, играещи в "Б" група, имат по-големи финансови претенции, отколкото играчите отвън. Това за мен е ненормално, но живеем в такава държава.
Доказал си, че намираш добри футболисти, които не струват много пари, а след това успяваш да ги продадеш. Как съумяваш да постигнеш това нещо?
Това не е само моя заслуга, а на целия екип. Опитваме се, гледаме, търсим. Има едно голямо сито, през което минават много футболисти, за да можем да уцелим подходящите хора. Не винаги се получава. Изисква много труд и работа на целия екип. Повечето пъти сме уцелвали ваксата и затова сме успели да се издържаме. Ако правехме грешки още в началото, отборът нямаше да съществува.
Функционира ли добре детско-юношеската школа на Черноморец и можеш ли да разчиташ на някакви футболисти?
Може би след Литекс, ние имаме най-много играчи от школата. Даже започнахме да продаваме от нашата школа. От Георги Терзиев взехме 1 млн. лв, Пламен Димов, продадохме на Левски. Има още осем футболисти, които не са гръбнакът на отбора, но повечето от тях са основни футболисти. Постоянно взимаме играчи от школата, най-малките са набор '95. Финансовите ни проблеми се отразяват и на школата и много от младите, перспективни футболисти започнаха да бягат и да търсят по-добри възможности за реализация.
Не съжаляваш ли, че не прие да станеш треньор на Левски?
Аз винаги съм казвал, че никога не съжалявам за нещо, което съм го направил. Да, допускал съм много грешки, сигурно и ще продължавам, но на този въпрос съм отговарял многократно. Има достатъчно сериозни лични причини, за да бъда в Бургас.
Докога ще има задкулисни игри във футбола ни?
Докато съществува терминът "корупция" в България, дотогава ще има такива задкулисни игри. Спортът не може да бъде изключение от останалия обществен живот. Корупцията съществува, лошото е, че не смеем да я кажем на глас, ами потапяме главите като щрауси.
Можеш ли да кажеш кой ще стане шампион на България?
Мисля, че Лудогорец е с едни гърди пред останалите.
Изненадан ли си от това, което Лудогорец постигна в Европа?
До известна степен, да. Като резултати не съм очаквал. Това е отборът, който показа българския клубен футбол на европейско ниво. В Европа играят по-добре, отколкото във вътрешния шампионат. Не искам да коментирам причините за това, но те показаха много по-динамични, съдържателни игри в Лига Европа.
Очакваш ли да има някаква промяна след Конгреса на футболния съюз, който ще се проведе през февруари?
За мен не са важни личностите, а да се спазват правилата. Който и да бъде, трябва да има някакви правила и те да бъдат еднакви за всички, а не да се нарушават и да не се спазват. Оттам нататък се губи всичко във футбола като организация, дисциплина, като съдържание на управлението на футбола. Ако продължаваме по същия начин, нещата няма да бъдат променени. Ако има президенти от клубовете в Изпълкома, ако продължаваме по същите схеми, подмолни, нечестни, смятам, че промяната ще бъде почти никаква.
Има ли ясни правила в българския футбол?
За мене няма никакви правила. Виждате, че не се спазват тези правила.
Как си със здравето?
На този етап съм добре. Битките продължават всеки ден.
Мислиш ли често за това, което преживя?
Това нещо не може да ми излезе от съзнанието, колкото и да се опитвам да го забравя. Ежедневната битка, която водя, винаги ме връща към това, което ми се случи и знам, че не трябва да се отпускам, а да продължавам всеки ден по същия начин.
След като си преодолял подобно нещо, може ли нещо да те извади от равновесие?
Даже вече и съдиите не успяват, защото преди години сигурно щях да полудея. Почти всичките им номера ги познавам, вече няма как да ме изкарат в това състояние.
Кое те радва в живота?
Човек преосмисля своя мироглед, след като му се случат такива проблеми. Не мога да изключа футбола, защото той е бил моят живот, но сега ме радват повече личните неща, семейните, раждането на моите внуци. Аз лично мога да кажа, че съм бил човек, който е подценявал своето семейство до известна степен. Работата ми е била такава, че съм бил извън града повечето пъти и децата ми са били ощетени в това отношение. Не е достатъчно само да даваш пари. Сега гледам да наваксам с внуците и да помагам много повече.
Кое ти дава увереност, когато водиш ежедневна битка?
Усещам подкрепата най-вече на моите близки, приятели. Може би и на обществеността, когато стана този проблем с мен. Наистина усетих това нещо. Усещам, че съм изключително нужен на близките хора. Трябва да им помагам, докато имам още сили и възможности. Не исках така лесно да се предавам, това като че ли ми даваше допълнителни сили да мога да се мобилизирам.
Бил ли си разочарован от близък човек?
Зависи колко близък. От най-близкия кръг - не, но от мои роднини - да. Имало е такива случаи, които много са ме натъжавали и много ме е боляло, защото човек очаква добри неща от хората около себе си. Когато усетиш злобата, завистта, това много те боли.
Лесно ли прощаваш?
Аз съм човек, който прощава. Експанзивен съм, реагирам на момента. Изпускам парата, особено на терена. Но когато мине един час и си направя самоанализ, съм веднага готов да отида да искам извинение.
Нещо за финал...
Пожелавам си най-вече здраве, защото това най-много трябва да ценим и да уважаваме. Повече успехи на хората във всички начинания, късмет повече, усмивки и радости в тях, за да можем да усетим сладостта на този живот.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 13 апр 2014 17:15

Старши треньорът на Черноморец Димитър Димитров - Херо заяви в ексклузивно интервю в предаването "1:1 с Кирил Веселински" по Канал 3, че главният акционер на ЦСКА Александър Томов е истински магьосник и дори Дейвид Копърфийлд би му завидял.

"Много ми е интересно какво се случва с тях. Не мога да кажа дали моделът им ще е успешен. Трябва време, за да преценим. Този човек е магьосник”, каза Херо.

Специалистът отговори и на въпроса дали би се завърнал в Левски заедно с Георги Иванов от лятото.

"В добри отношения сме. Той ми беше футболист, когато бях треньор на Левски. Ще запазим тези си отношения. Много хора ме питаха този въпрос. Може би ще дойде това време, когато ще се опитам да сменя статуквото си във футбола. Ако се работи в тази насока, е много важно да имаш до себе си треньори, които да имат еднаква философия за играта и да я разбират. Ако ще работя на такава позиция, ще трябва да е с треньори и личности, чиито виждания съвпадат с моето. Не мога еднозначно да говоря по този въпрос. Не мога да кажа категорично „Да", защото има много неясноти около мен и отборите, с които работя.”

Херо посочи къде са най-големите проблеми в българския футбол.

"За мен най-големият проблем са футболните президенти в Изпълкома, които дърпат чергата към себе си и стресират съдиите, които под това напрежение правят глупост след глупост. Много са малко президентите, които не правят тези неща. Не знам дали ще ми стигнат за едната ръка да ги изброя. Това е ужасяващо, но това са факти. Да, сега ще се излее помия върху мен, но така се работи в България. Тези хора си поръчват съдии, а балъците като нас реагират като са ощетени и после им скачат и ги наричат плачковци. Решението на БФС за назначаване на още президенти в Изпълкома показва, че няма да има промяна. Трябва всички президенти да се махнат от футболния съюз, иначе няма как да има промяна​​.”

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 15 апр 2014 14:05

Левски се цели в Херо

Труд: Левски се цели в Херо

Димитър Димитров-Херо е сред цели­те на Левски за четвърти път в по­следните 3 годи­ни. Треньорът върви към изпадане с Черноморец и се оглежда за ново бъ­деще.

Различни твърдения на „Герена" пращат елитния специалист ту за шеф на школата, ту за селекцио­нер, ту за директор. Ос­новният вариант изглеж­да Херо да е с широка сфера на дейност, която включва и работата с мал­ките, и подбора на играчи, и консултативна помощ на щаба. Със съответния директорски пост.

Разбира се, нищо не е сигурно, за Херо има и други сериозни кандида­ти сред родните клубове, а бургазлията вече 3 пъти отказва на „сините".

Все пак - Левски се е заел сериозно да гради нов отбор, като започне с качествени специалисти. Георги Иванов-Г онзо има­ше разговор с Тодор Батков, на който уточниха доста неща по работата му като спортен директор. При евентуална раздяла на Станимир Стоилов с Ботев веднага ще започ­нат преговори с него. Засега на втори план остават варианти с Херо за треньор или пък за Ди­ректор с наставник Гонзо.

Развръзка по всички постове трябва да има до месец. И не е съвсем из­ключено трио Херо-Мъри-Гонзо.
От „Лазур" са се зарекли да не пус­кат свои футболис­ти в Левски, докато дългът за привлича­нето на Пламен Ди­мов на „Горена" не бъде уреден. От Черноморец все още си чакат 130 000 лева за халфа, който е твърда ре­зерва в състава на „сините" и през ля­тото най-вероятно ще бъде освободен.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Фен тема: Димитър Димитров-Херо

Мнениеот k.dimitrov » 30 апр 2014 01:59

Херо не потвърди, но и не отрече за Левски и Ботев
Източник: Блиц 14:22 / 29.04.2014 Отпечатай Изпрати
© Burgas24.bg

Димитър Димитров-Херо коментира последните информации около бъдещето си. Опитният бургаски спец е свързван с "Левски" и "Ботев" (Пловдив). Херо със сигурност остава до края на сезона в Черноморец, след което ще вземе решение накъде да продължи кариерата си.
"Имам договор до края на сезона. Въобще не е ясно бъдещето на Черноморец. Докато не се разберат акционерите, всичко виси във въздуха. Всъщност, ние така сме вече три години, борим се срещу вятърни мелници. Сега се готвим за дербито с Нефтохимик, което трябва да спечелим задължително", каза Димитър Димитров.

На въпроса, имал ли е разговор с Георги Иванов или "Ботев" (Пловдив), Херо коментира: "И да съм имал нали знаете, че не е коректно от моя страна да кажа каквото и да било."

Опитахме с още няколко директни въпроси: "Вашето желание какво е - да бъдете директор или треньор?" "Няма значение, да не е толкова трудно да бъдеш спортен директор.

За финал отново попитахме Херо, потвърждава ли, че е имал предложение от "Левски" и "Ботев" Пловдив, а той каза: "О, не, нито потвърждавам, нито отричам. Изчакайте още малко. Знам, че трябва да взема решение, защото сезонът приключва, а после всички отбори започват лятна подготовка. Здравето обаче е преди всичко."


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта