Медиите за Черноморец

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот k.dimitrov » 05 апр 2014 00:28

Изпълнителният директор на Черноморец Пламен Киряков пак скочи на Левски и БФС. Според него сините са толерирани и са подпирани заради многото си фенове. Причината за изказването на Киряков е казсуът "Пламен Димов". Шефът на "акулите" твърди, че сините не трябва да получат лиценз за Европа, тъй като са изпуснали крайния срок за плащането на последните 130 хиляди лева по трансфера на играча.
"Левски е като всички останали в българския футбол и е подпиран от БФС заради многото си фенове. Трябва да се моля на Левски, за да си плати ли? Уведомили сме лицензионната комисия и чакаме парите, или пък Левски да не получи лиценз. Повече от една година не плаща, което го прави като всички останали в българския футбол, само претенциите му са големи. Ако не получим парите си в най-кратки срокове, ще се обърнем към УЕФА. По принцип те са закъснели с плащането и не трябва да получат лиценз за Европа. Може би нямат никакво намерение да играят в европейските турнири - категоричен бе Киряков, който не отхвърли и възможността бургазлии да търсят лихва върху дължимата им сума, ако от Левски продължават да се бавят", каза Киряков пред 7 Дни Спорт.

"От поведението на Левски зависи дали ще търсим лихви върху дължимото. Ясно е, че дължат пари и не са платили. Какви планове имат само те си знаят. Има договори, които трябва да се спазват ", заяви бургаският шеф и отрече, че ако сините не платят, ще върнат Пламен Димов на "Лазур".

"Ясно е, че БФС не е последователен в политиката си за лицензиране, когато някой клуб има задължения. Винаги има компромиси и реверанси към отборите с голяма фен-ска маса. Това не помага на никого, включително и на тези отбори. Не вярвам обаче да потулят и този случай", изрази надеждите си Киряков.

Потребителски аватар
subzero
Мнения: 6154
Регистриран на: 26 фев 2011 21:50
Контакти:

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот subzero » 05 апр 2014 21:29

"Дължа много на Херо и Черноморец, не сме се отчаяли", споделя сърцатият халф
Полузащитникът Лъчезар Балтанов дебютира в А група преди близо 9 години. Той се появи като резерва за Левски срещу Локо Сф, заменяйки Христо Йовов. Младокът изкара шест сезона на „Герена“, в които изигра 69 мача и отбеляза 1 гол, след което се присъедини към Черноморец през лятото 2012-та. Балтанов се утвърди при бургазлии и стана неизменен избор на Димитър Димитров. 25-годишният халф даде интервю пред „Тема Спорт“, в което говори за битката за оцеляване, ударите под кръста, престоя в Левски и бъдещето си, защото договорът му изтича на 30 юни тази година.



Лъчо, след този кръг разликата ви със Славия стана шест точки, а и те имат мач по-малко. Остават ли шансовете ви за спасение или вече сте се примирили?
- Ще бъде много трудно. Но все още имаме възможност да поправим нещата и да изплуваме на 10-о място. Ще направим каквото зависи от нас, пък накрая каквото сабя покаже. Ако трябва да бъдем честни - ние сами се поставихме в такова положение. Можехме да сме доста по-напред, но пропиляхме редица добри възможности да спечелим точки. За сметка на това инкасирахме загуби. Не мисля, че нещо ни липсва в състава. Напротив - разполагаме с нужната класа да сме над чертата. В последния мач срещу Берое отстъпихме няколко крачки назад. Играхме под нивото си и логично загубихме. Преди това в Бургас, макар че ни биха, стояхме много по-добре и имахме повече положения. Трябва оттук нататък да излезем да играем за честта си и за да запазим мястото си в елита. Нужно е обаче да бъдем малко по-отговорни и концентрирани на терена, защото допускаме лековато да ни вкарват и да губим. В атака също трябва да поработим. През сезона изиграхме доста добри мачове, но такива странни грешки ни костваха много. Може би ни липсва достатъчно класа, а и опит. С времето ще израснем. И аз разбира се, защото не съм много стар (смее се).

Имаше ли някаква завера между Локо София и Славия, за да се откъснат пред вас?
- Не ги гледам другите отбори какво правят. Старая се да давам най-доброто за Черноморец. Ние, ако бяхме играли и печелили точки, когато трябва, нямаше да сме зависими от останалите. Но нещата вече стоят различно. Но ще продължим да се борим с всички и срещу всичко. Няма да коментирам въобще победата с 2:0 на Славия над Локо. Който както ще да играе. Тяхна работа е. Догодина отборите ще са по-малко и със сигурност ще е по-различно. Да се надяваме, че Черноморец ще е част от А група и тогава. Лично аз не мисля, че Локо София и Славия са по-напред от нас като качество. Предстоят ни мачове с тях. Така, че ако ги бием ще объркаме доста сметките и ще увеличим значително възможността да останем в елита. Държим съдбата си в собствените си ръце.

Превъзхожда ли ви с нещо Славия – срещате се в събота? Преди седмица и те загубиха от Берое, сега и вие.
- Добър отбор са и с идването на Милен Радуканов дръпнаха малко в игрово отношение. Имат няколко по-изявени футболисти. Но не искам да ги отличавам. Ние обаче ще се постараем да изолираме силните им страни. Димитър Димитров знае как да ги надвие. В дните до мача ще изгладим грешките си от Берое. Трябва да забравим какво е било вчера и да се борим утре, защото никой няма да се застъпи за нас, ако ние не го направим.

Имаш договор до лятото с клуба. Ако не успеете да запазите мястото си в елита ще останеш ли или ще продължиш кариерата си другаде?
- Ще направя всичко възможно Черноморец да не стигне до Б група. Мисля, че клубът заслужава да е сред най-добрите в България. Освен това бургаския футбол ще загуби много от липсата ни в А група. Със сигурност моите цели са много по-високи от това да играя в Б група. Ще изслушам офертите на всеки отбор. Най-добре за мен ще е да продължа кариерата си някъде в чужбина. Но съм готов да излушам всеки. Първо обаче искам Черноморец да се спаси, после ще мисля. Защо пък да не остана тук? Искам да се отблагодаря на клуба и на Димитър Димитров, които ми подадоха ръка в тежък момент. Не мога да ги зачеркна хей така, задлъжен съм им.

Нека поговорим малко за родния ти клуб Левски. Като че ли не бе оценен там за сметка на други. Остана ли горчилка от отношението?
- Да, казвал съм го и преди, че не бях оценен. Но такова е отношението към юношите. От децата, които идват от школата винаги се изисква двойно повече и малко да загубят форма ги пращат извън състава. Пет мача си на ниво и накрая в един не покажеш най-доброто и вече те забиват на пейката. За мен фактът, че играх на „Стамфорд Бридж“ срещу Челси си остава много хубав спомен. Нещо уникално е да стъпиш на този стадион и да играеш срещу футболисти като Лампард, Тери и другите. Може би нямах много късмет на „Герена“. Всичко е пред мен и ще продължа да се развивам.

Дълго време с Мариян Огнянов бяхте определяни като едни от най-големите надежди на Левски, но нито един от вас не успя да захапе на „Герена“. Сега обаче той се утвърди в Ботев, а ти в Черноморец.
- С Мариян израстнахме в юношите на Левски. Радостен съм, че той успя да се докаже в Ботев и да започне да играе по-често. Мисля, че тогава просто не ни бе писано да просперираме на „Герена“. Надявам се някой ден с него отново да заиграем заедно.

През този сезон сътресенията в Левски са много сериозни. Изредиха се редица треньори и футболисти, но отбора продължава да върви надолу. Как виждаш ти случващото се отстрани?
- Надали аз мога да кажа точно откъде идва проблема. Дано се намери точния човек, с който отборът да се вдигне на крака и да израсне. Мисля, че имат нужните качества, но в последно време се насъбра доста напрежение. Те обаче трябва да загърбят всички тези проблеми и през следващата година да зарадват феновете с титла.

Очаква се и това лято на „Герена“ да е доста бурно. В клуба ще се завърне Георги Иванов, с когото бяхте съотборници. Отскоро пък треньор е Елин Топузаков. Могат ли двамата да спрат пропадането?
- Георги Иванов и Топузаков са две много сериозни имена, изключителни личности. Те могат да помогнат с опита и рутината си да направят Левски отново номер едно. Познавам Топузаков много добре. Той е амбициозен човек и може да се докаже, ако му бъде гласувано нужното доверие. Виждате, че вдигна отбора на крака и постигна две победи над Ботев и Локо Пловдив. Никога няма да забравя, че като отидох за първи път в съблекалнята имах най-голям респект към Топузаков. Като го видях за първи път и ми се взе страха. Наистина е много голяма фигура. Щом го видиш и веднага губиш ума и дума. Направо настръхнах при първата ни среща преди 10 години. Най-хубавото е, че започна да налага повече млади момчета. Дано успеят да се развият и да натрупат нужното самочувствие. Те носят синята идея в сърцето си, така че няма да имат проблем. По-добре те да получават шанс, отколкото някакви некадърни чужденци. По наше време се намери точната доза от чужденци, юноши и българи. Оттогава обаче не са взимани играчи като Седрик Бардон, Лусио Вагнер, Игор Томашич и Ричард. Може би само Дарко Тасевски и Гара Дембеле бяха близо до тяхното ниво. Колкото до Георги Иванов – Гонзо – мъжкар е. Само той може да вирее в тази нагнетена обставнока.

Може ли да се завърнеш на „Герена“?
- Надявам се пътя ми отново да мине през Левски. Ще видим. Дано стане един ден.

-----------------

Тренирал е с Меси, Пике и Фабрегас

Лъчезар Балтанов е може би един от малкото българи, които са изкарали двуседмичен период в школата на Барселона „Ла Масия“. Преди 10 години талантливият младок е тренирал редом до настоящите звезди на европейския футбол Фабрегас, Меси и Пике. „Бях в Барселона 2 седмици и тренирах с по-големите от мен, набор 1987. Заварих там Франсеск Фабрегас, Жерард Пике, както и Лионел Меси, който бе за няколко занимания с нас. Имаше някакъв шанс да остана, но изискванията бяха много сериозни. Майка ми и баща ми трябваше да дойдат с мен, защото бях само на 14 години. Трябваше да се отварят някакви вратички, за да мога да продължа. По това време бях в школата на Септември. След като се завърнах в България преминах в Левски. Чори Петров ме взе на „Герена“, обясни Балтанов.
» Източник: Тема спорт
[center]Изображение[/center]
[center]ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС-вчера,днес,утре и завинаги !![/center]

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот k.dimitrov » 06 апр 2014 19:02

Левски и ЦСКА в схватка за талант на Черноморец
06 април 2014 17:45
Сини и червени опитват да отмъкнат Милчо Ангелов


Левски и ЦСКА са в схватка за талант на Черноморец, научи ***.eu. Ябълката на раздора между вечните съперници този път е младежкият национал Милчо Ангелов, който двата клуба се опитват да отмъкнат от Бургас.

19-годишният нападател е привлякал вниманието на Левски и ЦСКА със силното си представяне в първенството. Талантът на акулите блесна с попадения си срещу Славия, Нефтохимик и Любимец. Неговите качества не остават незабелязани и от чужди клубове, които също следят неговите изяви. Припомняме, че през лятото Милчо Ангелов изкара едноседмични проби в Торино, където дори се разписа в контрола.

Въпреки засиления интерес към младока от страна на Левски и ЦСКА, от Черноморец едва ли ще го пуснат евтино. Бургазлии вече няколко пъти си изпатиха от трансфери в двата столични клуба. Акулите още чакат от сините част от парите за Пламен Димов, а срещу ЦСКА бе заведено дело заради неизплатени суми по трансфера на Мишел Платини на "Армията".

От Левски и ЦСКА възманеряват да примамят таланта с възможността да продължи кариерата си в "А" група, а не в затъващия Черноморец. В момента бургазлии са в тежко финансово положение и пред изпадане от елита.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот Der Führer » 06 апр 2014 23:34

k.dimitrov написа:Левски и ЦСКА в схватка за талант на Черноморец
06 април 2014 17:45
Сини и червени опитват да отмъкнат Милчо Ангелов


Левски и ЦСКА са в схватка за талант на Черноморец, научи ***.eu. Ябълката на раздора между вечните съперници този път е младежкият национал Милчо Ангелов, който двата клуба се опитват да отмъкнат от Бургас.

19-годишният нападател е привлякал вниманието на Левски и ЦСКА със силното си представяне в първенството. Талантът на акулите блесна с попадения си срещу Славия, Нефтохимик и Любимец. Неговите качества не остават незабелязани и от чужди клубове, които също следят неговите изяви. Припомняме, че през лятото Милчо Ангелов изкара едноседмични проби в Торино, където дори се разписа в контрола.

Въпреки засиления интерес към младока от страна на Левски и ЦСКА, от Черноморец едва ли ще го пуснат евтино. Бургазлии вече няколко пъти си изпатиха от трансфери в двата столични клуба. Акулите още чакат от сините част от парите за Пламен Димов, а срещу ЦСКА бе заведено дело заради неизплатени суми по трансфера на Мишел Платини на "Армията".

От Левски и ЦСКА възманеряват да примамят таланта с възможността да продължи кариерата си в "А" група, а не в затъващия Черноморец. В момента бургазлии са в тежко финансово положение и пред изпадане от елита.

Тва дело приключи скоропрестижно ... всъщност въобще не започна , след като великият юрист Киряков "забравил" да внесе необходимата държавна такса :mrgreen:
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот k.dimitrov » 07 апр 2014 22:07

Треньорът на Нефтохимик Златко Янков ще помага на градския съперник Черноморец за трансфери на играчи в Турция. Бившият национал е изпратил вчера на мениджъра Ибрахим Куруджу, с когото от дълги години са приятели, запис на мача между бургазлии и Славия. Турският „Адана“ усилено търси атакуващи футболисти за лятната си селекция.

В полезрението им са авторите на головете за Черноморец за успеха с 2:1 срещу „белите" Карлос Фонсека и Милчо Ангелов.

"24 часа"

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот k.dimitrov » 08 апр 2014 19:38

Торино следи таран на Черноморец



Италианският елитен Торино следи под лупа тарана на Черноморец Милчо Ангелов.

Скаути на тима от серия „А“ се очаква да пристигнат у нас за някои от следващите мачове на бургазлии от плейофите. 18-годишният Ангелов е в полезрението на Toрино от мачовете си с юношеския национален отбор.

Той вече изкара едно-седмични проби есента. От Черноморец не са определили засега цена на нападателя, но според добре запознат източник ще поискат минимум 400 хиляди евро за родения в ямболското село Иречеково талант.

Както „24 часа" първи писа, интерес към Ангелов проявява и турският Адана.

За предстоя щотогостуване на столичния Локомотив в четвъртък единственият липсващ в състава на старши треньора Димитър Димитров-Херо ще бъде титулярният централен защитник Траян Траянов, който във втори поредеn мач ще изтърпява наказание.

"24 часа"

Потребителски аватар
cena62
Мнения: 1372
Регистриран на: 03 юли 2011 03:20
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот cena62 » 07 май 2014 11:52

Любомир Шейтанов се разделя с Черноморец

Треньорът на вратарите на Черноморец-Бургас Любомир Шейтанов е решил да се раздели с „акулите“ след края на сезона. Бургаският специалист вече е прекратил своя договор с клуба, но ще остане да изпълнява своите задължения до края на футболния сезон.

Шейтанов има общо над 10 години като треньор на вратарите в бургаския тим, като освен него, е работил и в Литекс, Нафтекс, Левски и националния отбор на България.
[center]Черноморец Бургас !
[/center]

nasko75
Мнения: 750
Регистриран на: 02 мар 2012 18:32
Местоположение: Бургас-държава

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот nasko75 » 07 май 2014 12:04

cena62 написа:
Любомир Шейтанов се разделя с Черноморец

Треньорът на вратарите на Черноморец-Бургас Любомир Шейтанов е решил да се раздели с „акулите“ след края на сезона. Бургаският специалист вече е прекратил своя договор с клуба, но ще остане да изпълнява своите задължения до края на футболния сезон.

Шейтанов има общо над 10 години като треньор на вратарите в бургаския тим, като освен него, е работил и в Литекс, Нафтекс, Левски и националния отбор на България.


Бате Любо беше обявил това решение от доста време насам в лични разговори...Така че сега просто е логично следствие на казаната дума

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот k.dimitrov » 11 май 2014 21:05

Ден преди мача срещу Локомотив (София), Черноморец остана без един от треньорите си. Това е Любомир Шейтанов, който тренираше вратарите на бургазлии.

Едва 17 души излязоха на заниманието на "акулите" преди утрешния мач със столичани. За голяма част от тях това е последна тренировка с тима. Ръководството и играчите не са взимали заплати от януари и въпреки възможността на разтрогнат, останаха до края на шампионата. "Все пак живеем в 21 век и за всяка работа трябва да получаваш някакво възнаграждение. Значи комунистическите работи бяха едно време. Знам че клуба има проблеми. Решението си е мое и не съжалявам че съм го взел", заяви Шейтанов.

Първияъ разтрогнал играч с отбора е Бранимир Костадинов, а в края на месец май от България ще отлетят Фонсека, Франсиско Гомес-Чико, Дамчевски, Младен Живкович, Манзоро и Готфред Бекуе. За мача с Локомотив твърдо отпадат контузените Балтанов, Крум Стоянов, Шоколаров и Фонсека. Договорите на Преслав Йорданов и Лъчезар Балтанов изтичат, а голям интерес към Балтанов има от страна Левски, Славия и Локомотив (Сф).

Очаква в началото на юни акционерите на клуба да проведат среща, в която да се реши бъдещето му. През лятото ще стане ясно и какво ще е решението на последна съдебна инстанция която да реши дали отбора е официално собственост на руснаци. Както и това дали Митко Събев и Община Бургас ще има дялово участие в него и ще продължат замразеното в момента финансиране.

Потребителски аватар
grud
Мнения: 484
Регистриран на: 26 яну 2011 17:58
Контакти:

Re: Медиите за Черноморец

Мнениеот grud » 20 май 2014 11:27

Георги Мицов: За Б група ще ни трябва 1 милион
20 май 2014

За да се покрият всички разходи на ПСФК Черноморец в Б група ще е необходим 1 милион лева. Това каза членът на Съвета на директорите на АД-то Георги Мицов. Той заяви, че това е тройно намаление на бюджета, в сравнение с изминалия сезон. “ За изминалата състезателна година 1,5 милиона лева даде „Петрол“АД, а още толкова осигури и г-н Събев. Сега ще ни трябват тройно по-малко. До края на седмицата са очаква да има развръзка около финансирането на клуба. Тогава в Бургас ще пристигне г-н Събев и ще уточним всички неясноти. Доколкото на мен ми е известно, той ще продължи да помага на Черноморец. Ситуацията обаче е странна. Община Бургас е съакционер с Петрол-Холдинг, а не с Митко Събев. Там обаче в момента има синдик и нещата са много сложни. В самия холдинг има много големи проблеми. Аз мисля, че ще успеем да спасим Черноморец, но нека и обществеността да помага. Нека и бизнесът в града да поеме част от издръжката. „-коментира Мицов.

До края на седмицата ще има и яснота с името на новия треньор. Както вече стана ясно, пропадна възможността Георги Чиликов да поеме мъжкия отбор. В момента Черноморец разполага само с петима реални футболисти, като касата на клуба е празна.
ЧЕРНОМОРЕЦ БУРГАС - ЗАВИНАГИ В СЪРЦЕТО МИ!
Писането на български с латиница е като писането на стена с лайно - чете се, ама не е приятно.


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта